Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Pripravte si maratónky ...

Dátum: 08.05.2017 | Rubrika: Šport | Komentáre (2)

Pozývame Vás na na 21. ročník Ilavského behu - Veľkej ceny Agromixu

   Titulná fotografia: Oficiálny plagát podujatia (Oľga Tomášová ©)

 

 

 

Pozývame Vás na 21. ročník ILAVSKÉHO BEHU - VEĽKEJ CENY AGROMIXU

Podarí sa nám posunúť latku účastníckeho maxima opäť o niečo vyššie? Príďte, čakáme vás! S vami to určite dokážeme!

 

          Už o niekoľko málo dní, v nedeľu, 21. mája sa v našom meste uskutoční jedno z najvýznamnejších domácich športových podujatí - ILAVSKÝ BEH 2017 - ktorý si po nedeli na svoje konto pripíše svoju dvadsiatu prvú kapitolu. Podujatie debutovalo v roku 1997 ako klasický cestný beh územím dvoch dolín - Porubskej a Iliavskej - kľukatiacich sa malebným prostredím Strážovských vrchov a jeho pôvodný charakter mu zostal zachovaný dodnes. Určitým špecifikom 13 kilometrov dlhej trate s prevýšením 176 metrov je krátka terénna spojnica oboch dolín cez jej najvyššie položený bod - Kopánku (450 m n. m.) - z osady Štyri Lipy do obce Iliavka. Po vlaňajšku, kedy sa podujatie pri príležitosti dvadsaťročného jubilea konalo po prvý raz s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja, vracia sa v nedeľu, 21. mája výhradne pod organizačnú taktovku dvoch osvedčených a stabilných domácich partnerov - Mesto ILAVA a výrobno-obchodnú spoločnosť AGROMIX. Vypísaných je celkom 10 vekových kategórii - 4 mužské, 2 ženské a 4 žiacke - pričom bežecké súboje najmladších pretekárov začínajú o 10. hodine v priestoroch štartu a cieľa pred starým mestským pivovarom, slávnostné otvorenie podujatia s následným spoločným štartom všetkých ostatných kategórii je plánované o hodinu neskôr.

          Držiteľmi najrýchlejších ilavských časov sú dlhoroční slovenskí reprezentanti Miroslav Vanko (TJ Obal Servis Košice / 41:29 / 2007) a Mária Starovská (ŽU Žilina / 50:39 / 2000), víťazné vavríny z jubilejného dvadsiateho ročníka budú obhajovať Štefan Štefina (AK Spartak Dubnica / 48:19) a Katarína Kohútová (Achiles Handlová / 1:01:42).

          Veľmi milou a pozoruhodnou tradíciou, ktorú začali organizátori písať ešte v roku 2011 je tradícia mediálnej tváre podujatia, napomáhajúca zvýrazniť spoločenský kredit podujatia a dokonale ho zviditeľniť v očiach širokej športovej verejnosti. Je potešiteľné, že po biatlonistke Natálii Prekopovej, reprezentačnom trénerovi slovenských hádzanárok Petrovi Sabadkovi a štvorici atlétok - Slávke Sľúkovej, Lucii Mokrášovej, Ľubomíre Maníkovej a Michaele Peškovej - túto nevšednú úlohu neodmieol ani ďalší z významných predstaviteľov mladej a úspešnej generácie slovenských atlétov, úradujúci halový vicemajster Európy zo srbského Belehradu 2017 a slovenskýž halový rekordér na 60 a 200 metrov, Ján Volko, ktorý úlohu čestného VIP hosťa tohtoročného ilavského podujatia prijal spoločne so svojou úspešnou trénerkou, Naďou Juríčekovou Bendovou.

          Všetky ďalšie informácie, vrátane propozícií, fotografií a historických tabuliek, štatistík a prehľadov si môžete pozrieť v súvisiacich odkazoch a dokumentoch zverejnených v spodnej časti aktuality, pod reklamnými bannermi našich dlhoročných sponzorov.

(tch)

 

 

 

 

Ilavský beh vo svojej dvadsaťročnej histórií eviduje na najdlhšej trati päťstošesť mien, rovná päťdesiatka z nich sa hlási k mestu Ilava

Na štartovnú čiaru za rovnakú dobu sa postavilo celkom 2 357 štartujúcich ...

 

            Je potešiteľné, že na jednom z najväčších športových podujatí, ktoré mesto Ilava na svojej pôde organizuje, popri početnej základni cezpoľných bežcov sa s pribúdajúcimi ročníkmi zúčastňuje čoraz viac domácich pretekárov. Najrýchlejším z nich po dvadsiatich ročníkoch je 71. muž oficiálnych historických tabuliek podujatia, Štefan Daňo (49:12/2009), ktorý napriek tomu že je občanom Sedmerovca a na Ilavskom podujatí má zaknihovaných deväť štartov, šesť z nich absolvoval pod hlavičkou svojho zamestnávateľa - UVTUVV Ilava. Hneď za nim figuruje známy domáci vytrvalec Štefan Král (52:04/2000) so šestnástimi účasťami, aj keď v roku 2010, ako ilavský rodák a člen trnavského Triatlon klubu sa cez neho svojim časom doslova prepasíroval štyridsiatnik Pavol Koval (51:50/2010). Štvrtú priečku okupuje jedna z významných domácich bežeckých osobností, súčasný generálny sponzor podujatia, Vladimír Stopka (52:18/2000), ktorý má na podujatí odkrútených pätnásť ročníkov. Na piatu priečku, pred skvele disponovaného Jozefa Homolu (52:43/2000) sa svojim výkonom z roku 2013 prepracoval ilavský objav posledných troch sezón, Peter Habánek (52:191/2013), ktorý sa vo svojom druhom štarte zlepšil o viac ako dve a pol minúty a jasne naznačil, že s 5.miestom v ilavských a 125.miestom v celkových historických tabuľkách podujatia sa nemieni uspokojiť. Na siedmu priečku domácich historických tabuliek a 139. celkových sa svojim druhým štartom doslova katapultoval Peter Martinák, ktorého za výkonnostný posun z časovej hodnoty 0:56:24 h na hodnotu 0:53:08 h možno v roku 2014 pokojne označiť za skokana roka. V poradí ôsmym pretekárom v poradí, s dvoma účasťami na podujatí je člen FS Strážov Peter Mihál (56:07/2002), bezprostredne za ním, s jediným štartom nasleduje ďalší z pokračovateľov folklórnych tradícií mesta, Vladimír Šedo (56:22/2002) a svojou druhou účasťou z troch celkových, uzatvára TOP desiatku najlepších domácich výkonov Ján Faltus (56:26/2013). Druhú desiatku domácich pretekárov otvára známy ilavský vytrvalec a šesťnásobný účastník podujatia, Ján Kminiak (58:05/1998) a dvanástu priečku si ešte na sklonku starého milénia svojim výkonom zabezpečil muž s takmer 250-timi odbehnutými maratónmi a jedenástimi účasťami na podujatí, Jozef Hlávka (57:28/1999). Úvodnú TOP štrnástku najrýchlejších domácich pretekárov na Ilavskom behu svojim jediným, podľa všetkého však veľmi vydareným štartom uzatvára Pavol Hajaš (57:42/2009).

