Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Nočné osvetlenie

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#29 | odpovedať 20.09.2012 05:59:32
admin Informatik

Juko,
text príspevku je zapísaný tak ako mi bol daný od primátora, na neho sa tiež priamo s otázkami obracajte. A ak má dôvod odpovedať na stránke cez administrátora alebo kohokoľvek, je to jeho právo i rozhodnutie.
#28 | odpovedať 20.09.2012 05:03:47
Juko

Ahá a ešte by som chcel podotknúť pán Administrátor, že odpoveď primátora, ktorú ste zverejnili tu na fóre mi nebola nikdy doručená emailom.

Doposial sme si s pánom primátorom dopisovali priamo cez email. No môžeme to robiť aj stiedavo cez email aj cez prostredníka a cez fórum.
#27 | odpovedať 20.09.2012 04:58:31
Juko

Dobrý deň,

prvá reakcia nášho primátora ma naozaj vytočila a obratom som ju skopíroval aj sem tak ako mi prišla.

Ak tu chceme naťahovať s nejakými útržkami správ vytrhnutými z kontextu nech sa páči, môžete pokračovať. Alebo sem môžem kľudne prekopírovať celú konverzáciu, ktorá sa po prvotnej odbíjajúcej odpovedi rozbehla.

Áno uznávam, že primátorovu ponuku na stretnutie som odmietol. Moja vina. Bol som tesne pred odletom do USA a len pred pár dňami som sa vrátil. Rovnako aj odpoveď na tomto fóre prišla v čase kedy som bol už na ceste do USA.

Mimochodom celkom ma rozosmialo, že ste problém nazvali virtuálnym :-D.

Áno v emailoch som písal, že sa v noci po Ilave nepohybujem. Nebudem to tu rozvíjať. Môj problém nie je to, že sa nepohybujem ja po Ilave, ale to, že sa niekto pohybuje po mojom pozemku a kradne. No a pri vypnutých lampách pred aj za mojim pozemkom sa v Ilave necítim o nič bezpečnejšie a preto som si zaobstaral aj psa!

Ekonomické podmienky zmapované veru nemám. No stačí mi sedliacky rozum:
Košeca v noci sa svieti.
Dubnica nad Váhom v noci sa svieti.
Ilava v noci sa raz nesvieti. Potom sa svieti "každou druhou" lampou
Máme v Ilave zrekonštruovaný park.
Možno sme mohli radšej zrekonštruovať osvetlenie aby bolo úspornejšie.

Pre zaujímavosť by som chcel uviesť, že napríklad v New Yorku svietia niektoré lampy (cca každá 3) v parkoch a pri schodoch a na iných miestach 24 hodín denne.
#26 | odpovedať 30.08.2012 18:55:29
admin Informatik

Odpoveď primátora k téme osvetlenia k ponuke, ktorú dal prispievateľovi JUKO p. Jurajovii Koyšovi, aby s primátorom 28.8.2012 v utorok večer po 22:00 hod a v noci nad ránom cca 02:00 hod. v stredu 29.8.2012 prešiel mesto a pozreli a pohovorili si o osvetlení a možnostiach:

Odpoveď Juraja Koyša: "Dobrý deň, ďakujem za pozvanie, ale aj napriek tomu, že je zajtra(streda 29.8.2012) sviatok mám doma kopec roboty."

V mailoch ešte napísal, že v podstate sa vo večerných a nočných hodinách po Ilave ani nepohybuje.

Odpoveď primátora:
Ak je to tak vážny problém vážený pán, výzva primátora platí. Treba si nájsť čas, prekonať pohodlnosť. Potom nebude pochybnosť, že Váš záujem o tento problém je naozaj úprimný, že ho máte zmapovaný vo všetkých súvislostiach a že nezačína a nekončí len na nete. Aby to nebol problém len virtuálny. A boli pochopené všeobecno spoločensko ekonomické podmienky a problémy v ktorých žijeme nielen v Ilavskej samospráve, ale aj Ilavskej, a vôbec v štáte,Únii,spoločnosti.

