Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Vaše názory k článku Výsledky komunálnych volieb 2014

príspevky sú zoradené od najstarších (zmeniť)

[1] Občan Ilavy - 16.11.2014 00:59 - odpovedať
Vidím že nejaká prevratná zmena sa v Ilave nestala, slušne zvalcovaná konkurencia :-)

[2] Femina club - 16.11.2014 07:31 - odpovedať
Tak a najblizsie 4 roky vladnu Ilave zeny :-P

[3] Irena - 16.11.2014 07:54 - odpovedať
Dalo sa to čakať! Veď ako sa poslancovalo, tak sa aj skončilo, občania nie sú hlúpi. Konečne! A je to súčasne aj memento pre Femina club, napriek tomu mu srdečne blahoželám a držím palce!!!

[4] Miroslav Kubányi - 16.11.2014 09:35 - odpovedať
Dopadlo to presne tak ako zlozenie komisii, niečo mi tu nehra kua....kandidati ak maju zastupenu rodinu v komisiach..to vzdy smrdi pruserom a dohodnut sa vzdy da..

[5] komin - 16.11.2014 09:43 - odpovedať
v Iliavke sa poslanci volili ako pred r.1989 s jediním kandidátom... čo zároveň svedčí aj o záujme ilavanov z centra o mestkú časť...
čo na to politické strany...

[6] Občan Ilavy - 16.11.2014 10:29 - odpovedať
Pre komin, čo má spoločné počet kandidátov zo záujmom ilavanov, predsa v Iliavke mohol kandidovať na starostu a aj poslanca každý kto spĺňa požiadavky, ste úplne mimo ....

[7] Občan Ilavy - 16.11.2014 11:10 - odpovedať
Nebolo by zlé uverejniť aj hlasy poslancov.

[8] admin - 16.11.2014 11:22 - odpovedať
Hlasy poslancov nie sú zatiaľ k dispozícii, budú zverejnené neskôr, pravdepodobne aj v Ilavskom mesačníku

[9] zvedavý - 16.11.2014 11:33 - odpovedať
[4] ??? ... nie je mi jasné, čo chcel tým autor povedať.

[10] admin - 16.11.2014 11:46 - odpovedať
Občan Ilavy - predsa len sa podarilo získať hlasovanie poslancov skôr, než sa predpokladalo, takže momentálne sú už na webstránke uvedené

[11] nepoučiteľní - 16.11.2014 12:39 - odpovedať
Stranícka apokalypsa zasiahla po štyroch rokoch po zásluhe stranu SMER-SD. Nebola ňou po zásluhe dostatočne ohodnotená iba jej neslaná - nemastná volebná kampaň, ale predovšetkým štyri dlhé a neúrodné roky plné arogancie, straníckej nadutosti a neuveriteľného intrigovania. Tak o takomto výprasku sa pánovi Ficovi v Ilave pred týždňom ani nezdalo ...!!!

[12] Občan Ilavy - 16.11.2014 12:52 - odpovedať
Ďakujem adminovi, isto to ocenili aj ostatní.

[13] Gabriel Felis - 18.11.2014 10:54 - odpovedať
volebný obvod č.3 budú zastupovať 61-ročná dôchodkyňa a poštová úradníčka. Nič v zlom, len konštatujem a pevne verím, že to budú robiť najlepšie ako vedia. Želám im (nám) vela úspechov.

[14] primátor - 18.11.2014 11:17 - odpovedať
poznám veľa ľudí bez titulov a postavenia,ktorí sú charakternejší a schopnejší ako vyfešákovaní v oblekoch a s titulmi pred a za menom(napr. aj riaditelia,poslanci NR,stranícki bossovia,projektoví a iní manažéri).Zastupujú občanov tí,ktorých vybrali občania,nie tí,ktorí si sami o sebe myslia,že sú najlepší a okolie ich(prečo asi) neakceptuje.
Gratulujem pani Heisarovej a p. Faturovej,že v ich obvode práve oni presvedčili najviac ľudí,aby ich volili.Tiež im aj nám,aj p. Felisovi želám veľa úspechov a snáď nabudúce.Mimochodom mal ste v rovnakom obvode a čase suverénne najmenej hlasov z kandidujúcich na poslancov 27. P. Faturová mala 150, p. Heisarová 128.To je koho chyba,ľudí? Pokoru a sebareflexiu a pôjde to,pracujte na sebe.P. Heisarová a p. Faturová sú dámy,vážený pán. Ja som začínal pracovný život v monterkach a nehanbím sa za to.

