ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Stolnotenisový turnaj v Špeciálnej základnej škole v Ilave

Dátum: 22.04.2015 | Rubrika: Šport | Komentáre (2)

ŠZŠ v Ilave usporiadala dňa 15. 4. 2015 stolnotenisový turnaj  žiakov špeciálnych základných škôl o Putovný pohár riaditeľky školy

Špeciálna základná škola v Ilave usporiadala dňa 15. 4. 2015 stolnotenisový turnaj  žiakov špeciálnych základných škôl o Putovný pohár riaditeľky školy. Garantom súťaže bola riaditeľka školy Mgr. Viera Prekopová. Turnaj bol usporiadaný  v spolupráci so Stolnotenisovým klubom Ilava – Klobušice,  ktorý našej škole zabezpečil rozhodcov a odbornú pomoc pri organizácii športovej súťaže. Počet prihlásených družstiev nás príjemne prekvapil. Turnaja sa zúčastnili žiaci z 10 špeciálnych základných škôl z Trenčianskeho a Žilinského kraja: Špeciálna základná škola v Novom Meste nad Váhom, Špeciálna základná škola a Špeciálna materská škola v Žiline, Špeciálna základná škola s materskou školou internátna v Bytči, Spojená škola v Púchove, Špeciálna základná škola v Dubnici nad Váhom, Spojená škola internátna v Trenčíne, Špeciálna základná škola v Novákoch,  Spojená škola internátna v Trenčianskej Teplej, Spojená škola internátna v Považskej Bystrici a Špeciálna základná škola v Ilave.

Hra prebiehala na troch stoloch. Hráči boli zoradení do troch skupín po 6 hráčov. V skupine sa stretli systémom „každý s každým“. Víťazi postúpili do finále, kde bojovali o víťazstvo vyraďovacím systémom.

Putovný pohár riaditeľky Špeciálnej základnej školy  v Ilave Mgr. Viery  Prekopovej si vybojoval Peter Ráztočný, ktorý reprezentoval Špeciálnu základnú školu s materskou školou internátnou v Bytči. Na druhom mieste sa umiestnil rovnako žiak zo ŠZŠ s MŠ Bytča.

V silnej konkurencii obhájil tretie miesto Janko Straňák, ktorý bojoval  za Špeciálnu  základnú školu v Ilave, kde je členom Športového krúžku pod vedením Mgr. Evy Kriakovej a Jána Kminiaka.

Prví traja hráči obdržali medailu, diplom a vecné ceny. Každý zúčastnený hráč bol odmenený malou pozornosťou, družstvá všetkých súťažiacich škôl si odniesli Účastnícke listy. Všetci súťažiaci žiaci napriek zdravotnému znevýhodneniu bojovali s nadšením a tešia sa na ďalší ročník športového podujatia.

Naše poďakovanie za spoluprácu a sponzorské príspevky použité na organizáciu športového podujatia patrí vedeniu  Základnej školy Ilava, ktorá nám na tieto účely poskytla priestory telocviční a šatní, sponzorom: firme Sestav s.r.o. Ilava, p. Ján Straňák.