Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Získaj srdce detského čitateľa

Dátum: 13.01.2017 | Rubrika: Kultúra | Komentáre (1)

Knihy zakúpené s prispením Fondu na podporu umenia už kolujú medzi našimi čitateľmi. Úplne nové, voňavé, ich ako prvé otestovali deti zo školského klubu

Už v Ilavskom mesačníku sme vás informovali o získaní príspevkov z novozriadeného Fondu na podporu umenia v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Náš projekt s názvom Získaj srdce detského čitateľa /na nákup beletrie pre deti, mládež a tiež cestopisov a geografie/ získal dotáciu 2300 €, spoluúčasť mesta je 122 €. Na nákup nových knižiek nám tak pribudla pekná suma 2422 €.

Pre našich, aj tých najmenších čitateľov, sme zakúpili spolu 235 titulov.

Cestopisov, atlasov, bedekrov je 86. Rozprávkových knižiek pre menšie deti, beletrie pre mládež, 149 titulov. Konečne sa dočkajú aj milovníci fantasy, kúpili sme viacero úspešných sérií, prípadne dokúpili nové časti k tým , ktoré už vo fonde máme. V zozname sa nachádzajú aj knihy, ktoré už knižnica mala dávnejšie, no častým požičiavaním sa úplne zničili /napr. séria Harry Potter/. Knihy sú zaevidované v systéme, obalené a niektoré už aj prečítané.

Ak sa chystáte cestovať, máme v ponuke bedekre mnohých destinácií, veľkých miest, aj tie vám zapožičiame.

Okrem Fondu na podporu umenia musíme poďakovať tiež vedeniu mesta za podporu a hlavne našim kolegom z mestského úradu.

Ku každému projektu treba množstvo potvrdení, vyúčtovaní a bez pomoci z majetkového oddelenia, ekonomického, právničky mesta a sekretariátu primátora by to nešlo.

Pozývame vás do knižnice aj s vašimi deťmi, určite si vyberiete.

-ot-, -ih-

Predchádzajúce aktuality