Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Vaše názory k článku Výročie SNP

príspevky sú zoradené od najstarších (zmeniť)

[1] Jaro - 30.08.2012 16:50 - odpovedať
Oslavy 68. Výročia SNP si naše vedenie mesta pripomenulo individuálne, bez prítomnosti občanov, bez zbytočného (?) rečnenia, či kultúrneho programu. Veniec k pamätníku – doslovne! (viď foto na stránke mesta ) ((na tento účel sú pred pamätníkom stojany na vence )) položil primátor s prednostom úradu krátko po dvanástej hodine na poludnie. Dôstojnosť tohto (formálneho ) aktu „znásobila“ prítomnosť mužov, ktorí v tesnej blízkosti rozoberali tribúnu z jarmoku ,i mladé dámy, ktoré merali okoloidúcim tuky v tele. Našťastie nešiel okolo nik zo zamestnancov Ústavu pamäti národa, lebo jemu by museli znižovať výšku adrenalínu.... . Na internetovej stránke mesta niekto (bez podpisu) vyzval občanov, aby si prišli uctiť pamiatku SNP Individuálne . Zlaté dobré časy, keď sa na námestí mohli ukázať naše vlastné súbory , či už spevokol alebo folklórne súbory. Ak ide o šetrenie, tak tieto súbory sú naše – mestské a tieto vystúpenia kedysi robili zadarmo, takže suma sumárum stálo by to iba ozvučenie, pretože veniec sa kúpil tak či tak. A to sme na tom tak zle, že si to už nemôžeme dovoliť ? Stačilo na jeden večer vypnúť svetlá v parku a urobiť radšej dôstojnú oslavu so všetkým čo k tomu patrí. Nie iba formálne odbitie si povinnosti! . Je to hanba. Vážené vedenie mesta, SNP nie je sviatok ktorý má slúžiť na zviditeľnenie sa jedinej osoby. Tá fotografia nie je vyjadrením úcty, ale výsmechu a neúcty. ( Vence sa kladú tvárou k pamätníku....). a tuto chýba už naozaj len zakývanie do fotoobjektívu...
SNP má svoj historický význam či sa to niekomu páči alebo nie! A takýmto spôsobom sa história neuchováva pre ďalšie generácie!

[2] prednosta - 05.09.2012 07:26 - odpovedať
Vážený spoluobčan, Oslavy SNP a oslobodenia mesta si vedenie mesta pripomenulo položením vencov, článkom v mesačníku a 6-timi reláciami v mestskom rozhlase. Robilevali sme aj programy a všetko možné aby sme prilákali občanov na námestie, ale vždy tam boli ken účinkujúci, pár členov bývalej SDĽ a pár predstaviteľov mesta. Myslíte, že občania naozaj stoja o dôstojnú oslavu ? Vy ste možno svetlá výnimka. Napriek tomu to robíme, ale naozaj nemienime volať pracovníkov mesta na nadčasy, lebo aj to ozvučenie musí niekto previesť , obsluhvať a spratať. Účinkujúci vždy majú narušené celé popoludnie. Nie je záujem ani z radov občanov nezúčastňujú sa ani iné politické subjekty ani pedagógovia, tak pre koho tam už viac rokov spevokol spieval a Stražov tancoval? Ak by sa to stalo masovou akciou s účasťou škôl a občanov ako kedysi budeme na to pripravení, ale súčasnosť je žiaľ iná . A už vôbec neakceptujem Vaše tvrdenie že náš spôsob pripomenutia si SNP a oslobodenia je nejaký výsmech a neúcta.

[3] http://www.payless-shoes.net/women-boots-burberry-womens-boots-c-229_231.html - 07.01.2013 20:24 - odpovedať
How can I show the latest article of my blogger blog on a different site?s home page?

Pridajte komentár


(odpíšte text z obrázku, prosím)

Píšte len text, Vaše riadkovanie bude zachované. Z HTML značiek sú povolené len <strong> a <em>, odkaz na URL sa pridá automaticky.