Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Štát dáva peniaze lobistom!

Dátum: 16.09.2013 | Rubrika: Infoservis | Komentáre (4)

Primátor mesta Ilava dáva na vedomie verejnosti aktuálne informácie a záznam parlamentného prejavu poslankyne NR SR p. Mezenskej


Primátor mesta Ilava dáva na vedomie verejnosti aktuálne informácie a záznam parlamentného prejavu poslankyne NR SR pri prerokovaní príslušného zákona klikni video Zároveň sa stotožňuje s názorom a vyslovuje uznanie p. poslankyni.

Ing.Štefan Daško
Primátor mesta Ilava


 

Poslankyňa Mezenská a jej prejav, aký v parlamente bežne nevidieť, hitom na Facebooku

NRSRklik na obrázok


Poslankyňa Helena Mezenská v parlamente ostro vystúpila proti premiérovi a ministrovi financií, ako aj proti novým predkladaným zákonom, ktoré majú umožniť dva veľké obchody. Video z jej prejavu je momentálne hitom na sociálnej sieti. Ako jedna z mála priamo v parlamente totiž menovala ľudí, ktorí sa majú zobudiť a podľa jej slov prejaviť aspoň štipku charakteru. Obviňuje ich priamo z rozkrádania štátu. Dokonca priamo vyzvala premiéra aby odstúpil. Záznam z parlamentu nakoniec po jej rozprave zachytil aj krátky potlesk, po čom už nasledoval strih. Jeho pokračovanie síce nepočuť, no je možné si ho domyslieť z tisícov zdieľaní tohto videa, keďže je momentálne populárne najmä na Facebooku, kde sa objavilo hneď niekoľko kópií.

V každom prípade je poslankyňa Mezenská jednou z mála, ktorá priamo v parlamente vyjadruje svoj názor na tunelovanie takto za čerstva a ešte počas samotného schvaľovania dotknutého zákona.

Ohnivá reč poslankyne Mezenskej hitom internetu: Dávate peniaze lobistom!

Dnes 06:00- Poslankyňa Helena Mezenská stratila už o slovenskej politike všetky ilúzie.

NRSR

,,Máte kúsok charakteru? Štipku citu? Ste vy vôbec ľudia? " zaznelo v prejve poslankyne Mezenskej.
Autor: nrsr, anc

„Nevládzem sedieť v parlamente, ktorý nepracuje pre občanov,“ povedala v rozprave o zákone o obnoviteľných zdrojoch.

Poslankyňu rozčúlila novela o obnoviteľných zdrojoch. Podľa nej nás bude kúpa SPP stáť 225 mil. eur, druhý obchod o ktorom hovorila, je arbitrážny súd s US Steel, kde hrozí, že Slovensko príde o 260 mil. eur. „Prekvapila a potešila ma podpora ľudí,“ reagovala poslankyňa. Zákony patria do rezortu ministra hospodárstva.

„Po odbornej stránke sme vždy argumentovali a navrhovali riešenia,“ reagoval hovorca ministra hospodárstva. „Emócie s politikou sa nevylučujú. Ľudia reagujú pozitívne, lebo to asi vnímajú podobne ako pani Mezenská,“ myslí si politológ Ján Baránek.


klikni
Výzva slobodných občanov znejúca zo Slobodného vysielačaOdkiaľ vezme štát peniaze na vykrytie straty SPP?
Fico o tom mlčí

Včera 12:44- Premiér Robert Fico odmieta, že daňoví poplatníci doplatia na prevzatie stratovej materskej spoločnosti SPP štátom.

NRSR

Premiér Robert Fico obhajuje odpredaj akcií materskej spoločnosti SPP štátom.
Autor: TASR

Matka SPP, predávajúca plyn koncovým užívateľom, vyprodukovala vlani stratu na úrovni asi 76 miliónov eur. Opozícia poukazuje na to, že ak by sa pomery v spoločnosti nemenili, tak by si straty naďalej delili súkromní vlastníci a štát, po novom zostanú len na pleciach štátu. "Na daniach nezaplatia daňoví poplatníci nič. Zase sú to nezmysly, keď počúvam niekoho, že zo štátneho rozpočtu budeme niečo na to dávať," vyhlásil v diskusnej relácii TA3 V politike. Fico nekonkretizoval, odkiaľ vezme štát peniaze na každoročné vykrytie straty a kto ju v konečnom dôsledku zaplatí.

Premiér zároveň argumentoval aj tým, že vláda nič nekúpila, len preberá plnú kontrolu nad spoločnosťou, kde mala doteraz 51 percentný podiel. "Nič sme nekúpili, to je bezplatný prevod stopercentnej matky pod stopercentnú kontrolu štátu, neplatí sa za to ani jedno jediné euro," vyhlásil Fico. Tvrdí, že štát len využíva opciu v spoločnosti, kde menšinový podiel získala od francúzskych a nemeckých vlastníkov spoločnosť Energetický a průmyslový holding (EPH).

Predseda vlády aj v relácii opakoval svoj hlavný argument, že jeho kabinet chce chrániť domácnosti pred zdražovaním regulovaných cien plynu. "Predaj plynu pre domácnosti vytvára stratu odjakživa, to tu stále je, strata tu je stále," pripomínal. Podľa jeho slov sa to snažila pravica, keď bola pri moci spolu so zahraničným majiteľmi spoločnosti riešiť tak, že navrhovali 18 až 19 percentný nárast ceny plynu pre domácnosti. Fico ich chce držať na čo najnižšej úrovni. "Máme konečne v rukách spoločnosť, s ktorou my budeme rokovať s ruskou stranou o tom, ako sa postaviť k cenám," vysvetľovala dodal, že "my máme teraz dlhodobý kontrakt s ruskou federáciou do roku 2027 alebo do roku 2028." Argumentoval aj tým, že už teraz je vytvorený balík z rezervného plynu. "My už teraz máme 170 miliónov k dispozícii z rezervného plynu, ktorým môžme vykrývať túto stratu z plynu pre domácnosti," uviedol v relácii.

 

Predchádzajúce aktuality