S úctou primátor Ing. Š. Daško
#25 | odpovedať 30.08.2012 17:44:04
Miroslava

Dobrý deň pán primátor,taktiež by ma zaujímalo do kedy budete šetriť na verejnom osvetlení na úkor ochrany obyvateľov.Keď sa nám cez leto stmieva neskôr,to znamená,že sa už večer vôbec nebude svietiť?Už som zažila, ked som sa vracala domov dokonca o 22hej hodine a nevidela som na krok pred seba.To nemyslíte vážne!!!Bývam tu cca 2 roky a zisťujem,že toto mesto nie je hodné okresného. Pár obchodíkov,ktoré sú zatvorené už o 16-tej,nehovoriac o pošte,keď idete z práce tak tam už nič nevybavíte lebo už je zatvorená.A čo mestská polícia pán primátor,do kedy bez nej budeme?A aby som ešte nezabudla na pravidelne sa opakujúce sekundové výpadky el.prúdu,vďaka ktorým nám odišiel nie jeden el.prijímač.Nielen pri nepriaznivom počasí ale dokonca keď nie je na oblohe ani mráčika a človek sa môže sťažovať na lampárni.VIVAT ILAVA!!!
#24 | odpovedať 27.08.2012 09:12:33
Juko

Odpoveď prímátora na to aby sa vyjadril k problematike diskutovanej na tomto fóre:

Osvetlenie je primerané finančným možnostiam mesta. Svieti sa.Postoj a súčasnú situáciu sme vysvetlovali a zverejnili.

primátor
#23 | odpovedať 25.08.2012 17:34:24
Juko

Tak ma ešte napadlo:
Motorové vozidlá majú v obci zakázané používať diaľkové svetlá, lebo veď väčšinou sa v obci svieti.
No a teraz keď v Ilave v noci nevidím ani na krok, tak si nemôžem zasvietiť s diaľkovými, či mám niekoho zraziť, či nabúrať?

Mimochodom ma napadlo, že by sme mohli ešte ušetriť na base. Veď aj tam by sme mohli zhasnúť každú druhú lampu, veď ich je tam dosť, nie? Prípadne tiež by sme ich mohli od 0:00 do 4:00 zhasnúť veď vezni vtedy tiež spia :)
#22 | odpovedať 25.08.2012 17:30:04
Juko

Ako by nestačilo šetriť na mestskom osvetlení od 0:00 do 4:00 tak sme ešte ubrali.

Posledné asi dva mesiace mi nesvietila lampa pred domom, už som to nevydržal a išiel som to nahlásiť, ale čo som sa nedozvedel? V Ilave sa šetrí a tak nemusí svietiť každá lampa, stačí každá druhá, alebo každá tretia pri hlavnej ceste. No a práve tá pred mojim domom tiež nesvieti kvôli šetreniu.

Takže už by som povedal, že tu máme už aj diskrimináciu, lebo niekomu môže svietiť lampa pred domom a mne už asi (nikdy) svietiť nebude, čo je smutné, že aj na druhej strane nášho pozemku to tiež nejako blbo vyšlo a tým pádom nesvieti lampa ani tam. Takže lampa nesvieti ani pri mojej záhrade, z ktorej mi už dávnejšie keď sa ešte v noci svietilo niekto pooberal hrušky, rajčiny, uhorky, vykopal mrkvu...

Možno by sme mohli ešte navrhnúť mestu v rámci šetrenia opatrenia ako napríklad blikanie, veď prečo by lampa musela svietiť nonstop, nech bliká, to stačí.

