Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

ZŠ Medňanská medzi atletickou elitou okresu

Dátum: 10.05.2011 | Rubrika: Šport | Komentáre (0)

Kolektív chlapcov piaty, dievčatá dokonca bronzové

 

 

ZŠ Medňanská medzi atletickou elitou okresu

Kolektív chlapcov piaty, dievčatá dokonca bronzové

 

V utorok, 10. mája 2011 na Mestskom štadióne v Dubnici nad Váhom sa uskutočnilo Okresné kolo v atletike základných škôl pre školský rok 2010/2011, ktoré z poverenia Ministerstva školstva SR usporiadal KŠÚ Trenčín, v spoluoráci s OR SAŠŠ v Ilave, AK Spartak Dubnica n.V., CVČ Dubnica n.V. a CVČ Nová Dubnica.

Pre ilavských priaznivcov atletiky je táto informácia zaujímavá najmä z toho dôvodu, že súťažné družstvá chlapcov a dievčat zo Základnej školy na Medňanskej ulici v Ilave sa predviedli vo veľmi dobrom svetle, dokázali po dlhých neúspešných rokoch prelomiť hegemóniu dubnických a novodubnických škôl a presadiť sa v tvrdej konkurencii 23 kolektívov medzi najlepšie atletické družstvá okresu Ilava. Chlapci skončili v hodnotení družstiev na piatej, dievčatá dokonca na tretej, bronzovej priečke a rozšírili tak doterajšiu zbierku športových trofejí školy o ďalší vzácny pohár. Leví podiel na ilavskom úspechu má nepochybne líderka dievčenského kolektívu, elitná atlétka dubnického AK Spartak, Viktória Záhradníčková, ktorá vyburcovala svojich spolužiakov k výborným výkonom. Nielen svojimi dvoma suverénnymi víťazstvami – v behu na 60 a 300 metrov – ale i zabehnutím svojho osobného maxima v druhej z víťazných disciplín. Všetko na Viktóriu, teda v deň svojich menín ...

Viktórii i všetkým ostatným úspešným vyslancom ilavskej atletiky k úspechu srdečne blahoželáme!

 

Víťazi jednotlivých disciplín a výsledky ilavských pretekárov:

60 m žiaci:

  •   1. Brandís Michal 950608 ZŠ J.Kráľa Nová Dubnica 7,52
  •      Mihálik Roman 951113 ZŠ Medňanská Ilava (v 3. rozbehu štvrtý, časom 8,55 a do finále sa nekvalifikoval),
  •      Hudec Vojtech 951024 ZŠ Medňanská Ilava (v 6. Rozbehu tretí, časom 8,54 a do finále sa nekvalifikoval)

300 m žiaci:

  •   1. Martinek Filip 950718 ZŠ s MŠ Centrum II Dubnica n.V. 41,64,
  • 18. Mihálik Roman 951113 ZŠ Med- ňanská Ilava 47,59 (v 4. rozbehu tretí),
  • 24. Gerschordf Michal 950708 ZŠ Medňanská Ilava 51,65 (v 4. rozbehu piaty)

1000 m žiaci:

  •  1. Kolenič Michal 970902 ZŠ s MŠ Pod hájom Dubnica n.V. 2:56,51
  • 18. Gerschordf Michal 950708 ZŠ Medňanská Ilava 3:26,41 (v 2. behu 11.),
  • 19. Staňo Kristián 960215 ZŠ Medňanská Ilava 3:28,03 (v 1. behu 8.)

diaľka žiaci:

  •   1. Brandís Michal 950608 ZŠ J.Kráľa Nová Dubnica 584
  •   8. Holba Dominik 961127 ZŠ Medňanská Ilava 469
  • 12. Staňo Kristián 960215 ZŠ Medňanská Ilava 454
  • 26. Gramblička Filip 960919 ZŠ Medňanská Ilava 398

výška žiaci:

  1. Bero René 951128 ZŠ s MŠ Pod hájom Dubnica n.V. 174

  9. Holba Dominik 961127 ZŠ Medňanská Ilava 145

12. Štúrik Martin 960804 ZŠ Medňanská Ilava 140

guľa žiaci:

  •   1. Budinský Pavol 970610 ZŠ s MŠ Centrum I Dubnica n.V. 12,58
  •   9. Hudec Vojtech 951024 ZŠ Medňanská Ilava 9,88
  • 12. Hanko Patrik 960120 ZŠ Medňanská Ilava 9,60

kriket žiaci:

