Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Vybrané slová podľa Jany Koštialikovej

Dátum: 20.02.2011 | Rubrika: Školstvo | Komentáre (2)

Pani učiteľka našej základnej školy Mgr. Jana Koštialiková nezvyčajným spôsobom po celý rok priblížila deťom vybrané slová.

Poznáte to. Prváčik letí do školy ako na krídlach, no taký tretiak už do nej neraz kráča so zvesenou hlavou. S každým   rokom nároky na žiacku hlávku rastú a práve v treťom ročníku prichádza strašiak, ktorého mnohí z nás nezaženú po celý zvyšok života. Ide o vybrané slová. Víťazka v súťaži o moderného učiteľa zo základnej školy v Ilave Jana Koštialiková ich premenila z nočnej mory na nekonečnú zábavu. Zo štvorkárov sú naraz dvojkári, posilnila sa spolupráca školy a rodičov a zlepšili sa aj vzťahy v triede.Michalovi Hercegovi pani učiteľka povedala, akým spôsobom túto zázračnú premenu dosiahla.

Už teraz sa štvrtáci pod vedením pani učiteľky Jany Koštialikovej vrhli do ďalšieho projektu. Na vlastivede má každý pridelený kúsok Slovenska a sleduje aktuálne dianie v príslušnom regióne. Na hudobnej výchove sa učia tance z jednotlivých krajov, na výtvarnej si vyrobili ozembuch a robia toho oveľa viac. Veru, deťom sa od tejto pani učiteľky bude na druhý stupeň odchádzať veľmi ťažko.

Pripravil Michal Herceg, Slovenský rozhlas

 

Predchádzajúce aktuality