Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Ilavské podujatie opäť očarilo svojou úprimnou pohostinnosťou

Dátum: 21.05.2018 | Rubrika: Šport | Komentáre (0)

Prinieslo staronových víťazov a nový účastnícky rekord - Nové: Fotogalérie a tabuľky

    Titulné foto Martiny Katrincovej: Stupne víťazov v kategórii mladších žiačok

 

 

 

Ilavské podujatie opäť očarilo svojou úprimnou pohostinnosťou

Prinieslo staronových víťazov a nový účastnícky rekord

 

 

                Na 22. ročníku ILAVSKÉHO BEHU - VEĽKEJ CENY AGROMIXU, ktorý sa v Ilave uskutočnil v nedeľu, 20. mája triumfovali na 13 km dlhej trati s prevýšením 176 metrov - podobne ako vlani - dubnickí atléti Miroslav Ilavský (Jogging klub) a Ľubomíra Maníková (AK Spartak), obaja svojimi druhými najlepšími časmi histórie. Zatiaľ čo Ilavský pri svojom treťom štarte zvíťazil po druhý raz výkonom 45:58, Maníková pri svojej štrnástej účasti, časom 52:17 zaznamenala svoje siedme víťazstvo a vyrovnala sa ich počtom ďalšej výraznej osobnosti podujatia, Jánovi Križákovi (AŠK Grafobal Skalica), ktorý ich má na konte po dvanástich štartoch na podujatí taktiež sedem.

                Podujatie, ktoré sa za veľmi príjemného bežeckého počasia konalo už tradične pod organizačnou taktovku dvoch stabilných a osvedčených partnerov - Mesta ILAVA a výrobno-obchodnej spoločnosti AGROMIX - prinieslo v šiestich seniorských a štyroch žiackych kategóriách nielen absolútny účastnícky rekord - zúčastnilo sa ho celkom 188 štartujúcich, z toho 95 detí - ale i nespornú účastnícku kvalitu. Najmä v kategórií žien, kde šesťnásobná víťazka podujatia, slovenská reprezentantka Ľubomíra Maníková musela o svoj siedmy primát úporne bojovať až na cieľovú čiaru, pretože počas celej trate jej na chrbát dýchala skvelá česká vytrvalkyňa, Petra Pastorová. Tá napokon na ňu v cieli strácala iba 31 sekúnd. O kvalitách Pastorovej svedčí skutočnosť, že ako jediná opravovala rekord v kategórií žien nad 35 rokov, a to hneď o dve minúty a 28 sekúnd. Ďalší, veľmi vyrovnaný a dalo by sa povedať že i generačný súboj sa odohral aj v boji o tretiu priečku absolútneho ženského poradia, v ktorom napokon uspela mladá, iba dvadsaťdvaročná študentka medecíny z Košíc, niekdajšia slovenská juniorská šampiónka na 10 km, Barbora Chrenková. Podarilo sa jej o 16 sekúnd odsunúť za svoj chrbát o celú jednu generáciu staršiu Ivetu Hulvátovú, dvojnásobnú víťazku a držiteľku rekordného času podujatia v kategórií žien nad 35 rokov (55:16), hrdiacu sa navyše od septembra minulého roka tiež titulom veteránskej vicemajsterky sveta v behoch do vrchu formátu WTA / WMRA. Tri najvyššie priečky absolútneho poradia mužov si medzi sebou podľa očakávania rozdelili favoriti z rangu bývalých víťazov, dnes už dvojnásobný víťaz podujatia Miroslav Ilavský, ktorý obhájil vlaňajšie prvenstvo pred sedemnásobným víťazom Jánom Križákom a víťazom podujatia z roku 2016, towerrunningovým špecialistom Štefanom Štefinom.

                Športovo-spoločenským lákadlom tohtoročného podujatia mala byť predovšetkým prítomnosť prvej dámy slovenskej štvrtky, viacnásobnej národnej šampiónky a halovej rekordérky na 400 m, slovenskej atletickej reprezentantky Ivety Putalovej, ktorá pre tento rok od organizátorov veľmi ochotne a nezištne prijala úlohu jeho mediálnej ambasádorky. Vzhľadom na nepredvídateľné okolnosti sa však jej osobná návšteva v Ilave značne skomplikovala a zaskočiť ju musela na posledný okamžik reprezentačná kolegyňa z ME 2016 v holandskom Amsterdame, členka slovenskej reprezentačnej štafety na 4 x 100 m, ikona dubnickej atletiky Denisa Bučková.

