Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

V dome kultúry bude krajšie javisko

Dátum: 03.03.2011 | Rubrika: EURO A EUROFONDY | Komentáre (24)

Účasť nášho mesta na mikroprojekte Programu cezhraničnej spolupráce.

Ako sme už na jeseň informovali, mesto Ilava sa zapojilo do projektu cezhraničnej spolupráce financovaného z fondov EU s názvom Zahrajme si spoločne – projekt československých tvorivých dielní s kódom SK/FMP/03/001. Žiadosť bola predložená v rámci 3. výzvy na predkladanie projektov, vyhlásenej dňa 17.5.2010 pre Fond mikroprojektov v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013. Medzi správcom Fondu mikroprojektov - Trenčianskym samosprávnym krajom a žiadateľom – mestom Ilava bola v týchto dňoch podpísaná Zmluva o poskytnutí finančného príspevku z Fondov mikroprojektov, ktorá bude zverejnená na web stránke Ilavy. Koordinátormi a organizátormi v rámci realizácie projektu, sú Divadelný súbor Malá múza z Ilavy a Divadelný súbor Dialog z Brna.

Realizácia samotného projektu sa bude odohrávať v dňoch 1.-5. 7.2011 v priestoroch DK a okolí. Pôjde o Tvorivé divadelné dielne, na ktorých sa zúčastnia zástupcovia desiatich slovenských  a českých  ochotníckych súborov z pohraničia, za účasti profesionálnych lektorov herectva. Témou, ktorú budú tvorivé skupiny spracovávať je Česká a slovenská divadelná klasika v postmodernej dobe, s podtitulom Psychologický realizmus dnes. Výsledkom trojdennej intenzívnej práce  skupiniek hercov bude krátka prezentácia pred účastníkmi, ako i diváckou verejnosťou. Pre Dom kultúry v Ilave sa zároveň týmto projektom získa nová zadná opona a tiež prebehne rekonštrukcia javiskového koberca. O ďalších krokoch v rámci projektu budeme občanov informovať.

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVANÝ EURÓPSKOU ÚNIOU, Z PROSTRIEDKOV FONDU MIKROPROJEKTOV SPRAVOVAN0HO TRENČIANSKYM SAMOSPRÁVNYM KRAJOM

- mpaj-

Fotografie

Súčasný stav zadnej opony v DK Ilava

Súčasný stav zadnej opony v DK Ilava

Podpis Príkaznej zmluvy s českou koordinátorkou Michaelou Kašpárkovou

Podpis Príkaznej zmluvy s českou koordinátorkou Michaelou Kašpárkovou

Záznam zo stretnutia dodávateľa novej opony na MsÚ  Ilava

Záznam zo stretnutia dodávateľa novej opony na MsÚ Ilava

Predchádzajúce aktuality