Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Mediálna tvár Ilavského behu 2016 opäť v kurze

Dátum: 14.12.2016 | Rubrika: Šport | Komentáre (0)

Michaela Pešková po tretí raz ATLÉTKOU ROKA v kategórii mládeže do 23 rokov

    Titulné foto: Michaela Pešková na prahu ďalšieho významného športového úspechu - tentoraz v poľskej Bydgoszczi ...

 

 

 

 

Mediálna tvár Ilavského behu 2016 opäť v kurze

Michaela Pešková po tretí raz ATLÉTKOU ROKA v kategórii mládeže do 23 rokov

 

 

                V stredu, 14. decembra podvečer v bratislavskom hoteli Double Tree by Hilton boli vyhlásené výsledky ankety ATLÉT ROKA 2016. Pre ilavských priaznivcov športu je obzvlášť potešiteľná informácia o víťazstve mediálnej tváre tohtoročného Ilavského behu, Michaely Peškovej, ktorá sa laureátkou tohto ocenenia v kategórii mládeže do 23 rokov stala už po tretí raz za sebou, keď dominovala v rokoch 2014 aj 2015.

                "Zlatý hetrik v tejto ankete ma veľmi potešil. Je to naozaj veľká vec. Nečakala som, že mi hlasujúci dajú toľko hlasov. Ďakujem všetkým, ktorí za mňa hlasovali, lebo konkurencia bola silná. Tento rok niekoľko mladých reprezentantov predviedlo na ME a MS mládežníkov veľké výkony, nie iba ja. Najmä na ME do 17 rokov v Tbilisi. Budem sa asi opakovať, ale nečakala som, že dokážem obhájiť minuloročné prvenstvo. Z tých troch prvenstiev, ktoré som v tejto ankete získala, som si bola istá iba tým prvým v roku 2014. Každý úspech v tejto ankete je pre mňa milým prekvapením, no zároveň aj veľkým záväzkom. Teraz sa potrebujem dobre pripraviť na ME do 20 rokov. To je môj cieľ pre rok 2017. A zvyknúť si tiež na nového trénera, pretože odchádzam študovať a trénovať do USA" zverila sa so svojimi dojmami bezprostredne po slávnostnom vyhlásení výsledkov Michaela.

                V hlasovaní o najlepšieho mládežníka do 23 rokov talentovaná zverenkyňa trénera Eduarda Čordáša a slovenská reprezentantka v behu na 400 m prekážok triumfovala predovšetkým vďaka svojmu 5. miestu z júlových juniorských majstrovstvách sveta v Bydgoszczi. Predstihla o 5 bodov bronzovú osemstovkárku z majstrovstiev Európy do 17 rokov, Gabrielu Gajanovú, ktorá dominovala v kategórii Prekvapenie roka.

                Michaela, srdečne blahoželáme!

 


 

 

Michaela Pešková (22. október 1997) je členkou AK AŠK Slávia Trnava a od roku 2013, kedy si ju do svojej tréningovej skupiny vybral tréner Eduard Čordáš ťahá šnúru pozoruhodných výsledkov na vrcholnej medzinárodnej úrovni. V júli 2013 na XII. letnom európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v holandskom Utrechte skončila na 400 m prekážok druhá v novom národnom dorasteneckom rekorde 1:00,68. Ako 17 ročná reprezentovala Slovensko na OH mládeže v čínskom Nankingu, odkiaľ si priviezla striebornú medailu, v roku 2015 obsadila na juniorských ME vo švédskej Eskilstune šiestu priečku a túto sezónu na juniorských MS v poľskej Bydgoszci bola dokonca piata (2. najlepšia z Európaniek). V európskych juniorských tabuľkách 2016 figuruje na 4. priečke časom 58,08 s, jej osobný rekord má hodnotu 58,02 s. Je absolventkou Športového gymnázia v Trnave, v súčasnosti už študentkou lincolnskej univerzity v americkom štáte Nebraska ...

 

 

Absolútnym víťazom ankety ATLÉT ROKA 2016 sa stal olympijský víťaz v chôdzi na 50 km z Ria de Janeiro Matej Tóth, pre ktorého je to už piaty triumf v kariére. Dominoval v rokoch 2006, 2013, 2014 a 2015 a v počte prvenstiev sa už doťahuje na rekordéra Libora Charfreitaga, ktorý anketu vyhral šesťkrát v rokoch 2003, 2004, 2005, 2007, 2008 a 2010.