                Držiteľmi špeciálnych ocenení 22. ročníka Ilavského behu sa stali Adam Drga (najlepší Ilavčan, 7. miesto v hlavnej kategórii mužov, 53:42), Dezider Ferenczy (najstarší účastník, Tatran Turany, 1935, 2:37:29), Vratko Šimek (najmladší účastník, MK Rajec, 2000, 1:03:38) a Miroslav Ilavský (horská prémia na Kopánke).

                Najmladšími účastníkmi v detských kategóriách boli Adelka Batlová (2015,Ilava), Lucia Lovíšková (2013, Ilava), Simonka Kušíková (2015, Malé Košecké Podhradie) a Tamarka Belisová (2016, Ilava) medzi dievčatami, Teo Paliatka (2014, Ilava), Oliver Ďuroška (20104, Klobušice), Alan Brňák (2014, Ilava), Tomáš Faturík (2014, Ilava) a David Straňák (2014, Ilava) medzi chlapcami.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS - kompletná výsledková listina podujatia - TU:

Dievčatá - 1.-4. ročníky ZŠ - 800 m
1 . BELÁKOVÁ Anabela 2008 AK Spartak Dubnica n/V
2 . PAVLISOVÁ Barbora 2008 BK Lysá p/M
3 . VENDŽOROVÁ Hana 2007 Dolná Súča
4 . MASARYKOVÁ Adela 2008 Považská Bystrica
5 . BAGINOVÁ Veronika 2008 Ilava

Chlapci - 1.-4. ročníky ZŠ - 800 m
1 . GAŽI Ján 2007 AK Spartak Dubnica n/V
2 . KOTRAS Kristián 2010 Košeca
3 . ONDRUŠÍK Šimon 2009 Ilava
4 . BARENYI Samuel 2010 ZŠ Košeca
5 . BELÁK Albert 2011 AK Spartak Dubnica n/V

Dievčatá - 5.-9. ročníky ZŠ - 1 200 m
1 . PAVLISOVÁ Ivona 2005 BK Lysá p/M
2 . JÁNOŠÍKOVÁ Nicol 2005 AK Čadca
3 . JÁNOŠÍKOVÁ Chiara 2006 AK Čadca
4 . KÚTNA Kristína 2004 ZŠ Košeca
5 . VENDŹÚROVÁ Michaela 2003 Dolná Súča

Chlapci - 5.-9. ročníky ZŠ - 1 200 m
1 . PALČEK Adam 2003 ZŠ Košeca
2 . KOLESÁNYI Peter 2003 ZŠ Košeca
3 . DAŇO Martin 2002 Sedmerovec
4 . KUKUČKA Adam 2003 Ilava
5 . ŽILKA Patrik 2003 ZŠ Košeca

Muži - hlavná kategória - 13 km / 176 m
1 . ILAVSKÝ Miroslav 1987 Jogging klub Dubnica n/V 0 : 45 : 58
2 . ŠTEFINA Štefan 1986 AK Spartak Dubnica n/V 0 : 48 : 53
3 . PAVLÍK Ivan 1984 AK Spartak Dubnica n/V 0 : 50 : 32
4 . LETKO Miroslav 1979 Trenč.Stankovce 0 : 51 : 46
5 . CHMATIL Ľuboš 1986 Nová Dubnica 0 : 51 : 52
6 . TREPÁČ Lukáš 1985 Jogging klub Dubnica n/V 0 : 52 : 45

Muži nad 40 rokov - 13 km / 176 m
1 . KRIŽÁK Ján 1970 AŠK Grafobal Skalica 0 : 46 : 39
2 . STANÍK Jozef 1973 BK Lysá p/M 0 : 49 : 54
3 . UHRECKÝ Pavel 1974 Trenčín 0 : 51 : 38

