Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Ilavský beh 2013 v réžii Jána Križáka a Ľubomíry Maníkovej

Dátum: 19.05.2013 | Rubrika: Šport | Komentáre (1297)

Nový účastnicky rekord a skvelá nálada na podujatí dominovali

 

   Titulka: Daniela Gašparová - "Dubničanky" (žánrové foto z Ilavského behu 2013)

 

 

Sedemnásty ročník ILAVSKÉHO BEHU - VEĽKEJ CENY AGROMIXU 2013 v réžii Jána KRIŽÁKA a Ľubomíry MANÍKOVEJ

Nový účastnícky rekord a skvelá nálada na podujatí dominovali

 

 

  

 

 


          Rekordný počet 169 štartujúcich, z toho 74 detí a 95 dospelých sa zúčastnilo sedemnásteho ročníka ILAVSKÉHO BEHU - VEĽKEJ CENY AGROMIXU 2013, ktorý sa dnes napoludnie uskutočnil v Ilave.

          Na trati 13 000 metrov dlhej s prevýšením 176 metrov sa jeho absolútnym víťazom už po ôsmy raz stal Ján KRIŽÁK z AŠK Grafobal Skalica v čase 45:46 min pred Jurajom IŠTVÁNIKOM z AK Spartak DUBNICA nad Váhom (48:40) a Michalom LUHOVÝM z AŠK Grafobal Skalica (48:29), v kategórii žien po piaty raz triumfovala Ľubomíra Maníková z AK Spartak Dubnica nad Váhom (53:08) pred Jitkou HUDÁKOVOU z Trenčína (58:26) a Adrianou JANÍČKOVOU z BK Lysá pod Makytou (1:01:21).

         Horskú prémiu na Kopánke získal absolútny víťaz podujatia, Ján Križák, najmladším pretekárom sa stal Jozef Hanus z Klobušíc (1997/1:02:40), tým najskôr narodeným Vincent Bašista z Demjaty (1942/59:04). Najrýchlejším domácim pretekárom bol Peter Habánek (52:19).

          Popri organizačnom šéfovi podujatia, Ľubomírovi Klobučníkovi, záverečného ceremoniálu dekorovania najlepších pretekárov sa zúčastnil aj primátor mesta Ilava, Ing. Štefan Daško a čestný hosť podujatia, ilavský rodák a občan mesta Ilava, reprezentačný tréner slovenských hádzanárok, Peter Sabadka. Exkluzívny rozhovor s ním pre ilavský webový portál prinášame o niečo nižšie.

          Fotogalériu Danky Gašparovej dopĺňame postupne, chce to čas, predpokladáme, že by mohla byť hotová a kompletná koncom 21.-22. kalendárneho týždňa. Sledujte nás a venujte nám priazeň i naďalej!

 

 

 

 

 

Výsledkový servis

Chlapci - 1.-5. ročník ZŠ - 800 metrov - bez použitia časomiery:
1. Sebastián Guga, AK Spartak Dubnica nad Váhom
2. Lukáš Mutala, ZŠ Košeca
3. Vladislav Miletskyi, ZŠ Dubnica nad Váhom

Dievčatá - 1.-5. ročník ZŠ - 800 metrov - bez použitia časomiery:
1. Dana Kudlíková, AK Spartak Dubnica nad Váhom
2. Mária Harceková, ZŠ Trenčín
3. Darina Miletska, ZŠ Dubnica nad Váhom

Chlapci - 6.-9. ročník ZŠ - 1 200 metrov - bez použitia časomiery:
1. Erik Bútora, Pružina
2. Filip Bugoš, AK Spartak Dubnica nad Váhom
3. Vratko Šimek, MK Rajec

Dievčatá - 6.-9. ročník ZŠ - 1 200 metrov - bez použitia časomiery:
1. Sofia Zápotočná, AK Spartak Dubnica nad Váhom
2. Zuzana Šedová, Dubnica nad Váhom
3. Zuzana Ptáčková, Ilava

Muži „A" - hlavná kategória:
1. Juraj Ištvánik, Spartak Dubnica nad Váhom, 46:20
2. Michal Luhový, AŠK Grafobal Skalica, 48:29
3. Štefan Štefina, AK Spartak Dubnica nad Váhom 49:55

Muži „B" - 40-49 roční:
1. Ján Križák, AŠK Grafobal Skalica, 45:46
2. Zdeno Koleda, MK Rajec, 48:40
3. Viliam Toporcer AMŠK Žiar nad Hronom, 49:03

Muži „C" - 50-59 roční:
1. Ervín Páleník, Trenčín, 50:36
2. Jaroslav Hutyra, TJ Spartak Myjava, 51:20
3. Peter Klobučník, AK Spartak Dubnica nad Váhom, 52:23

