Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Nočné osvetlenie

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#66 | odpovedať 25.07.2018 08:56:06
TSM Technické služby mesta

Oddelenie technických služieb sa ospravedlňuje občanom mestskej časti Klobušice za pretrvávajúci problém nefunkčného verejného osvetlenia.
Na odstránení problému sa intenzívne pracuje
#65 | odpovedať 01.05.2017 09:48:10
Juko

Už o Ilavskom osvetlení píšu na internete

https://www.cas.sk/clanok/541440/do-ilavy-by-ste-za-tmy-vkrocit-nechceli-to-co-sa-tam-deje-nema-obdoby-na-celom-slovensku/
#64 | odpovedať 22.12.2015 18:48:28
dminn dmin

Dobrý deň chcel by som Vás upozorniť na nefunkčné verejné osvetlenie na ul. J.L.Bellu. Lampy č. 18,19,20,21,22.
Príjemné a bezpečné sviatky prajem.
#63 | odpovedať 13.12.2015 17:40:28
Miroslav Behan Miroslav Behan

V centrálnom parku nesvietia svetlá v dlažbe, cca 5 ks. Upozorňujem na značný vnútorný kondenzát vody na sklách svietidiel. A ešte sa netočia svetielka pri adventnom venci. Škoda.
#62 | odpovedať 11.11.2015 07:32:23
TSM Technické služby mesta

Technické služby mesta sa ospravedlňujú občanom bývajúcim na ulici Kukučínovej, Záhumenskej, SNP a Medňanskej za nepríjemnosti spôsobené nefunkčnosťou verejného osvetlenia. Porucha na verejnom osvetlení bola spôsobená externou firmou pri vykonávaní stavebných prác na ulici SNP. Problém s osvetlením sa snažíme so zodpovednou firmou urýchlene riešiť. Za pochopenie ďakujeme.

Ing. Jozef Toman - riaditeľ TSM
#61 | odpovedať 11.11.2015 07:22:31
jozefff

Dobry den, chcem sa spytat ci je osvetlenie celej ulice SNP, Kukucinova, vypnute v skorych ranajsich hodinach z dovodu nejakeho setrenia nakladov. Ludia chodia rano do prace a svietia si mobilmi..

Dakujem.
#60 | odpovedať 29.10.2015 13:58:51
obcianka2

Ešteže sa občas nájde niekto, kto má záujem viesť na stránke mesta dialóg. To je škoda, že nevyužívame bezplatnú diskusiu. A nemáme záujem viesť medzi sebou žiadny dialóg, ani verejný, ani medziľudský, nehľadáme či odmietame aj náboženský dialóg, … to by malo všetko patriť medzi kritériá bratskej spolupráce medzi veriacimi a neveriacimi: „pracovať na spoločnej perspektíve spravodlivosti a dobra.“ Na stránke mesta by sa dal očakávať rozhovor aj medzi občanmi a zvolenými poslancami mesta, alebo je pre nás najlepšie riešenie, keď samospráva spúšťa automatické odpovede. Chýba nám otvorenosť a úprimnosť, alebo to sa spieva len v pesničke, že „najdôležitejšia je úprimnosť“, preto nám chýba rozvoj služieb okresného mesta, preto nevieme využiť ani jeho výhodnú geografickú polohu, nevážime si to. Keď chcel Kaufland sklady, mal nám postaviť aj predajňu, tak sa to malo naplánovať, aby sme sa nemuseli voziť za nákupmi až do Dubnice n/V. Každý z nás je zodpovedný za rozvoj nášho okresného mesta.
#59 | odpovedať 28.10.2015 19:06:17
mubarakobama

Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z NDR chybu
#58 | odpovedať 28.10.2015 06:55:35
TSM Technické služby mesta

Reagujem na príspevok týkajúci sa nedostatočného osvetlenia hlavnej cesty a prechodov pre chodcov na nej v ranných hodinách (cca 7,00 hod.). Ubezpečujem Vás, že TSM o probléme vedia a snažíme sa ho riešiť.
Rekonštrukcia osvetlenia hlavnej cesty bola vysúťažená a zrealizovaná firmou SIEMENS.
Nastavenie spínania a vypínania osvetlenia je na rozdiel od ostatných rozvodov verejného osvetlenia v meste nastavené na celoročný astronomický čas t.j. východ a západ slnka v našej lokalite. V prípade zhoršenia počasia, tento systém na aktuálny zmenený stav počasia nereaguje, čo považujeme za jeho nedostatok.
Snažíme sa spoločne s Ing. Januškom - vedúcim výstavby a ŽP osloviť zodpovedných pracovníkov vo firme SIEMENS Bratislava a požiadať o preprogramovanie systému na manuálne nastavovanie s ovládaním priamo u nás podľa aktuálnych poveternostných podmienok.
Dúfam, že problém sa v krátkom čase vyrieši.

