Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Krajské kolo KINDERIÁDY 2013 na Mestskom štadióne v Dubnici nad Váhom

Dátum: 09.05.2013 | Rubrika: Šport | Komentáre (4)

Kolektív žiakov Základnej školy Medňanská na veľmi peknom štvrtom mieste

    Titulka: Jozef Šprocha - povazska.sme.sk

 

          

Krajské kolo KINDERIÁDY 2013 na Mestskom štadióne v Dubnici nad Váhom

Kolektív žiakov Základnej školy Medňanská na veľmi peknom štvrtom mieste

 

          V utorok, 23. apríla sa na Mestskom štadióne v Dubnici nad Váhom uskutočnilo piate kolo siedmeho ročníka postupovej súťaže najmladších adeptov atletiky s výstižným názvom Kinderiáda. Bojovalo sa nielen o postup do celoštátneho finále podujatia, ktoré prebehne v mesiaci jún v Bratislave, ale aj o možnosť získania finančnej prémie vo výške 4 980 €, určenej na rekonštrukciu školských športovísk a nákup športového náčinia. Dubnického regionálneho kola sa zúčastnilo celkom 224 detí druhých až piatych ročníkov z 28 základných škôl Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorí súťažili v osemčlenných družstvách (4 chlapci a 4 dievčatá) a šiestich atletických disciplínach.

          Prekvapením, doslova čiernym koňom súťaže sa stal kolektív žiakov ZŠ Medňanská z Ilavy, ktorý pod vedením pani učiteľky Lýdie Horákovej, v zložení Šimon Marienka, Ema Hrubá (druháci), Artur Gajdoš, Adela Holbusová (tretiaci), Jakub Marienka, Lívia Michaličková (štvrtáci) a Andrej Staňo, Eva Šatková (piataci) obsadil veľmi pekné štvrté miesto a zaostal iba neuveriteľné tri body za vytúženou postupovou priečkou znamenajúcou účasť v celoštátnom finále podujatia. Svojimi víťaznými výkonmi sa blysli tretiaci Artur Gajdoš a Adela Holbusová, druhé miesto v behu na 60 metrov si vybojoval druhák Šimon Marienka. Čestnou hostkou dubnického podujatia dekorujúcou najlepších chlapcov a dievčatá bola ôsma žena z londýnskeho olympijského finále 2012 v behu na 1500 metrov, Lucia Klocová, sústreďujúca sa v týchto dňoch predovšetkým na radostné povinnosti súvisiace s očakávaním svojho prvorodeného potomka.

          Utorňajšie dopoludnie na Mestskom štadióne v Dubnici nad Váhom ukázalo, že odchodom Viki Zahradníčkovej, Petry Letkovej či sestier Margolienových zo Základnej školy na Medňanskej ulici v Ilave na atletiku v škole nezanevreli a dievčatá tu majú celý rad nadšených a talentovaných nasledovníkov a nasledovníčiek. A to je pre Ilavu správa viac ako potešujúca.

          Celej výprave i všetkým pedagógom, ktorí sa o skvelý športový výsledok ilavských žiakov zaslúžili srdečne blahoželáme!

 

Výsledkový servis doplnený o výsledky ilavských pretekárov:

60 m celkové poradie - chlapci 2. ročník
  1.Golej Filip041216ZŠ s MŠ Pod Dubnica nad Váhom10,40
  2.Marienka Šimon041224ZŠ Medňanská Ilava10,46
  3.Pavlíček Jakub040924ZŠ Odbor Nové Mesto nad Váhom10,57
     
60 m celkové poradie - chlapci 3. ročník
  1.Gajdoš Artur040120ZŠ Medňanská Ilava9,96
  2.Mikulík Michal031212ZŠ J. Kráľa Nová Dubnica10,02
  3.Tomík Félix031008ZŠ s MŠ Pod Dubnica nad Váhom10,04
     