[15] Etela Eglyová - 18.11.2014 11:38 - odpovedať
Vážený pán "nepoučitelný". čo sa týka volebnej kampane, súhlasí. Ale vaše slová o arogancii, straníckej nadutosti a neuveriteľnom intrigánstve ste adresovali nesprávne. Ja si myslím, že sme naopak doplatili na slušnosť a shanu neblokovať akcie v meste napriek nekorektnému postupu vedenia mesta.

[16] jano kasuba - 18.11.2014 13:19 - odpovedať
Pani Eglyová, ako predstaviteľka Smeru ste sa nechala ovládať zakomplexovaným tlčhubom, ktorý rozbil čo sa rozbiť dalo. Dostali ste čo vám patrí. Hlasovali ste a poslúchali svojho ideového vodcu, ktorý Vás stiahol pod vodu. Vaši smerácki šéfkovia majú z Vás určite radosť. A ak nie oni tak väčšina ľudí v Ilave určite áno. Vďaka za pomoc pri odstraňovaní predstaviteľov Smeru z mestského zastupiteľstva. Ste tajný spolupracovník KDH a SDKU?

[17] Gabriel Felis - 18.11.2014 13:56 - odpovedať
Dobrý deň pán primátor,
Asi ste ma zle pochopili. V žiadnom prípade som neútočil na zvolených kandidátov, ktorým mimochodom gratulujem k zvoleniu. Ak som sa niektorej pani poslankyne dotkol, tak sa im ospravedlňujem. Vyjadril som len svoj osobný názor. Nemusíte sa s ním stotožniť, ale nemusíte ho hneď takýmto spôsobom odsudzovať. Neviem čo je na tom zlé, ak si myslím, že jednoducho na dôležité rozhodnutia o fungovaní mesta je potrebné, aby tam bol aspoň predpoklad, že daný poslanec bude vedieť vstupovať do problematiky aktívne a bude vedieť navrhovať inovatívne riešenia, resp. bude vedieť urobiť aj viac ako len hlasovať. Stačí prísť na zasadnutie mestského zastupiteľstva, alebo si prečítať zápisnicu o zasadnutí MZ, a človek si ihneď urobí obraz o tom, čo všetko dané zastupiteľstvo rieši a čo nie. Ja verím, že keď človek chce, tak dokáže toho veľa vykonať bez ohľadu na vek a profesiu, ale napíšem Vám to tu jasne, aj keď len obrazne. Ak raz nie ste elektrikár a chcete zapojiť zásuvku, a zároveň chcete mať istotu, že to bude dobre zapojené a nespôsobí Vám to neskôr úraz a požiar, tak si toho elektrikára zavoláte, lebo viete, že by tam mal byť predpoklad, že to zapojí dobre. Áno, som nespokojný s tým, ako tá voľba dopadla, ale je to len a len môj názor, ktorý som tu verejne vyjadril. A áno, máte pravdu, rozhodli ľudia a rozhodli ako rozhodli. Čas ukáže, či to rozhodnutie bolo dobré alebo nie. Každopádne ste ma práve motivovali, aby som pokračoval v tom, čo som začal. A zato Vám tu verejne pekne ďakujem. :-)

[18] Gabovi Felisovi - 18.11.2014 15:09 - odpovedať
Pán Ing. Felis predstavujete prúd a trend v spoločnosti ktorý je dnes inn - ambície dravosť expanzia. Vy aj Vaša manželka Dagmar rod. Ižvoltová pracujete na manažerskych pozíciach zahraničných spoločnstí v našom regióne. Nemusím približovať aké sú vzťahy medzi ľuďmi v HCC a Delta Vaše materské spoločnosti. Ľudia nepotrebujú mať anglicky aktiv hovoriaceho dynamického poslanca ale človeka z ich stredu ktorý rozumie ich bežnému ľudskému životu a potrebám a nie aj v zastupiteľstve ,,kórejskú kultúru". Takže slovami klasika Hviezdoslava pán Felis rada pre vás ,,k ľudu, k ľudu pán inžinier". Amen.

