Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Ilavskí streetworkouteri sa konečne dočkali

Dátum: 28.11.2014 | Rubrika: Ostatné aktuality | Komentáre (0)

Prvé outdoorové fitness centrum v Ilave skutočnosťou - vložený nový video-dokument

   Titulná fotografia MAS Vršatec: Podpredsedníčka MAS Vršatec, Eva Hejduková s primátorom mesta Ilava, Ing. Štefanom Daškom pri slávnostnom otvorení prvého outdoorového fitness centra na území mesta Ilava.

 

 

Ilavskí streetworkouteri sa konečne dočkali   

Prvé outdoorové fitness centrum v Ilave skutočnosťou

 

          Vo štvrtok napoludnie, 26. novembra 2014 uskutočnilo sa v Ilave slávnostné otvorenie prvého mestského outdoor fitness centra, alebo, materinským jazykom povedané, prvej prírodnej telocvične v meste. Všetky jej prvky - tvorí ich šesť rôznych strojov na cvičenie a jedna veľká zostava hrázd a bradiel - boli navrhnuté tak, aby boli schopné ponamáhať všetky svalové partie ľudského organizmu.

          Nechýbalo občerstvenie, dobrá nálada, ani tradičné strihanie pásky. A popri početnej delegácii hostí z družobnej Miestnej akčnej skupiny (MAS) Terchovská dolina, nemohli chýbať v Ilave, na štadióne miestneho MFK ani početní domáci streetworkouteri, či vďační diváci, sledujúci so zatajeným dychom prvú verejnú ilavskú street workout show, ktorú im pripravil majster SR v kalistenike, Martin Viedenský s celým svojim skvelým tímom Workout Fanatics.

          MAS Vršatec v rámci svojich momentálne piatich prebiehajúcich projektov spolupráce, čo predstavuje najvyšší počet v Slovenskej republike, úspešne realizovala aj projekt s názvom „Športom ku zdraviu – vonkajšie fitness“. Jednalo sa o projekt národnej spolupráce, ktorý MAS Vršatec realizovala s projektovým partnerom MAS Terchovská dolina. Jeho výsledkom bola výstavba vonkajších fitness v mestách Ilava a Nemšová a v obci Horná Súča. Nápad vznikol v kancelárii MAS, nakoľko nielen MAS-ke samotnej, ale i všetkým jej členom vždy záležalo na zdravom a aktívnom životnom štýle občanov. Inšpiráciu realizátori čerpali najmä u zahraničných partnerov MAS, ktorí na svojich územiach projekty daného charakteru už úspešne implementovali.

          Vytvorenie outdoorového fitness je dnes z pohľadu inovácie a trvácnosti absolútne nadčasovým prvkom, vhodným pre všetky vekové a záujmové skupiny ľudí. Tvorí ideálny doplnok nielen pre príležitostných návštevníkov tohto zariadenia, ale i samotných športovcov. Či už rekreačných, kondičných alebo vrcholových. MAS Vršatec týmto míľnikom zavŕšila viacročnú snahu o aplikáciu svojej hlavnej inovatívnej a vzdelávacej funkcie pod Bielymi Karpatmi - naučiť v tomto neveľkom ale prekrásnom regióne Slovenska ľudí nielen aktívne myslieť, ale i aktívne žiť ...

(tch)

 

Minifotogaléria MAS Vršatec:

 
 

 

Ďalšie príspevky:

  • Pôvodný príspevok s ďalšou bohatou fotogalériou z otvorenia nového prírodného fitness centra – TU!
  • Workout Fanatics s Martinom Viedenským, Dušanom Párovským a tými ďalšími vo video-dokumente MAS Vršatec zo dňa 26. novembra 2014, z otvárania Outdoor Fitness v Ilave, Nemšovej a Hornej Súči ... - TU!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Predchádzajúce aktuality