Muži nad 50 rokov - 13 km / 176 m
1 . KLOBUČNÍK Peter 1963 Jogging klub Dubnica n/V 0 : 53 : 43
2 . PÁLENÍK Ervín 1962 Trenčín 0 : 53 : 58
3 . KUCHARÍK Ján 1965 ŽSR Trenčín 0 : 57 : 11

Muži nad 60 rokov - 13 km / 176 m
1 . CVIČELA Ján 1956 BK 2000 Klačany 0 : 55 : 18
2 . JANKECH Pavol 1957 Trenčín 0 : 57 : 34 D
3 . BENČ Marián 1955 ŠKK Lednické Rovne 1 : 3 : 44

Ženy - hlavná kategórias - 13 km / 176 m
1 . MANÍKOVÁ Ľubomíra 1986 AK Spartak Dubnica n/V 0 : 52 : 17
2 . CHRENKOVÁ Barbara 1995 Jogging klub Dubnica n/V 0 : 55 : 2
3 . BAKALÁROVÁ Veronika 1987 Trenčín 0 : 59 : 37

Ženy nad 35 črokov - 13 km / 176 m
1 . PASTOROVÁ Petra 1977 Killpi Team Racing Ostrava 0 : 52 : 48
2 . HULVÁTOVÁ Iveta 1970 Jogging klub Dubnica n/V 0 : 55 : 18
3 . HUDÁKOVÁ Jitka 1971 Ďurikam Team Trenčín 0 : 55 : 47

(tch)

 

 
Vcelku nečakane sa v kategórii starších dievčat na štarte v Ilave objavili aj dve vychádzajúce hviezdičky slovenskej atletiky, sestry Chiara a Nicol Jánošíkové z Čadce
 
Naši najmladší šampióni

 

 

Historické tabuľky TOP dvadsiatky najlepších mužov a žien na podujatí po 22 ročníkoch:

 

Sled údajov: poradie, poradie absolútne, priezvisko a meno, klubová príslušnosť, najlepší osobný dosiahnutý čas - umiestnenie v kategórii a ročníku - počet účastí na podujatí


MUŽI:

1 / 1 . VANKO Miroslav TJ Obal Servis Košice 0:41:29 - 01. / A / 11 - 1
2 / 2 . KRIŽÁK Ján AŠK Grafobal Skalica 0:41:46 - 01. / A / 05 - 11
3 / 3 . MATANIN Marcel ŠKP Štrbské Pleso 0:42:35 - 01. / A / 03 - 1
4 / 4 . ROLKO Róbert AŠKP Žilina 0:43:07 - 01. / A / 04 - 3
5 / 5 . ARBET Roman AK Baník Prievidza 0:43:27 - 02. / A / 04 - 2
6 / 6 . KOVÁČIK Ľuboš AMK Nové Zámky 0:43:29 - 03. / A / 04 - 11
7 / 7 . PUŠKÁR Ondrej Slávia Trnava 0:43:29 - 01. / A / 12 - 1
8 / 8 . CESNEK Ľuboš Maratón klub Rajec 0:43:52 - 03. / A / 03 - 7
9 / 9 . FLORIŠ Stanislav AO Považan Pruské 0:43:54 - 02. / A / 05 - 5
10 / 10 . DZURO Pavol ŽP Šport Podbrezová 0:43:54 - 02. / A / 06 - 5
11 / 11 . KOŠÍK Slavomír AO Považan Pruské 0:44:19 - 03. / A / 06 - 11
12 / 12 . JANÍČEK Róbert BK Lysá p/M 0:44:33 - 03. / A / 05 - 14
13 / 13 . KUCHARÍK Ján Lokomotíva Trenčín 0:44:43 - 04. / A / 05 - 15
14 / 14 . DZIUBA Bogdan POĽSKO 0:44:50 - 01. / A / 16 - 1
15 / 15 . PREŠNAJDER Peter AŠK Grafobal Skalica 0 45:12 - 06. / A / 05 - 1
16 / 16 . ŽELEZOV Konstantin AK Žilina 0:45:19 - 04. / A / 07 - 1
17 / 17 . SLIVKA Milan KLV Kysucké N.Mesto 0:45:20 - 01. / B / 04 - 1
18 / 18 . VALÍČEK Robert Obal Servis Košice 0:45:24 - 01. / B / 18 - 1
19 / 19 . ILAVSKÝ Miroslav Jogging klub Dca n/V 0:45:24 - 01. / A / 21 - 2
20 / 20 . PORTÁŠIK Peter AŠK Grafobal Skalica 0:45 30 - 06. / A / 04 - 5

