Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Ako sme si spolu zahrali...

Dátum: 07.07.2011 | Rubrika: Kultúra | Komentáre (1)

Mini reportáž z realizácie projektu v Ilave

Mesto Ilava sa zapojilo do projektu cezhraničnej spolupráce financovaného z fondov EU s názvom  Zahrajme si spoločne - projekt československých tvorivých dielní (SK/FMP/03/001). Žiadosť bola predložená v rámci 3. výzvy na predkladanie projektov, vyhlásenej dňa 17.5.2010 pre Fond mikroprojektov v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013. Medzi správcom Fondu mikroprojektov - Trenčianskym samosprávnym krajom a žiadateľom – mestom Ilava bola  na jar podpísaná zmluva o poskytnutí finančného príspevku vo výške 22889 eur s 5 % účasťou mesta.  Koordinátormi a organizátormi v rámci realizácie projektu, sú Divadelný súbor Malá múza z Ilavy a Divadelný súbor Dialog z Brna.

Realizácia samotného projektu prebiehala počas prvých piatich júlových dní v priestoroch domu kultúry. Išlo o Tvorivé divadelné dielne, na ktorých sa zúčastnili zástupcovia desiatich slovenských a českých ochotníckych súborov z pohraničia, za účasti profesionálnych lektorov herectva.  Témou, ktorú  tvorivé skupiny spracovávali bola Česká a slovenská divadelná klasika v postmodernej dobe, s podtitulom Psychologický realizmus dnes. Výsledkom trojdennej intenzívnej práce skupiniek hercov bola krátka prezentácia pred účastníkmi, ako i diváckou verejnosťou. V utorok 5.7. sa vo vestibule DK konala vernisáž fotografií z tohto podujatia, ktorú si môžete pozrieť do 20.júla 2011. Pre Dom kultúry v Ilave sa zároveň s týmto projektom získala natrvalo nová zadná opona a javiskový koberec, ktoré boli už vo veľmi zlom stave.  V rámci kultúrnej výmeny vystúpi na jeseň brnenské Divadelné štúdio Dialóg   v Ilave s hrou B.Hrabala: Ostro sledované vlaky. Vďaka projektu sa  ponúkla zaujímavá možnosť trvalejšej dlhodobej spolupráce amatérskych divadelných súborov z Česka a Slovenska, ktorá iste napomôže výmene a obohateniu kultúrnych skúseností oboch zemí pre zúčastnené súbory i pre divadelných fanúšikov.

-mpaj-

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVANÝ EURÓPSKOU ÚNIOU, Z PROSTRIEDKOV FONDU MIKROPROJEKTOV SPRAVOVAN0HO TRENČIANSKYM SAMOSPRÁVNYM KRAJOM

Predchádzajúce aktuality