Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Putovný pohár nezmenil miesto

Dátum: 18.05.2009 | Rubrika: Šport | Komentáre (0)

Víťazstvo 2. ročníka Firma Cup ILAVA 2009 obhájilo družstvo ÚVTOS a ÚVV Ilava.

 

16. mája 2009 sa na novovybudovaných ihriskách v areáli ZŠ Medňanská Ilava, uskutočnil ďalší ročník turnaja Ilava FIRMA CUP 2009 v malom futbale o putovný pohár primátora mesta Ilava. Napriek tomu, že tento turnaj nemá ešte dlhodobú tradíciu, organizátorov prekvapil mimoriadne veľký záujem a to aj tímov z blízkeho či vzdialenejšieho okolia.

Samotný turnaj bol rozlosovaný  do dvoch skupín,  v ktorých sa hralo systémom „každý s každým“. Skupina „A“ hrala na ihrisku s umelou trávou , kým skupina „B“ si body rozdeľovala na novom multifunkčnom ihrisku. Víťazi jednotlivých skupín – EUROŠROT a ÚVTOS a ÚVV Ilava a napokon stretli v záverečnom finálovom zápas, ktorý po vcelku  vyrovnanom priebehu skončil víťazstvom ÚVTOS a ÚVV Ilava v pomere 2:1. Ich hráči si okrem obrovského putovného pohára odniesli domov aj jeho menšiu kópiu, ktorú dostali do vlastníctva a ktorá im bude navždy pripomínať tohtoročné víťazstvo. Súťažiaci radi prijali počasie, ktoré nebolo slnečné, ale vyhovovalo podmienkam pre príjemnejšie hratie futbalu.          

 V atmosfére tejto súťaže bolo cítiť radosť na blížiace sa vzájomné zápolenia, ale aj úprimnú a prirodzenú radosť z hry. Je paradoxne, že úplne spontánne dokázali prejaviť najmä zástupcovia poisťovne GENERALI, ktorí nespútanými prejavmi nadšenia zo strelených gólov dokázali skvelým spôsobom baviť nie len seba, ale aj početné publikum, ktoré sa v športovom areáli ZŠ Medňanskej zišlo. Pozitívne je aj konštatovanie, že aj všetky dueli prebiehali čestne v duchu zásad fair – play. Niet sa čo diviť, že záverečný guláš chutil všetkým mimoriadne a pri jeho dojedaní sa tešili už na ten ďalší tretí ročník.

Celkové poradie turnaja:  1. ÚVTOS a ÚVV,  2. EUROŠROT,  3. LEONI,  4. AQUATEC,  5. JAMP,  6. HCC, 7. OOPZ Ilava                                          8. GYOR,  9. COMEXTRANS,  10. GENERALI

Najlepší hráč: Attila Zabó(Gyor – Maďarsko)    Najlepší strelec: Roman Sviečka (Aquatec)   Najlepší brankár: Tomáš Cabaj (Aquatec)

ABaK

Fotografie

undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined

Predchádzajúce aktuality