ŽENY:

1 / 99 . STAROVSKÁ Mária ŽU Žilina 0:50:39 - 01. / E / 04 - 1
2 / 111 . MANÍKOVÁ Ľubomíra JM Demolex Bardejov 0:51:20 - 01. / E / 18 - 14
3 / 134 . ŠEBESTIAN Sylvia AŠK Grafobal Skalica 0:52:28 - 01. / E / 10 - 3
4 / 136 . BALOŠÁKOVÁ Anna ŠKP Čadca 0:52:33 - 01. / E / 06 - 5
5 / 138 . PASTOROVÁ Petra Killpi Team Racing Ostrava 0:52:48 - 01. / F / 22 - 1
6 / 142 . NOVÁČKOVÁ Zuzana STU Bratislava 0:53:54 - 01. / E / 11 - 1
7 / 168 . VAJDOVÁ Silvia AŠKP Žilina 0:54:00 - 02. / E / 06 - 1
8 / 185 . ZATLUKALOVÁ Janka AK Spartak Dubnica n/V 0:54:38 - 01. / E / 14 - 1
9 / 195 . CHRENKOVÁ Barbara Jogging club Dubnica n/V 0:55:02 - 02 / E / 22 - 1
10 / 200 . HULVÁTOVÁ Iveta Jogging klub Dca n/V 0:55:16 - 01. / F / 21 - 11
11 / 206 . HUDÁKOVÁ Jitka Ďurikam Team Trenčín 0:55:47 - 03. / F / 22 - 8
12 / 214 . MESIARIKOVÁ Wanda JM Demolex Bardejov 0:56:15 - 01. / E / 09 - 2
13 / 223 . HOLLÁ Marcela MK Rajec 0:56:26 - 02. / E / 04 - 1
14 / 232 . DRAHOVSKÁ Katarína ŠBR Piešťany 0:56:57 - 02. / F / 19 - 3
15 / 240 . KOVÁŘOVÁ Marcela X3 ME Hodonín 0:57:22 - 01. / F / 18 - 3
16 / 256 . ŠKVAROVÁ Jana Jogging klub Dca n/V 0:57:50 - 01. / E / 03 - 1
17 / 265 . BUDINSKÁ Eva ObÚ Poluvsie 0:58:13 - 02. / E / 03 - 7
18 / 266 . BELIANSKA Erika Štiavnik 0:58:16 - 02. / E / 18 - 1
19 / 274 . AMEROVÁ Jana AK Hodonín 0:58:31 - 03. / E / 10 - 1
20 / 295 . MOČÁRIOVA Alena AŠKP Žilina 0:59:36 - 01. / F / 11 - 1

(tch)

 

 
Tak ako po každý rok, aj v nedeľu bol pre najmladších pretekárov pripravený bohatý účastnícky bufet s množstvom všakovakých dobrôt, kvalitný pitný režim nevynímajúc
 
A so sladkou medovníkovou medailou na krku bolo veru potom už čo rozoberať a o čom diskutovať

 

 

Historické tabuľky ilavských účastníkov na podujatí po 22 ročníkoch:

 

Sled údajov: poradie ilavské, poradie absolútne, priezvisko a meno, ročník narodenia, klubová príslušnosť, najlepší osobný dosiahnutý čas - umiestnenie v kategórii a ročníku - počet účastí na podujatí

