Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Free hotspot na Mierovom námestí

Dátum: 13.06.2010 | Rubrika: Infoservis | Komentáre (12)

V centrálnej zóne mesta môžete prijímať bezplatne wi-fi signál.

V celom priestore centrálnej zóny Mesta Ilava je v súčasnosti dostupný wi-fi signál, ktorý je bezplatný tak pre miestnych občanov ako aj pre návštevníkov mesta. Vysielanie prebieha dočasne v pokusnej prevádzke, počas ktorej sa ešte môžu prestaviť niektoré parametre ako napr. dlĺžka pripojenia, parametre downloadu alebo po zmonitorovaní prípadných problémov užívateľov i ďalšie. Aktuálne nastavenie je na dĺžku pripojenia 1 hodinu, pre sťahovanie dát 1Mb/s.

Dostupnosť bezdrôtovej siete si nájdete v každom zariadení (notebook, mobil, PC), ktorý má zabudovaný interný alebo externý wi-fi adaptér, pod menom mesto.ILAVA.free.hotspot . Po pripojení a zobrazení úvodnej obrazovky je prednastavený login s názvom ilavamesto, heslo si odpíšete z obrazovky, s názvom internet .

Pozn.: signál je samozrejme možné prijímať aj za hranicami Mierového námestia, v dôsledku šetrenia nákladov ale nebudú zatiaľ budované repeteatory (zosilňovače a opakovače signálu), ktoré by vykryli aj tzv. hluché miesta spôsobené prekážkami. Signál pri zabezpečení dodatočných podmienok, napr. s dodatočnou smerovou anténou a wifi routerom je možné tiež prijímať aj zo vzdialebosti niekoľkých stoviek metrov až kilometrov.

-mpu-

 

 

Predchádzajúce aktuality