60 m celkové poradie - chlapci 4. ročník
  1.Rešetka Pavol030522ZŠ s MŠ Dem Dubnica nad Váhom9,42
  2.Katrena Tomáš030810ZŠ školská Nitrianské Rudno9,48
  3.Ščepko Patrik040220ZŠ ŠST Čachtice9,71
17.Marienka Jakub021002ZŠ Medňanská Ilava10,76
     
60 m celkové poradie - chlapci 5. ročník
  1.Harant Patrik010927ZŠ Školská Považská Bystrica9,61
  2.Dorička Juraj011217ZŠ Bagara Trenčianské Teplice9,64
  3.Cverenkár Miroslav020127ZŠ s MŠ R.Hečku Dolná Súča9,76
  7.Staňo Andrej020313ZŠ Medňanská Ilava9,85
     
skok z miesta - chlapci 2. ročník
  1.Chupáč Leo Tadeáš040909ZŠ s MŠ R.Hečku Dolná Súča183
  2.Pavlíček Jakub040924ZŠ Odbor Nové Mesto nad Váhom172
  3.Kotras Filip040910ZŠ s MŠ CI Dubnica nad Váhom172
11.Marienka Šimon041224ZŠ Medňanská Ilava162
     
hod plnou loptou 1kg - chlapci 3. ročník
  1.Švec Marek031231ZŠ Malinovského Partizánske8,08
  2.Mihal Marco Peter040204ZŠ Školská Nitrianské Rudno7,77
  3.Tomík Félix031008ZŠ s MŠ Pod Dubnica nad Váhom7,44
16.Gajdoš Artur040120ZŠ Medňanská Ilava5.57
     
kriketová loptička - chlapci 4. ročník
  1.Sliepka Maroš030502SŠ sv.Bosca Nová Dubnica46,21
  2.Truchlik Michal021203ZŠ s MŠ Pod Dubnica nad Váhom41,18
  3.Sokola Samuel021115ZŠ Nemocnič Považská Bystrica40,50
  5.Marienka Jakub021002ZŠ Medňanská Ilava38,17
     
diaľka - chlapci 5. ročník
  1.Cverenkár Miroslav020127ZŠ s MŠ R.Hečku Dolná Súča400
  2.Hlaváč Samuel020207ZŠ Malinovského Partizánske393
  3.Vido Samuel ZŠ ŠST Čachtice374
14.Staňo Andrej020313ZŠ Medňanská Ilava338
     
60 m celkové poradie - dievčatá 2. ročník
  1.Šlosárová Natália041011ZŠ s MŠ Velká okr Partizánske10,58
  2.Antolová Nikola051225ZŠ s MŠ Pod Dubnica nad Váhom10,95
  3.Kadlečíková Katarína050121ZŠ s MŠ Bolešov11,14
22.Hrubá Ema050624ZŠ Medňanská Ilava12,18
     
60 m celkové poradie - dievčatá 3. ročník
  1.Pašková Natália040320ZŠ Veľkomoravská Trenčín10,30
  2.Barteková Sára031120ZŠ s MŠ Horná Súča10,48
  3.Štibláriková Sandra040204ZŠ s MŠ Dem Dubnica nad Váhom10,52
10.Holbusová Adela040906ZŠ Medňanská Ilava11,28
     
60 m celkové poradie - dievčatá 4. ročník
  1.Švecová Andrea030107ZŠ Malinovského Partizánske9,62
  2.Masárová Sabína030324SŠ sv.Jo Nové Mesto nad Váhom9,90
  3.Cverenkárová Lea020907ZŠ s MŠ Horná Súča10,18
  9.Michaličková Lívia020821ZŠ Medňanská Ilava10,70
     
