Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Rekonštrukcia CMZ

Dátum: 26.04.2011 | Rubrika: Infoservis | Komentáre (34)

Foto k 26. 4. 2011.

26.4. 2011

V priebehu zatrávňovacích prác, ktoré sú už ukončené sa realizovalo osadenie lámp umelého osvetlenia. Zaznamenali sa aj prvé výčiny vandalov v blízkosti skateboard rampy. Tentokrát si to "odniesol" antikorózny povrch niektorých lavičiek.

Miro Toman

Staršie aktuality

11.4. 2011

Začali sa zatrávňovacie práce. V ďalších prácach sa bude realizovať "stretávací bod", ktorý sa bude nachádzať v strede parku.

 

2. 4. 2011

Počas jarných prác sa v parku realizovali drobné úpravy terénu, inštalovala sa skateboard rampa a park sa doplnil o pár atypických pergol.

 

Miro Toman

10. 12. 2010

Pokračujúce inštalovanie nového mobiliáru - lavičky, odpadové koše, lampy. Súčasťou parku budú aj informačné tabule a fontána na pitnú vodu.

24.11. 2010

Inštalovanie lavičiek, dostavba skateboard rampy, výsadba v parku a modernizácia osvetlenia parku

19. 11. 2010

Pokračujúce práce v parku - dostavba skateboard rampy. Výsadba okrasných krov a stromov. Vymenené osvetlenie na Ružovej ulici a pod farskou vežou.

14.11. 2010

Po vyasfaltovaní priestoru pod farskou vežou a Ružovej ulice sa z veľkej časti realizoval príjazd ku garážam na Sihoti.

  • Fotogaléria - Realizácia príjazdu ku garážam v m.č. Ilava - Sihoť
  • Fotogaléria - DK v m.č. Iliavka po kolaudácii

13.11. 2010

Pokračovalo sa asfaltovaním Ružovej ulice a priestoru pred väznicou a kostolom. Asfaltovalo sa aj pri vjazde do Farskej ulice.

 

12.11. 2010

Začalo sa s asfaltovaním priestoru pod farskou vežou. Uzavrel sa vjazd do Ružovej ulice v smere od lekárne k hlavnej ceste. Pokračuje výsadba okrasnych krov a drevín v parku. Pokladanie dlažby pre bezbariérový prechod do parku.

 

6.11. 2010

Výsadba okrasných drevín a krov v parku. Spevnenie priestoru pod farskou vežou. Pokračujúce úpravy pred kostolom - pokladanie dlažby a výstavba drobnej architektúry.

28. 10. 2010

Po vyfrézovaní komunikácie na Ružovej ulici a pred väznicou sa plánuje s asfaltovaním cez víkend (sobota, prípadne nedeľa). Taktiež sa počíta s vyasfaltovaním komunikácie pod farskou vežou. Pokračujúce práce na drobnej architektúre v parku - okrúhle podstavce pre letničkovú výsadbu v kvetináči. Pokračujúca montáž obruby pre skateboard rampu. Dokončenie palisádovej ochrany starej lipy pred vchodom do väznice. Príprava osadenia nového mobiliáru do parku - lavičky, lampy, smetné koše.

 

15. 10. 2010

Vytváranie "ostrovčeka" pre lipu pred UNVV a UVTOS. Začalo sa s pokladaním dlažby pred kostolom.Výstavba hraničných palisád a osádzadzanie elektrických káblov v pre osvetlenie v parku. Dokončený bezbariérový priechod v Ružovej ulici.

 

8. 10. 2010

Rekonštrukčné práce v parku pokračujú pokladaním dlažby a vytváraním tzv. skateboard rampy a betónovej lavice pre skateboard. Súčasťou parku po rekonštrukcii bude aj nový parkový mobiliár ako lavičky, kreslá, smetné koše, ale aj pitná fontána a informačný panel. Pod mestskou vežou sa pripravuje priestor na asfaltovanie.

1. 10. 2010

Pokladanie zatrávňovacích dlaždíc na parkovisku pod vežou a príprava priestoru pod vežou na asfaltovanie. V parku a pri vchode z Ružovej ulice do Farskej ulice sa začalo s pokladaním dlažby.

 

21. 9. 2010

Práce na Ružovej ulici - budovanie prepojenia pešej a cestnej komunikácie. Odstránenie veľkej časti asfaltu pri vchode do farského kostola a pred mestskou vežou.

 

17. 9. 2010

Budovanie hlavnej a bočnej komunikácie v parku.

16. 9. 2010

Začali práce pod tzv. Mestskou vežou, kde sa utvorí viac miest na parkovanie. Odstránila sa dlažba (položená v r. 2007), ktorá čiastočne spájala Farskú a Ružovú ulicu.

13.9.2010

Príčiny odstránenia ďalšieho 1 ks Pagaštanu konského

Zdravotný stav hodnotí odborník Pavol Kuliha ako významne zhoršený. Fyziologická vitalita je zhoršená, pretože polovica dreviny je značne preschnutá. Príčinou preschnutia je podľa p. Kulihu je poškodenie spôsobené v minulosti inštaláciou amatérsky zhotovenou väzbou - reťazou, ktorá sa postupne hrúbkovým prírastkom dreva zarezávala do kmeňa a spôsobuje postupné odumieranie polovice stromu. Viditeľné sú aj bližšie neindenfikovatelné plodnice drevokazných húb, čo je dôkaz pokročilého rozkladného procestu dreva. V súčasnej dobe tento defekt predstavuje veľmi vysoké riziko ohrozenia bezpečnosti, hrozí zlom preschnutej časti koruny, tzv. karate efekt.

10. 9. 2010

Začiatkom septembra začali práce na rekonštrukcii CMZ, s ktorou súvisia aj obmedzenia pohybu občanov v parku. Rekonštrukčné práce sa dotkli asfaltového povrchu komunikácie pre peších. Niektoré stromy boli odstránené na základe aktuálneho posudku z roka 2009. Rekonštrukčné práce sú realizované firmou STRABAG Bratislava. Celkové rekonštrukčné práce na regenerácii CMZ budú realizované z nenávratného príspevku vo výške 766 745,53 €, z čoho bola spoluúčasť mesta vo výške 5 %. Na základe posudku sa prikročilo k výrubu niektorých drevín, čo sa potvrdilo najmä pri gaštanoch, ktoré po odpílení javili známky vnútornej devastácie kmeňa.

Miro Toman

Fotografie

Vysychajúca koruna gaštanu

Vysychajúca koruna gaštanu

Pohľad pred rekonštrukciou a plán rekonštrukcie

Pohľad pred rekonštrukciou a plán rekonštrukcie

Stav po rekonštrukcii

Stav po rekonštrukcii

foto

foto

 

Práce pod vežou

Práce pod vežou

Výsadba v parku

Výsadba v parku

Súvisiace dokumenty:

Predchádzajúce aktuality