Muži „D" - nad 60 rokov:
1. Miroslav Kováč, Trenčín, 57:18
2. Stanislav Sviták. AK Žilina, 57:38
3. Peter Fašung, Prievidza, 58:49

Ženy „E" - hlavná kategória:
1. Ľubomíra Maníková, AK Spartak Dubnica nad Váhom, 53:08
2. Adriana Janíčková, BK Lysá pod Makytou, 1:01:21
3. Veronika Kováčová, Trenčín, 1:03:32

Ženy „F" - 35 ročné a staršie:
1. Jitka Hudáková, Trenčín, 58:26
2. Alena Kadlecová, BK Lysá pod Makytou, 1:07:07
3. Iveta Hulvátová, JK Dubnica nad Váhom, 1:09:19

(tch)

 

 

 

 

 

Reprezentačný tréner Peter Sabadka exkluzívne pre ilavský webový portál:

"Pôsobenie na reprezentačnej úrovni v seniorskej kategórii som prijal ako veľkú športovú výzvu, ako ocenenie mojej doterajšej trénerskej práce ..."

 

           Je predstaviteľom mladej nastupujúcej generácie trénerov, ktorý počas svojej relatívne krátkej trénerskej kariéry zaznamenal niekoľko pozoruhodných úspechov. Pôsobil v bratislavských kluboch ŠKP a Inter, niekoľko rokov tiež v trenčianskom Štarte, viedol viacero mládežníckych reprezentačných výberov. Prelomovým bol pre neho rok 2011, kedy s HC Britterm Veselí nad Moravou získal svoj prvý majstrovský titul v Českej republike a stal sa súčasne trénerom reprezentácie žien SR. Úspechmi pokračoval v roku 2012, kedy s Brittermom získal primát aj v spoločnej Česko-Slovenskej súťaži WHIL a do vitríny moravského klubu priviezol ďalšiu cennú trofej - Český pohár. Historický úspech zaznamenal postupom do druhého kola Champions league EHF, o jedno kolo ďalej sa dostal vo Winners Cup-e EHF. Naposledy, začiatkom roka 2013, už

ako tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie dokázal priviesť svoje zverenkyne k víťazstvu v kvalifikačnej skupine o postup na hádzanárske majstrovstvá sveta 2013 ...

          Ako čestného hosťa, mediálnu tvár podujatia sme ho vcelku netradične – iba niekoľko hodín po návrate z reprezentačného sústredenia vo Vysokých Tatrách - zastihli v Ilave, na 17. ročníku ILAVSKÉHO BEHU – VEĽKEJ CENY AGROMIXU. Využili sme príležitosť a položili mu niekoľko zvedavých, nanajvýš však aktuálnych otázok:

 

o Ste ilavským rodákom a v Ilave aj žijete. Narážam tým na všeobecne známu skutočnosť, že v tomto meste je oveľa jednoduchšie stať sa zamestnancom Zboru väzenskej a justičnej stráže než profesionálnym hádzanárskym trénerom. Čo vás k tomuto povolaniu priviedlo?
- Ako takmer každý mladý chlapec mojej „príslušnej vekovej generácie" som sa venoval všeobecným športovým aktivitám. Neskôr sa šport, resp. športovanie stalo mojím najväčším koníčkom. Prioritu dostali kolektívne hry - futbal, no najmä hádzaná, ktorú som sa rozhodol po ukončení štúdia na gymnáziu detailnejšie spoznať. Sledoval som úspešných trénerov, najmä v kolektívnych hrách a ich vplyv pre rozvoj športu, v ktorom pôsobia. Najmä preto som sa rozhodol študovať na Fakulte telesnej výchovy a športu v Bratislave študijný odbor „tréner so športovou špecializáciou - hádzaná". Som nesmierne šťastný, že môžem robiť v oblasti, ktorá sa stala mojou najväčšou záľubou, ktorú stále spoznávam a dovolím si poznamenať že jej aj rozumiem.

o Pri sledovaní vašej relatívne krátkej, zato však veľmi úspešnej trénerskej dráhy si nemožno nevšimnúť skutočnosti, že je takmer výlučne spojená s dievčenskými, resp. ženskými kolektívmi. Je to vec vkusu, dielo náhody, alebo prísne sledovaný zámer?
- V mojich trénerských začiatkoch som sa rozhodol, že trénerskú prax budem získavať v najnáročnejších mládežníckych kategóriách . Prešiel som cez všetky vekové kategórie od žiackych až po dorastenecké - chlapčenské aj dievčenské. No akosi mi zarezonovalo odhodlanie a oddanosť dievčat či žien, ktoré sa rozhodli pre tento náročný, kontaktný ale nádherný šport.