60 m celkové poradie - dievčatá 5. ročník
  1.Dostálová Kristína010805ZŠ s MŠ Košeca9,77
  2.Stachová Anita ZŠ ŠST Čachtice9,78
  3.Trnavská Adriána020605ZŠ s MŠ R.Hečku Dolná Súča9,84
10.Šatková Eva010907ZŠ Medňanská Ilava10,38
     
skok z miesta - dievčatá 2. ročník
  1.Filová Lucia050521ZŠ J. Kráľa Nová Dubnica169
  2.Antolová Nikola051225ZŠ s MŠ Pod Dubnica nad Váhom162
  3.Šlosárová Natália041011ZŠ s MŠ Velká okr Partizánske160
  7.Hrubá Ema050624ZŠ Medňanská Ilava151
     
hod plnou loptou 1kg - dievčatá 3. ročník
  1.Holbusová Adela040906ZŠ Medňanská Ilava8,58
  2.Pašková Natália040320ZŠ Veľkomoravská Trenčín7,13
  3.Barteková Sára031120ZŠ s MŠ Horná Súča6,97
     
kriketová loptička - dievčatá 4. ročník
  1.Švecová Andrea030107ZŠ Malinovského Partizánske36,64
  2.Šegulová Radoslava021121ZŠ Školská Nitrianské Rudno29,10
  3.Verešová Mária021229ZŠ s MŠ Velká okr Partizánske27,76
19.Michaličková Lívia020821ZŠ Medňanská Ilava15,03
     
diaľka dievčatá - 5. ročník
  1.Trnavská Adriána020605ZŠ s MŠ R.Hečku Dolná Súča392
  2.Stachová Anita ZŠ ŠST Čachtice388
  3.Barteková Sabína020615ZŠ Odbor Nové Mesto nad Váhom361
13.Šatková Eva010907ZŠ Medňanská Ilava323
     
štafety 4 x 60 m celkové poradie - chlapci + dievčatá
  1.ZŠ s MŠ CI Dubnica nad Váhom38,47
  2.ZŠ Malinovského Partizánske38,79
  3.ZŠ s MŠ Pod Dubnica nad Váhom38,88
  8.ZŠ Medňanská Ilava  (Šatková, Gajdoš, Marienka, Staňo)39,98
     
KINDERIÁDA - krajské kolo - celkové poradie škôl   (podľa súčtu umiestnení)
  1.ZŠ s MŠ Pod hájom Dubnica nad Váhom104,5
  2.ZŠ ŠST Čachtice143,0
  3.ZŠ s MŠ CI Dubnica nad Váhom160,0
  4.ZŠ Medňanská Ilava163,0
.........
28.ZŠ M.R.Štefánika Čadca396,0

 

(tch)

 

 

 

Zdroj: Timing, Measurement and Data servis by HrDoŠPORT


Foto: Jozef Šprocha, Lýdia Horáková

Fotografie

Ako každá veľká súťaž, aj dubnické kolo Kinderiády začínalo na úvod hromadnou rozcvičkou ...

Ako každá veľká súťaž, aj dubnické kolo Kinderiády začínalo na úvod hromadnou rozcvičkou ...

Viedla ju jedna z elitných atlétok úspešného AK Spartak Dubnica nad Váhom, Janka Floreková ...

Viedla ju jedna z elitných atlétok úspešného AK Spartak Dubnica nad Váhom, Janka Floreková ...

A potom sa už začalo behať naostro, ako sa vraví - každý za svoje ...

A potom sa už začalo behať naostro, ako sa vraví - každý za svoje ...

Jakub Marienka na štarte jedného z početných behov chlapcov - štvrtákov na 60 metrov ...

Jakub Marienka na štarte jedného z početných behov chlapcov - štvrtákov na 60 metrov ...

Jakubov mladší brat, Šimon sa vďaka svojim rýchlym nohám v šprinte druhákov dostal až na bedňu. Skončil celkovo druhý a k absolútnej spokojnosti mu chýbal už len ten jeden, jediný stupienok o niečo vyššie ...

