Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Ilavský večer atletických hviezd - návraty

Dátum: 30.08.2012 | Rubrika: Šport | Komentáre (2)

Najnovšie informácie: ohlasy, komentáre, fotografie a oficiálne výsledky z AM 2012 ...

 

 

Napísali o nás iní - webový portál http://povazska.sme.sk:

 

Ilavský večer majstrov na webovom portáli http://povazska.sme.sk

Fotogaléria z ilavského večera majstrov na webovom portáli http://povazska.sme.sk

 


 

O podujatí po podujatí ...

Dubnické atletické megapodujatie očami jeho generálneho manažéra, ale i nezainteresovaného radového diváka

 

        Za ohlušujúceho rachotu rozpadajúcich sa svetlíc záverečného slávnostného ohňostroja a neutíchajúceho potlesku divákov, skončilo sa v nedeľu podvečer jedinečné a grandiózne atletické divadlo – ATLETICKÝ MOST 2012. Zaplnený Mestský štadión v Dubnici nad Váhom a ďalšie desaťtisíce atletických priaznivcov pri televíznych obrazovkách mali možnosť sledovať svetovú atletiku takpovediac z prvej ruky, čo priznajme si, nie je v našich zemepisných šírkach až takou dennodennou samozrejmosťou.

           

        "Myslím, že napriek daždivému počasiu sme preteky zvládli a opäť sme ich posunuli o úroveň vyššie. Čo sa týka výkonov a bodovania mítingov, dosiahli sme najviac bodov v celej desaťročnej histórii podujatia a momentálne, v prebiehajúcej sezóne sa nachádzame na 21. mieste na svete. Samozrejme, ešte nás nejaké mítingy IAAF a Diamantovej ligy určite predstihnú, ale s našim rozpočtom a veľkosťou mesta sa zrejme udržíme v prvej tridsiatke. Vyzerá to tak, že za nami zostanú mítingy aj v takých veľkých mestách, akými sú Praha, Varšava, Lille, Moskva, Budapešť, ši Bydgoszcz. A to by bol pre nás ako organizátorov veľkým úspechom. Vzhľadom na možnosti štadióna a jeho infraštruktúru – techniku, káble, ozvučenie, priestorové možnosti a podobne – dostali sme sa na maximum z čoho možno ešte ťažiť a čo možno za daných podmienok ešte urobiť ..." vyjadril sa v osobnom záverečnom poďakovaní organizátorom podujatia, iba niekoľko desiatok hodín po jeho slávnostnom ukončení, generálny manažér podujatia a prezident AK Spartak Dubnica nad Váhom, Alfonz Juck.

            Odhliadnuc od skutočnosti, že cena najdrahšej vstupenky sa tohto roku po prvý raz vyšplhala na úroveň ôsmych eur, treba s odstupom času konštatovať, že vzhľadom k okolitému atletickému svetu a kvalite, ktorá bola prezentovaná na ploche štadióna, bola opäť iba symbolická. Napriek tomu, že rozpočet podujatia bol oproti vlaňajšku v podstate o viac ako jednu tretinu nižší (200 000 oproti 350 000 eur), kvalita súťaží neutrpela.

            "Potešili nás diváci, ktorí prišli v hojnom počte a to aj napriek daždivému počasiu. Mnohí sa pýtali, či by si štadión nezaslúžil ďalšiu tribúnu, napríklad na ovále pri výške. To však už nie je otázka pre nás organizátorov ...", tlmočil generálny manažér podujatia svoj úprimný kompliment širokej základni atletických priaznivcov, ktorí neváhali na štadión doraziť aj napriek nie práve ideálnemu atletickému počasiu. Ak by sa v súvislosti s jeho slovami žiadalo ešte niečo dodať, tak celkom určite zdôrazniť malý, či lepšie povedané mizivý záujem a pochopenie zo strany Mesta Dubnica nad Váhom. Ak by tomu tak nebolo, nemohlo by sa potom stať, okrem iného, aby nezmyselné sváry, boje a zbytočné prieťahy o možnosť plného využitia novšej z dvoch tribún dubnického Mestského štadióna začali iba niekoľko dní pred Európskym pohárom klubových majstrov v atletike, teda v máji tohto roku a neskončili ani do slávnostného otvorenia historicky najväčšieho atletického mítingu na území Slovenska v jeho novodobých dejinách ...