1 / 72 . DAŇO Štefan 1970 Sedmerovec 0:49:12 - 07. / A / 13 - 9
2 / 121 . KOVAL Pavol 1972 Triatlon klub Trnava 0:51:50 - 11. / A / 14 - 2
3 / 125 . KRÁL Štefan 1950 Ilava-Iliavka 0 52:04 - 04. / C / 04 - 18
4 / 131 . STOPKA Vladimír 1967 Ilava 0 52:18 - 24. / A / 04 - 19
5 / 132 . HABÁNEK Peter 1987 ČIGA-BIGA TEAM Ilava 0:52:19 - 08. / A / 17 - 4
6 / 141 . HOMOLA Jozef 1963 Ilava 0 52:43 - 25. / A / 04 - 3
7 / 149 . DRGA Adam 1994 Ilava 0:53:04 - 05. / A / 21 - 3
8 / 150 . MARTINÁK Peter 1980 Ilava 0:53:08 - 09. / A / 18 - 4
9 / 211 . MIHÁL Peter 1979 FS Strážov Ilava 0 56:07 - 21. / A / 06 - 2
10 / 218 . ŠEDO Vladimír 1981 Ilava 0 56:22 - 22. / A / 06 - 2
11 / 222 . FALTUS Ján 1988 Ilava 0:56:26 - 15. / A / 17 - 5
12 / 235 . KMINIAK Ján 1948 CVČ Ilava 0 57:05 - 06. / C / 02 - 8
13 / 242 . HANINEC Juraj 1951 Dubnica n/V 0 57:28 - 16. / B / 06 - 5
14 / 243 . HLÁVKA Jozef 1951 Ilava 0 57:28 - 14. / B / 03 - 13
15 / 253 . HAJAŠ Pavol 1986 Ilava 0 57:42 - 16. / A / 13 - 1
16 / 262 . FUJERÍK Jakub 1990 Ilava - Klobušice 0 57:57 - 15. / A / 11 - 1
17 / 273 . HANKO Tibor 1982 Ilava 0 58:30 - 20. / A / 05 - 2
18 / 275 . FILIAČ Marián 1974 Ilava 0:58:31 - 15. / B / 18 - 4
19 / 290 . FATURÍK Martin 1976 Ilava 0:59:15 - 23. / A / 18 - 6
20 / 353 . HANUS Jozef 1997 DD Klobušice 1:02:40 - 26. / A / 17 - 1
21 / 357 . JAKÚBEK Milan 1974 Ilava 1:02:50 - 06. / B / 20 - 11
22 / 363 . STAŇO Jozef jr. 1974 Ilava 1:03:05 - 22. / A / 02 - 1
23 / 366 . FUJERÍK Milan 1966 ČIGA-BIGA TEAM Ilava 1:03:07 - 12. / B / 17 - 3
24 / 367 . HOLBA Peter sr. 1968 Dubnica nad Váhom 1:03:09 - 12. / B / 19 - 4
25 / 385 . MIHÁL Pavol 1979 FS Strážov Ilava 1:03:53 - 21. / A / 08 - 5
26 / 388 . BAJZÍK Anton 1970 Ilava-Iliavka 1:03:58 - 24. / A / 02 - 2
27 / 415 . JANÍČEK Eugen 1961 Ilava 1:05:26 - 30. / A / 04 - 1
28 / 425 . KUBALA Peter 1984 Iliavka 1:06:01 - 20. / A / 13 - 1
