Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Atletický Londýn sa sťahuje do Dubnice nad Váhom

Dátum: 14.08.2012 | Rubrika: Šport | Komentáre (3)

Pozývame Vás na Večer atletických hviezd do Ilavy

 

 

Atletický Londýn sa sťahuje do Dubnice nad Váhom

Pozývame Vás na Večer atletických hviezd do Ilavy

 

          Popri bohatom rámcovom programe najväčšieho atletického mítingu na Slovensku – ATLETICKÉHO MOSTA 2012 – uskutoční sa jedno z jeho početných sprievodných podujatí opäť v Ilave. V dôsledku mimoriadne priaznivých ohlasov spred dvoch rokov, kedy sme v našom meste privítali štvorlístok skvelých atletických reprezentantov Českej republiky a USA, budeme mať možnosť v piatok, 24. augusta, v rámci kultúrno-spoločenského programu Bartolomejského jarmoku privítať ďalších špičkových atletických profesionálov. Ich mená, napriek tomu že ich s napätím očakáva celá ilavská športová verejnosť sa z celkom pochopiteľných dôvodov budeme môcť dozvedieť až niekoľko dní pred samotným mítingom. Podľa slov predsedu organizačného výboru a generálneho manažéra mítingu, Alfonza Jucka má sa však Ilava na čo tešiť ...

          Veľké predmítingové promotion pod názvom ILAVSKÝ VEČER ATLETICKÝCH HVIEZD začína na Mierovom námestí v Ilave už o 17.00 h a podobne ako naposledy, aj teraz bude spojené predovšetkým s predstavovaním významných osobností svetovej atletiky, predajom vstupeniek a následnou autogramiádou športovcov. Príďte sa aj Vy podeliť s atlétmi o ich čerstvé poolympijské dojmy!

 (tch) 

 


 

Do Dubnice opäť mieria európski a svetoví šampióni, ale aj čerství londýnski olympijský medailisti

 

          Bezprostredne po skončení veľkolepého a strhujúceho účinkovania na Hrách XXX.  olympiády, sťahuje sa veľká svetová atletika opäť na starý kontinent. Z ostrovného Londýna priamo do strojárskeho centra Považia, kde sa v posledný augustový víkend uskutoční najväčšia udalosť slovenskej atletickej scény, ATLETICKÝ MOST 2012.

          Jubilujúce podujatie, venované tohto roku celkom výnimočne pamiatke Zdeňka Hrbáčka, skvelej a nezabudnuteľnej osobnosti dubnickej atletiky, ktorý sa vytúženého 10. ročníka mítingu nedožil a zomrel iba niekoľko týždňov pred jeho slávnostným otvorením sa uskutoční v nedeľu, 26. augusta na Mestskom štadióne v Dubnici nad Váhom.

          Organizátori najväčšieho slovenského jednodňového mítingu majúci štatút EAA Classic si ani tento rok nenechali ujsť príležitosť a pritiahli na Považie tie najzvučnejšie mená svetovej i slovenskej atletiky. Po potvrdených štartoch olympijských víťazov v guli (Tomasz Majewski) a kladive (Krisztian Pars) získali na štart ďalšie kvalitné mená. Definitívne je potvrdené, že na 100 m prekážok dôjde k mimoriadne prestížnemu duelu dvoch Američaniek, striebornej a bronzovej z Londýna, v ktorom sa Dawn Harperová stretne s Kellie Wellsovou. Harperová je v Dubnici už starou známou, nakoľko je časom 12,57 rekordérkou podujatia z roku 2009. V Londýne sa dokázala zlepšiť na 12,37, Wellsovej tam namerali čas 12,48. Z toho vyplýva skutočnosť, že očakávaný predpoklad vytvorenia nového rekordu mítingu je úplne reálny. Mimochodom čas Harperovej z Londýna je najlepším nevíťazným časom v histórii tejto disciplíny.