            Naopak, príjemne prekvapil mimoriadny záujem médií. Priamy prenos na Dvojke, tucet fotoreportérov na ploche, dve desiatky píšucich novinárov a takmer rovná desiatka rozhlasových a televíznych štábov, to dubnický Mestský štadión – snáď iba s výnimkou dojazdov etáp niekdajších slávnych Pretekov mieru – celkom určite nepamätá. Do povedomia regiónu sa tohto roku dostali aj viaceré sprievodné akcie podujatia, zdalo sa, že celý región nimi doslova žije.

            "Napriek ubytovaniu vo viacerých hoteloch a zložitej doprave aj táto stránka zaznamenala štandardne veľmi dobrú úroveň. Vyšli nám verejne deklarované ciele - počet medailistov, divákov, rekordov - mali sme aj slovensky rekord a slovenské prvenstvo. Myslím si, že aj tréning s mládežou a oba večery atletických hviezd – v Dubnici nad Váhom i v Ilave – naplnili naše očakávania a zaznamenali nárast ich popularity s relatívne vysokým kultúrno-spoločenským rámcom. No a že chýbalo sedem tisícin sekundy k prvej stovke pod desať sekúnd? To je už výnimka potvrdzujúca pravidlo, že 10. ročník Atletického mosta bol dôstojným podujatím venovaným svetlej pamiatke nedávno zosnulého zakladateľa dubnickej atletiky, Zdeňka Hrbáčka", dodal záverom Alfonz Juck.  

            Napriek optimistickému hodnoteniu podujatia samotným šéfom organizačného výboru, všimli sme si však v Dubnici nad Váhom ešte jednu zaujímavú skutočnosť. Po prvý raz v desaťročnej histórii podujatia sa vo VIP - lóži neobjavil nikto z politických špičiek. Či už z radu poslancov NR SR, alebo samotných členov vlády. Iba niekoľko dní po skončení Hier XXX. olympiády v Londýne, kedy sme si vzhľadom na chabú medailovú bilanciu všetci doma sypali popol na hlavu a zdôrazňovali, čo všetkom musíme pre pozitívne napredovanie športu na Slovensku urobiť. A to je už čo povedať! Nerobme však predčasné uzávery, možno to bola naozaj iba slepá náhoda. Verme, že 11. ročník najväčšieho atletického mítingu na území Slovenska bude takto rok, pri hodnotení spomínaného neštandardného, vonkoncom však nie zanedbateľného ukazovateľa už oveľa, oveľa úspešnejší ...     

(tch)

 


 

AM 2012 sa opäť zaradil medzi popredné svetové mítingy

Na Atletickom moste 2012 sa zrodilo 7 rekordov mítingu, 3 najlepšie časy histórie na Slovensku, slovenský a srbský rekord

 

            DUBNICA 27. augusta (SITA) - Nedeľňajší 10. ročník atletického mítingu Atletický most - Memoriál Zdeňka Hrbáčka videlo na Mestskom štadióne v Dubnici nad Váhom 5000 divákov. Organizátori pripravili vydarené atletické predstavenie, v ktorom športovci prekonali sedem rekordov mítingu (muži - 100 m Nesta Carter 10,01, 800 m Edwin Melly 1:45,80, 1000 m Abraham Rotich 2:17,08, žrď Ján Kudlička 567, 3000 m chôdza Matej Tóth 11:05,95, ženy - 3000 m prek. Lidya Chepkuruiová 9:30,82, výška Svetlana Školinová 197). Okrem toho atléti vytvorili najlepšie výkony histórie dosiahnuté na území Slovenska na 100 a 1000 m mužov a na 3000 m prek. žien. Na ženskej tisícke prekonala Lucia Klocová slovenský rekord (2:38,72) a Amela Terzičová srbský (2:39,79).

