Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Zmoknuté rozprávkovo

Dátum: 07.06.2011 | Rubrika: Kultúra | Komentáre (1)

V sobotu 4. júna bolo v našom parku pripravené pre deti rozprávkové popoludnie plné hier, súťaží, atrakcií k sviatku MDD

Rozprávkové bytosti, ktoré čakali na stanovištiach sa však ilavských detí nedočkali, pretože zlý čarodejník zaklial naše mesto. Búrka - hromobitie , blesky a silný dážď sa spustil práve v čase, keď mali deti prichádzať na stanovištia. Víly utekali a veru ani ježibaba a Rumburak s princeznou Arabelou nedokázali zmeniť čarodejníkovo kúzlo. Prsteň, ktorý Arabela stratila, nenašla, pretože deti, ktoré mali prísť a pomôcť v hľadaní, neprišli. V kráľovskom parku zostali len zmoknuté a opustené  darčeky, rekvizity a všetko, čo rozprávkové bytosti pripravili . Dokonca aj rakva, ktorá pôsobila v búrke medzi stromami hrozivo, zívala prázdnotou. Snehulienka utiekla nielen pred búrkou, ale aj pred zlou macochou. Jediný vodník sa tešil prílivu vody z neba. Konečne sa mu jazierko naplnilo.

Deti, ktoré prišli do DK ešte pred búrkou sa vyšantili na skákacom hrade, ktorý bol narýchlo postavený namiesto v parku - na prízemí DK a dostali aj balíčky, ktoré mal pre nich pripravené kráľ. Ovocie od sponzora sme hneď v pondelok odniesli do materských škôl. Pre deti, ktoré búrka odradila, pripravujeme náhradný program:

V utorok 14. júna dopoludnia o 9. 30 hod. pozývame rodičov s malými deťmi, prídu aj deti z MŠ Ilava a Klobušice do domu kultúry. Balíčky, ktoré boli pripravené v sobotu /za pomoci našich skvelých sponzorov/ sú pripravené, niektoré rozprávkové bytosti už účasť tiež prisľúbili , Ježibaba má pre vás "mačku vo vreci" nachystanú a príde aj kúzelník.

Pre školákov pripravujeme VYSVEČKOVICU /diskotéku so súťažami/, termín ešte upresníme a plagát vyvesíme v škole.

Kráľovná Alis

-at-, -ot-

Predchádzajúce aktuality