Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Bartolomejský jarmok 2011

Dátum: 26.08.2011 | Rubrika: Kultúra | Komentáre (6)

Pridané väčšie formáty videa z rockovej časti piatkového programu na stiahnutie.

Už od skorého piatkového rána sa tak ako aj po minulé roky, zmenilo ilavské námestie na veľkú pešiu zónu - tradičný Bartolomejský jarmok, kde sme sa mohli stretnúť a porozprávať s priateľmi, kúpiť a poobdivovať výrobky ručnej práce nielen remeselníkov.

Rímskokatolícky farský úrad v Ilave za mediálnej podpory odd. kultúry otvoril počas jarmoku pre širokú verejnosť farský kostol spolu s unikátnou kláštornou kryptou. Dekan Mgr. Peter Jurčík tak nadviazal na úspešné prehliadky niekdajšieho miestneho historika Jozefa Majerecha - Mrzúcha. Obyvatelia Ilavy a návštevníci jarmoku mali možnosť spestriť si piatkovú časť jarmoku exkurziou po tajomných miestach nášho chrámu za výkladu kostolníka Miroslava Nemčeka a člena kultúrnej komisie - Mgr. Ladislava Reseka. Túto možnosť využili aj celoslovenské média ako Pravda, Tv Markíza a Slovenský rozhlas.

Oficiálnym otvorením jarmoku primátorom Ilavy - Ing. Štefanom Daškom a zástupcami partnerských miest o 15:00 hodine sa začal aj kultúrny program. Po zábavnom due Števo Hruštinec a Juraj Chlebana sa publiku predstavili víťazi detskej pesničkovej súťaže Husľový kľúč. Súťaž vznikla na základe spolupráce CVČ Ilava a Súkromnej základnej umeleckej školy v Trenčianskej Teplej aj za prispenia DK Ilava. Po vystúpení FS Strážov a FS Laštek sme privítali slovenskú hudobnú legendu - Dušana Grúňa. Piesňou "Kde si bola, keď tu hrmelo", možno nechtiac privolal aj krátku búrku, ale ani tá neprerušila začínajúcu rockovú časť piatkového programu. Tú otvorila bolešovská kapela Dríst. Po nej Peter Bažík s kapelou, ktorý popri vlastnej tvorbe zaspieval aj niekoľko piesní z druhého kola slovenskej Superstar, ktorej bol finalistom. Vyvrcholením večera bola kapela Smola a Hrušky zo Spišskej Novej Vsi, ktorá má aj vďaka prevládajúcemu hudobnému štýlu "SKA" a našej mládeži vlastným textom, na Slovensku značnú popularitu. Po "živákoch" nastal čas až do skorého rána na Diskotéku DJ Janečku. V sobotnom programe sa predstavila DH Skalanka zo Skalky nad Váhom.

Oddelenie kultúry ďakuje za spoluprácu a pomoc pracovníkom Technických služieb Ilava, ktorí zvládli svoju prácu na viac než výbornú.

Zverejňujeme neoficiálnu fotogalériu z Bartolomejského jarmoka. Ohliadnutie sa za program doplníme.

 

Miro Toman

 

Fotografie

Predchádzajúce aktuality