            V rebríčku mítingov z celého sveta je v priebežnom hodnotení sezóny Atletický most na 21. mieste s rekordným ziskom 84 496 bodov. Podľa kvality štartového poľa patrí dubnickému podujatiu dokonca 16. priečka. Do hodnotenia je zaradených aj dvanásť mítingov prestížnej Diamantovej ligy.

 


 

Ako sa v rámci AM 2012 darilo hosťom z ilavského Večera atletických hviezd ...

 

            Všetkých nás, ktorí sme sa zúčastnili ilavského Večera atletických hviezd, sprievodného podujatia jubilujúceho Atletického mosta 2012, konaného v rámci programu tradičného Bartolomejského jarmoku na Mierovom námestí v Ilave, zaujímala popri ostatných očakávaniach najmä skutočnosť, ako sa bude v jednotlivých disciplínach dariť pretekárom, ktorí nás v piatok podvečer na ilavskom jarmočnom pódiu poctili svojou osobnou návštevou.

            Treba objektívne priznať, že nesklamali. Tak ako to hlavný manažér mítingu, Alfonz Juck avizoval už niekoľko dní dopredu, na ilavskom jarmočnom pódiu sa zišla naozaj veľmi kvalitná skupinka profesionálov, z ktorej sa v Dubnici nad Váhom podarilo zažiariť predovšetkým obom dámam. Najskôr míliarke Brende Martinézovej zo Spojených štátov, ktorá v piatok napriek prísľubu do Ilavy nepricestovala a dohovorený čas odchodu z Trenčianskych Teplíc do Ilavy udajne nešťastne prespala na hoteli, o niečo neskôr aj šprintérke Laverne Jones-Ferretovej z Amerických panenských ostrovov, ťažkajúcej si v Ilave najmä na ostré dubnické zákruty. Zatiaľ čo o víťazstve Martinézovej na 1000 metrov (2:38,48) musela rozhodnúť cieľová fotografia (za ňou skončila rovnakým časom Bieloruska Maryna Arzamasavová, Lucia Klocová v novom slovenskom rekorde 2:38,72 dobehla tretia), trojnásobná účastníčka olympijských hier a dubnická traťová rekordérka na 200 m, Jones-Ferretová zvíťazila vcelku s prehľadom, aj keď jej na vlaňajší rekord štadióna Jamajčanky Schillonie Calvertovej chýbalo v cieli 12 stotín sekundy.

            Hoci mužským hosťom ilavského Večera atletických hviezd sa v nedeľu už tak oslnivo nedarilo, rozhodne v Dubnici nehrali druhé husle. Vo veľmi rýchlej disciplíne s dvoma vodičmi, pri neúspešnom pokuse osemnásťročného Keňana Tymothy Kituma o vytvorenie juniorského svetového rekordu na 1000 m, skončil Martinézovej reprezentačný kolega Duane Solomon časom 2:19,53 na štvrtom mieste, rovnako ako Jamajčan Lerone Clarke v šprinte mužov na 100 m. Napriek tomu, že Clarkovi sa v Dubnici podarilo zabehnúť tohtoročné osobné maximum (10,24), nedokázal potvrdiť jamajskú šprintérsku dominanciu a tretiu priečku za chrbtami svojich slávnejších kolegov z rekordnej londýnskej štafety, Nestu Cartera (10,01) a Michaela Fratera (10,12) musel uvolniť rýchlejšiemu Britovi Dwainovi Chambersovi (10,12).

            Zo slovenských hostí ilavského slávnostného podvečera bol v rámci programu AM 2012 nad sily mladučkej Trenčanky Lucie Mokrášovej B-beh žien na 100 m prekážok a šiesta najlepšia sedembojárka sveta z tohtoročného júlového šampionátu juniorov v španielskej Barcelone sa v konkurencii skúsených zahraničných špecialistiek musela uspokojiť so šiestou priečkou a časom 14,31. Naopak, darilo sa ďalšej z mladých nádejí dubnického Spartaka, Ilavčanke Viki Zahradníčkovej, ktorá v národnej disciplíne behu žien na 400 m skončila druhá, časom 58,19. Martina MargolienováPetra Letková v rámci súťažných disciplín AM 2012 neštartovali.