o So Slovenským zväzom hádzanej máte uzatvorenú zmluvu na štyri roky, s platnosťou od 1. septembra 2011. Podľa slov prezidenta zväzu, Jaroslava Holešu v prvých dvoch rokoch od Vás zväzoví funkcionári očakávali predovšetkým kreativitu pri zostavovaní nového perspektívneho kádra žien. Sám ste sa netajil predstavou, že by v ňom nemali chýbať vhodné typy mladých hráčok, ktoré by dokázali zastaviť pomerne strmhlavý výkonnostný pád slovenskej hádzanej z posledných rokov. Podarilo sa Vám tento zámer aspoň čiastočne realizovať?
- To by mohli zhodnotiť najmä zväzoví funkcionári, ktorí mi prejavili dôveru po mojom takmer dvojročnom pôsobení vo funkcii, ale faktom je, že z posledných desiatich turnajových a kvalifikačných stretnutí sme našli premožiteľa len raz a to s aktuálne tretím družstvom z posledných ME - mimoriadne silným Maďarskom. Porazili sme aktuálnych účastníkov z posledných ME, Island a Česko, silných súperov z vyššieho výkonnostného rebríčka a iných. Zostavili sme veľmi perspektívny kolektív - základnú kostru družstva tvoria hráčky, ktoré chcú pre reprezentáciu odovzdať „hádzanárske srdiečko" - vekovo pomerne mladý, vystužený skúsenými hráčkami a doplnený veľmi mladými hráčkami úspešných ročníkov 1990-1993.

o Dá sa povedať, že máte za sebou obdobie víťazného ťaženia. Na sklonku minulého roka ste potvrdili úlohu favorita a v domácom prostredí I. fázy kvalifikácie na majstrovstvá sveta ste s prehľadom, bez straty jediného bodu vyhrali svoju kvalifikačnú skupinu, nechajúc za sebou reprezentačné tímy Švajčiarska, Grécka a Fínska, koncom marca, v rámci prípravy na júnovú II. fázu play-off kvalifikácie ste triumfovali na medzinárodnom turnaji v portugalskej Leirii, kde ste ako nôž maslom prešli cez rezervu Nórska, prvé družstvo Portugalska i španielsky klub Balonmano Porriňo. Znamená to blýskanie sa na lepšie časy slovenskej ženskej hádzanej?
- Či sa blýska na lepšie časy slovenskej hádzanej netrúfnem si prognózovať, ale túžim s mojim družstvom postúpiť na MS. Cítime, že sme už veľmi blízko a sme odhodlaní urobiť všetko pre náš sen. Napriek tomu, že nám v ceste stojí už len jeden, ale o to silnejší favorit.

o Iba včera ste sa vrátili z reprezentačného sústredenia vo Vysokých Tatrách, o niekoľko dní, začiatkom júna vás už čaká náročný duel s Rumunskom o postup na decembrové majstrovstvá sveta v Srbsku. Vzhľadom na skutočnosť, že Rumunky sú bronzovými medailistkami z ME 2010 a dvanástym tímom posledných MS 2011, teda papierovo podstatne vyzretejším a kvalitnejším kolektívom, viacerí športoví priaznivci Vám príliš veľké šance na úspech nedávajú. Vedeli by ste charakterizovať, čo by na Vášho postupového rivala v prvej dekáde júna mohlo platiť, poprípade akými zbraňami by ste mu v jeho postupových ambíciách dokázali účinne zabrániť?
- Stanovený cieľ reprezentačného sústredenia sme do bodky naplnili, dievčatá kvalitne zregenerovali po náročných stretnutiach v záveroch klubových súťaží, načerpali množstvo mentálnych a fyzických síl, ktoré budeme potrebovať. Uvedomujeme si, že so súperom, ako je Rumunsko, nemôžeme momentálne pravidelne vyhrávať, ale zdolať ho túžime a chceme. A prečo nie hneď dvakrát. Túžime ukázať divákom obrovské nasadenie podporené takticky disciplinovaným výkonom.

o My všetci vám k tomu budeme držať palce.
- Ďakujem veľmi pekne a príďte nás aj povzbudiť, budeme to potrebovať!

Za rozhovor poďakoval Jozef Tichý.
V Ilave, 19. mája.2013

 

 

Poznámka:

Slovenky sa s Rumunkami stretnú v sobotu 1. júna o 16.00 h v Partizánskom, odveta v Oradei je na programe o týždeň neskôr 8. júna o 18.00 h miestneho času (17.00 h SELČ). Úspešnejší z dvojzápasu play-off sa kvalifikuje na XXI. MS žien v Srbsku (7. - 22. 12. 2013).

Podrobnosti k zápasom


 

 

 

Kompletná výsledková listina a príslušné odkazy na fotogalérie

 

Kompletná výsledková listina XVII. ročníka Ilavského behu

Fotogaléria XVII. ročníka Ilavského behu objektívom Daniely Gašparovej (dopĺňa sa ...)

