Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Nestihli ste 18. ročník Ilavského behu?

Dátum: 26.05.2014 | Rubrika: Šport | Komentáre (2)

Nič to, dávame vám možnosť na reparát, tentoraz cyklistický ...

   Titulná fotografia: Mathosh/MTBiker.sk - Žánrové foto zo Slovenského pohára MTB XCO 2012

 

 

Mali ste natrénované a z objektívnych dôvodov ste nestihli 18. ročník Ilavského behu?

Nič to, dávame vám možnosť na reparát, tentoraz cyklistický ...

 

          V sobotu, 7.júna 2014 uskutoční sa v našom meste ďalšie zo skvelých športových podujatí určených pre širokú verejnosť - Košeckopodhradský cyklistický MTB maratón - ktorý je súčasne úvodným kolom päťdielneho seriálu Považsko-Strážovského pohára horských bicyklov pre rok 2014. Jeho štvrtý ročník, okrem toho že štartuje na netradičnom mieste, štartuje aj netradičnou disciplínou, a to 37 kilometrov dlhým cyklistickým maratónom s celkovým súčtom stúpaní 1200 m, vedúcim prekrásnymi lúčinami a lesnými chodníkmi Strážovských vrchov.

          „Dlho sme premýšľali, kde a akým spôsobom situovať úvodnú etapu Považsko-Strážovského pohára, napokon sme sa rozhodli pre Ilavu, s tým, že trať bude vedená katastrami viacerých obcí okolitého regiónu", povedal pre médiá organizačný šéf podujatia, Pavol Janík z Klubu športových nadšencov v Košeckom Podhradí, ktorý je hlavným organizačným garantom celej dlhodobej súťaže. „Od Ilavy očakávame predovšetkým partnerskú ústretovosť a kvalitné technicko-organizačné zázemie snúbiace sa s krásou okolitých prírodných exteriérov. Sme veľmi radi, že ponuku do spoločného štvorzáprahu prijali napokon aj starostovia obcí Košeca a Horná Poruba."

          Štart sobotňajšieho podujatia - v súlade s jeho propozíciami - bude o 11.00 h pred Domom kultúry v Ilave, prezentácia začína už o tri hodiny skôr v rozľahlých vstupných priestoroch ilavského DK.
Súťažiť sa bude v jednej ženskej, štyroch mužských a dvoch juniorských kategóriách a popri registrovaných pretekároch sa môžu podujatia zúčastniť aj neregistrovaní cyklisti a široká cyklistická verejnosť. Na podujatie sa možno prihlásiť buď prostredníctvom prihlasovacieho formulára na oficiálnej webovej stránke hlavného garanta súťaže http://www.ksn19.sk/kontaktovat/ (iba do 31.5.2014), alebo v deň pretekov v jeho kancelárii - osobne - najneskôr do 10.00 h.

          Výška štartovného je rozlíšená dátumom jeho zaplatenia:

  •   8,- eur zaplatením na účet č. 520700-4202413119 / 8360 do 31.5.2014
  • 10,- eur v deň štartu - v kancelárii pretekov

          Cieľ pretekov - vrátane spŕch, šatní, občerstvenia, stupňov víťazov a celého komplexu poetapového účastníckeho komfortu - je situovaný do priestorov Strelnice UVTOS a UVV v Ilave, predpokladaný časový horizont slávnostného vyhlásenia výsledkov je stanovený na 14.00 h.

          Zostávajúce štyri kolá Považsko-Strážovského pohára MTB sa uskutočnia v termínoch

  • 28.06.2014 - Lúky - MTB XCO (organizátor obec Lúky)
  • 13.07.2014 - Čertov - Lazy pod Makytou MTB XCO (organizátor SKI Čertov)
  • 16.08.2014 - Mojtín - MTB XCO (organizátor Penzión Barborka Mojtín)
  • 06.09.2014 - Pružina - MTB maratón (organizátor KEC Pružina) - finále

          Všetko ostatné o ilavskom podujatí i celom dlhodobom seriáli Považsko-strážovského pohára MTB 2014 sa môžete dozvedieť z propozícií a príslušného súťažného poriadku spomínaných súťaží uvedených na webovej stránke http://www.ksn19.sk, v ponuke „Považsko-Strážovský pohár 2014" a „Propozície a výsledky".

(tch)

 

 

 


 

Fotografie

Oficiálny plagát 1. kola PSP MTB 2014 v Ilave

Oficiálny plagát 1. kola PSP MTB 2014 v Ilave

Mapka trate 1. kola PSP MTB 2014 so štartom a cieľom v Ilave

Mapka trate 1. kola PSP MTB 2014 so štartom a cieľom v Ilave

Oficiálny plagát celého seriálu PSP MTB 2014

Oficiálny plagát celého seriálu PSP MTB 2014

Predchádzajúce aktuality