 

Foto: Športová fotografia Pavol Uhrín

 

 

 

 


 

 

 

Medzi prvými gratulantmi aj organizátori Ilavského behu

Prečítajte si odpoveď, ktorá po gratulácii nasledovala

 

 

                Po skvelom piatom mieste Michaely Peškovej vo finále 16. majstrovstiev sveta juniorov v atletike sme samozrejme ani my - organizátori ILAVSKÉHO BEHU, ktorého oficiálnou tvárou 20. ročníka v máji tohto roku Michaela bola - nemohli ostať stranou a spontánne sme sa pridali ku stovkám nadšených gratulantov z celého Slovenska. Jednak pre samotnú Michaelu a jednak pre jej úspešného trénera - laureáta ocenení MLÁDEŽNÍCKY TRÉNERA ROKA 2014 a 2015 - Eduarda Čordáša.

                Odpoveď na seba nenechala dlho čakať. Prišla v podobe mailu, vo štvrtok, 27. júla od trénera Eduarda Čordáša. Pre priaznivcov atletiky, ale i všetkých priaznivcov Ilavského behu ju prinášame v plnom znení a v autentickej podobe:

 

                Milí športoví priatelia,

                úprimne ďakujeme za gratulácie. Samozrejme, aj my sa tešíme so všetkými, ktorí nám fandili a držali nám palce. O to viac, že sme zblízka mohli vidieť tú obrovskú konkurenciu, v ktorej presadiť sa nebolo ľahké. Napriek vysokej úrovni výkonov na majstrovstvách sveta - a to vo všetkých disciplínach - verím, že príbeh Michaely môže byť príkladom pre ďalších slovenských reprezentantov, schopných presadiť sa aj v mimoriadne silnej svetovej konkurencii.

                Osobitne by som Vám chcel všetkým veľmi pekne poďakovať za propagáciu našich doterajších spoločných úspechov na oficiálnej webovej stránke Mesta Ilava. Veľmi si jej vážime. O to viac, že slovenská atletika takúto podporu celkom určite potrebuje.

                Čo sa týka ďalšieho Miškinho programu - športového, ale i toho osobného - stihla po úspešnej májovej maturite absolvovať v júni už aj prvý jazykový test s kladným výsledkom (prioritná podmienka uchádzania sa o možnosť štúdia v zahraničí - poznámka autora). Druhú časť sezóny by sme chceli využiť na štarty v Českej atletickej extralige, Slovenskej atletickej lige a na pobyt spojený s prípravou v Španielsku. Samozrejme, charakterizovaný snahou o opätovné zlepšenie Miškinho osobného maxima. Tá už zajtra - v piatok, 28.7.2016 - odchádza na týždenný rekondičný kemp do Talianska.

                A čo sa týka jej štúdií, k dnešnému dňu dostala dve ponuky z amerických univerzít na Floride a v Nebraske. Pri tej druhej ju tréner dokonca kontaktoval priamo v Bydgoszczi, ihneď po jej úspešne zvládnutom finále na 400 m prekážok. Vyzerá to tak, že koncom septembra by tam mohla odletieť na pár dní na skusy.

                Snáď to všetko vyjde, veľmi by som sa tomu potešil!

                S priateľským pozdravom
                                                                Eduard Čordáš

 

 

 


 

 

 

 

Skvelá Pešková na juniorských MS piata vo finále na 400 m prekážok

Michaela Pešková obsadila na 16. juniorských MS v atletike v Bydgoszczi vo finále behu na 400 m prekážok výborné 5. miesto

 

                BYDGOSZCZ 22. júla 2016 (SITA)

                Slovenská reprezentantka Michaela Pešková (AŠK Slávia Trnava) obsadila na 16. juniorských majstrovstvách sveta v atletike v poľskom meste Bydgoszcz vo finále behu na 400 m prekážok výborné 5. miesto časom 58,17 sekundy. Zverenku ostrieľaného kouča Eduarda Čordáša predstihli Američanka Cockrellová (55,20), Kalawanová z Jamajky (56,54), Kanaďanka Santiagová (56,90) a z Európaniek iba Nemka Demesová (57,83).

                "Tešila som sa na finále, lebo na takých veľkých svetových pretekoch v juniorskej kategórii som ešte vo finále nebežala. Bola som zmierená s ôsmym miestom, piate ma príjemne prekvapilo a som z neho šťastná," vyznala sa zo svojich pocitov po pretekoch sympatická Trnavčanka. "S časom 58,17 som spokojná, lebo to bol už tretí náročný beh za tri dni. Priznávam, pre únavu som čakala horší výkon. Trocha ma však mrzí, že sa mi nepodarilo zlepšiť si osobný rekord."

                Pešková zaostala za vlastným slovenským juniorským rekordom 58,02 z minulého roka o 15 stotín a za sezónnym maximom zo štvrtkového semifinále o 9 stotín.

                Osemnásťročná talentovaná trnavská atlétka ďaleko prevýšila v Bydgoszczi očakávania, úspech bol už postup do finále, keďže osobný rekord ani predšampionátové sezónne maximum ju nepasovalo ani len medzi finalistky. Aj z nich mala na konte najslabšie časy, o to je jej 5. miesto v špičkovej svetovej konkurencii cennejšie. Pri vbiehaní do cieľovej rovinky bola až siedma, ale bojovným záverom predstihla ešte dve súperky.

