Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Desiatky nových titulov v knižnici

Dátum: 28.01.2019 | Rubrika: Kultúra |

Knihy nám pribudli vďaka úspešnému grantu z Fondu na podporu umenia

 

 logoFPUDotácie sme v roku 2018 žiadali hlavne na knihy pre „násťročných“. Zahŕňa to široké spektrum čitateľov od jedenásť po devätnásť (samozrejme aj mladších či starších).

Žiadosť sme nazvali „Zo stavu online ku knihe“. Našou ambíciou je od počítačov ku knihám pritiahnuť čo najviac mladých. Znamená to dopĺňať knižný fond o novinky ktoré ich zaujmú a to z rôznych žánrov. V súčasnosti je populárna napr. fantasy literatúra.

Tam sme kupovali nielen viacero kompletných sérií, ale i ďalšie časti tých, čo už máme. Vďaka peniazom z fondu sme si mohli dovoliť aj niekoľko drahších titulov. Spolu sme zakúpili 171 nových kníh (viac ako 15% sú také, ktorých vydanie podporil Fond na podporu umenia). Dotácia z FPU bola 2000 €, spoluúčasť mesta 105,99 €. Bez kolegov z mestského úradu, ktorí nám pomohli s množstvom potvrdení a dokladov by sme nič nedosiahli, takisto bez podpory vedenia mesta. Ďakujeme.

Zoznam titulov nájdete na webe mesta, za všetky tu spomenieme napr. 10 dielnu ságu Kroniky Amberu od Rogera Zelazneho, celú sériu Zaklínača od Andrzeja Sapkowského, bestsellery o lesoch od Petra Wohllebena a ďalšie. Navštívte knižnicu, určite si vyberiete.

-ot-, -ih-

 

 FOTO:

kniznica3

Predchádzajúce aktuality