29 / 437 . MELIŠ Peter 1980 Ilava 1:06:41 - 12. / A / 21 - 1
30 / 444 . STAŇOVÁ Darina 1990 Ilava 1:07:15 - 05. / E / 22 - 1
31 / 446 . JESENSKÝ Ján 1944 Ilava 1:07:22 - 05. / D / 12 - 2
32 / 447 . ŠUKALOVÁ Emma 1995 Ilava 1:07:24 - 05. / E / 19 - 1
33 / 452 . GAŠPAR Emil 1967 Ilava 1:07:40 - 23. / A / 09 - 1
34 / 457 . GABČO Dušan 1984 Ilava 1:08:00 - 19. / A / 15 - 1
35 / 460 . HOLBA Peter jr. 1989 Iliavka 1:08:15 - 32. / A / 03 - 4
36 / 463 . BARTEK Jozef 1987 Ilava 1:08:40 - 33. / A / 16 - 1
37 / 465 . BAHNOVÁ Jana 1983 Ilava 1:08:57 - 07. / E / 18 - 1
38 / 470 . DIAN Marcel 1980 Vila Vilôčka Ilava 1:09:05 - 33. / A / 17 - 4
39 / 487 . TURZA Milan 1975 Ilava 1:11:01 - 11. / B / 20 - 1
40 / 495 . HODEKOVÁ Naďa 1975 Dubnické stíhačky 1:11:46 - 10. / F / 21 - 4
41 / 500 . REXOVÁ Margita 1983 Ilava 1:12:17 - 04. / E / 20 - 2
42 / 502 . MAJEROVÁ Katarína 1976 Ilava 1:12:28 - 11. / F / 21 - 3
43 / 503 . BIELIK Michal 1989 Ilava 1:12:40 - 41. / A / 18 - 1
44 / 504 . PRUŽINEC Branislav 1991 Ilava 1:12:47 - 20. / A / 11 - 1
45 / 510 . ZERMEGH Tomáš 1991 Ilava 1:13:20 - 21. / A / 11 - 1
46 / 526 . ŽALUDEK Jozef 1968 TJ Sokol Ilava 1:15:26 - 33. / A / 04 - 1
47 / 540 . HOLBA Rudolf 1962 Iliavka 1:18:19 - 35. / A / 03 - 4
48 / 543 . JAKÚBEK Ľuboš 1976 Ilava 1:18:30 - 46. / A / 18 - 1
49 / 544 . HOLBA Marek 1993 Ilava 1:18:57 - 21. / A / 15 - 1
50 / 545 . BAJZÍK Anton jr. 1996 Ilava-Iliavka 1:19:15 - 47. / A / 18 - 1
51 / 546 . HOLBA Róbert 1973 Dubnica nad Váhom 1:19:15 - 23. / B / 18 - 1
52 / 561 . VRANOVÁ Monika 1991 Ilava 1:23:37 - 07. / E / 19 - 1
53 / 564 . ŠEDO Milan 1979 Ilava 1:24:42 - 33. / A / 06 - 1
54 / 565 . BAJZÍK Miloš 1975 Iliavka 1:24:47 - 22. / A / 08 - 1
55 / 566 . MASÁROVÁ Monika 1986 Ilava 1:25:14 - 05. / E / 14 - 1
56 / 570 . IVANOVÁ Ľubica 1981 Ilava 1:27:39 - 11. / E / 06 - 1
57 / 582 . ŠIMONIOVÁ Ivana 1979 Ilava-Klobušice 1:42:58 - 06. / E / 21 - 1