[19] Gabriel Felis - 18.11.2014 15:54 - odpovedať
Dobrý deň pán/pani anonym,
Rád by som aj na toto reagoval. Ja bohužiaľ nie som inžinier. Mám vysokoškolský titul, ale len prvého stupňa, t.j. Bc. (mám to uvedené aj na kandidátke). Moja manželka pokiaľ viem, tak nebola kanditátkou na poslanca, tak ju prosím neriešte. Ak si myslíte, že reprezentujem niečo, čo Vám ako osobe/voličovi nevyhovuje, tak mi prosím nedávajte svoj hlas. Rozhodne však nie som zástancom žiadnej "kórejskej kultúry". :-)Ďakujem. Želám pekný deň.

[20] Občan Ilavy - 18.11.2014 19:36 - odpovedať
p.Felis, evidentne neviete prekusnúť to, že vás všetci čo kandidovali vo vašom volebnom obvode predbehli a vy ste skončili úplne posledný /aj tá poštárka s dôchodkyňou vám dali fóra, taká je realita, treba sa s tým zmieriť aj keď to je asi vo vašom prípade silno frustrujúce :-)/. Samozvaným "odborníkom" pomaličky odzváňa čo je veľmi dobre pre dobre fungujúce a konštruktívne samosprávne vedenie mesta, tí ľudia majú evidentne voči vám ľudsky navrch tak sa s tým treba zmieriť. Uvidíte že si svoje miesto zastanú s prehľadom a plnou vážnosťou.

[21] Gabriel Felis - 18.11.2014 20:33 - odpovedať
Dobrý večer pán Občan Ilavy, ja som tu svoje meno dnes napísal práve preto, lebo si za svojím názorom stojím. Možno som to napísal tvrdo, ale určite som nemal záujem nikoho tým uraziť. Nemá to vôbec žiadny súvis s mojim volebným výsledkom. Získal som pekných 27 hlasov, ktoré si veľmi vážim. Neviem, čo si pod pojmom samozvaný odborník predstavujete, ale veľmi rád si to od Vás hoci aj osobne vypočujem. :-) A čo je frustrujúce? Frustrujúce je vidieť v lete kosiť pána z technických služieb, ktorý to robí tak, ako keby to mal kosiť za trest. Vidieť následne nepozametané chodníky, ktoré nemá kto pozametať. Dostať informáciu od poslanca, že keď máte malé deti, a teda aj veľa plienok, čiže nadmerný odpad, tak odpoveďou je, že si mám ísť kúpiť do Lidla vrece a zaniesť si ho osobne do zberných surovín. To je frustrujúce. Choďte sa niekedy prejsť po našej mestskej časti po chodníkoch, pozrite si ich stav a zistíte, že to je tiež frustrujúce. A toto sú len niektoré prípady, na ktoré som si aktuálne spomenul. Takže áno, som silne frustrovaný otec mladej rodiny, ale nie kvôli svojmu volebnému výsledku, ale kvôli tomu, ako isté veci v našom meste (ne)fungujú. No narozdiel od vás, ktorí ma tu dnes cvičíte o pokore a morálke sa ja nebojím a nebudem sa báť svoj názor prezentovať verejne pod svojim menom. Ale v jednom máte pravdu, čas ukáže, ako si nové zastupiteľstvo bude plniť svoje úlohy. A ja Vám sľubujem, že to budem sledovať. Želám pekný večer.

[22] Obcan Ilavy - 18.11.2014 21:12 - odpovedať
p.Felis, ak to co ste napisal myslite uprimne tesim sa min. na vasu aktivnu ucast na MZ pocas celeho volebneho obdobia. Aj takym sposobom je mozne veci riesit. Pekny vecer aj Vam.

[23] Gabriel Felis - 18.11.2014 21:19 - odpovedať
Dobrý večer, samozrejme, budem tam. :-) Pekný večer.