          Organizátorov potešil aj fakt, že tím Trinidadu získal na OH bronz na 4x100 m. K olympijským medailistom sa tak pridal už skôr ohlásený Keston Bledman, ktorý bežal olympijskú medailovú štafetu na prvom úseku. Okrem toho, podľa agentúry SITA potvrdil štart aj vlaňajší víťaz a držiteľ najrýchlejšieho času na slovenskom území, Richard Thompson, ktorý bol finišmanom štafety Trinidadu. Thompson vlani zabehol v Dubnici historický čas 10,05 a v tomto roku bol v olympijskom finále siedmy za 9,98. V súhrne štartovnej listiny na 100 m sú tak už traja šprintéri s osobnými rekordmi pod 10 sekúnd, s ďalšími organizátori rokujú.

          Najlepšia slovenská atletická olympionička Lucia Klocová, ôsma z londýnskeho finále na 1500 m, ktorá svoj štart na podujatí potvrdila už dávnejšie pobeži napokon iba 1000 m. Organizátori tak promptne zareagovali na aktuálnu situáciu, keď 28-ročná Martinčanka má v nohách tri ťažké behy na 1500 m z Londýna a zmenili pôvodne avizovanú traťovú dištanciu z 1500 na 1000 m. Navyše v tejto disciplíne môže Klocová na základe aktuálnej výkonnosti atakovať slovenský rekord 2:43,45 min, ktorý patrí Jozefíne Čerchlanovej ešte z roku 1977.

          Ani tento rok nebude na dubnickom podujatí chýbať finále dlhodobej postupovej súťaže Hľadáme nových olympionikov (do vlaňajška Hľadáme nového Jozefa Plachého) a Súťaž o najrýchlejšieho chlapca a dievča Atletického mosta 2012.

          Samotný míting je tradične dotváraný viacerými rámcovými podujatiami. Prvé prebehne už v piatok, 24. augusta v Ilave, na tradičnom Bartolomejskom jarmoku pod názvom Ilavský večer atletických hviezd so začiatkom o 17.00 h na Mierovom námestí, o deň neskôr, v sobotu, 25. augusta budú sprievodné akcie pokračovať od 15.00 h Tréningom hviezd s mládežou na Mestskom štadióne v Dubnici na Váhom a o 19.00 h na nádvorí miestneho kaštieľa dubnickým Večerom atletických hviezd. Všetky tri podujatia budú sprevádzané bohatým kultúrno-spoločenským programom, predstavovaním svetových atletických osobností, slávnostným odovzdávaním štartovných čísel a záverečnou autogramiádou športovcov.

          Vstupenky je možné si zabezpečiť aj prostredníctvom TIPOSTICKET portálu, v cene 8 eur na hlavnú tribúnu a 3 eurá do ostatných sektoroch štadióna. Deti a mládež do 18 rokov majú vstup zdarma.

(tch)

 


 

Oficiálna webová stránka ATLETICKÉHO MOSTA 2012

Poohliadnutie sa za ILAVSKÝM VEČEROM ATLETICKÝCH HVIEZD 2010

 


Staršie agentúrne príspevky:

 

 

Na míting do Dubnice aj dvaja olympijskí víťazi z Londýna

Pars a Majewski potvrdili svoju účasť v Londýne     

          DUBNICA 7. augusta (SITA) - Na jubilejnom 10. ročníku atletického mítingu Atletický most v Dubnici nad Váhom sa predstavia aj dvaja čerství olympijskí víťazi z Londýna. Svoju účasť na podujatí, ktoré sa uskutoční 26. augusta od 15.15 h, potvrdili maďarský kladivár Krisztián Pars a poľský guliar Tomasz Majewski. V oboch disciplínach pôjde o odvetu za olympijské finále z Londýna.

          Poliak Tomasz Majewski sa vo vrhu guľou ako čerstvý dvojnásobný šampión stretne s rekordérom mítingu Američanom Christianom Cantwellom, ktorý skončil na OH štvrtý. V hode kladivom nastúpi Krisztián Pars proti Poliakovi Pawlovi Fajdekovi, ktorý napriek dlhým hodom neuspel v kvalifikácii (prešľapy) a chce dokázať, že patrí medzi najlepších na svete.