(tch)

 

 
Odštartované! Spoločné štartovné pole starších žiakov a žiačok na prvých metroch svojej 1 200 m dlhej trate
 
Absolútny víťaz mladšej vekovej kategórie žiakov - 1.-4. ročníkov ZŠ - Ján Gaži z dubnického AK Spartak

 

Fotogalérie z podujatia:

 

                Prinášame odkazy na doteraz zverejnenú fotogalériu Martiny Katrincovej - TU i náhodne objavenú fotogalériu anonymného autora fotografii pracujúceho pod označením mifone - TU

 

 
Slovenská vytrvalecká reprezentantka Ľubka Maníková si v nedeľu pri svojom štrnástom štarte na podujatí dobehla už po svoje siedme víťazstvo
 
Zuzana Remšíková (60) z Dubnice nad Váhom, Ferdinand Daňo (105) zo Sedmerovca a Peter Greguška (35) z Pruského na posledných metroch svojho 13 kilometrového snaženia

 

 

Poďakovanie

 

                Dovoľte vyjadriť naše úprimné poďakovanie vedeniu MESTA ILAVA, na čele s primátorom mesta Ing. Štefanom Daškom, TSM ILAVA a Ing. Jozefovi Tomanovi, všetkým sponzorom, ktorí sa podieľali na finančno-materiálnom zabezpečení XXII. ročníka Ilavského behu, predovšetkým firmám - AGROMIX Ilava a pánovi Vladimírovi Stopkovi, SPARK-EX, s.r.o. Ilava a pánovi Romanovi Kalusovi, FATRIA A.&M. BUČEK Borčice, TRNÍK-SLUŽBY s.r.o. Púchov, Reštaurácii MORAVEC-CAFÉ Ilava, KOLMAN s.r.o. Ilava, D-LUMAX Dubnica n/V a pánovi Ľubošovi Greguškovi, DUMONT s.r.o. Uherský Brod a pánovi Milanovi Greguškovi, VÝKUP DRUHOTNÝCH SUROVÍN Vladimír Masár Ilava, Bufetu ROSA Ilava, ILSPORT Ilava a pánovi Ľubošovi Ondraščinovi, PD Bolešov, COMEXTRANS s.r.o. Ilava, TOMI kúpeľňové štúdio Ilava, HORTUS s.r.o. Ilava, Strešnému centru LÉWA Ilava, pánovi Antonovi Dobrodenkovi Dulov, pánovi Štefanovi Žilkovi Ilava-Iliavka, CK JOMATOUR Čadca, Pizzeria LA TORRE Ilava a pánovi Pavlovi Struhárovi, HANS s.r.o. Sobotište, PIVOVAR Ilava, AGRO - L Kvašov, FARBY-PAPIER-HRAČKY Mierové námestie Ilava, BOWLING COFFEE Ilava, STAMAD Dulov, HS-ELEKTRO Ilava a pánom Hofierkovi a Streličákovi, Masážnemu salónu TINKA v Ilave a pani Martine Katrincovej, Kozmetickému salónu KIARA v Beluši a slečne Zuzane Tichej, ako i mediálnym partnerom - spoločnosti JAMP, s.r.o. Ilava a pani Janke Tahu a Rádiu MUZIKA ...

                V neposlednom rade ďakujeme tiež pánom Antonovi a Vladimírovi Púčkovcom zo Štyroch Líp a Radomírovi Štefancovi z Bufetu ROSA, ktorí sa nezištne a ochotne podieľali na príprave všetkých doterajších ročníkov podujatia. Úprimné poďakovanie patrí aj obyvateľom mestskej časti Iliavka, ktorí pretekárom vytvorili už tradične milé, pohostinné a veľmi srdečné prostredie prispievajúce nielen k vynikajúcej spoločensko-športovej úrovni samotného podujatia, ale i ku skvelej reprezentácii celého nášho mesta.

                Osobitné poďakovanie vyslovujeme touto cestou aj našej milej hostke, slovenskej atletickej reprezentantke Denise Bučkovej, ktorá si vo svojom nabitom programa našla pre nás potrebný čas a poctila nás svojou vzácnou návštevou. Pre väčšinu návštevníkov Ilavského behu, predovšetkým z radov detí, urobila tak toto podujatie nezabudnuteľným.

Organizačný výbor XXII. ročníka Ilavského behu - Veľkej ceny Agromixu


 
Slovenská atletická reprezentantka Denisa Bučková, primátor mesta Ilava Štefan Daško a organizačný šéf podujatia Ľubomír Klobučník pri dekorovaní najúspešnejších mužov v kategórií nad 60 rokov
 
Popri hlavnej kategórii žien, obrovským výkonnostným potenciálom disponovala v tomto ročníku najmä kategória žien nad 35 rokov. Neprehliadnuteľnou v štartovnom poli bola česká víťazka Pražského maratónu 2017 a trojnásobná šampiónka ČR v maratóne, Petra Pastorová, ktorá na 13 km dlhej trati s prevýšením 176 m posunula ilavský traťový rekord v tejto vekovej kategórii takpovediac do ríše snov (52:48) a v cieli strácala na absolútny rekord niekdajšej skvelej československej reprezentantky Márie Starovskej (50:39) iba 2 minúty a 9 sekúnd. Spoločnosť jej v nedeľu na stupňoch víťazov robili dvojnásobná víťazka podujatia, vicemajsterka sveta z vlaňajšieho septembrového svetového šampionátu veteránov v behu do vrchu, Iveta Hulvátová (vľavo) a víťazka podujatia z roku 2008 a víťazka tohtoročného Krakowského maratónu vo svojej vekovej kategórii, Jitka Hudáková. Nepopulárnu štvrtú priečku si v Ilave vybojovala Dubničanka Božena Bulíková

 

     

     

     

     

     

 

 

Predchádzajúce aktuality