            Popri Petrovi Martinákovi, možno spomenúť mená ďalších dvoch Ilavčanov z druhej desiatky domácich historických tabuliek, ktorí v roku 2014 opravovali svoje osobné maximá. Svojim tretím štartom to bol Marián Filiač (0:58:31) a druhou účasťou Martin Faturík (0:59:15). V roku 2014 debutovali štyria ilavskí pretekári - Janka Bahnová (1:08:57), Michal Bielik (1:12:40), Ľuboš Jakúbek (1:18:30) a Anton Bajzík jr. (1:19:15), v roku 2015 ku nim pribudli ďalšie tri dámy, Emma Šukalová (1:07:24), Margita Rexová (1:14:05) a Monika Vranová (1:23:37).

            Z mediálne známejších ilavských osobností patrí sa zrejme pripomenúť aj výkon poslanca Mestského zastupiteľstva v Ilave a v súčasnosti tiež zástupcu primátora mesta, Antona Bajzíka (1:03:58/1998), ktorý po dvoch bežeckých pokusoch výkonnostne figuruje na 24. mieste, zatiaľ čo hneď za ním prvú polovicu ilavských účastníkov uzátvára jedna z najznámejších a najpopulárnejších osobností ilavského štartovného poľa - skvelý folklorista, divadelník a majster volantu, adrenalínový nadšenec a nenapodobiteľný realizátor tých najkrajších, najbláznivejších a najemocionálnejších spoločenských nápadov - Milan Jakúbek (1:05:04/2015). Svoje priaznivé postavenie si vybojoval výborným výkonom v devätnástom ročníku, v ktorom sa dokázal zlepšiť takmer o tri a pol minuty a posunúť sa o deväť priečok vyššie. Za pozornosť stojí ešte jediný pokus Eugena Janíčka (1:05:26/2000), ale i dva výkony jediného šesťdesiatnika v päťdesiat člennej konštelácii podstatne mladších ilavských pretekárov, Jána Jesenského (1:07:22/2008), ktorý figuruje na 28. priečke dlhodobých tabuliek. A opomenúť pri tejto príležitosti nemožno ani guráž a odvahu ďalších troch dám, ktoré sa dokázali pod hlavičkou mesta Ilava postaviť na štartovnú čiaru. Zatiaľ čo debutantaka Janka Bahnová (1:08:57/2014) vlani príjemne prekvapila a vyhupla sa na 34. priečku domácich historických tabuliek, Monika Masárová (1:25:14/2010) a Ľubica Ivanová (1:27:39/2002) ranking päťdesiatich mien uzatvárajú ...

 

 

 

Aj mestské časti majú svojich hrdinov

 

            Aj keď vo vzťahu k profilu a plošnému rozloženiu trate svoju príslušnosť k teritoriálne vzdialenejším Klobušiciam verejne deklarujú iba dvaja členovia štyridsaťdva členného členného domáceho účastníckeho balíka - dvadsaťtriročný Jakub Fujerík a podstatne skôr narodený Ján Kminiak - dá sa povedať, že kvantitu v tomto prípade nahradila kvalita. Zatiaľ čo Jakub Fujerík (57:57/2007) sa popri desiatkach svojich odbehnutých maratónov svojim jediným štartom na podujatí usadil na pätnástej priečke najlepších domácich výkonov, meno Jána Kminiaka sa okrem výborného domáceho ratingu nerozlučne spája najmä s počiatkami organizovaného rekreačného behania v meste a s bohatými klubovými aktivitami vtedajšej ČH Ilava. Bol to práve Ján Kminiak a ČH Ilava, kto pred pamätným rokom 1989 stál za zrodom a niekoľkoročnou tradíciou prvého bežeckého podujatia v Ilave. Je potešiteľné, že ku dvom ostrieľaným klobušickým matadorom, pribudol v predposlednom ročníkom aj jeden nový, ešte iba sedemnásťročný Jozef Hanus (1:02:40/2013), ktorý sa po svojom premiérovom štarte usadil na 19. priečke domácich historických tabuliek.

