Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Obec Lednické Rovne pozýva ...

Dátum: 27.10.2016 | Rubrika: Kultúra | Komentáre (0)

Príďte sa ku nám zabaviť na premiérový Martinský ples!

                                        Titulné foto: Oficiálny plagát podujatia

 

 

 

Obec Lednické Rovne pozýva ...

Príďte sa ku nám zabaviť na premiérový Martinský ples!

 

 

                Obec Lednické Rovne pozýva občanov mesta a všetkých priaznivcov dobrej zábavy na premiérový ročník MARTINSKÉHO PLESU, ktorý sa uskutoční v sobotu, 12. novembra 2016 v Kultúrnom zariadení Rona a.s. Lednické Rovne.

                V bohatom plesovom programe sa predstaví kvalitný hudobný trojzáprah - hudobná skupina Black Band, DJ Miroslav Kozák a Ľudová hudba Ivana Sadloňa - starajúci sa počas celého večera o skvelú zábavu a nepretržitú hudobnú produkciu.

                 Hosťom večera bude Emma Drobná, víťazka SuperStar 2015.

 

Program:

  • 19:30 Začiatok
  • 20:00 Slávnostné otvorenie plesu
  • 22:00 Večera
  • 24:00 Tombola

 

                Vstupenky je možné zabezpečiť na sekretariáte Obecného úradu v Lednických Rovniach, číslo telefónu 042 / 46 93 501, cena vstupenky je 25,- € vrátane večere.

 

 

Niekoľko slov o hlavných protagonistoch večera

 

 

Emma Drobná - foto Miloš Svitek

 

                EMMA DROBNÁ je poslednou víťazkou SuperStar a určite ju priaznivcom hudby netreba osobitne predstavovať. Uprostred leta vydala svoj debutový singel SMILE a stihla k nemu natočiť už aj rovnomenný videoklip, ktorý od konca septembra 2016 videlo v hudobnej sekcii internetovej stránky YouTube viac ako pol milióna jej nadšených priaznivcov. Ukázala, že má nielen talent, ale i vkus. Aj keď by sa od debutového singla víťazky SuperStar dala očakávať skôr prvoplánová a ľahko zaraditeľná popová pesnička, Emma Drobná už počas samotnej súťaže naznačila, že je iná ako väčšina účastníkov televíznych talentových šou a svojím debutovým singlom to len potvrdila. Pozornosti bulváru sa samozrejme počas súťaže ani po nej vyhnúť nemohla, no stále si udržiava auru zaujímavej a príťažlivej tajomnosti, s ktorou sa prezentuje aj v debutovom videoklipe. V najbližších mesiacoch Emmu Drobnú čakajú najmä štúdiové práce na tvorbe a nahrávaní premiérového albumu. Na aké ďalšie single sa jej fanúšikovia môžu tešiť si zatiaľ necháva ako tajomstvo. "Najviac sa teším na to, keď budem mať koncert a v playliste budem mať zaradené iba samé vlastné skladby, pretože pre mňa to má obrovskú silu. Chcem spievať veci, ktoré sama zložím a viem sa s nimi stotožniť, pretože sú mojou osobnou výpoveďou ..." dodala pre médiá pri uvádzaní svojho prvého hudobného diela do života.

 

 

 

Black Band - foto archív hudobnej skupiny

 

                BLACK BAND tvoria profesionálni hudobníci s hráčskou praxou vo viacerých zoskupeniach, no v súčasnosti je táto prievidzská kapela známa predovšetkým z účinkovania v populárnej česko-slovenskej ľudovej televízii ŠLÁGER TV. Základ kapely Petra Apolena tvoria klávesové nástroje doplnené o gitaru a dychovú sekciu, nezriedka však hudobné teleso expanduje do podoby väčšieho tanečného orchestra, pripraveného vytvoriť kedykoľvek tú najkomfortnejšiu hudobnú pohodu. Jedinečný zvuk dodáva kapele zamatový hlas Jany Apolenovej, sprevádzaný tromi mužskými vokálmi. Osoby a obsadenie - Peter Apolen (saxafóny, klarinet, spev), Jana Apolenová (spev), Pavel Kurhajec (klávesové nástroje, spev), Peter Paulík (gitara, spev), František Bečka a Peter Burica (trúbka), Jozef Kalfas (bicie).

 

 

 

Ľudová hudba Ivana Sadloňa - foto Jana Jarošová Photography

 

                ĽUDOVÁ HUDBA IVANA SADLOŇA je ďalším skvelým hudobným zoskupením, tváriacim sa ako obyčajná cimbalová muzika, zdanie však v tomto prípade celkom určite klame. Je rozhodne neobyčajná. Vari žiadna iná kapela podobného zamerania nedokáže „Nothing Else Matters", dnes už legendárnu skladbu americkej trash metalovej skupiny Metallica, z Los Angeles zahrať tak, ako práve Ľudová hudba Ivana Sadloňa z Púchova. Je to teda cimbalovka pre každú príležitosť, schopná zahrať asi skutočne všetko! Členovia - Ivan Sadloň, Vladimír Gejza Sadloň, Daniela Sadloňová, Peter Stupavský, Ján Ofúkaný, Miroslav Hajský.

 

                Pokiaľ ste ešte nemali možnosť Emmu Drobnú a spomínané dve hudobné zoskupenia počuť naživo, návšteva Martinského plesu v Lednických Rovniach bude v sobotu, 12. novembra pre Vás tou najlepšou a najideálnejšou voľbou. Tešíme sa na Vás!

                

                Obec Lednické Rovne / (tch)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Predchádzajúce aktuality