Kompletná výsledková listina ATLETICKÉHO MOSTA 2012

(tch)

 


 

Skvelé atletické divadlo v Dubnici nad Váhom v centre pozornosti početných médií

Jediným slovenským víťazom Matej Tóth, Lucia Klocová rekordne ale bez víťazstva

 

        Dubnica, 26.augusta  (SITA) Úspešná londýnska olympionička Lucia Klocová je po nedeli slovenskou rekordérkou už aj na 1000 m.

        Na nedeľňajšom jubilejnom 10. ročníku mítingu Atletický most - Memoriál Zdeňka Hrbáčka dobehla 28-ročná Martinčanka na 3. mieste za 2:38,48 min a po 35 rokoch sa menili slovenské historické tabuľky na 1000 m. Doterajšie maximum držala Jozefína Čerchlanová, ktorá v roku 1977 v nemeckom Fürthe bežala za 2:43,45 min.

        Klocová je na tisícke rekordérkou aj v hale, v roku 2003 v Bratislave dosiahla čas 2:39,74 min. Celkovo ôsma žena behu na 1500 m na olympijských hrách v Londýne 2012 sa na dubnickom mítingu tešila už z tretieho slovenského rekordu v kariére, v minulosti na Považí na tamojšom tartane vytvorila národné historické maximá na 600 i na 1500 m. Tisícku na Atletickom moste vyhrala Američanka Brenda Martinezová za 2:38,48 min.

"Posledných 200 m som bola dosť zatvorená, musela som sa strkať. Plán vyšprintovať po 800 m sa mi nepodaril a musela som na posledných 120 m vynaložiť veľa síl. Záver už bolel, tŕpla som, aby som vydržala do cieľa. Bez fanúšikov v cieľovej rovinke by som v sebe nenašla dostatok síl, aby som zabojovala aspoň o to 3. miesto," povedala Lucia Klocová.

        V kvalitne obsadenej súťaži kladivárok skončila Martina Hrašnová štvrtá výkonom 71,82 m z piatej série (séria x - x - 65,23 - 70,07 - 71,82 - 66,24). V Dubnici sa presadila svetová rekordérka Betty Heidlerová z Nemecka, ktorá triumfovala výkonom 75,18 m.

        Olympijská víťazka z Londýna Tatiana Lysenková z Ruska skončila tretia (74,76), predstihla ju aj Kubánka Yipsi Morenová (74,86). Na Atletickom moste 2012 sa napokon predstavili iba zlatá (Lysenková) a bronzová medailistka (Heidlerová) z Londýna, avizovaná strieborná Anita Wlodarczyková napokon nehádzala.

"S výkonom som spokojná. Štvrté miesto v tejto konkurencii je dobré. Po olympijských hrách to však nie je satisfakcia," uviedla Martina Hrašnová.

        V mužskom kladive absentovali obaja najlepší Slováci Libor Charfreitag i Marcel Lomnický. Úlohu favorita potvrdil olympijský víťaz Krisztián Pars z Maďarska, ktorý triumfoval so 79,84 m. Rekordné tabuľky mítingu sa menili na 800 m mužov i na 3000 m prek. žien.

        Na osemstovke triumfoval v kenskom súboji Edwin Melly za 1:45,80 a o 95 stotín sekundy vylepšil doterajšie maximum mítingu Mohammeda Al-Salhiho zo Saudskej Arábie z roku 2008. Jozef Repčík, ktorý bol siedmy na ME 2012 v Helsinkách, finišoval hneď za Keňanmi za 1:47,86 min.

"Pre bežcov to bolo ideálne počasie, pocity sú len dobré," povedal Jozef Repčík, ktorý bol tento rok mužom z plagátu dubnického podujatia. O najrýchlejší ženský stípl na území Slovenska sa postarala Keňanka Lidya Chepkuruiová časom 9:30,82 min.

        O jediné slovenské víťazstvo v hlavnom programe 10. ročníka sa postaral chodec Matej Tóth. Člen Dukly Banská Bystrica vyhral preteky na 3000 m za 11:05,95 a prekonal svoj vlastný rekord mítingu z roku 2003 o takmer 12 sekúnd. Tóth vďaka zrýchleniu v záverečnom kole zdolal ďalšieho londýnskeho olympionika Antona Kučmína.