            Osobitnú, veľmi špecifickú časť domácich účastníkov Ilavského behu tvoria občania mestskej časti Iliavka, s ktorými je toto prekrásne májové podujatie, aj vďaka vrchárskej prémii na Kopánke a miestnej občerstvovačke už roky nerozlučne späté. Výsadné postavenie medzi nimi má druhý muž ilavských domácich tabuliek, Štefan Král, rodák z Valaskej Belej, ktorému do plného počtu účastí na Ilavskom behu chýbajú tri zápisy - z prvého, trinásteho a devätnásteho ročníka. Popri bohatých zážitkoch z Ilavského behu má za sebou tiež dlhú a úspešnú kariéru vytrvalca, je maratóncom „par excellence". Má absolvovaných takmer pol druhej stovky maratónov, medzi ktorými osobitné miesto zaujíma budapeštiansky IBUSZ maratón z roku 1988. V absolútnom poradí, spomedzi troch tisícok maratóncov z dvadsiatich ôsmych krajín sveta na ňom skončil na veľmi peknom 70. mieste a vytvoril si skvelý, takpovediac profesionálny „osobák" s hodnotou 2:46:00 hodiny. Má odbehnutých pätnásť ročníkov Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach, z toho štyri pod tri hodiny, Viedenský maratón (1991) i veľmi známy maratónu vo Frankfurte nad Mohanom (1996, 10 000 účastníkov, 40 krajín, umiestnenie v prvej päťstovke), ktorý aj napriek tomu, že v ňom zmeškal o jednu minútu kvalitatívne veľmi slušnú trojhodinovú hranicu, zanechal v ňom tie najkrajšie a najpríjemnejšie spomienky. V roku 2004 sa spoločne s ďalšími Ilavčanmi, Vladimírom Stopkom a Jozefom Hlávkom zúčastnil veľmi známeho maratónu v talianskych Benátkach (8 000 bežcov, umiestnenie v prvej tretine štartovného poľa) a je tiež viacnásobným účastníkom najznámejších českých a slovenských lyžiarskych maratónov ...

            Popri Štefanovi Královi sa však časom objavili v Iliavke aj ďalší odvážlivci, ktorí si trúfli svoj vzor nasledovať a popasovať sa s nástrahami náročnej, 13 000 metrov dlhej trate s prevýšením 179 metrov. Patrí ku nim Peter Holba mladší (1:08:15/1999) a Peter Holba starší (1:03:09/2015), ktorí na tomto podujatí bežali štyrikrát, spomínaný Anton Bajzík a Róbert Holba (1:18:19/1999), ktorí si na ilavskej trati zaknihovali dve účasti a jeden štart do spoločného pridali Peter Kubala (1:06:01/2009), Miloš Bajzík (1:24:47/2004) a Anton Bajzík mladší (1:19:15/2014) ...

            Keďže píšeme o občanoch Iliavky, nemožno nespomenúť ani tých, ktorí síce na samotnom podujatí nikdy neštartovali, od samého začiatku však stoja po boku organizátorov. Patrí medzi nich najmä Štefan Žilka a Jozef Holba so svojimi firmami, priateľmi a najbližšími spolupracovníkmi, bez ktorých nezištnej pomoci, najmä v oblasti materiálno-finančného zabezpečenia si bezchybné fungovanie tohto podujatia dnes nevieme už ani predstaviť. Vážime si toho a aj touto cestou im vyslovujeme naše úprimne poďakovanie.

(tch)

 

 

 

 

Historické tabuľky Ilavského behu po devätnástich ročníkoch z pohľadu domácich účastníkov

(pretekári štartujúci pod hlavičkou mesta, mestských organizácií, inštitúcií a firiem, občania, rodáci ...)

 

Por.HTPriezvisko a menoNar.KlubČasUm.Kat.RočníkÚčasti
          
  1.  71.Daňo Štefan1970Ilava0:49:1218.M  4/2000  9
  2.116.Koval Pavol1972Triatlonklub Trnava0:51:5011.M14/2010  2
  3.120.Král Štefan1950Ilava-Iliavka0:52:04  4.M50  4/200016
  4.126.Stopka Vladimír1967Ilava0:52:1824.M  4/200016
  5.127.Habánek Peter1987Čiga-Biga Team IL0:52:19  8.M17/2013  3
  6.136.Homola Jozef1963Ilava0:52:4325.M  4/2000  3
  7.142.Martinák Peter1980Ilava0:53:08  9.M18/2014  3
  8.197Mihál Peter1979FS Strážov Ilava0:56:0721.M6/2002  2
  9.204.Šedo Vladimír1981Ilava0:56:2222.M  6/2002  2
10.209.Faltus Ján1988Ilava0:56:2615.M17/2013  3
          
11.218.Kminiak Ján1948CVČ Ilava0:57:05  6.M50  2/1998  7
12.226.Hlávka Jozef1951Ilava0:57:2814.M40  3/199912
13.227.Haninec Juraj1957OA Ilava0:57:2816.M40  6/2002  4
14.236.Hajaš Pavol1986Ilava0:57:4216.M13/2009  1
15.243.Fujerík Jakub1990Ilava-Klobušice0:57:5715.M11/2007  1
16.254.Hanko Tibor1982Ilava0:58:3020.M  5/2001  2
17.256.Filiač Marián1974Ilava0:58:3115.M4018/2014  3
18.272.Faturík Martin1976Ilava0:59:1523.M18/2014  3
19.324.Hanus Jozef1997DD Klobušice1:02:4026.M17/2013  1
20.331.Staňo Jozef1974Ilava1:03:0522.M  2/1998  1
          
21.333.Fujerík Milan1966Čiga-Biga Team IL1:03:0712.M4017/2013  3
22.334.Holba Peter sr.1968Dubnica nad Váhom1:03:0912.M4019/2015  4
23.346.Mihál Pavol1979FS Strážov Ilava1:03:5321.M  8/2004  5
24.350.Bajzík Anton1970Ilava-Iliavka1:03:5824.M  2/1998  2
25.367.Jakúbek Milan1974FS Strážov1:05:0414.M4019/2015  8
26.373.Janíček Eugen1961Ilava1:05:2630.M  4/2000  1
27.381.Kubala Peter1984Iliavka1:06:0120.M13/2009  1
28.397.Jesenský Ján1944Ilava1:07:22  5.M6012/2008  2
29.399.Šukalová Emma1995Ilava1:07:24  5.Ž19/2015  1
30.400.Gašpar Emil1967Ilava1:07:4023.M  9/2005  1
          
