Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Deň narcisov v Ilave

Dátum: 23.04.2009 | Rubrika: Školstvo | Komentáre (0)

V piatok 17. apríla 2009 sa aj v našom meste uskutočnil už 13. ročník jedinej verejno-prospešnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine.

V piatok 17. apríla 2009 sa uskutočnil už 13. ročník jedinej verejno-prospešnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine Deň narcisov.  Už trinásť rokov si ľudia v mestách a obciach Slovenska jediný  deň v roku pripínali na svoj odev prvý jarný kvet - žltý narcis. Len v tento jediný deň vystupoval v úlohe symbolu nádeje, spolupatričnosti a pomoci všetkým, ktorí bojujú s rakovinou. Každý, kto si ho pripol, prejavil svoju solidaritu a morálnu podporu s odkazom pre chorých, že je okolo nich veľa ľudí, ktorí na nich myslia a pomôžu ako môžu...

V tento deň rozdala Liga proti rakovine prostredníctvom svojich dobrovoľníkov v uliciach Slovenska tisíce informačných letákov, upozorňujúcich na potrebu prevencie, včasnej diagnostiky a vyvarovania sa rizikovým faktorom (obezite, fajčeniu, nedostatku pohybu, zlej životospráve), ktoré môžu mať vplyv na vznik rôznych druhov nádorových ochorení.

Medzi registrovanými dobrovoľníkmi Ligy proti rakovine smodrou šnúrkou na krku so žltým nápisom Deň narcisov 2009 ukončeného veľkým žltým narcisom a vizitkou s číslom dobrovoľníka sme boli aj my, 9 dievčat ZŠ a  3 pedagógovia. Ráno, vyzbrojené narcismi, letákmi a pokladničkou, sme najskôr oslovili dobré srdcia našich spolužiakov, učiteľov, zamestnancov školy a potom hurá do ulíc. Ľudia boli dostatočne informovaní, ústretoví, ochotne prispeli, pretože naša škola túto zbierku podporuje už deviaty rok .

Poďakovanie patrí všetkým ľuďom v  rôznych firmách, školách, obchodoch, reštauráciách,... v Ilave za ich finančné príspevky i za to, že nám darovali kúsok zo svojho času . Vďaka ichsprávnemu a prospešnému rozhodnutiu , nenahraditeľnej moci, výsledkom ktorej je pomoc, sme na konto Ligy proti rakovine prispeli sumou 1 317, 45 € (39 689 Sk). Ďakujeme!

Mgr. Helena Machová, Lenka Habánková

Fotografie

Predchádzajúce aktuality