Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Bežecká pozvánka do Dulova ...

Dátum: 14.10.2012 | Rubrika: Šport | Komentáre (2)

... určená predovšetkým rodičom s deťmi. Doložený nový komentár s výsledkami.

 

 

Doložený nový komentár s výsledkami:

V Dulove víťazne Urban a Maníková

 

           Dulov, 21. októbra (SITA) Čerstvý majster Slovenskej republiky v maratóne, Jozef Urban z JM Demolex Bardejov a úradujúca slovenská šampiónka v behu na 1500 m (hala i dráha), 5000 m a 3000 m prek., Ľubomíra Maníková z elitného AK Spartak Dubnica nad Váhom sa stali víťazmi jedného z najstarších bežeckých podujatí na Slovensku - 42. ročníka  Behu okolo Dulova.

            Nádherné jesenné počasie prilákalo na trať dlhú 5000 m (ženy, juniorské kategórie a najstaršia mužská kategória súťažili na polovičnej trati) nielen rekordnú účasť 212-tich  pretekárov, ale i veľmi bohatú a početnú divácku kulisu, ktorá mohla sledovať zaujímavé bežecké súboje už od tých najmladších školských a predškolských kategórií. Zatiaľ čo v spoločnom štartovnom poli  žien, junioriek, juniorov a najstaršej mužskej kategórie si viac ako suverénne počínala Ľubomíra Maníková - sekundovať jej stíhal iba Michal Kučera z Kysuckého Nového Mesta, ktorý bol napokon v cieli o päť sekúnd rýchlejší - v mužských kategóriách už priebeh podujatia taký jednoznačný nebol. V prvej polovici trate totiž vystrčil svoje ambiciózne pazúriky ďalší z Kysučanov, ešte iba sedemnásťročný Patrik Žubor, ktorý sa rozhodol zaútočiť nielen na prémiu vytýčenú na dva a pol - tom kilometri čestným prezidentom AK Spartak Dubnica nad Váhom, Milanom Hortom, ale i na celkové prvenstvo v absolútnom poradí. Jeho zámer mu však vyšiel iba spolovice. Skúsenejší Urban si totiž s  víťaznými ambíciami svojho mladšieho kolegu hravo poradil a jeho spontánny útok na víťazný vavrín včas a s prehľadom odrazil.

            Význam podujatia svojou osobnou účasťou popri Milanovi Hortovi, zvýraznila tiež starostka obce Dulov, pani Antónia Kandalíková a poslanci NR SR, Rastislav Čepák a Jaroslav Baška, ktorí sa zúčastnili záverečného ceremoniálu dekorovania najlepších pretekárov.

Výsledkový servis z hlavných kategórií:

Muži – 5000 m:

  1. Jozef Urban JM Demolex Bardejov 15:08
  2. Branislav Šarkan Kysucké Nové Mesto 15:09
  3. Roman Arbet JM Demolex Bardejov 15:29

Ženy – 2500 m:

  1. Ľubomíra Maníková AK Spartak Dubnica nad Váhom 8:01
  2. Alena Pochybová Kysucké Nové Mesto 8:55
  3. Monika Kadlecová BK Lysá pod Makytou 9:21

Juniori – 2500 m:

  1. Michal Kučera Kysucké Nové Mesto 7:56

Juniorky – 2500 m:

  1. Beáta Zacharová ŠKK Lednické Rovne 11:37

Bežecká pozvánka do Dulova ...

... určená predovšetkým rodičom s deťmi.

 

            Organizátori jedného z najstarších športových podujatí na Slovensku - Obecný úrad Dulov v spolupráci s kultúrno-športovou komisiou, DHZ Dulov a TJ Dulov - pozývajú v nedeľu, 21. októbra všetkých svojich priaznivcov na 42. ročník Behu okolo Dulova, ktorého štart a cieľ sa uskutoční v priestoroch pred miestnym domom lultúry. Súťažiť sa bude v dvoch juniorských a ôsmych seniorských kategóriách, na tratiach dlhých 2 500 m (juniori, juniorky, ženy), resp. 5 000 m (všetky mužské kategórie). Priaznivou správou pre potenciálnych záujemcov je skutočnosť, že v Dulove sa neplatí štartovné.   

            Prológom podujatia, ktorého traťové rekordy z roku 2010 držia maďarskí reprezentanti László Tóth (13:13 min.) a Zita Kácserová (7:57 min.), budú už tradične bežecké súboje najmladších pretekárov - žiakov základných a materských škôl. Začínajú o 12.30 h, zatiaľ čo spoločný štart juniorských a seniorských kategórií je plánovaný na 14.00 h. Popri samotných bežeckých súťažiach, nebude ani tohto roku v Dulove chýbať pestrý kultúrno-spoločenský program s bohatou tombolou a chutným občerstvením na záver.

            Prvenstvo z minulého ročníka v kategórii mužov bude obhajovať Roman Arbet z JM Demolex Bardejov (15:09), v kategórií žien Janka Zatlukalová z AK Spartak Dubnica nad Váhom (8:01).

(OcÚ Dulov / ad)

Titulka: Ilustračné žánrové foto Mariána Damboráka

 

 

 

Fotografie

Oficiálny plagát Behu okolo Dulova 2012

Oficiálny plagát Behu okolo Dulova 2012

Majster Slovenskej republiky v maratóne pre rok 2012 a víťaz 42. ročníka Behu okolo Dulova, Jozef Urban z JM Demolex Bardejov

Majster Slovenskej republiky v maratóne pre rok 2012 a víťaz 42. ročníka Behu okolo Dulova, Jozef Urban z JM Demolex Bardejov

Predchádzajúce aktuality