31.405.Gabčo Dušan1984Ilava1:08:0019.M15/2011  1
32.407.Holba Peter jr.1989Iliavka1:08:1532.M  3/1999  4
33.409.Bartek Jozef1987Ilava1:08:4033.M16/2012  1
34.411.Bahnová Jana1983Ilava1:08:57  7.Ž18/2014  1
35.416.Dian Marcel1980Vila Vilôčka Ilava1:09:0533.M17/2013  2
36.440.Bielik Michal1989Ilava1:12:4041.M18/2014  1
37.441.Pružinec Branislav1991Ilava1:12:4720.M11/2007  1
38.448.Zermegh Tomáš1991Ilava1:13:2021.M11/2007  1
39.450.Rexová Margita1983Ilava1:14:056.Ž19/2015  1
40.462.Žaludek Jozef1968TJ Sokol Ilava1:15:2633.M  4/2000  1
          
41.472.Holba Rudolf????Iliavka1:18:1935.M  3/1999  1
42.475.Jakúbek Luboš1976Ilava1:18:3046.M18/2014  1
43.476.Holba Marek1993Ilava1:18:5721.M15/2011  1
44.477.Holba Róbert1973Dubnica nad Váhom1:19:1523.M4018/2014  1
45.478.Bajzík Anton jr.1996Ilava-Iliavka1:19:1547.M18/2014  1
46.485.Vranová Monika1991Ilava1:23:377.Ž19/2015  1
47.487.Šedo Milan1979Ilava1:24:4233.M  6/2002  1
48.488.Bajzík Miloš1975Iliavka1:24:4722.M  8/2004  1
49.489.Masárová Monika1986Ilava1:25:14  5.Ž14/2010  1
50.493.Ivanová Ľubica1981Ilava1:27:3911.Ž  6/2002  1

 

(tch)

 

 


 

Napísali o nás iní:

 

          Český bežecký portál - Behy.cz - v roku 2010 o našom podujatí na svojich stránkach napísal: "Jedná sa o podujatie v prekrásnej májovej prírode, vhodné najmä pre rodiny s deťmi. Širokej slovenskej športovej verejnosti je Ilavský beh známy predovšetkým pozornosťou a ústretovosťou organizátorov, snažiacich sa svojim návštevníkom vytvoriť dokonalú bežeckú pohodu a priam neopakovateľnú sviatočnú atmosféru. Ďalšími jeho tromfami sú už tradične krásne a slnečné počasie, množstvo sladkostí pre deti, bohatá účastnícka tombola, či chutný guľáš v cieli pre dospelých. Chýbať nemôže celkom pochopiteľne ani kvalitný pitný režim podľa vlastného uváženia a príjemné záverečné posedenie pre celé rodiny v spoločenskom areáli hotela Moravec - Café ...

 (tch)

 

 

 

 

Popis a výškový profil trate:

 

          Ihneď po štarte, po vybehnutí z ilavskej mestskej zóny pokračuje trať asfaltovým kobercom cesty II. triedy v tiahlom stúpaní do Porubskej doliny (dopravný ťah Ilava - Prievidza), až na métu približne 5,5 km, do obytnej lokality Štyri Lipy patriacej katastrálne obci Horná Poruba a tam v pravotočivom oblúku zbieha do terénu, na poľnú cestu smerujúcu k najvyššiemu bodu trate - vrchu Kopánka - nachádzajúcemu sa na méte približne 6,5 km. Tu je situovaná z pretekárskeho pohľadu aj veľmi zaujímavá a atraktívna vrchárska prémia. Po prebehnutí zastavaným územím Iliavky, jednej z mestských častí Ilavy a dosiahnutí méty 7,5 kilometra sa trať opätovne vracia na asfaltový povrch cestnej komunikácie susednej Iliavskej doliny a pokračuje pozvoľným klesaním až  do Ilavy, do priestoru samotného štartu a cieľa. Jedná sa o veľmi krásnu, stredne náročnú trať s celkovým prevýšením 176 metrov, vhodnú aj pre stredne zdatných rekreačných bežcov. Podrobné charakteristiky trate si môžete pozrieť na grafickom zobrazení jej výškového profilu "Výškový profil Ilavského behu".

(tch)

 

 

 

 

Reklamné zátišie našich dlhoročných sponzorov:

 

  • Túžite stráviť nezabudnuteľné dovolenkové chvíle v niektorej z obľúbených destinácií slnečného Jadranu?
  • Premýšľate o kúpe kvalitného bicykla nevyhnutného pre Vašu prázdninovú túru naprieč Slovenskom?
  • Staviate, budujete a zaujíma Vás, aká fasáda najlepšie pristane Vášmu rodinnému domu, poprípade ako by mala vyzerať Vaša kúpeľňa snov prostredníctvom počítačovej 3D vizualizácie?
  • Plánujete sa na svoje športové aktivity vystrojiť, zaobuť a zaodieť podľa najnovších trendov a športových línií?
  • Chceli by ste nájsť spoľahlivé zázemie pre pravidelné prezúvanie, diagnostikovanie a priebežný servis svojich motorových tátošov?
  • Hľadáte bývanie na úrovni, ideálne a kvalitné, navyše v architektonicky bezchybne zvládnutom bytovom komplexe vyznačujúcom sa okrem iného najmä dostatkom parkovacích miest a možnosťou dokúpenia si garáže do osobného vlastníctva priamo pod oknami svojho nového bytu?
  • Potrebujete vyhotoviť projekty a následnú realizáciu elektroinštalačných a revíznych prác, bleskozvodov a rozvádzačov, poprípade nakúpiť široký sortiment potrebného elektromateriálu s neodmysliteľným poradenstvom v oblasti elektroinštalácii?
  • Hľadáte profesionálne služby v oblasti strešných krytín, klampiarskych, pokrývačských a tesárskych prác?
  • Alebo sa radšej necháte unášať vábnou predstavou chutných gurmánskych špecialít, neodolateľne útočiacich na Vaše zmysly v niektorom z vychytených gastronomických zariadení?