[24] Keď na mene nezáleží ... - 18.11.2014 23:00 - odpovedať
Vážený pán Felis, nedá mi nereagovať na Vaše dnešné príspevky, pretože napriek tomu, že nepatrím do volebného obvodu číslo 3, obe dámy ktorých kvality ste dnes verejne spochybnili, teda pani Heisarovú i pani Faturovú veľmi dobre poznám a veľmi si ich vážim. To, že sú to dámy znalé a šikovné, svojim spoluobčanom dokazovať nemusia, všetci to o nich veľmi dobre vieme ...
Nevieme ale celkom nič o Vás, aspoň ja teda určite nie! I napriek tomu, že píšete, že ste to tak nemysleli! Mysleli ste to presne tak, ako to vyznelo a nesvedčí to príliš o Vašej vycibrenej inteligencii, či aspoň primeranej spoločenskej obratnosti! Vyslovené vety nikdy nemožno zobrať späť, treba ich preto starostlivo vážiť. Ešte skôr, než ich púšťame do éteru. Stávajú sa totiž akýmisi našimi vizitkami, či nálepkami! A tá Vaša dnešná bude v povedomí návštevníkov tejto webovej stránky rezonovať ešte poriadne dlho a verte mi, len tak skoro sa jej nezbavíte! Svojimi sebavedomými vyhláseniami ste totiž toho dnes pokazili viac, než sa vôbec stíhate domnievať. Myslieť si, že dôchodca a poštový úradník si nemôže plnohodnotne zastať post poslanca mestského zastupiteľstva je totiž prinajmenšom tak scestné, ako tvrdiť, že rozhľadený a všetkého znalý projektový manažér s titulom Bc. to všetko bravúrne zvládne ľavou zadnou. Obzvlášť, keď nám takýchto a podobných odborníkov súčasný zdegenerovaný školský systém sype do zásoby ako na bežiacom páse. A ten Váš príklad s odborným zapájaním elektrickej zásuvky, ten je už úplne od veci, je irelevantný! Predpis vzdelania a praxe pre kandidáta na poslanca mestského zastupiteľstva žiadny zákon nestanovuje. Našťastie!
Prepáčte, nechcel som sa Vás dnes večer dotknúť, chcem Vás iba postrčiť! Pripomenúť Vám skutočnosť, že na existenciu a ocenenie Vášho akademického titulu a prípadných vašich schopností musia prísť celkom určite iní ľudia, nestačí o ňom hovoriť stále a do úmoru iba v prvej osobe jednotného čísla – ja, ja, ja, pre mňa, o mne, so mnou ... Skúste sa spoločensky a nezištne angažovať pre mesto a jeho obyvateľov, skúste mať rád ľudí s ktorými v ňom žijete a vyjsť im zopárkrát v ústrety. Výsledok sa určite dostaví a budete pre Ilavu minimálne tak dobre viditeľný a čitateľný, ako pani Heisarová, či pani Faturová.
Chcem veriť, že Vo vašom prípade sa ani tak nejedná o diagnózu, ako skôr o mladícku nerozvážnosť. A a to by čas mohol po rokoch napraviť. Úprimne Vám k tomu držím palce!

[25] Gabriel Felis - 19.11.2014 01:03 - odpovedať
Dobrý večer, teda už skôr dobré noc, vážený anonym,
je to už naozaj až úsmevné, že sa ma tu snaží poučovať o morálke ďalší človek, ktorý sa nedokáže ani len podpísať pod svoj názor. :-) Ja som nikdy netvrdil. že tieto dámy nie sú na funkciu poslanca MZ kvalifikované, len som si dovolil vysloviť svoj názor a zapolemizovať o tom verejne. To je všetko. Ja vôbec netvrdím, že všetko v tomto meste je zlé, len mám oči a vidím ako veci fungujú. Toto tu nie je žiadna komisia a vy nie ste žiadna porota, tak sa prosím nestavajte do pozície, ktorá Vám neprináleží. Naučte sa v prvom rade podpisovať vlastným menom pod vlastným názorom, a potom sa môžeme baviť o slušnosti a morálke. Prajem príjemný zbytok noci.

