Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

V Ilave opäť dunelo hudobné pódium

Dátum: 14.11.2015 | Rubrika: Kultúra | Komentáre (0)

PridajAntonFest v znamení oslávencov, rockerov, motoriek a motorkárov ...

 

 

 

V Ilave opäť dunelo hudobné pódium

PridajAntonFest v znamení oslávencov, rockerov, motoriek a motorkárov ...

 

 

Umelecky, ale najmä spoločensky veľmi hodnotnú a neprehliadnuteľnú stopu v povedomí fanúšikov takzvanej tvrdej muziky zanechal v poradí už 8. ročník Rockovej Ilavy, ktorá sa v piatok podvečer, 13. novembra uskutočnila v ilavskom Dome kultúry pod názvom PridajAntonFest 2015. V takmer štvorhodinovom programe, venovanom predovšetkým okrúhlemu životnému jubileu dlhoročného člena a protagonistu hudobnej skupiny DRÍST, Antona Baláža sa predstavili celkovo tri kapely. PELL-MELL 59 z Drietomy, družobné, v Ilave už veľmi dobre známe hudobné zoskupenie zo Sniny, THE NOW, participujúce aj na pamätnom krste debutového albumu domácej folk-rockovej formácie DRÍST a samotná hostiteľská kapela DRÍST, ktorá bola súčasne aj umeleckým a organizačným garantom celého tohto projektu.

Je potešiteľné, že dominantným motívom tohtoročnej edície Rockovej Ilavy nebol iba samotný hudobný žáner, kvôli ktorému už takmer celé jedno desaťročie toto tradičné hudobné podujatie v Ilave existuje, ale predovšetkým ľudský faktor, prejav vzájomnej úcty a obyčajnej ľudskej spolupatričnosti. „Chceli sme týmto ročníkom vzdať hold človeku, ktorý v našej formácii nie je síce výkonným muzikantom, ale celkom určite ku kapele dlhé roky patrí. Je akýmsi jej amuletom, či maskotom, prinášajúcim jej nielen šťastie, ale i hudobnú inšpiráciu, čo sme v minulosti autorsky pretavili aj do nášho humorne ladeného príbehu zo skutočného života - Pridaj Anton. Rád by som preto pri tejto príležitosti poďakoval aj všetkým sponzorom, priateľom a spriazneným dušiam, ktorí sa na tomto projekte podieľali a priložili ruku k dielu ..." povedal pri odovzdaní kľúčov od malého terénneho motocykla s objemom 50 cm3 Antonovi Balážovi frontman kapely DRÍST, Eduard Štencl.

„Zatiaľ je to iba päťdesiatka, ale v prípade stovky to bude aj stovka! A ak na tomto svete zotrváš do päťsto rokov, bude to konečne ten tvoj vysnívaný a obľúbený chopper ..." zavŕšil humorne zdravicu jubilantovi zástupca motorkárskej obce, Stanislav Derka.

(tch)

 

 

Skvelá fotogaléria Juraja Zermegha:

http://www.i-dca.sk/fotogaleria/thumbnails.php?album=421

 

 

 

 

 

 

 

 

Predchádzajúce aktuality