Ak áno, ste na tej najlepšej adrese! Stačí iba kliknúť na zobrazené reklamné bannery a vybrať si z bohatej ponuky našich dlhoročných a osvedčených partnerov!

 

 

 

 

Základné dokumenty súvisiace s XXI. ročníkom Ilavského behu:

 

 

 

Ostatné odkazy súvisiace s Ilavským behom:

 

Foto a videogalérie z minulých ročníkov:

 

 

 

 

Články, rozhovory a reportáže z minulých ročníkov:

 

 

 

 

Návraty k ilavským Večerom atletických hviezd:

 

 

 

 

 

Výsledky ilavských atlétov na vrcholných podujatiach:

 

 

 

 

 

Spomíname:

 

          Nezabúdame ani na tých, ktorí sa nášho podujatia dlhé roky pravidelne zúčastňovali, víťazili na ňom a cítili sa vždy ako doma. Na tých, ktorí odišli z našich radov predčasne a nečakane do bežeckého neba a už nikdy nebudeú mať možnosť opraviť si svoje pozemské osobné maximá. Pali, Milan, spomíname, bolo nám skutočnou cťou ...

 

 

 

 

Ostatné bežecké aktuality z Ilavy:

 

 

Kontakty na bežecké stránky:

 

 

 

 

 

Fotogaléria osobností podujatia:

 

Autori fotografií - zdroj: Ing. Daniela Gašparová, Miroslav Toman, Mário Hrubý, Juraj Zermegh, archív podujatia, archív ŽV, archív BK Manín, ...


 

Fotografie

V tomto okamžiku - zastavením časomiery - sa pre jedného z najúspešnejších slovenských vytrvalcov všetkých čias, Miroslava Vanka stal XI. ročník Ilavského behu minulosťou. V rekordnom čase 41:29 min. ...

V tomto okamžiku - zastavením časomiery - sa pre jedného z najúspešnejších slovenských vytrvalcov všetkých čias, Miroslava Vanka stal XI. ročník Ilavského behu minulosťou. V rekordnom čase 41:29 min. ...

Domáci pretekár Štefan KRÁL, dlhoročná opora dubnického Jogging klubu, má na trati medzi Ilavou a Iliavkou zaknihovaný osobák ešte z magického roku 2000 - má hodnotu 52:04 min ...

Domáci pretekár Štefan KRÁL, dlhoročná opora dubnického Jogging klubu, má na trati medzi Ilavou a Iliavkou zaknihovaný osobák ešte z magického roku 2000 - má hodnotu 52:04 min ...

Pravidelnou ozdobou Ilavského behu je aj vytrvalecká legenda, štvornásobná víťazka podujatia, víťazka Svetového pohára v behu na 100 km z francúzkeho Chavagnes z roku 1999 (7:33:02) a držiteľka 5. najlepšieho slovenského času v maratóne, Anka Balošáková.

Pravidelnou ozdobou Ilavského behu je aj vytrvalecká legenda, štvornásobná víťazka podujatia, víťazka Svetového pohára v behu na 100 km z francúzkeho Chavagnes z roku 1999 (7:33:02) a držiteľka 5. najlepšieho slovenského času v maratóne, Anka Balošáková.

Víťazka jubilejného X. ročníka Ilavského behu, Sylvia SEBESTIAN z AŠK Grafobal Skalica sa pri svojom druhom štarte vynikajúcim časom 52:28 min. katapultovala medzi absolútnu účastnícku špičku, až na 2. priečku ženských historických tabuliek ...

Víťazka jubilejného X. ročníka Ilavského behu, Sylvia SEBESTIAN z AŠK Grafobal Skalica sa pri svojom druhom štarte vynikajúcim časom 52:28 min. katapultovala medzi absolútnu účastnícku špičku, až na 2. priečku ženských historických tabuliek ...

Dvaja skúsení harcovníci, dlhoroční slovenskí reprezentanti, ktorí v Ilave pre zmenu trônia na čele mužských historických tabuliek - Miroslav VANKO a Ján KRIŽÁK ...

Dvaja skúsení harcovníci, dlhoroční slovenskí reprezentanti, ktorí v Ilave pre zmenu trônia na čele mužských historických tabuliek - Miroslav VANKO a Ján KRIŽÁK ...

Česť domáceho FS Strážov roky úspešne háji jeho skvelý sólista a znamenitý majster volantu, Milan Jakúbek. Že dozrieva ako víno, o tom svedčí skutočnosť, že v trinástom ročníku si vytvoril nový osobák - 1:08:22 hod ...

Česť domáceho FS Strážov roky úspešne háji jeho skvelý sólista a znamenitý majster volantu, Milan Jakúbek. Že dozrieva ako víno, o tom svedčí skutočnosť, že v trinástom ročníku si vytvoril nový osobák - 1:08:22 hod ...

Ilavský beh - to je udalosť aj pre tých najmenších. Mimochodom, spoznávate si ich?

Ilavský beh - to je udalosť aj pre tých najmenších. Mimochodom, spoznávate si ich?

Na štarte to síce býva ešte poriadny šrumec ...

Na štarte to síce býva ešte poriadny šrumec ...

... na bedni si tú neopakovateľnú atmosféru dokážu však už priam pôžitkársky vychutnať!

... na bedni si tú neopakovateľnú atmosféru dokážu však už priam pôžitkársky vychutnať!

