Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Návštevníci v parku

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#17 | odpovedať 17.09.2018 15:57:36
mubarakobama

niekde som tu cital nieco o kamerovom systeme a jeho rpepojeni na policiu, tak aky moze byt problem s chytenim nejakych par neprisposobivcov?
#16 | odpovedať 17.09.2018 13:59:08
TSM Technické služby mesta

Uvedený priestor je vyčistený, no čo ďalej, keď tieto "jedinečné" indivíduá pri čine nik nechytí.

oddelenie technických služieb
#15 | odpovedať 16.09.2018 18:06:28
Rasťo k600

Dobrý deň pán prednosta. Bol by som rád, aby ste sa šiel prejsť parkom. V strede, kde s nachádzajú gaštany, blízko ohradného múru tunajšej väznice sú kríky ( U rampa), ktoré ako som mal tú možnosť vidieť, slúžia na prespávanie. Čo je horšie aj ako WC. Písal ste, že zabezpečujete čistotu a poriadok. Sú tam ľudské exkrementy a použité papiere po vykonanej potrebe. Ale sa mám držať Vašej rady a mám to zariadiť? Netreba pripomínať zvýšený počet detí, zberajúcich gaštany. Ale asi bude jednoduchšie dať tam "zákaz" zberu gaštanov a vstupu detí.
#14 | odpovedať 10.09.2018 11:12:11
Ľubomír Turcer

Za tri volebné obdobia sme do mesta získali eurofondy za viac ako 2 000 000 Euro. Treba sa zaujímať-všetko je na stránke mesta na čo boli použité. TOTO SA UŽ NEZOPAKUJE, lebo eurofondy v roku 2020 končia. Kúpalisko nám nepatrí. Ale Sokol mohol tiež požiadať o eurofondy na bio jazerá- taká výzva bola. Nemohli sme žiadať dotáciu na cudzí majetok. To isté platí aj o kostolných vežiach. A čo sa týka zábav- veď diskotéky zastavili poslanci už v roku 2008, pretože dochádzalo k devastácii majetku mesta. Je len potrebné aby si ten kto diskotéku poriada ukrojil zo zisku a zaplatil zo 4 ochrankárov. Iné programy predsa fungujú. kapely pozývame. Samozrejme na hviezdy treba aj hviezdne peniaze a teda aj takých poslancov, ktorí na to v rozpočte schvália. Takých si voľte ak si myslíte že je to prechod mesta najdôležitejšie.
#13 | odpovedať 10.09.2018 09:04:11
mark marek

tak sa skusim opytat takto? preco to v ostatnych mestach a dedinach na okli funguje? hody, zabavy, program kapely, chodniky cesty. na to ze ilava je dost velke mesto kopec firiem co platia dane... preco to nejde? tu ako jkeby sa nehladalo riesenie. vsetko sa len zamietne alebo zrusi!ze nemame policiu kupalisko atd?! obhajovat sa ze vsetko nieco stoji? asi v dnesnej dobe vieme vsetci ze vsetko nieco stoji. a odkial na to? to by malo vediet mesto... odkial zohnat peniaze. zeby fondy, eurofondy , spravit dobry projekt. ale ved to je na vas na meste. my pracu mame a nebudeme to robit vo svojom volnom case za vas :-) pekny den :-)
#12 | odpovedať 27.08.2018 14:06:02
Ľubomír Turcer

Nie je pravda že to v meste ide dole kopcom. Mesto je finančne na tom veľmi dobre. Tvorí prebytky hospodárenia a POSTUPNE realizuje údržby opravy a investície. Zdržiavajú sa (škôlka) len vďaka NEFUNKČNEJ ŠTÁTNEJ SPRÁVE. Mesto prepojilo kamerový systém s políciou a pracujeme v súčinnosti, takže tvrdenie že nás nezaujíma bezpečnosť občanov je KLAMSTVO! Mesto nemá kompetentných, ktorí by mohli robiť v teréne zásahy. Všetko sú to referenti a odborní pracovníci bez kurzov sebaobrany bez práva nosiť zbraň - na to je tu polícia! Ak chcete ako občania mestskú políciu musíte počítať s tým že bude pri plnom pokrytí aj večer stáť 200 000 Euro ročne a teda podstatne sa zúžia možnosti na budovanie ciest, chodníkov a pod. Škody spôsobené kriminalitou v meste evidujeme v 100-kách Euro. Náklady na činnosť mestskej polície sú rádovo v 100-tisícoch Euro. Ako občania si musíte zvážiť na čo máte - tak ako doma. Ilava má 5500 obyvateľov a možnosti investovania sú veľmi obmedzené. Ak Vám bude niekto OKREM MESTSKEJ POLÍCIE sľubovať ešte kúpalisko, prírodné jazero s infraštruktúrou (kde mesto nemôže investovať lebo to nie je jeho majetok), stacionár, dom pre seniorov, opravu kostola (kde mesto tiež nemôže investovať), kultúru na super úrovni za desiatky tisíc mesačne a ešte parkovací systém, chodníky a cesty-TREBA SI JEDNODUCHO UVEDOMIŤ ŽE TO NIE JE MOŽNÉ UROBIŤ ZA ROK ANI ZA JEDNO VOLEBNÉ OBDOBIE. A ten čo to nám občanom to bude sľubovať by mal povedať aj "B" Odkiaľ NA TO!
#11 | odpovedať 27.08.2018 12:39:18
mark marek

je to tu vidiet ako to ide v meste dole kopcom... nikoho nic zezaujima...milion vyhovriek ako to nejde ako sa nic neda.ano preto by clovek nico musel nieco spravit a nie len sediet a vyhovarat sa! hej nakupme si kamery dobre mobily a vo svojom volno volnom case bude chodit zastupovat kompetentych ludi v meste.natacat riesit atď. ze ich natocte? to je nasmiech.nic vas nezaujima len vy sami.
#10 | odpovedať 22.08.2018 15:20:35
Rasťo k600

