Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Divadelníci reprezentovali naše mesto

Dátum: 01.08.2013 | Rubrika: Kultúra | Komentáre (0)

Účasť na festivale Gorazdov Močenok. Pozvánka na Skalku pri Trenčíne

Poslednú  júlovú nedeľu sa v Močenku uskutočnil už 21. ročník celonárodného Festivalu biblických hier Gorazdov Močenok, ktorý o 15.00 h. otváral ilavský divadelný súbor Pod plachtou pásmom o našich vierozvestcoch „Na počiatku bolo slovo“.

Počas trojdňového podujatia sa konali aj iné sprievodné akcie: výstava Dr. Stanislava Bajaníka zo Svetového združenia Slovákov - „Cyrilo-Metodská ozvena v Ríme“, výstava obrazov predsedu MS Mariána Tkáča – 1150. výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie, či filatelistická výstava „Živé Cyrilometodské dedičstvo“ s uvedením príležitostnej poštovej pečiatky. DS Pod plachtou porota ocenila diplomom za spracovanie života osobností v tendenciách divadla dokumentu. Záujemcovia si v derniére budú môcť pásmo pozrieť v kaplnke v areáli kláštora na Veľkej Skalke pri Trenčíne 1. septembra 2013 o 15.00 h.

Veľmi pekne opravovaný a zveľaďovaný areál bývalého kláštora - najstaršieho pútnického miesta na Slovensku vám odporúčame aj ako tip na príjemný výlet do blízkeho okolia. Už niekoľko rokov sa tam v lete tiež koná výtvarné sympozium ORA ET ARS. Diela, ktoré vznikli na Skalke v tomto roku budú počas augusta a septembra vystavené v mestskej veži v Trenčíne.

-mpaj-, -ot-

Fotografie

Predchádzajúce aktuality