Fotogaléria XVII. ročníka Ilavského behu objektívom Juraja Zermegha

Znovuobjavená fotogaléria XIII. ročníka Ilavského behu objektívom Juraja Zermegha z roku 2009

Spravodajská reportáž Púchovskej televízie zo XVII. ročníka Ilavského behu 2013

Pôvodná aktualita "Pripravte si maratónky ..."

 

 

 

 

 

Poďakovanie

 

          Dovoľte vyjadriť naše úprimné poďakovanie vedeniu Mesta Ilava, na čele s primátorom mesta Ing. Štefanom Daškom a všetkým sponzorom, ktorí sa podieľali na finančno-materiálnom zabezpečení XVII. ročníka Ilavského behu, predovšetkým firmám - AGROMIX Ilava a pánovi Vladimírovi Stopkovi, SPARK, s.r.o. Ilava a pánovi Romanovi Kalusovi, FATRIA A.&M. BUČEK Borčice, MBM Slovakia Dulov, Tlačiarni EKONÓM Ilava, Reštaurácii MORAVEC-CAFÉ Ilava, EURO-ŠROT KOLMAN Dubnica n/V, D-LUMAX Dubnica n/V a pánovi Ľubošovi Greguškovi, DUMONT s.r.o. Uherský Brod a pánovi Milanovi Greguškovi, VEMPO Ilava, Bufet ROSA Ilava, ILSPORT Ilava a pánovi Ľubošovi Ondraščinovi, TAMAKO, s. r. o. Dubnica n/V, PD Bolešov, CYKLO-ŠATKA Ilava, MIKROP Poprad, TRENAB Trenčín, SANAM Ilava a pánovi Miroslavovi Straňákovi, COMEXTRANS s.r.o. Ilava, TOMI Ilava, HORTUS M s.r.o. Ilava, CRYSTAL H&M Slovakia Ilava, pánovi Antonovi Dobrodenkovi Dulov, ALFA 3, s.r.o. Ilava, CK JOMATOUR Čadca, Pizzeria LA TORRE Ilava a pánovi Pavlovi Struhárovi, HANS s.r.o. Sobotište, IL pap s.r.o. Ilava, STAMAD Dulov, HS-ELEKTRO Ilava a pánom Hofierkovi a Streličákovi, Koberce Ilava, Masážnemu salónu TINKA v Ilave a pani Martine Katrincovej, Kozmetickému salónu KIARA v Beluši a slečne Zuzane Tichej, Regeneračno-relaxačnému wellness centru KRYOWELL v Trenčíne ...

          Úprimné poďakovanie vyslovujeme touto cestou aj Antonovi a Vladimírovi Púčkovcom zo Štyroch Líp, ochotne sa podieľajúcim na príprave všetkých doterajších ročníkov podujatia a obyvateľom mestskej časti Iliavka, ktorí pretekárom vytvorili už tradične milé, pohostinné a veľmi srdečné prostredie prispiavajúce nielen k vynikajúcej spoločensko-športovej úrovni samotného podujatia, ale i ku skvelej reprezentácii celého nášho mesta.


                                                           Organizačný výbor XVII. ročníka Ilavského behu

 

 

 

 

 

Minifotogaléria "Aj taký bol Ilavský beh 2013 ..."

Foto: Daniela Gašparová

 

Fotografie

Naše dievčatá z prezentácie ...

Naše dievčatá z prezentácie ...

Ján Križák a jeho ôsme víťazstvo v Ilave ...

Ján Križák a jeho ôsme víťazstvo v Ilave ...

Frajeri z Košece ...

Frajeri z Košece ...

Prológ podujatia zabezpečovali už tradične tí najmladší ...

Prológ podujatia zabezpečovali už tradične tí najmladší ...

Ani tohto roku nechýbali v Ilave Samuel a Matej Valuchovci z Dubnice nad Váhom ...

Ani tohto roku nechýbali v Ilave Samuel a Matej Valuchovci z Dubnice nad Váhom ...

Aazúrovo modrá dubnického AK Spartak opäť dominovala ...

Aazúrovo modrá dubnického AK Spartak opäť dominovala ...

S medailou na krku ...

S medailou na krku ...

"Otvor oči, fotia nás do novín ..."

Stupne víťazov v hlavnej kategórii žien ...

Stupne víťazov v hlavnej kategórii žien ...

Ilavská atletická smotánka I. ...

Ilavská atletická smotánka I. ...

Ilavská atletická smotánka II. ...

Ilavská atletická smotánka II. ...

"Vieš, chcel som, aby ťa tiež nechali prebehnúť sa na Kopánku, ale nechceli, vraj by si sa už nevrátil!"

Predchádzajúce aktuality