          V poradí 10. ročník mítingu bude aj Memoriálom Zdeňka Hrbáčka. Na mítingu European Athletics Classic sa o prvý čas pod 10 sekúnd na Slovensku v behu na 100 m sa pokúsi aj majster Trinidadu Keston Bledman, ktorý sa v tomto roku zlepšil už na 9,86 s a na OH bol deviaty. Už skôr potvrdili v šprinte aj štart halového majstra USA Mika Rodgersa. Na 800 m sa predstaví halový majster sveta Mohamed Aman z Etiópie, v oštepe európsky šampión z Helsínk Vítězslav Veselý, v ženskej výške majsterka USA a halová svetová šampiónka 2012 Chaunte Loweová.

          Slovenskými esami na Atletickom moste 2012 budú Martina Hrašnová a Marcel Lomnický v kladive, Lucia Klocová na 1500 m, Jozef Repčík na 800 m. Vstupenky sa už predávajú prostredníctvom siete Tiposticket, na hlavnú tribúnu stoja 8 eur, na ďalšie miesta 3 eurá, deti a mládež do 18 rokov majú vstup zdarma.

 

* * *

 

Atletický most 2012 bude aj Memoriálom Zdeňka Hrbáčka

Organizátori Atletického mostu 2012 predstavili ďalšie známe mená, ktoré sa predstavia v Dubnici nad Váhom

 

          DUBNICA 16. júla (SITA) - Organizátori 10. ročníka mítingu Atletický most v Dubnici nad Váhom sa rozhodli po smutnej udalosti v miestnom klube upraviť názov podujatia, ktoré bude zároveň aj Memoriálom Zdeňka Hrbáčka. Aj touto formou si uctia pamiatku zakladateľa dubnickej atletiky, ktorý zomrel v minulých dňoch.

          Míting European Athletics Classic sa uskutoční tento rok v nedeľu 26. augusta od 15.15 h. Organizátori už evidujú na štartovej listine ďalšie známe mená. Na Považie zavíta aj rekordér mítingu a líder svetových tabuliek 2012 vo vrhu guľou Christian Cantwell z USA, ktorý je majstrom sveta 2009. O prvý čas pod 10 sekúnd na Slovensku v behu na 100 m sa pokúsi aj majster Trinidadu Keston Bledman, ktorý sa v tomto roku zlepšil už na 9,86 s. Už skôr potvrdili v šprinte aj štart halového majstra USA Mika Rodgersa. Na 800 m sa predstaví halový majster sveta Mohamed Aman z Etiópie, v oštepe európsky šampión z Helsínk Vítězslav Veselý, v ženskej výške majsterka USA a halová svetová šampiónka 2012 Chaunte Loweová.

          Slovenskými esami na Atletickom moste 2012 budú Martina Hrašnová a Marcel Lomnický v kladive, Lucia Klocová na 1500 m, Jozef Repčík na 800 m. Vstupenky sa už predávajú prostredníctvom siete Tiposticket, na hlavnú tribúnu stoja 8 eur, na ďalšie miesta 3 eurá, deti a mládež do 18 rokov majú vstup zdarma.

Disciplíny

 • Muži: 100 m (Memoriál L. Krnáča), 800 m (Memoriál I. Soviša), žrď, trojskok, guľa, oštep, kladivo.
 • Ženy: 100 m, 1500 m, 3000 m prek., 100 m prek., výška, kladivo
 • Národná disciplína: 3000 m chôdza muži

Rekordy štadióna (vypísané disciplíny 2012)

Muži:

 • 100 m 10,05 Richard Thompson, Trinidad, 2011
 • 800 m 1:46,78 Mohamed Al-Salhi, S. Arábia, 2008
 • Žrď 566 Maksim Mazuryk, Ukrajina, 2010
 • Trojskok 17,36 Dmitrij Vaľukevič, SR, 2008
 • Guľa 21,91 Christian Cantwell, USA, 2010
 • Oštep 82,89 Vítězslav Veselý, ČR, 2010
 • Kladivo 82,53 Ivan Tichon, Bielorusko, 2005

Ženy:

 • 100 m 11,17 Schillonie Calvertová, Jamajka, 2011
 • 1500 m 4:07,86 Ana Miščenková, Ukrajina, 2010
 • 3000 m prek. 9:53,47 Silvia Casandrová, Rumunsko, 2004
 • 100 m prek. 12,57 Dawn Harperová, USA, 2009
 • Výška 192 Ana Šimičová, Chorvátsko, 2010
 • Kladivo 75,83 Betty Heidlerová, Nemecko, 2011

 

* * *

 

Na Atletickom moste chcú 10 medailistov z OH

10. ročník Atletického mosta sa uskutoční 26. Augusta

 

          BRATISLAVA 4. júla (SITA) - Špičkovú atletiku a medailistov z olympijských hier v Londýne prinesú do Dubnice v nedeľu 26. augusta organizátori 10. ročníka mítingu Atletický most. Okrem hviezd z Londýna dostanú na dubnickom tartane šancu aj najlepší slovenskí atléti, súčasťou programu bude tiež finále mládežníckej súťaže Hľadáme nových olympionikov. "Opäť máme viaceré ciele. Chceli by sme v Dubnici vidieť prvú stovku pod desať sekúnd na území Slovenska, ale aj najrýchlejších 100 m žien u nás, kde bola zatiaľ najlepšia časom 11,09 Jarmila Kratochvílová. Radi by sme privítali desať medailistov z olympijských hier v Londýne, kde počítame aj tých zo štafiet. Chceme pripraviť hviezdne súťaže kladivárov a vylepšiť rekordy štadióna na 800 m mužov, v oštepe mužov a vo výške žien," povedal šéf mítingu Alfons Juck. Rekord na 800 m mužov zatiaľ drží časom 1:46,78 Mohamed Al-Sahli zo Saudskej Arábie z roku 2008, v oštepe Vítězslav Veselý z roku 2010 výkonom 82,89 m a v ženskej výške pokorila Ana Šimičová pred dvoma rokmi 192 cm.

          Organizátori už poznajú mená prvých atlétov, ktorých uvidia diváci v Dubnici. Prvým z troch adeptov na čas pod 10 sekúnd je Američan Mike Rodgers, ktorý by mal byť členom americkej olympijskej štafety na 4x100 m. "Hviezdy typu Blaka či Bolta si nemôžeme dovoliť, ich účasť by zabrala rozpočet celého podujatia, ktorý máme k dispozícii," priznal Juck. V Dubnici sa 26. augusta predstavia aj halový majster sveta na 800 m Mohamed Aman z Etiópie, majster Európy v oštepe Vítězslav Veselý, majsterka USA v skoku do výšky a halová svetová šampiónka Chaunte Loweová. Slovenskými esami budú kladivári Martina Hrašnová a Marcel Lomnický a bežci Lucia Klocová, ktorá absolvuje 1500 m, a Jozef Repčík.
Finalista ME na 800 m Repčík je tvárou tohtoročného podujatia. "Po finále na majstrovstvách Európy sa cítim veľmi dobre. Neveril som, že by som mohol postúpiť do bojov o medaily. Mojím cieľom bolo semifinále a dobrý čas. Finále bolo bonusom a odmenou za drinu, ktorú sme absolvovali. Míting v Dubnici mám veľmi rád, v posledných rokoch som na ňom však vybuchol. Bolo to spôsobené aj tým, že minulé sezóny neboli vydarené. Len veľmi ťažko som sa potom sústredil na preteky. Chcel by som sa konečne v Dubnici ukázať," uviedol Jozef Repčík, ktorý sa v sobotu na mítingu v Madride ešte pokúsi o limit na olympijské hry do Londýna. V španielskej metropole by chcel zúročiť formu z posledného obdobia.

          Vstupenky sú k dispozícii v predpredaji na sieti Tiposticket.sk, na hlavnú tribúnu stoja 8 eur, na ďalšie miesta 3 eurá, deti a mládež majú voľný vstup. Prenos z podujatia odvysiela RTVS a internetový portál infonet.tv.

 

 


 

 

Predchádzajúce aktuality