"Od začiatku to bolo dosť rýchle. Už bolo o tom, aby som vydržal s Tónom. Keď som bol na druhom kilometri prvý a išiel som dosť komfortne, tak som vedel, že po nástupe by som mal vyhrať," uviedol Matej Tóth.

        Organizátorom sa nesplnilo želanie a na prvú stovku pod 10 sekúnd si slovenskí fanúšikovia budú musieť ešte minimálne rok počkať. V nie príliš ideálnom počasí vyhral hlavné preteky na 100 m mužov člen zlatej jamajskej olympijskej štafety a svetový rekordér na 4x100 m Nesta Carter za 10,01 s. Jeho krajan Michael Frater, ďalší zlatý medailista a člen slávnej londýnskej štafety spoločne s Britom Dwainom Chambersom dobehol za 10,12 s. Carterov čas 10,01 je najrýchlejším v histórií na slovenskom území.

        Nevyšiel ani útok na juniorský svetový rekord na 1000 m.
Najmladší medailista v histórii OH na 800 m Timothy Kirum z Kene dobehol až tretí za 2:17,96 min a mládežnícke svetové maximum nepokoril. Kilometer vyhral v rekorde podujatia ďalší Keňan Abraham Rotich (2:17,08).

        Na 10. ročníku Atletického mosta štartovalo celkovo 6 olympijských víťazov a 13 medailistov z Hier XXX. olympiády. Z londýnskych víťazov okrem Fratera a Lysenkovej nevyhrala ani Janeba Tarmohová, členka zlatej štafety na 4x100 m prehrala na 100 m s Laver Jonesovou-Ferretteovou. V Dubnici prekonali v nedeľu celkovo sedem rekordov štadióna a k tomu aj jeden slovenský rekord (Klocová).

 

Hlavný program:
Muži:
100 m:
A-beh: 1. Nesta Carter 10,01 - rekord mítingu, 2. Michael Frater (obaja Jam.) 10,12, 3. Dwain Chambers (V. Brit.) 10,12
B-beh: 1. Joshua Ross (Aus.) 10,30, ... 3. Adam Zavacký 10,58, 4. Vladimír Šimík 10,62, 5. Jozef Švondrk 11,09, 6. Tomáš Benko (všetci SR) 11,11
C-beh: 1. Rasheed Dwyer (Jam.) 10,33, 2. Roman Turčáni 11,01, 3. Daniel Šatka 11,11, 4. Pavel Liščák 12,01, 5. Vladimír Výbošťok (všetci SR) 12,40
800 m: 1. Edwin Melly 1:45,80 - rekord mítingu, 2. Nicholas Koech 1:46,82, 3. Timothy Sein (všetci Keňa) 1:47,54, 4. Jozef Repčík 1:47,86, ... 7. Jozef Pelikán (obaja SR) 1:48,93
1000 m: 1. Abraham Rotich (Keňa) 2:17,08 - rekord mítingu, 2. Jeff Riseley (Aus.) 2:17,63, 3. Timothy Kirum (Keňa) 2:17,96
Trojskok: 1. Alexej Ciapik (Biel.) 16,58, 2. Dmytro Tyden (Ukr.) 15,73, 3. Adedoyin Kola (V. Brit.) 15,60, 4. Martin Koch 15,27, 5. Tomáš Veszelka (obaja SR) 15,09
Žrď: 1. Jan Kudlička (ČR) 567 - rekord mítingu, 2. Maksym Mazuryk (Poľ.) 560, 3. Steven Lewis (V. Brit.) 550, ... 6. Tomáš Krajňák (SR) 475
Guľa: 1. Tomasz Majewski (Poľ.) 20,98, 2. Dylan Armstrong 20,33, 3. Justin Rodhe (obaja Kan.) 19,58
Oštep: 1. Vítězslav Veselý (ČR) 80,47, 2. Genki Dean (Jap.) 77,76, 3. Igor Janik (Poľ.) 72,77, ... 6. Patrik Ženuch (SR) 71,37
Kladivo: 1. Krisztián Pars (Maď.) 79,84, 2. Lukáš Melich (ČR) 78,00, 3. Pawel Fajdek (Poľ.) 77,53
3000 m chôdza: 1. Matej Tóth 11:05,95 - rekord mítingu, 2. Anton Kučmín (obaja SR) 11:15,32, 3. Grzegorz Sudol (Poľ.) 11:21,90, 4. Dušan Majdán 11:47,97, 5. Miroslav Úradník 12:32,49, 6. Michal Morvay (všetci SR) 13:06,57