Ing. Jozef Toman - riaditeľ TSM
#57 | odpovedať 20.10.2015 08:03:54
PV

Dobrý deň, prečo nie je ráno okolo siedmej hodiny osvetlená hlavná cesta a prechody v Ilave? V tomčo čase je najväčší pohyb ľudí, detí a viditeľnosť je v fakt biedna. Prosím o úpravu časovania osvetlenia, ide o bezpečnosť občanov mesta.
#56 | odpovedať 04.01.2014 23:25:18
Juko

Tak a dnes znova nesvieti Sládkovičova, nie sú osvetlené ani schody a rovnako ani železničný podchod. Vážne som zvedavý ako to bude, keď si v týchto končinách znova niekto ublíži.

Vážne by som rád počul vyjadrenie kompetentných. Ak žiadne rozumné vysvetlenie v krátkej dobe nedostanem, tak vážne nebudem váhať kontaktovať média, nech sa popýtajú ich ľudia.
#55 | odpovedať 03.01.2014 22:32:18
Mario Hrubý Mario Hrubý

Rad by som upozornil na dve nefunkcne lampy poulicneho osvetlenia na ul.Barosovej v mestskej casti Klobusice /na casti ulice k ihriskam/. Dakujem vopred za opravu.
#54 | odpovedať 30.12.2013 17:02:26
MP

Dobrý deň,
k téme nočné osvetlenie sa pripájam k vašim podnetom a to ako bolo spomenuté osvetlenie pod železničným podjazdom pri potoku, podotýkam nové osvetlenie už tretí krát nesvietilo! Manželka ráno o 05:30hod tadiaľ chodí do práce ako aj dnes a osvetlenie nesvietilo.Taktiež aj v podvečer!Nakoľko tam je tma ako v rohu a bojí sa o svoje zdravie ,pretože máme tu nových neprispôsobivých občanov, ktorých keď stretnete tak sa ich obávate aj za denného svetla, musela sa vrátiť a ja som ju zaviezol cez diaľničný obchvat.
Bol som našťastie doma.Prosím kompetentných aby nešetrili tam ,kde je nevyhnutné aby bolo osvetlenie ,obzvlášť tam kde nie sú obytné domy,nakoľko mám obavu o všetkých slušných spoluobčanov a hlavne a ženy a deti.
S pozdravom Palček M.

#53 | odpovedať 30.12.2013 00:18:20
Juko

Uff, asi som chorobný rypák, ale to vážne nevieme udržať v prevádzke osvetlenie pár ulíc? Pár dní sa tu svietilo a už druhú noc je tu znova tma. Neviem ako predtým, ale tentoraz nie je osvetlený ani novo prerobený podchod pod železnicu. Chceme aby sa tam opäť stalo nejaké nešťastie?

Poškodzuje to osvetlenie niekto zámerne? Pár kablov, svorkovníc a poistiek sa nemôže kaziť každý týždeň.

Keď sa to bude opakovať už sem nebudem písať, ale mám chuť napísať niekam do televízie, nech o tom spravia reportáž. Veď už sme v telke boli kvôli všeličomu :-D
#52 | odpovedať 25.12.2013 17:25:06
Juko

Dobrý deň,

zasa ja. Nechcel som rýpať tým, že nejaký čas je v jednej lampe na Sládkovičovej vypálená žiarivka, ale teraz keď zhasla komplet celá ulicia do poslednej lampy, tak to už naozaj treba napraviť.

Najlepšie je, že sa to stalo uprostred sviatkov a kto vie koľko dní bude trvať kým dôjde k oprave. Ospravedlňujem sa, ale ani ako elektrikár neviem pochopiť, čo sa môže neustále dokola kaziť na tých pár kábloch, svorkách a poistkách, keď sa to stále kazí. Veď je to už 5-KRÁT tento rok! Dokáže mi to niekto vysvetliť?
#51 | odpovedať 12.11.2013 13:42:10
prednosta Ľubomír Turcer

Dohoda s riaditeľom TSM bola, že spojazdnia 8 lámp. Možno ešte riešia nejaký materiál. Ozvite sa , ak by to pretrvávalo. Pourgujem.
#50 | odpovedať 08.11.2013 18:50:01
Juko

Dobrý večer,

chcem poďakovať za rýchlu reakciu, opravu a taktiež za vysvetlenie.