Štrnásť ročníkov Ilavského behu má odbehnutých Róbert Janíček senior, premiérový víťaz podujatia z roku 1997, súčasne tréner a manažér BK Lysá pod Makytou, známeho atletickej verejnosti najmä skvelou a úspešnou prácou s pohybovo nadanou mládežou ...

Štrnásť ročníkov Ilavského behu má odbehnutých Róbert Janíček sr., premiérový víťaz podujatia z roku 1997, súčasne tréner a manažér BK Lysá pod Makytou, známeho atletickej verejnosti najmä skvelou a úspešnou prácou s pohybovo nadanou mládežou ...

Pastelovo sýta zeleň svedčí ilavskému podujatiu vari najviac. Či už na štarte, na trati alebo v jeho zákulisí, po dobehnutí pretekárov do cieľa 13 000 metrov dlhej trate ...

Pastelovo sýta zeleň svedčí ilavskému podujatiu vari najviac. Či už na štarte, na trati alebo v jeho zákulisí, po dobehnutí pretekárov do cieľa 13 000 metrov dlhej trate ...

Vizáž kanadského drevorubača, duša krehkého romantika - tak, alebo nejako podobne možno v stručnosti charakterizovať osobnosť dlhoročného člena dubnického Jogging klubu, Dušana Porubského, ktorý má v Ilave zaknihovaných deväť štartov ...

Vizáž kanadského drevorubača, duša krehkého romantika - tak, alebo nejako podobne možno v stručnosti charakterizovať osobnosť dlhoročného člena dubnického Jogging klubu, Dušana Porubského, ktorý má v Ilave zaknihovaných deväť štartov ...

Jedným z víťazov a traťových rekordérov Ilavského behu je aj slovenský maratónsky reprezentant, olympionik z Atén 2004, Marcel Matanin (vpravo), ktorý sa na trati medzi Ilavou a Iliavkou v roku 1999 prezentoval časom 42:35 min. Jeho rekord vydržal 2 roky.

Jedným z víťazov a traťových rekordérov Ilavského behu je aj slovenský maratónsky reprezentant, olympionik z Atén 2004, Marcel Matanin (vpravo), ktorý sa na trati medzi Ilavou a Iliavkou v roku 1999 prezentoval časom 42:35 min. Jeho rekord vydržal 2 roky.

Dvaja z početnej plejády sponzorov Ilavského behu, bez ktorých si materiálno-finančné zázemie podujatia možno v súčasnosti iba veľmi ťažko predstaviť - tohtoročný generálny sponzor, Ing. Vladimír Stopka a konateľ spoločnosti Fatria, pán Miloš Buček.

Dvaja z početnej plejády sponzorov Ilavského behu, bez ktorých si materiálno-finančné zázemie podujatia možno v súčasnosti iba veľmi ťažko predstaviť - tohtoročný generálny sponzor, Ing. Vladimír Stopka a konateľ spoločnosti Fatria, pán Miloš Buček.

Vyrastú z nich noví šampióni? Dvaja najmladší účastníci ilavského podujatia z roku 2005 - Davidko Černý z Bojničiek a Sabínka Štefancová z Ilavy.

Vyrastú z nich noví šampióni? Dvaja najmladší účastníci ilavského podujatia z roku 2005 - Davidko Černý z Bojničiek a Sabínka Štefancová z Ilavy.

Jedenásť účastí na ilavskom podujatí má za sebou aj dlhoročný slovenský reprezentant v behoch do vrchu, víťaz druhého ročníka, Považskobystričan Ľuboš Kováčik (v popredí), o štyri menej Zdeno Koleda z Rajca ...

Jedenásť účastí na ilavskom podujatí má za sebou aj dlhoročný slovenský reprezentant v behoch do vrchu, víťaz druhého ročníka, Považskobystričan Ľuboš Kováčik (v popredí), o štyri menej Zdeno Koleda z Rajca ...

Že sa vám tá dáma na najvyššom stupienku zdá povedomá? Nemýlite sa! Je to niekdajšia vynikajúca československá reprezentantka Alena MOČÁRIOVÁ ...

Že sa vám tá dáma na najvyššom stupienku zdá povedomá? Nemýlite sa! Je to niekdajšia vynikajúca československá reprezentantka Alena MOČÁRIOVÁ ...

K výrazným a neprehliadnuteľným postavám Ilavského behu patria aj vytrvalci Vladimír Balošák (8 účastí na podujatí a kvalitný osobák 46:06) a Stanislav Sviták (v popredí, 12 účastí a tri víťazstvá - po jednom v kategórii

K výrazným a neprehliadnuteľným postavám Ilavského behu patria aj vytrvalci Vladimír Balošák (8 účastí na podujatí a kvalitný osobák 46:06) a Stanislav Sviták (v popredí, 12 účastí a tri víťazstvá - po jednom v kategórii "B", "C" a "D") ...

A tu je už víťaz XII. ročníka Ilavského behu, dvadsaťtriročný slovenský reprezentant Ondrej Puškár zo Slávie Trnava, v tom čase študujúci a trénujúci v americkom štáte Arkansas. Svoj víťazný ilavský debut zvládol v čase 43:29 min.

A tu je už víťaz XII. ročníka Ilavského behu, dvadsaťtriročný slovenský reprezentant Ondrej Puškár zo Slávie Trnava, v tom čase študujúci a trénujúci v americkom štáte Arkansas. Svoj víťazný ilavský debut zvládol v čase 43:29 min.

Svoje druhé víťazstvo v kategórii

Svoje druhé víťazstvo v kategórii "B" si pri svojom druhom štarte v XII. ročníku zaknihoval aj Ján Moravec z AŠJ Grafobal Skalica. Za svojim osobákom z roku 2007 (45:56 min.) zaostal o rovných 10 sekúnd ...