[26] Pavol Habera - 19.11.2014 13:37 - odpovedať
hľa sloboda slova! Blahoželám demokratickej Ilave! pán admin, rýchlo aj tento môj príspevok zmažte, prosím

[27] Julia H - 19.11.2014 18:55 - odpovedať
Dobry den, rada by som reagovala na tuto diskusiu. Tiez velmi dobre poznam p.Hejsarovu, aj Faturovu a gratulujem k vysledku. Suhlasim aj s nazorom, ze su to v Ilave zname tvare, co im nakoniec aj pomohlo vyhrat a tuto vyhodu novi kandidati, ako p Lukac ci p.Felis nemaju, preto si myslim, ze aj take vysledky ake napriek tomu, ze nik o nich nic nevie su pekne. Som rada, ze sa do vedenia dostali zeny ;-) ...no napriek tomu sa stotoznujem aj s nazorom p.Felisa o dobrom vplyve novej mladej krvy na nase mestecko. Mam len trosku obavu, ze na Ilavu "za zbernymi surovinami" sa uz uplne zabudne, kedze obe su zo Sturovej...ale mozme si za to sami...ze nedokazeme zdvihnut zadok a ist k volbam...

[28] Kornel - 19.11.2014 21:41 - odpovedať
Dobrý večer. Chcem sa len opýtať. Neviete niekto nejaký fajny recept na vypražany syr? Že či to len tak v struhanočke treba obaliť, alebo či tam davate aj dajaky alkohol.
Ďakujem. Kľudne sa bavte ďalej, ja idem skusiť ten syr.

[29] Občan Ilavy - 19.11.2014 21:54 - odpovedať
Kornel, prídite na najbližšie MZ, dostanete isto dobrý tip.

[30] Julia H - 20.11.2014 10:05 - odpovedať
[28] Kornel...vyborna tema :) ...viac ludi by sa malo poberat takym smerom...a nie urazat ludi o ktorych dokopy nic nevieme a tiez snahu o zmenu k lepsiemu a novsiemu nazyvat "mladickou nerozvaznostou"...je mi zle z toho, ze si nikto nevie uvedomit, ze uctu k starsim treba dodrziavat...samozrejme...ale tiez, ze je potrebne uvonit cestu mladsim a vitalnejsim...ja osobne by som kandidaturu obmedzila do 40 rokov a mozno by Ilava sla lepsim smerom ako doteraz...a vazeny pan, alebo pani (lebo neivem co ste) "ked na mene nezalezi" viete nam konkretne napisat co tieto dve damy urobili dobre pre Ilavu, ked tak odsudzujete ostatnych?...a tiez sa chcem spytat na vas text "nejedná o diagnózu, ako skôr o mladícku nerozvážnosť. A a to by čas mohol po rokoch napraviť" (ked neberiem do uvahy, ze to pokladam za urazku)...podla vas su vsetci mlady hlupi a pravdu maju len ludia nad 60?...takze ziadne inovacie, ziadne zmeny?...takze vy ste napisal tento email na pisacom stroji???? Ked nie ste za nove, mladsie veci a vsetko co je dobre je len starsie???...hanbite sa...toto mala byt diskusia o volbach a nie sa tu pustit do prveho co vyjadri svoj nazor, ktory sa nestotoznuje s vasim...alebo sa ho bojite??? Bojite sa nazoru mladsich?...myslela som, ze silny vodca je vtedy ak dokaze vypocut a stotoznit sa s nazormy ostatnych a nie ten co sa snazi pretlacit LEN svoj nazor do hlav ostatnych....a ak mu niekto oponuje hned vystrkuje pazuriky....

[31] sWjGd0vt2 - 20.12.2014 18:04 - odpovedať
AA vs KKHero raise 5bb, Opp reraise 3bet (15bb), Hero call 10bb, open flop A37 raniobw,Hero contbet bank*2/3, Opp foldГолова вава от этой незадачи, фикс ми

[32] lxEEsTxncvv - 22.04.2016 00:12 - odpovedať
If not for your writing this topic could be very coluonvted and oblique.

[33] 0S8CaytArz - 22.04.2016 01:12 - odpovedať
Fillnay! This is just what I was looking for.

Pridajte komentár


(odpíšte text z obrázku, prosím)

Píšte len text, Vaše riadkovanie bude zachované. Z HTML značiek sú povolené len <strong> a <em>, odkaz na URL sa pridá automaticky.