A ešte som zabudol na jednu vec. Keď niekto vie vo svojom pracovnom čase chodiť po meste a dávať odkazy za strierače ohľadom parkovania, prečo by sa neprešiel a neskúsil to riešiť dohovorom.
#9 | odpovedať 22.08.2018 15:17:56
Rasťo k600

Pán prednosta a čo tak VZN o zákaze používať alkoholické nápoje na verejnosti ako majú ostatné mesta???? Zaujímavé, že tabuľku zákaz vodenia psov tam viete nalepiť. Smutné
#8 | odpovedať 22.08.2018 14:14:23
Ľubomír Turcer

Rasťo a Vy si to ako predstavujete? Myslíte, že by pracovníci mesta mali vytvoriť hliadky a po pracovnej dobe čakať kým si niekto príde vypiť do parku a robiť tam nejaké neprístojnosti? Nebodaj riešiť konflikty s agresívnymi spoluobčanmi? Veď policajti sú pod kopcom. Stačilo vytočiť č. 158, počkať na hliadku a ukázať záznam z mobilu. Ostatné by vyriešili oni. Nechápem prečo ste to neurobil. Pracovníci mesta sa starajú o to aby park bol čistý, zeleň udržiavaná a fontány funkčné. Viac naozaj nemôžete od nás žiadať.
#7 | odpovedať 21.08.2018 10:57:57
Rasťo k600

Podvečer som bol s deťmi na zmrzlinu.V parku porozbíjané flaše a porozhadzované plastové fľaše s "kvalitného" vínka. A čuduj sa svete, dobrá nálada osadníkov neklesá. Nabudúce pôjdem do parku aj so psom a nech mi nejaký úradník skúsi niečo povedať. Pustím mu video, ako sa robí potreba v parku za bieleho dňa alebo neporiadok. Park by mal slúžiť všetkým, ale slúži iba ožranom, ktorý robia neporiadok. Rodiny s deťmi nemajú kam ísť, ale keď sa potrebeujete opiť, máte tu toho na výber. Čo na to naši "páni" z MÚ? Admin a môžeš ma blokovať.

admin: nie je dôvod niečo blokovať
#6 | odpovedať 07.08.2018 05:45:16
admin Informatik

Na základe zmluvných podmienok s Mestom Ilava, prevádzkuje od júla 2018 kamerový systém aj ilavská polícia. Týmto sa podstatne zjednodušuje monitorovanie i odhaľovanie trestnej činnosti ako aj priestupkov voči verejnému poriadku.

Občania, ktorí chcú poukázať na porušovanie zákona sa teda môžu priamo obrátiť na políciu. Dôležité je však uviesť presné údaje ako dátum a čas pretože všeobecné poukázanie na porušovanie zákona veľa nevyrieši.
#5 | odpovedať 05.08.2018 14:04:29
Rasťo k600

S tou družinou by nemal byť aź taký problém, nakoľko šk.dvor a areál je monitorovaný kamerovým sistémom. Ale kompetentní povedia 300 dôvodov ako sa niečo nedá, ako by sa malo dať. Aj dnes dopoludnia lavička obsadená a pod čapicou 2 promile. Asi si treba začať zvykať.
#4 | odpovedať 04.08.2018 22:08:54
Karol KK

Este dopisem, ze pred druzinou na schodoch je navracane, no nechutne cosi!!!
#3 | odpovedať 04.08.2018 22:08:45
Karol KK

Este dopisem, ze pred druzinou na schodoch je navracane, no nechutne cosi!!!
#2 | odpovedať 04.08.2018 22:05:34
Karol KK

Dobry den,

dovolim si doplnit situaciu Rasta z parku o skusenost zo skolskeho dvora - dnes podvecer, banda pubertakov (cca 14-15 rocnych) na skolskom dvore, opity, flasa kolujuca medzi neplnoletymi, nadavky, oplzlosti ... S malymi detmi sme odtial museli odist. Toto iste sa zopakovalo na Sihoti ked sme isli na dolne ihrisko - po ceste miname dalsich nastrocnych, nahlas rapova hudba s nadavkami, oni opakujuci tie duchaplne texty tak nahlas, ze to nejde nepocut.
Kam v ILAVE je mozne sa pohnut s detmi, aby to pre ne nebolo nebezpecne? Neda sa nejako odsledovat aspon ten skolak??!!! Mam vedomost ze aj deti z 2. stupna ZŠ sa tam citia neprijemne a radsej odchadzaju na ulicu pred panelaky.
#1 | odpovedať 02.08.2018 15:39:40
Rasťo k600

Chcel by som sa infrmovať, ako mieni vedenie mesta riešiť situácu v našom parku, nakľko sa tam nasťahovali asociálne osoby. Poznatok zo stredy - traja asociáli pod vplyvom alkoholu v čase cca 15:3 hod. Žena močila na trávu, chlap močil na strom, ruky si utrel na lavičku a ďalší chlap spal na lavičke úplne na mol. Krásny výjav dnešnej doby. Verte že s deťmi do toho parku nevkročím. To ozaj nikomu nevadí? Hrávajú sa tam deti a môj názor je taký, že uvedených výjavov by mali byť uchránené. Čo urobí mesto, ak sa tam začne nedajbože šíriť nejaká nákazlivá choroba. Mal som tu "česť" im dohovárať, ale toľko vulgariymov a opĺzlosti, no krása......

Pridať príspevok