Chcem ešte dodať, že pred dnešnou opravou svietili iba 4 lampy z celkového počtu 11 a po dnešnej oprave svieti 6 z 11.

Takže pri dvoch lampách porucha stále pretrváva.
#49 | odpovedať 08.11.2013 07:57:24
prednosta Ľubomír Turcer

Vážený diskutujúci, verte že nie je záujem mesta komplikovať život občanom a už vôbec nie niekoho provokovať. V prípade Sládkovičovej ulice došlo k technickej poruche a odstraňuje sa. Z celkového počtu 11 lámp bude po oprave svietiť 8.
K šetreniu sme donútení nie len na osvetlení, ale u všetkých bežných výdajov a to preto, lebo nás do toho núti štát. Dostávame menšie podielové dane, čo v prípade mesta Ilava predstavuje cca 150 000 Euro výpadok v roku 2013. Podľa dohody Združenia miest a obcí slovenska s vládou musíme celkom ušetriť oproti roku 2012 na bežných výdajoch 5% čo je asi 170 000.-Euro.Obce a mestá teda zachraňujú to, čo politici nezvládli. Rekonštrukcia verejného osvetlenia v úseku od cintorína po Leoni a od Skaly po zatáčku pod väznicou mešká pre obštrukcie riadiaceho orgánu a pre neodborne pripravený zákon o verejnom obstarávaní. Mesto Ilava ukončilo verejné obstarávanie až v tomto týždni, ale pre istotu išla dokumentácia na Úrad pre verejné obstarávanie aby proces posúdili. Ak ho odobria, podpisujeme zmluvu s dodávateľom a na jar 2014 by sme pristúpili k realizácii. Chceme sa vyhnúť tomu, že nám po realizácii pri monitorovaní nájdu nejaké neoprávnené náklady a že budeme musieť vrátiť značnú sumu štátu. Napríklad Nemšová musela vrátiť čiastku, ktorá mesto dostáva do nútenej správy a idú sa súdiť so štátom. Pokiaľ nemajú od Úradu pre verejné obstarávanie schválený proces obstarania nemajú na súde ani šancu peniaze získať naspäť. Tomuto sa chceme vyhnúť aby sme mesto o príspevok z EU nakoniec nepripravili. Naša opatrnosť je na mieste zvlášť teraz, keď ministerstvá a úradníci z EU, i napriek propagácii grantov, v skutočnosti hľadajú cesty ako peniaze pozdržať, alebo nedať.
#48 | odpovedať 07.11.2013 23:18:35
Juko

Mesto Ilava má už od decembra 2012 schválenú pomoc 249850Eur na rekonštrukciu mestského osvetlenia.
Takže mesto nie je schopné ani za 1 rok ani len pohnúť s osvetlením. Namiesto toho aby sa snažili čo najskôr zrekonštruovať neekonomické osvetlenie čo najskôr aby sa ušetrilo, tak namiesto toho stále radšej šetríme vypínaním pouličných lámp!

Ľudia, ja viem, že už sa znova opakujem, ale na Sládkovičovej ulici zas a znova nesvieti pouličné osvetlenie. Takýto stav pretrváva už vyše týždňa. Už mi to ani z ďaleka neprichádza ako náhoda, ale ako provokácia zo strany mesta Ilava na moje pripomienky ohľadom úbohej úrovne mestského osvetlenia. Takéto provokácie mi prídu úplne úbohé, myslím, že sa to deje len na našej ulici. "Mesto" skúša, kedy si to všimnem a začnem sa sťažovať? Chcem od mesta tak veľmi veľa, keď chcem aby pred mojim domom svietila jedna pouličná lampa? Namiesto toho nesvieti celá ulica... Alebo vážne nedokážeme toto osvetlenie opraviť raz a poriadne?

Už sa nad tým prosím vážne zamyslime, či to je normálne...
#47 | odpovedať 18.10.2013 08:40:38
TSM Technické služby mesta

Vážení občania!

Ulica J.L.Bellu nesvieti z toho dôvodu, že pri prácach na výstavbe železnice došlo k pretrhnutiu kábla.

riaditeľ TSM

Pridať príspevok

1 2 3 4 > >>