Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Viki Zahradníčková Talentom roka 2011

Dátum: 31.01.2012 | Rubrika: Šport | Komentáre (1)

Pri bilancovaní výsledkov najúspešnejšieho slovenského atletického klubu nechýbalo ilavské zastúpenie

Atletický klub Spartak Dubnica nad Váhom si od roku 2005 udržiava pozíciu najúspešnejšieho atletického oddielu na Slovensku. Obhájil ju aj v roku 2011, keď na národných domácich šampionátoch získal dovedna 112 medailí (bilancia 37 – 41 – 34) a 1216,5 bodu (hodnotia sa finálové umiestnenia). Úspešnú sezónu členovia Spartaka bilancovali v druhý januárový piatok v Dome kultúry v Novej Dubnici - časti Kolačín.

„Pozitívom je, že sme si udržali prvú priečku v hodnotení klubov, družstvo žien sa prebojovalo do A—kategórie Európskeho pohára klubov, oba seniorské tímy sa stali opäť majstrami Slovenska - muži ôsmy a ženy šiesty raz v rade. Pripravili sme viacero regionálnych i celoslovenských súťaží a vrcholom nášho organizátorského snaženia bol septembrový 9. ročník Atletického mosta s ôsmimi novými rekordmi štadióna“, bilancoval uplynulý rok prezident AK Spartak Alfons Juck.

Pre ilavských priaznivcov športu je táto informácia zaujímavá najmä tým, že medzi pretekármi AK Spartak, ktorí boli v piatok vyhodnotení ako najlepší – vrhačovi Danielovi Okelovi a všestrannej Lucii Mokrášovej v kategórii dorastu, štvorstovkárovi Patrikovi Štadlerovi a osemstovkárke Patrícii Koníčkovej medzi juniormi a šprintérovi Jozefovi Švondrkovi v kategórií mužov – si ocenenie medzi ženami prevzala aj vytrvalkyňa Ľubomíra Maníková- Klobučníková, pätnásťnásobná účastníčka a trojnásobná víťazka Ilavského behu a mladá ilavská šprintérka Viktória Zahradníčková, ktorá bola vyhlásená Talentom roka 2011 (na snímke - uprostred - s trénerom roka, vrhačským koučom Petrom Ďurišom a dlhoročnou oporou Spartaka, oštepárkou Evou Hanuliakovou).