Ženy:
100 m:
A-beh: 1. Laver Jonesová-Ferretteová (Panenské ostrovy) 11,29, 2. Jereba Tarmohová (USA) 11,32, 3. Sheri-Ann Brooksová (Jam.) 11,32
B-beh: 1. Anneisha McLaughlinová (Jam.) 11,42, ... 4. Miriam Karperová (AŠK Slávia Trnava) 12,81, 5. Natália Lipková (SR) 13,20, 6. Petra Môciková (Slávia UK Bratislava) 13,36
1000 m: 1. Brenda Martinezová (USA) 2:38,48, 2. Maryna Arzamasavová (Biel.) 2:38,48, 3. Lucia Klocová (SR) 2:38,72 - slovenský rekord
100 m pr.:
A-beh: 1. Dawn Harperová (USA) 12,68, 2. Queen Harrisonová (obe USA) 12,81, 3. Prisci Lopesová-Schliepová (Kan.) 12,94
B-beh: 1. Shermaine Williamsová (Jam.) 13,00, ... 6. Lucia Mokrášová (SR) 14,31
3000 m prek.: 1. Lidya Chepkuruiová 9:30,82 - rekord mítingu, 2. Fancy Cherotichová (obe Keňa) 9:35,03, 3. Svitlana Schmidtová (Ukr.) 9:37,90
Výška: 1. Svetlana Školinová (Rus.) 197 - rekord mítingu, 2. Olena Chološová (Ukr.) 189, 3. Ana Šimičová (Chor.) 180, ... 6. Iveta Srnková (SR) 170
Kladivo: 1. Betty Heidlerová (Nem.) 75,18, 2. Yipsi Morenová (Kuba) 73,49, 3. Tatiana Lysenková (Rus.) 72,74, 4. Martina Hrašnová (SR) 71,82, ... 6. Karolína Čaklošová (SR) 51,34

Národný program:
Muži:
100 m
: 1. Erik Rigler (ŠK Vital Bratislava) 11,65, 2. Peter Poláček (AŠK Slávia Trnava) 11,66, 3. Richard Havel (Slávia TU Košice) 11,83
400 m: 1. Samuel Jacko 49,14, 2. Miroslav Hlúbik 50,04, 3. Jakub Bottlík (všetci Slávia UK Bratislava) 50,44
800 m: 1. Tomáš Timoranský (AK Nové Zámky) 1:54,91, 2. Ján Beňa 1:58,46, 3. Alexander Jablokov (obaja Slávia UK Bratislava) 1:58,80

Ženy:
400 m: 1. Miriam Karperová (AŠK Slávia Trnava) 57,91, 2. Viktória Záhradníčková (Spartak Dubnica) 58,19, 3. Iveta Putalová (Slávia UK Bratislava) 58,95
800 m: 1. Alexandra Štuková (Slávia UK Bratislava) 2:21,08, 2. Eliška Mašláňová (Slávia ŠG Trenčín) 2:22,00, 3. Žofia Naňová (Slávia STU Bratislava) 2:22,06
100 m prek.: 1. Jana Sotáková (ČR) 14,13, 2. Stanislava Lajčáková 15,27, 3. Lenka Poništová (obe Spartak Dubnica) 15,32

 


 

Pozývame Vás na Večer atletických hviezd do Ilavy

Poznáme už mená zahraničných atlétov, ktorí nás poctia svojou návštevou ... 

