Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Ako sa Eko žilo v Ilave

Dátum: 27.03.2012 | Rubrika: EURO A EUROFONDY | Komentáre (4)

Výsadba stromčekov a bohatý progam pre žiakov základnej školy. Pridaná fotogaléria k podujatiu.

Ilava patrí medzi 30 miest, ktoré sa zapojili do celoslovenského projektu Ekoslovensko, ktorého cieľom je upevniť vzťah občanov k životnému prostrediu prostredníctvom mnohých aktivít. 23. marca sa v školskom areáli uskutočnil bohatý program pre žiakov prvého a druhého stupňa. Pre mladších žiakov to boli hry, pokusy a interaktívne divadelné prestavenie.  Žiaci druhého stupňa si pozreli prírodopisný film z dieľne Pavla Barabáša (v spolupráci s K2 štúdiom). Okrem primátora mesta Ilava - Ing. Štefana Daška sa výsadby zúčastnil aj pán Daniel Ország, zástupca Oddelenia koordinácie euróspkych záležitostí na Ministerstve zahraničných vecí SR.

Celková hodnota stromčekov, vysadených v areáli ZŠ Medňanská je cca 400 €. Za zvyšných 200 eur sa vysadia stromčeky na mestskom cintoríne v Ilave.

Výsadba, ako aj celý projekt, ktorého hodnota je podstatne vyššia ako je cena stromčekov,  je financovaný z fondov Európskej únie.

Aj keď oficiálna časť programu už skončila, žiaci môžu aj naďalej súťažiť na stránke www.ekoslovensko.eu o zaujímavé a hodnotné ceny.

Miro Toman

Predchádzajúce aktuality