                "Miška potvrdila, že je pretekársky typ, už v piatom finále na veľkom podujatí bola úspešná. Cením si, že zdolala súperky s výrazne lepšími osobnými rekordmi. Jej umiestenie je nečakane dobré, chýbala len povestná čerešnička na torte v podobe osobného a zároveň slovenského rekordu pod 58 sekúnd. Znova ukázala, že má na túto disciplínu veľký talent. Už záleží iba na nej, ako ho bude ďalej rozvíjať," doplnil slová svojej úspešnej zverenkyne navidomoči spokojný tréner, Eduard Čordáš.

                Michaela Pešková má v zbierke úspechov dve cenné strieborné medaily. V roku 2013 skončila druhá na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Utrechte a v roku 2014 na olympijských hrách mládeže v čínskom Nankingu. A obrovsku cenu pre Čordášovu zverenku má celkom určite aj dnešná piata priečka z MSJ v Bydgoszczi.

 

                Výsledky:

                Juniorky - 400 m prek., finále: 1. Cockrellová (USA) 55,20, 2. Kalawanová (Jam.) 56,54, 3. Santiagová (Kan.) 56,90, 4. Demesová (Nem.) 57,83, 5. Michaela Pešková (SR) 58,17, 6. Jamalová (Bahr.) 58,23, 7. Vokálová (ČR) 59,08, 8. Abdul-Rašidová (Kan.) 59,66

 

 

BUDE VÁS URČITE ZAUJÍMAŤ:

 

  • Oficiálna výsledková listina: TU
  • Video - 400 Metres Hurdles Women Final IAAF World U20 Championships Bydgoszcz 2016: TU

 

                MICHAELA, SRDEČNE BLAHOŽELÁME!!!

 

 

 

 


 

 

 

Mediálna tvár Ilavského behu 2016 opäť v kurze

Michaela Pešková vo finále svetového atletického šampionátu

 

 

                Mediálna tvár tohtoročného jubilejného XX. ročníka ILAVSKÉHO BEHU - VEĽKEJ CENY AGROMIXU, slovenská atletická reprezentantka MICHAELA PEŠKOVÁ, ktorá uprostred mája v našom meste dekorovala najrýchlejších účastníkov nášho najznámejšieho a vari i najpopulárnejšieho športového podujatia opäť dokazuje, že viaceré významné úspechy, ktoré vo svojom mladom veku a relatívne krátkej športovej kariére dosiahla, nie sú dielom náhody.

                Včera - v stredu, 20. júla o 10.50 h - v druhý deň 16. juniorského atletického svetového šampionátu v poľskej Bydgoszczi, postúpila na 400 metrov prekážok priamo zo štvrtej postupovej priečky 1. rozbehu - časom 59,03 - do dnešného semifinále.

                V dnešnom 1. semifinálovom behu o 18.55 h skončila síce Michaela až na treťom nepostupovom mieste, výborným časom predstavujúcim jej tohtoročné sezónne maximum sa však spoločne s Češkou Terezou Vokálovou kvalifikovala do osmičky najlepších prekážkarok sveta. Zverenkyňa Eduarda Čordáša finišovala časom 58,08 sekundy za Nemkou Demesovou (57,13) a Kanaďankou Santiagovou (57,32) a len o 6 stotín zaostala za vlastným slovenským juniorským rekordom 58,02 z minulého roka. Svoje sezónne maximum si zlepšila presne o pol sekundy.

                "Chcela som si zlepšiť osobné maximum, ale postup do finále si cením viac, ako keby som posunula osobák. Na šampionát som totiž prišla až s pätnástym najlepším časom a napriek tomu som vo finále. To je úžasné! Verím, že vo finále nesklamem, vynasnažím sa bežať opäť čo najlepšie," skonštatovala po nespornom úspechu pre médiá Michaela.

                Osemnásťročná talentovaná trnavská atlétka dosiahla z 24 semifinalistiek celkovo siedmy najlepší výkon a do bojov o medaily sa kvalifikovala na základe najlepšieho času z tých, ktoré nepostupovali priamo.

                Vo veľkom finále sa Michaela predstaví v piatok, 22. júla o 20.45 h. Priamy prenos, resp. celodenné spravodajstvo zo šampionátu prináša športová stanica TV EUROSPORT 2.

 

                MICHAELA, DRŽÍME PALCE!!!

 

 

 

Odkazy na súvisiace aktuality:

 

 

 

 

 

Foto: Miroslav Toman


 

Fotografie

Michaela Pešková a najmladší pretekári

Michaela Pešková a najmladší pretekári

Michaela Pešková a organizátori

Michaela Pešková a organizátori

Michaela Pešková a pretekári s atribútom naj ...

Michaela Pešková a pretekári s atribútom naj ...

Predchádzajúce aktuality