Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Merače rýchlosti v meste

Dátum: 17.02.2016 | Rubrika: Infoservis | Komentáre (6)

Na vybraných kritických dopravných úsekoch mesta Ilavy, boli zrealizované merače rýchlosti, s cieľom zvýšenia bezpečnosti chodcov

17.2.2016
Ďalšie zrealizované merače rýchlosti v našom meste


Ďalšie zrealizované merače rýchlosti v našom meste.

Po dohode poslancov na realizácii prvých troch meračov rýchlosti v minulom roku, došlo na porade MsZ vo februári 2016 k opätovnej zhode na dobudovaní ďalších dvoch – na vstupe do mesta v mestskej časti Klobušice od Dubnice n/V. a na vstupe do mesta od Pruského v mestskej časti Sihoť.

Po upozornení Okresného dopravného inšpektorátu v Trenčíne sú všetky merače rýchlosti nadstavené tak, aby zachytávali a upozorňovali na rýchlosť až po hranici 50 km/h. a vyššie , v zmysle dopravných predpisov SR.

Veríme, že uvedené kroky sa pozitívne odrazia v ešte väčšej bezpečnosti našich občanov na hlavných vstupoch ciest prechádzajúcich našim mestom.

Riaditeľ TSM

Foto:

Merace rychlostiMerace rychlosti

 

 

Po zhode medzi poslancami  MsZ o prerozdelení kapitálových výdajov rozpočtu mesta došlo i v našom meste k realizácii meračov rýchlosti na kritických miestach.  

Prvé tri kusy boli rozmiestnené na vstupe do mesta od Košece – prechod pred cintorínom, na vstupe do mesta od Hornej Poruby a pred prechodom spájajúcim centrálnu mestskú časť so záchytným parkoviskom, ulicami – Kukučínová, SNP, Záhumenská.

Veríme, že i týmto krokom sa zlepší bezpečnosť občanov na kritických miestach a prechodoch v meste.

Začiatkom budúceho roka 2016 chceme v tejto aktivite pokračovať, plánujeme zrealizovať merače aj na úsekoch od vjazdu do Ilavy - Klobušíc, od Dubnice n/V a na Sihoti

-riaditeľ TSM-

 
Merace rychlostiMerace rychlosti
Merace rychlostiMerace rychlosti
Merace rychlosti

 Predchádzajúce aktuality