Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Vaše názory k článku BILLA - vyčlenie z KÚ č. parcely 726/2

príspevky sú zoradené od najstarších (zmeniť)

[1] juraj - 14.10.2008 14:31 - odpovedať
predpokladam, ze ta mapa zobrazuje ten zeleny pas medzi hlavnou cestou a nemocnicnym parkoviskom, kde su teraz stanky.
som zvedavy, ako sa autobusy dostanu na zastavku. Budu tie zaparkovane auta preskakovat alebo podliezat?
doteraz som bol v podstate kludny, aj ked kopa veci sa tu v poslednom case robi nedomyslene, ale tu musim (virtualne) skriknut: ludia, zacnite konecne rozmyslat

[2] primátor - 14.10.2008 14:37 - odpovedať
Juraj,

toto je návrh Billy, ktorý nechápeme ani my na meste, že vôbec mohol byť predložený. Takže zasa nešírte paniku, že sa tu robí bez rozmýšľania. Dávame to včas na vedomie aj verejnosti s tým, že takúto lokalizáciu si nevieme predstaviť.

[3] juraj - 14.10.2008 14:50 - odpovedať
pan primator
ja nerobim paniku a trvam na tom, ze ten navrh bol robeny bez rozmyslania, myslim, ze aj Vy so mnou budete suhlasit, ze v BILLE asi nad tym moc nerozmyslali

[4] primátor - 14.10.2008 15:00 - odpovedať
Juraj,

ak čítate od začiatku, čo píšem o tomto záujme BILLY v tejto lokalite, tak Vám nemusím ani odpovedať.Je to pre mňa tam slušne povedané nepredstaviteľné a navigovali sme vedenie NsP a BILLU, že tam to je problém a veľký, aby rozmýšľali inak.
A dávam to verejnosti dostatočne včas najavo, aby som sa mohol oprieť aj o jej názory a postoje.

[5] mirto - 14.10.2008 18:33 - odpovedať
Pokiaľ sa tak do Ilavy hrnú povoliť im vstup len vtedy ak by stavali v tom priestore pred SAD. Ak ten pozemok patrí mestu, tak by som odporúčal vymeniť parcely.

[6] juraj - 14.10.2008 22:06 - odpovedať
[5] mirto, pozemky pred SAD ., medzi dialnicnym privadzacom a prijazdom ku SAD su vo vlastnictve sukromnej spolocnosti,ktora tam planuje vlastnu investiciu, malo by ist tiez o obchodnu prevadzku, ale iny sortiment tovarov , nez BILLA. Mozno by bolo vhodne sa zamysliet nad pozemkami na opacnej strane dialnicneho privadzaca, smerom na klobusice,. viem ze tam je naplanovana nejaka bytova vystavba, ale mozno by sa tam kus miesta nasiel. jednoznacne ten navrh umiestnenia BILLY pri nemocnici sa mi zda ako dost zly zart, to snad ani nemozu msyliet vazne, prdpkkladam, ze ten kto to navrhol tam v zivote nebol a asi okrem mapy nevidel nic, ani len obycajnu fotografiu

[7] Helga - 17.10.2008 20:10 - odpovedať
Mne sa ten plán veľmi páči. Aspoň sa využije tá voľná ploch a ddstránia neestetické stánky, v ktorých sa takmer nepredáva a nenakupuje. Okrem toho by táto lokalita pred nemocnicou ožila. Pre nás by to bolo pozitívne. Nevidím v tom žiadny problém.

[8] Karol - 18.10.2008 18:33 - odpovedať
Helga - ale v tom pripade by Lidl kaslal na predajnu a pan primator by nemohol bodovat pri volbach hruhacom. A k tej zeleni - porovnajte si pozemok pre Lidl a pozemok, kde chce stavat Billa.
A pre Juraja - pokial si dobre pozeral studiu, tak nechapem, ako si prisel na problem s pohybom autobusov. A mimochodom - doteraz vedeniu mesta (aj predchadzajucemu) bolo jedno, aka je situacia na krizovatke pri nemocnici.

