Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Beseda so spisovateľkou Ľubicou Mišíkovou

Dátum: 25.09.2013 | Rubrika: Kultúra | Komentáre (2)

Vydarené stretnutie čitateliek s autorkou romantického stredovekého románu

Býva už pravidelnou tradíciou, že mestská knižnica pripravuje každoročne dve besedy s autormi kníh – na jar to býva podujatie pre deti a mládež, na jeseň pre dospelých čitateľov. 

V utorok 24. septembra 2013 sa konala beseda, na ktorú sme pozvali Ing. Ľubicu Mišíkovú, ktorá pracuje ako projektantka elektrických stožiarov v Žiline. Je autorkou stredovekého románu zo slovenského prostredia - Milosť pre Gregora Mocha. Hoci je táto kniha autorkinou prvotinou, /pravdepodobne sa dočkáme aj jej filmovej podoby/ už o mesiac vyjde jej nová historická kniha Vyvolená, ktorú si naši čitatelia spolu s Gregorom Mochom,  môžu požičať aj v našej knižnici.

A ako hodnotí stretnutie samotná autorka?

„Tento deň si asi zapamätám navždy. Až neskôr mi dochádzalo, že všetky tie úžasné ženy tam prišli kvôli mne. Ešte som  nikdy nič podobné nezažila.  Každej čitateľke som veľmi vďačná. Ani sa nedá povedať, čo som cítila pri tom, keď rozoberali jednotlivé state a to, čím ich knižka zaujala, čo sa im na nej páčilo…“

Vďaka zúčastneným 25 čitateľkám, bohatej diskusii a čítaniu ukážok z knihy /Janette Šedová-Janušková/, mala beseda výbornú atmosféru. Ďakujeme ešte raz všetkým zúčastneným, Únii žien Slovenska -pani Magde Hrubej, ako aj autorke - Ľubici Mišíkovej a prajeme jej aj touto cestou ešte veľa krásnych nápadov pre svoje ďalšie knižky.

-mpa-j, -ot-

 

Predchádzajúce aktuality