Absolútne najrýchlejšia žena dvanásteho ročníka, Jitka Hudáková z Trenčína, ktorá v ňom ako jediná pokorila hranicu jednej hodiny (57:13 min.) ...

Absolútne najrýchlejšia žena dvanásteho ročníka, Jitka Hudáková z Trenčína, ktorá v ňom ako jediná pokorila hranicu jednej hodiny (57:13 min.) ...

Ďalšia z legiend. Československá rekordérka v behu na 600 m, viacnásobná majsterka Československa v krose, maratóne a v behu na 10 000 m, Mária Starovská, zabehla svoj rekordný čas v Ilave ešte v roku 2000, ako 41-ročná. Má skvelú hodnotu - 50:39 min ...

Ďalšia z legiend. Československá rekordérka v behu na 600 m, viacnásobná majsterka Československa v krose, maratóne a v behu na 10 000 m, Mária Starovská, zabehla svoj rekordný čas v Ilave ešte v roku 2000, ako 41-ročná. Má skvelú hodnotu - 50:39 min ...

Nostalgické fragmenty z čias, keď Mária Starovská víťazila a dokázala zapĺňať športové stránky najväčších svetových periodík ...

Nostalgické fragmenty z čias, keď Mária Starovská víťazila a dokázala zapĺňať športové stránky najväčších svetových periodík ...

Na 4. priečke ilavských mužských historických tabuliek figuruje absolútny víťaz IV. a XIV. ročníka Ilavského behu, Žilinčan Róbert Rolko (43:07). Na rekordný čas Miroslava Vanka stráca 1:38 min ...

Na 4. priečke ilavských mužských historických tabuliek figuruje absolútny víťaz IV. a XIV. ročníka Ilavského behu, Žilinčan Róbert Rolko (43:07). Na rekordný čas Miroslava Vanka stráca 1:38 min ...

Víťazka 62. ročníka Národného behu Devín - Bratislava, Zuzana Nováčková (STU Bratislava) zvíťazila v Ilave už pri svojom prvom štarte, v roku 2007. Svojim výkonom 53:54 min. sa zaradila na 4. miesto ilavských ženských historických tabuliek ...

Víťazka 62. ročníka Národného behu Devín - Bratislava, Zuzana Nováčková (STU Bratislava) zvíťazila v Ilave už pri svojom prvom štarte, v roku 2007. Svojim výkonom 53:54 min. sa zaradila na 4. miesto ilavských ženských historických tabuliek ...

O tom, že zvíťaziť v Ilave nie je vôbec jednoduché sa presvedčil aj Slavomír Košík. Atletickému odchovancovi z neďalekého Pruského a najlepšiemu slovenskému stípliarovi spred niekoľkých rokov sa to podarilo až na šiesty pokus - v IX. ročníku (44:57) ...

O tom, že zvíťaziť v Ilave nie je vôbec jednoduché sa presvedčil aj Slavomír Košík. Atletickému odchovancovi z neďalekého Pruského a najlepšiemu slovenskému stípliarovi spred niekoľkých rokov sa to podarilo až na šiesty pokus - v IX. ročníku (44:57) ...

Prvým účastníkom, ktorý 13 000 metrov dlhú, značne členitú a vonkoncom nie jednoduchú trať zabehol s detským kočiarikom v ruke bol Jozef Drahovský z Piešťan. Ocino bol s dosiahnutým časom 1:13:45 h navidomoči spokojný, dcérky sme sa spýtať nestihli ...

Prvým účastníkom, ktorý 13 000 metrov dlhú, značne členitú a vonkoncom nie jednoduchú trať zabehol s detským kočiarikom v ruke bol Jozef Drahovský z Piešťan. Ocino bol s dosiahnutým časom 1:13:45 h navidomoči spokojný, dcérky sme sa spýtať nestihli ...

Slovenská vytrvalecká reprezentantka, členka AK Spartak Dubnica n/V Janka Zatlukalová premenila svoju prvú účasť na podujatí v roku 2010 na víťazstvo, ohroziť skvelý Starovskej rekord (50:39) sa jej však nepodarilo ...

Slovenská vytrvalecká reprezentantka, členka AK Spartak Dubnica n/V Janka Zatlukalová premenila svoju prvú účasť na podujatí v roku 2010 na víťazstvo, ohroziť skvelý Starovskej rekord (50:39) sa jej však nepodarilo ...

Víťazný vavrín v kategórii žien si v 15., 16., 17. a 18. ročníku z Ilavy odniesla Dubničanka Ľubka Maníková. Viacnásobná slovenská vytrvalecká šampiónka si svojim štvrtým víťazstvom vytvorila nový osobák a poskočila až na 2. priečku historických tabuliek

Víťazný vavrín v kategórii žien si v 15., 16., 17. a 18. ročníku z Ilavy odniesla Dubničanka Ľubka Maníková. Viacnásobná slovenská vytrvalecká šampiónka si svojim štvrtým víťazstvom vytvorila nový osobák a poskočila až na 2. priečku ženských historických tabuliek ...

Tvárou jubilejného 15. ročníka Ilavského behu bola slovenská biatlonová reprezentantka, olympionička zo ZOH 2010 v kanadskom Vanouveri a bronzová medailistka z juniorskýchj MS z nemeckého Ruhpoldingu 2008, Natália Prekopová (vpravo) ...

Tvárou jubilejného 15. ročníka Ilavského behu bola slovenská biatlonová reprezentantka, olympionička zo ZOH 2010 v kanadskom Vanouveri a bronzová medailistka z juniorskýchj MS z nemeckého Ruhpoldingu 2008, Natália Prekopová (vpravo) ...

Prvým zahraničným víťazom Ilavského behu sa v 16. ročníku stal poľský vytrvalec Bogdan Dziuba, ktorému plánovaný útok na traťový rekord Miroslava Vanka nevyšiel podľa jeho predstav. Za rekordným časom v cieli napokon zaostal o 3 minuty a 21 sekúnd.