 

        Popri bohatom rámcovom programe najväčšieho atletického mítingu na Slovensku – ATLETICKÉHO MOSTA 2012 – uskutoční sa jedno z jeho početných sprievodných podujatí opäť v Ilave. V dôsledku mimoriadne priaznivých ohlasov spred dvoch rokov, kedy sme v našom meste privítali päticu skvelých atletických reprezentantov Českej republiky a USA (bol medzi nimi Petr Svoboda, vynikajúci český prekážkar a bronzový medailista z halových majstrovstiev sveta v talianskom Turíne z roku 2009, Jamaal Torrance, halový majster sveta na 4x400 m z katarskej Dohy 2010, Jeff Porter, medailista  na 60 m prek. z národného šampionátu USA 2010, Nicole Leach, juniorská majsterka sveta na 400 m prek. z čínskeho Pekingu a Dominique Darden, účastníčka svetovej TOP 20-ky najlepších prekážkariek sveta na 400 metrov - viď. foto Miroslava Tomana na titulke) dostalo naše mesto od organizátorov mítingu podobnú príležitosť znova. Už zajtra, v piatok 24. augusta, v rámci kultúrno-spoločenského programu Bartolomejského jarmoku sa nám na pôde Mesta Ilava dostáva opäť cti privítať ďalších špičkových atletických profesionálov.

        Iba niekoľko minút pred 21. hodinou prišla z ústredia ATLETICKÉHO MOSTA 2012, od generálneho manažéra podujatia, Alfonza Jucka informácia obsahujúca súpisku atletických hviezd so strohým prehľadom ich najlepších výkonov. Bola nasledovná:

  • Lerone Clarke (Jamajka): 100 m, 9.99, víťaz Panamerických hier 2011, víťaz Hier Commonwealthu 2010, dvakrát v kariére pod 10 sekúnd, majster sveta na 4x100 2009, kedy bežal v rozbehu za Jamajku, je u nás druhý krát, v roku 2009 bol štvrtý na 100 m
  • Duane Solomon (USA): 800 m, štvrtý z olympiády v Londýne, 1:42.82 osobný rekord
  • Brenda Martinezová (USA):1500 m,  4:06.96, účastníčka HMS 2012, finalistka olympijskej kvalifikácie atlétov USA
  • Laverne Jonesová-Ferreteová (Americké Panenské Ostrovy): 100 m a 200 m národné rekordy svojej krajiny 11.07 a 22.46, semifinalistka OH 2012, účastníčka OH 2004 a 2008, semifinalistka MS 2007 a 2009, rekordérka Mostu na 200 m výborným časom 22.91 z roku 2009, vzhľadom na ostré zákruty, je u nás druhýkrát

        Okrem toho, účasť na ilavskom podujatí domácim organizátorom prisľúbila aj skvelá slovenská sedembojárka, členka AK Spartak Dubnica nad Váhom, Lucia Mokrášová, šiesta z tohtoročných júlových majstrovstiev sveta juniorov v španielskej Barcelone, považovaná v súčasnosti za jeden z najväčších atletických talentov na Slovensku. No a chýbať na ilavskej pôde nebudú celkom prirodzene ani jej oddielové kolegyne - trojlístok domácich atlétok obliekajúcich dres elitného AK Spartak - Viktória Zahradníčková, Martina MargolienováPetra Letková ...

        Veľké predmítingové promotion pod názvom ILAVSKÝ VEČER ATLETICKÝCH HVIEZD začína na Mierovom námestí v Ilave už o 17.00 h a podobne ako naposledy, aj teraz bude spojené predovšetkým s predstavovaním významných osobností svetovej atletiky, predajom vstupeniek a následnou autogramiádou prítomných športovcov.

        Nuž teda, ako predpovedal generálny manažér jubilujúceho dubnického podujatia, Alfonz Juck, máme sa v Ilave na čo tešiť ...

 (tch) 

 


Vizitka AM 2012 po poslednej tlačovke

Atletický Londýn sa sťahuje do Dubnice nad Váhom

Oficiálna webová stránka ATLETICKÉHO MOSTA 2012

Poohliadnutie sa za ILAVSKÝM VEČEROM ATLETICKÝCH HVIEZD 2010


 

 

Predchádzajúce aktuality