Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Európskej únii záleží na tom ako žijeme

Dátum: 15.03.2012 | Rubrika: EURO A EUROFONDY | Komentáre (9)

Ekoprojekt plný inšpirácií a nápadov tento piatok aj v Ilave.

Ilava patrí medzi 30 miest, ktoré sa zapojili do celoslovenského projektu Ekoslovensko, ktorého cieľom je upevniť vzťah občanov k životnému prostrediu prostredníctvom mnohých aktivít. 23. marca sa v školskom areáli uskutoční bohatý program pre žiakov prvého a druhého stupňa. Pre mladších žiakov to budú  hry, pokusy a interaktívne divadelné prestavenie.  Žiaci druhého stupňa si budú môcť pozrieť prírodopisný film z dieľne Pavla Barabáša (v spolupráci s K2 štúdiom). Na projekte spolupracuje základná škola - Mgr, Oľga Ďurechová, oddelenie kultúry - Mgr. Miroslav Toman, OV a ŽP - pani Božena Rendeková, Komisia pre životné prostredie - Ing. Daniela Gašparová a Technické služby mesta Ilava - Ing. Peter Kočkár.

Vyvrcholením programu, ktorého cieľom bude výsadba stromčekov v areáli školy v hodnote 600 eur - z tejto sumy sa pokryje výsadba zelene v mestských častiach v hodnote cca 200 eur.

Výsadba, ako aj celý projekt, ktorého hodnota je podstatne vyššia ako je cena stromčekov,  je financovaný z fondov Európskej únie.

Miro Toman

Predchádzajúce aktuality