[9] primátor - 19.10.2008 14:03 - odpovedať
Karol,

Vami spomínaný pán primátor, by bol spokojný, keby v Ilave bol LIDL aj BILLA. K umiestneniu Billy som sa vyjadril. Čo sa týka LIDLA písal som, že ten pozemok bol odpredaný už v minulom volebnom období bývalým vedením privátnej firme a už vtedy odpredaj predpokladal výrub drevín.Bývalý vlastník robil problémy s úhradou spoločenskej hodnoty drevín a aj náhradnou výsadbou. Nakoniec sa dohodol, áno aj s prispením mesta s LIDLOM.Problém aj s pohybom autobusov ako píše Juraj samozrejme je. A nielen s autobusmi.Veď to nakoniec priznávate sám, keď uvádzate, či mestu nevadí situácia pri NsP. No vadí, preto ju nechceme ešte zhoršovať. Naopak naliehavo rokujeme a tlačíme na organizácie ako SSC a DI na riešenie, aj investičné, dopravy v Ilave. Kruháč, svetelné prechody, atď.Tak mi nevkladajte niečo, čo mi je cudzie. A buďte objektívni, ak nemáte, alebo neviete všetky fakty, tak nech sa páči, môžeme Vám ich poskytnúť. Riešenia tejto situácie nie sú jednoduché, ako aj rokovania s SSC,sú to dlhodobé záležitosti a nielen v Ilave.LIDL je akútna požiadavka aj zo strany občanov, mám to na tanieri temer denne.A Vám je jedno aká je situácia v Ilave? Nám, terajšiemu vedeniu nie.

[10] Redbull - 19.10.2008 15:16 - odpovedať
Pán, Primátor ta Bila je úplne na nič..treba ju postavit niekde inde napr. zbúrat niečo ale nieco ine...ale tam to je celkom dobre miesto pri nemocnici ale zas malý plac na PARKOVANIE

[11] Mario Hrubý - 22.10.2008 22:17 - odpovedať
Pozemok pred nemocnicou o ktorý má Billa záujem nie je vôbec vhodný na realizáciu ich zámeru nakoľko by to iba zhoršilo aj tak už dosť zlú situáciu s dopravou v tejto časti mesta. Z pohľadu územia ako takého je tento projekt priveľký na tak malú plochu.

[12] primátor - 23.10.2008 07:55 - odpovedať
pekný deň,

po včerajšom stretnutí s novým vedením NsP Ilava a akvizičnými zástupcami reťazca BILLA je zrejmé, že v uvedenem priestore pred NsP BILLA lokalizovaná nebude. V rokovaniach sme ďalej pokračovali už len so zástupcami BIILY. Pozreli v meste 2 lokality, bola im poskytnutá dokumentácia a sme dohodnutí, že budeme ďalej komunikovať s tým, že do cca mesiaca sa vyjadria k uvedeným lokalitám.

[13] ktUZ33I06FX - 21.12.2014 17:08 - odpovedať
Absurd as it may seemThe fact is that a Swedish representative of Swedish poitcils offered a typical Swedish little gift at his recent visit to French socialists meeting in one of Paris' suburbs.The gift was a box of solid Swedish matches. Of course, the type you need when lighting up your fireplace - in a normal home, that is.The Mohammed socialist politician and his colleagues immediately openede the box and tested the matches, as you would if you never had seen those larger matches before.From a distance, probably also the Swedish politician realizes he might have chosen a Swedish painted wooden horse, or anything but matches on a visit to that particular suburb area which was on fire in 2005.

Pridajte komentár


(odpíšte text z obrázku, prosím)

Píšte len text, Vaše riadkovanie bude zachované. Z HTML značiek sú povolené len <strong> a <em>, odkaz na URL sa pridá automaticky.