Prvým zahraničným víťazom Ilavského behu sa v 16. ročníku stal poľský vytrvalec Bogdan Dziuba, ktorému plánovaný útok na traťový rekord Miroslava Vanka nevyšiel podľa jeho predstav. Za rekordným časom v cieli napokon zaostal o 3 minuty a 21 sekúnd.

Oficiálnym hosťom XVI. ročníka Ilavského behu bola ďalšia dáma - slovenská atletická reprezentantka, viacnásobná majsterka Slovenskej republiky a aktuálna slovenská rekordérka v skoku o žrdi, Slavomíra Sľúková (foto: Miroslava Cibulková) ...

Oficiálnym hosťom XVI. ročníka Ilavského behu bola ďalšia dáma - slovenská atletická reprezentantka, viacnásobná majsterka Slovenskej republiky a aktuálna slovenská rekordérka v skoku o žrdi, Slavomíra Sľúková (foto: Miroslava Cibulková) ...

Ďalšou z výrazných osobností podujatia - oficialnym hosťom a tvárou jeho 17. ročníka - bol ilavský rodák a občan, tréner ženského víťaza spoločnej česko-slovenskej WHIL 2012 a tréner slovenskej ženskej hádzanárskej reprezentácie, Peter Sabadka.

Ďalšou z výrazných osobností podujatia - oficialnym hosťom a tvárou jeho 17. ročníka - bol ilavský rodák a občan, tréner ženského víťaza spoločnej česko-slovenskej WHIL 2012 a tréner slovenskej ženskej hádzanárskej reprezentácie, Peter Sabadka.

Mediálnou tvárou XVIII. ročnika ilavského podujatia je ôsma juniorka svetového rankingu IAAF v sedemboji pre rok 2013, šiesta z atletických MS juniorov 2012 a piata z juniorských ME 2013, laureátka ankety Atlét roka 2013, Lucia Mokrášová ...

Mediálnou tvárou XVIII. ročnika ilavského podujatia je ôsma juniorka svetového rankingu IAAF v sedemboji pre rok 2013, šiesta z atletických MS juniorov 2012 a piata z juniorských ME 2013, laureátka ankety Atlét roka 2013, Lucia Mokrášová ...

V osemnástom ročníku podujatia si po víťazný vavrín dobehol dvojnásobný účastník olympijských hier, majstrovstiev sveta, majstrovstiev Európy a svetového pohára, dlhoročný slovenský reprezentanmt v chôdzi na 20 km, Róbert Valíček ...

V osemnástom ročníku podujatia si po víťazný vavrín dobehol dvojnásobný účastník olympijských hier, majstrovstiev sveta, majstrovstiev Európy a svetového pohára, dlhoročný slovenský reprezentanmt v chôdzi na 20 km, Róbert Valíček ...

Víťazka premiérového ročníka Ilavského behu, Iveta Hulvátová sa po neuveriteľných osemnástich rokoch opäť stala jeho absolútnou víťazkou v roku 2015. Kvalitatívny posun medzi prvým a druhým ilavským triumfom predstavoval neuveriteľných 18:06 min. ...

Víťazka premiérového ročníka Ilavského behu, Iveta Hulvátová sa po neuveriteľných osemnástich rokoch opäť stala jeho absolútnou víťazkou v roku 2015. Kvalitatívny posun medzi prvým a druhým ilavským triumfom predstavoval neuveriteľných 18:06 min. ...

Tvárou podujatia XIX. ročníka bola slovenská atletická reprezentantka a šesťnásobná víťazka podujatia Ľubka Maníková ...

Tvárou podujatia XIX. ročníka bola slovenská atletická reprezentantka a šesťnásobná víťazka podujatia Ľubka Maníková ...

Na druhý pokus sa v tomto roku absolútnym víťazom stal druhý z poľských reprezentantov, Jan Wydra

Na druhý pokus sa v tomto roku absolútnym víťazom stal druhý z poľských reprezentantov, Jan Wydra

Čestnú úlohu mediálnej tváre podujatia v jeho jubilejnom XX. ročníku prijala ďalšia slovenská atletická reprezentantka, strieborná medailistka z olympijských hier mládeže v čínskom Nankingu 2014 a mládežnícka Atlétka roka 2014 a 2015, ešte iba osemnásťroč

Čestnú úlohu mediálnej tváre podujatia v jeho jubilejnom XX. ročníku prijala ďalšia slovenská atletická reprezentantka, strieborná medailistka z olympijských hier mládeže v čínskom Nankingu 2014 a mládežnícka Atlétka roka 2014 a 2015, ešte iba osemnásťročná Michaela Pešková ...

Členovi AK Spartak Dubnica a úspešnému towerrunningovému špecialistovi, Štefanovi Štefinovi sa na vavrín najcennejší podarilo v Ilave dosiahnuť až pri svojom jedenástom štarte v poradí - na jubilejnom XX. ročníku podujatia.

Členovi AK Spartak Dubnica a úspešnému towerrunningovému špecialistovi, Štefanovi Štefinovi sa na vavrín najcennejší podarilo v Ilave dosiahnuť až pri svojom jedenástom štarte v poradí - na jubilejnom XX. ročníku podujatia.

Úlohu čestných hostí 21. ročníka Ilavského behu 2017 po Michaele Peškovej prijali halový vicemajster Európy z Belehradu 2017, Ján Volko, spoločne so svojou trénerkou, Naďou Juríčekovou Bendovou.

Úlohu čestných hostí 21. ročníka Ilavského behu 2017 po Michaele Peškovej prijali halový vicemajster Európy z Belehradu 2017, Ján Volko, spoločne so svojou trénerkou, Naďou Juríčekovou Bendovou.

Súvisiace dokumenty:

Predchádzajúce aktuality