Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

„Orchidea“ ku Dňu matiek

Dátum: 09.05.2011 | Rubrika: Kultúra | Komentáre (1)

Ilavské deti svojim mamičkám. Pridané foto.

8.máj je sviatkom matiek na celom svete. Slávia ho vo všetkých končinách našej planéty. Je oslavou matky, ktorá je symbolom znovuzrodenia, symbolom lásky a oddanosti. Pri tejto krásnej príležitosti sme pripravili kultúrne podujatie pod názvom „Našim mamám“, aby sme spolu s našimi ratolesťami prežili sviatok všetkých mamičiek. V kultúrnom programe sa nám predstavili kytičkou básní, piesní a tancov deti zo školského klubu ZŠ v Ilave, pod vedením vychovávateliek p. Soni Burdejovej, Dariny Bulkovej, Zuzany Gáborovej a Aleny Bugalovej. Po milom vystúpení žiakov,  prišli potešiť svoje mamičky naši najmenší z MŠ Ilava a MŠ Klobušice. Poďakovanie patrí pani učiteľke Tatiane Rišiaňovej, Anne Mackovej a Kataríne Masárovej, ktoré pripravili s deťmi veľmi milý kultúrny program.

Pri tejto krásnej príležitosti sviatku matiek, sme  nadviazali na veľmi peknú tradíciu  – odovzdanie orchidei, jednej z mamičiek ,ktorú zaviedla pani Magdaléna Hrubá, predsedníčka obvodnej organizácie Únie žien Slovenska. Pani Marta Sabatková, ktorá prevzala orchideu v minulom roku, odovzdala tento krásny kvet ako prejav vďaky všetkým mamám, pani Anne Šatkovej za prezentáciu práce žien a mimoriadnu schopnosť motivovať, pre úctu k tradíciám, ale najmä za obdivuhodný dar spolupracovať a tým zapáliť pre ušľachtilú myšlienku.

Záver programu nám spestrila operná speváčka Mária Fapšová z Považskej Bystrice, ktorá prišla medzi nás osláviť sviatok všetkých matiek a svojím umeleckým vystúpením obohatila sviatočnú atmosféru.

Poďakovanie patrí i mladému moderátorovi Samkovi Teicherovi, ktorý  program venovaný našim mamám obohatil umeleckým slovom.

Predchádzajúce aktuality