Jakubov mladší brat, Šimon sa vďaka svojim rýchlym nohám v šprinte druhákov dostal až na bedňu. Skončil celkovo druhý a k absolútnej spokojnosti mu chýbal už len ten jeden, jediný stupienok o niečo vyššie ...

To Artur Gajdoš neponechal nič na náhodu a medzi tretiakmi sa stal absolútnym víťazom šesťdesiatky ...

To Artur Gajdoš neponechal nič na náhodu a medzi tretiakmi sa stal absolútnym víťazom šesťdesiatky ...

Prvý gejzír ilavskej radosti vytryskol, keď sa na stupni víťazov objavil Šimon Marienka (vľavo). Bol náležite hrdý nielen na svoje umiestnenie, ale najmä na to, že popri súperoch mu spoločnosť robila skvelá Lucia Klocová ...

Prvý gejzír ilavskej radosti vytryskol, keď sa na stupni víťazov objavil Šimon Marienka (vľavo). Bol náležite hrdý nielen na svoje umiestnenie, ale najmä na to, že popri súperoch mu spoločnosť robila skvelá Lucia Klocová ...

O prvý zlatý triumf Ilavčanov sa postaral Artur Gajdoš (uprostred), ktorý medzi rovesníkmi z dvadsiatich ôsmych základných škôl Trenčianskeho samosprávneho kraja nenašiel premožiteľa a medzi tretiakmi sa stal víťazom šprintu ...

O prvý zlatý triumf Ilavčanov sa postaral Artur Gajdoš (uprostred), ktorý medzi rovesníkmi z dvadsiatich ôsmych základných škôl Trenčianskeho samosprávneho kraja nenašiel premožiteľa a medzi tretiakmi sa stal víťazom šprintu ...

 

Arturovi jeho prvý veľký atletický výsledok bude pripomínať najmä táto spoločná fotografia s ôsmou najrýchlejšou ženou londýnskeho olympijského finále 2012 v behu na 1500 metrov, Luciou Klocovou ...

Arturovi jeho prvý veľký atletický výsledok bude pripomínať najmä táto spoločná fotografia s ôsmou najrýchlejšou ženou londýnskeho olympijského finále 2012 v behu na 1500 metrov, Luciou Klocovou ...

K svelému umiestneniu ZŠ Medňaská na tohtoročnej Kinderiáde rozhodujúcou mierou prispela aj Adelka Holbusová, ktorá medzi tretiačkami zvíťazila v hode 1 kg ťažkou plnou loptou ...

K svelému umiestneniu ZŠ Medňaská na tohtoročnej Kinderiáde rozhodujúcou mierou prispela aj Adelka Holbusová, ktorá medzi tretiačkami zvíťazila v hode 1 kg ťažkou plnou loptou ...

Tak to sú oni! Úspešní atletickí reprezentanti ZŠ Medňanská, ktorí po celý čas súťaže šliapali nebezpečne na päty takým skvelým atletickým tímom, akými bezosporu sú dubnické ZŠ s MŠ Pod hájom, či ZŠ s MŠ CI ...

Tak to sú oni! Úspešní atletickí reprezentanti ZŠ Medňanská, ktorí po celý čas súťaže šliapali nebezpečne na päty takým skvelým atletickým tímom, akými bezosporu sú dubnické ZŠ s MŠ Pod hájom, či ZŠ s MŠ CI ...

Takže si ich konečne predstavme - zľava Artur Gajdoš, Šimon Marienka, Jakub Marienka, Andrej Staňo, Eva Šatková, v podrepe Adela Holbusová, Ema Hrubá, Lívia Michaličková. Blahoželáme a niekedy nabudúce opäť dovidenia!

Takže si ich konečne predstavme - zľava Artur Gajdoš, Šimon Marienka, Jakub Marienka, Andrej Staňo, Eva Šatková, v podrepe Adela Holbusová, Ema Hrubá, Lívia Michaličková. Blahoželáme a niekedy nabudúce opäť dovidenia!

Predchádzajúce aktuality