Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Umelecké súbory darovali krv

Dátum: 12.04.2011 | Rubrika: Zdravotníctvo | Komentáre (4)

Folklórne súbory Mladosť, Vršatec, Strážov a divadelný súbor Hugo sa 11. apríla 2011 stretli v DK Dubnica nad Váhom, aby darovali krv pre trenčiansku nemocnicu

Prví darcovia sa začali prichádzať už o pol ôsmej ráno a postupne prichádzali ďalší. Medzi darcami bolo niekoľko „skúsených“, čo však najviac potešilo, prišlo aj mnoho prvodarcov. Aj keď mnohí, najmä nováčikovia mali trošku strach a rešpekt, celkovo vládla veľmi dobrá nálada a vzájomné povzbudzovanie. Postupne tak darovalo vzácnu krv viac ako 30 prevažne mladých ľudí. Mohlo ich byť aj viac, prísne zdravotné predpisy na darovanie to však niekoľkým ďalším ochotným neumožnili.

S touto výbornou myšlienkou prišiel vedúci folklórneho súboru Mladosť Branislav Múčka. Jeho snahou je dosiahnuť, aby sa umelecké súbory každoročne podieľali na darcovstve krvi. S organizovaním tejto akcie pomáha aj tanečník z FS Mladosť Juraj Jánošík, ktorý je pracovníkom hematologicko-transfuziologického oddelenia Fakultnej nemocnice v Trenčíne. Veríme, že z umeleckej kvapky krvi sa stane osožná tradícia a už teraz sa tešíme na takéto stretnutie o rok.

 aš, ls

Fotografie

Predchádzajúce aktuality