  •   1. Krížek Martin 950312 Gymnázium Dubnica n.V. 97,83
  •   3. Švitel Matej 951027 ZŠ Medňanská Ilava 69,07
  • 10. Hanko Patrik 960120 ZŠ Medňanská Ilava 61,79

4 x 60m žiaci:

  •   1. Štafeta ZŠ J.Kráľa Nová Dubnica 30,51
  •   7. „B“ - štafeta ZŠ Medňanská Ilava (Staňo, Štúrik, Švitel, Gerschdorf) 33,48 (v 3. behu bola štafeta tretia)
  •   9. „A“ - štafeta ZŠ Medňanská Ilava (Hanko, Hudec, Mihálik, Holba) 33,94 (v 2. behu bola štafeta druhá)

60 m žiačky:

  •   1. Zahradníčková Viktória 960329 ZŠ Medňanská Ilava 8,24 (víťazka  2. rozbehu),
  •       Švitelová Martina 970801 ZŠ Medňanská Ilava (do finále sa nekvalifikovala a v 2. rozbehu skončila 3. časom 9,56)

300 m žiačky:

  •   1. Zahradníčková Viktória 960329 ZŠ Medňanská Ilava 42,53 (víťazka 3. behu – nový osobný rekord!!!)
  • 16. Behanová Katarína 961230 ZŠ Medňanská Ilava 55,72 (v 1. Behu štvrtá)

800 m žiačky:

  •   1. Halásová Radka 97 ZŠ s MŠ Centrum I Dubnica n.V. 2:37,11
  •   6. Koštialiková Kristína 960608 ZŠ Medňanská Ilava 2:57,18
  • 11. Dubčáková Martina 960903 ZŠ Medňanská Ilava 3:23,08

diaľka žiačky:

  •   1. Baginová Martina 950324 SŠ sv. Bosca Nová Dubnica 430
  •   5. Behanová Katarína 961230 ZŠ Medňanská Ilava 397
  •   6. Hudecová Veronika 960610 ZŠ Medňanská Ilava 393

výška žiačky:

  •   1. Kaššová Radka 970908 ZŠ s MŠ Centrum II 2 Dubnica n.V. 135
  •   9. Figúrová Sophia 970817 ZŠ Medňanská Ilava 125
  •       Cíbiková Kristína 960910 ZŠ Medňanská Ilava NM

guľa žiačky:

  •   1. Minárechová Dominika 960201 ZŠ s MŠ Pod hájom Dubnica n.V.10,45
  • 10. Hudecová Veronika 960610 ZŠ Medňanská Ilava 7,18
  • 12. Budíková Simona 951023 ZŠ Medňanská Ilava 6,70

kriket žiačky:

  •   1. Kaššová Radka 970908 ZŠ s MŠ Centrum II Dubnica n.V. 55,53
  • 12. Cíbiková Kristína 960910 ZŠ Medňanská Ilava 39,74
  • 15. Budíková Simona 951023 ZŠ Medňanská Ilava 32,89

4 x 60 m žiačky:

  • 1. „A“ - štafeta ZŠ s MŠ Pod hájom Dubnica n.V. 34,65
  • 4. Štafeta Medňanská Ilava (Behanová, Záhradníčková, Švitelová, Koštialiková - víťazná štafeta 1. behu) 34,92

Celkové poradie družstiev starších žiačok:

  • 1. ZŠ s MŠ Pod hájom Dubnica n. V. 759 bodov,
  • 2. ZŠ s MŠ Centrum I Dubnica n. V. 671 bodov
  • 3. ZŠ Medňanská Ilava 624 bodov 612 bodov

Celkové poradie družstiev starších žiakov:

  • 1. ZŠ J.Kráľa Nová Dubnica 789 bodov 624 bodov,
  • 2. ZŠ s MŠ Centrum II Dubnica n. V. 786 bodov
  • 3. ZŠ s MŠ Pod hájom Dubnica n. V. 781 bodov,
  • 5. ZŠ Medňanská Ilava 624 bodov

(tch)

 

 

 


Foto: Marián Damborák

Fotografie

Štafeta Medňanská Ilava (Behanová, Záhradníčková, Švitelová, Koštialiková - víťazná štafeta 1. behu) 34,92

Predchádzajúce aktuality