Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Pomôžte nájsť zatúlanú sučku belgického ovčiaka ...

Dátum: 21.01.2013 | Rubrika: Dianie v regióne | Komentáre (4)

... dvadsaťmesačná Tara je v súčasnosti odkázaná už iba na Vašu pomoc a solidaritu! Najnovšie: Artemis sa našiel, ďakujeme!

   Elegantná Tara (v popredí) v spoločnosti priateľa z plemena border kólia pri jednom zo svojich    nespočetných výletov do prírody ...

 

 

Pomôžte nájsť zatúlanú sučku belgického ovčiaka ...

... dvadsaťmesačná Tara je v súčasnosti odkázaná už iba na Vašu pomoc a solidaritu!

 

            Milí spoluobčania,

            iba pred niekoľkými hodinami sme dostali naliehavý, doslova zúfalý e-mail z Českej republiky, v ktorom nás pani Eva Kučerová z Votíc u Prahy srdcervúco žiada o pomoc pri hľadaní ich dvadsaťmesačnej sučky belgického ovčiaka, ktorá sa počas uplynulého víkendu, z piatka na sobotu, 19. januára 2013, stratila z novostavby na Okružnej ulici č. 34 v mestskej časti Ilava-Klobušice.

            Pani Kučerová s manželom boli uplynulý víkend na návšteve u svojich príbuzných a v piatok večer, ako to už pri podobných situáciách býva, rozhodli sa spoločne s hostiteľmi absolvovať ešte ďalšiu zo zdvorilostných návštev. Psíka na ten čas ponechali v prístrešku na záhrade novostavby. Keď sa však vrátili, psík bol preč. K odhaleniu záhady kam sa mohol vlastne stratiť, nepomohlo ani celonočné úmorné a vyčerpávajúce pátranie ...

            Hľadaná sučka belgického ovčiaka pripomína svojou výškou v kohútiku sučku nemeckého ovčiaka. Je priateľská a inteligentná, má ušľachtilý vzhľad a krátku lesklú srsť žlto-hnedej farby. Harmónia proporcií a hrdé držanie hlavy jej dávajú vzhľad elegantnej robustnosti. Je čipovaná v ľavej časti krku - kód čipu je zobrazený na nižšie uvedenej fotografii roztvoreného cestovného pasu - a počúva na meno Tara.

            Vzhľadom na skutočnosť, že pani Kučerová s manželom musela medzičasom odcestovať za pracovnými povinnosťami späť do Českej republiky, spolieha už iba na pomoc a solidaritu občanov nášho mesta, poprípade občanov okolitých obcí.

            Prosí Vás, aby ste akúkoľvek, aj tú najmenšiu informáciu o pohybe hľadaného člena rodiny oznámili na adrese

  • Anton Kučera, Okružná č. 34, Klobušice, 019 01 Ilava, číslo mobilného operátora 0905 638 729
  • Mestský úrad v Ilave, Mierové námestie 16/31, 019 01 Ilava, číslo pevnej linky + 421 (0)42 44 555 18, číslo mobilného operátora 0915 163 977
  • poprípade prostredníctvom informačného servera Mesta Ilava a komentárov prislúchajúcich k tejto aktualite

            Vyplatenie nálezného majitelia Tary samozrejme nevylučujú a zaväzujú sa akúkoľvek požiadavku prípadného šťastného nálezcu v plnom rozsahu rešpektovať!

 


 

 

Artemis po osemdesiatich troch hodinách konečne v bezpečí domova

Odkaz návštevníkom ilavskej webovej stránky: ĎAKUJEME!

 

           ILAVA 24. januára (tch) Radostná správa prišla dnes podvečer z Považskej Bystrice. Pavol Kido, majiteľ zatúlaného nemeckého ovčiaka, ktorý sa v pondelok ráno stratil z areálu Strednej odbornej školy v Pruskom nám s neskrývaným nadšením v hlase oznámil, že dvojročný Arty sa po osemdesiatich troch hodinách potuliek nehostinnou zimnou prírodou konečne našiel.

           „Krátko po sedemnástej hodine mi mužský hlas v telefóne oznámil, že v areáli rekreačného strediska Vršatec sa pohybuje statný vlčiak vzbudzujúci rešpekt okoloidúcich turistov. Na otázku či to nie je ten môj - hľadaný - som mu intuitívne poradil, aby ho skúsil osloviť menom. Ten sa údajne hneď nato posadil a začal šťastne vrtieť chvostom. Musel mať tých potuliek už plné zuby, vedel, že má vyhrané ...", líčil Paľo dojímavo záver dobrodružného výletu svojho štvornohého priateľa so šťastným koncom. „Bol som taký nadšený, že som sa v tom okamžiku zabudol spýtať aj na mená tých skvelých ľudí, ktorí umožnili Artymu návrat domov. Chcel by som preto aj za neho vysloviť touto cestou všetkým ochotným a spriazneným dušiam jedno veľké spoločné ďakujem. Osobne sa vynasnažím, aby rovnako šťastný koniec mal ešte aj príbeh Tary ...", nezabudol ohľaduplne a vďačne poznamenať záverom Paľo.

           Nech sa Vám teda darí, kamaráti verní!

 

* * *

 

Hľadá sa tiež dvojročný nemecký ovčiak Artemis ...

... potulujúci sa podľa všetkého na druhej strane Váhu, najpravdepodobnejšie v katastroch obcí Sedmerovec, Bohunice, Pruské, Vršatské Podhradie, Tuchyňa, Mikušovce ...

 

            Artemis (viď fotografia v spodnej časti aktuality) sa stratil z areálu Strednej odbornej školy v Pruskom, presnejšie povedané z priľahlého parku školy, v pondelok, 21. januára 2013, približne o 6.15 h, podľa všetkého výbehom do zalesnenej časti miestneho chotára nazývaného Háj. Je priateľský a inteligentný, so započatým, ešte však nedokončeným kynologickým výcvikom. Má ušľachtilý vzhľad a matnú čiernu srsť, prechádzajúcu na nohách, bruchu a pod krkom do hnedého sfarbenia.

            Akékoľvek informácie o jeho pohybe oznámte prosím na kontaktných telefónnych číslach    –    0948 358 008  alebo  0915 163 977   –  poprípade prostredníctvom komentárov prislúchajúcich k tejto aktualite.


Databáza stratených a nájdených psov na oficiálnej webovej stránke Obecného úradu Pruské

 

 

Foto: Eva Kučerová (Tara), Pavol Kido (Artemis) / (tch)


 

Fotografie

Tu je k nahliadnutiu cestovný doklad stratenej sučky belgického ovčiaka - Tary

Tu je k nahliadnutiu cestovný doklad stratenej sučky belgického ovčiaka - Tary

Artemis je hravý a mimoriadne priateľský pes bez agresívnych sklonov

Artemis je hravý a mimoriadne priateľský pes bez agresívnych sklonov

Predchádzajúce aktuality