Takže toto ma už seriózne vytáča a idem napísať email primátorovi. Ak nedostanem uspokojujúcu odpoveď podniknem ďalšie kroky.
#21 | odpovedať 01.08.2012 11:46:40
Lenka

tým, čo pracujú na Mestskom úrade je to fuk.. ale niektorí ľudia chodia domov z práce aj neskoro v noci, nie hneď po obede... nie je mi všetko jedno, keď idem sama.. a ešte keď v Ilave máme takých super "susedov" ako sú bezdomovci.. naozaj to nie je sranda.. ale nevadí, hlavne, že sa ušetrí.. to že na sihoti ľuďom pokradli prádlo z balkónov alebo porozoberali autá.. veď to nič nie je. túto hlúposť zrušíte až keď sa niekomu naozaj niečo vážne stane. potom sa už môžete len za hlavy chytať...
#20 | odpovedať 15.07.2012 16:21:53
Juko

Myslím, že niekto by mohol založiť facebookovú stránku, nech sa tento problém rozšíri. Lebo toto málo kto číta...
#19 | odpovedať 09.07.2012 11:21:06
mubarakobama

k tomu udajnemu "setreniu"
ak som spravne pochopil clanok v ilavskom mesacniku, nase vedenie sa chvali prebytkovym plnenim mestskeho rozpoctu v sume cca 200.000,- eur. aako tu niekto oficialny v diskusii vyssie napisal, nesvietenim sa udajne usetri "az" 800 € mesacne- cize sme hospodarsky na tom uplne v pohode a napriek tomu radsej usetrime 4800,- € (ktore by sme si kludne mohli dovolit minut) ako by sme svietili? nechapem, ale zrejme nam niekto nehovori celkom pravdu
#18 | odpovedať 08.07.2012 23:40:30
Michal Schiller Michal Schiller

ked už šetríme...prečo svieti vianočná výzdoba v centre mesta,ked je leto??
#17 | odpovedať 30.06.2012 22:47:32
Juko

Dobrý deň,

vidím, že s týmto problémom sa nič nedeje a TMS úspešne bojkotujú odpovedať.

Už sa mi viac krát prihodila nejaká tá krádež, vecí z dvora. Našťastie ešte stále nič "cenné", boli to veci ako ovocie (obratie komplet stromu), zelenina (vybratie komplet skleníka), resp. nejaké plechy a podobne. Doteraz som nad tým mávol rukou, ale odteraz každú krádež ohlásim, nech je vidieť, že v noci sa zvýšila kriminalita. Okrem iného som si zaobstaral aj psa...

Napríklad dnes sa na celej Sládkovičovej ulici nesvieti a to je ešte len 22:30 aj toto je súčasťou šetrenia, alebo sa budeme vyhovárať na nejakú poruchu?

Myslím, že nie som ani z ďaleka jediný obyvateľ Ilavy, ktorého táto situácia s osvetlením kvalitne vytáča. Podľa mňa by s vecami vedel pohnúť napríklad nejaký organizovaný protest pred mestským úradom, plus zavolať do televízie napr. do Markízy to TV novín, alebo ešte lepšie a symbolickejšie by bolo zavolať do priamo lampárne na TV markíza.

Keď ma táto situácia vytočí len o trošku viac (napr. nejaká krádež, a pod.) tak sám takýto protest aj s TV médiami zorgranizujem.

Ďakujem
#16 | odpovedať 12.06.2012 20:51:53
Veron

Zdravim diskutujucich...rada by som pozdravila aj vedenie mesta, ale ako tak pozerám, do odpovedí v tejto téme sa im moc nechce...ale predsa skúsim aj ja. Po dlhej dobe som si "pretiahla" vecierku v Ilave a bola som tak vystrasena ked som zistila, ze sa vazne na celej Sihoti nesvieti, ze az... mala som chut zobrat si taxik aby ma previezol o 1 ULICU!!!! Alebo ma este tak napadlo, keby mam cislo, zavolat niekomu tam hore, nech mi poradi, co mam robit, alebo ci mi ten taxik preplati :)) No ale dost zartov, ja uz sa v IL moc nezdrziavam, ale cudujem sa vam vsetkym, ze nic proti tomuto nezmyselnemu nariadeniu nespravite! Ved sa trosku posnazte a nemlcte...vidite, ze vypisovanie nepomaha... Toto je setrenie? Podla mna sa setri tak, ze sa vypne kazda druha lampa napriklad aj v celom meste... ale ako vam kompetentni odpovedali na to, ze ohrozuju bezpecnost obyvatelov mesta a ich majetku? Nema to byt nahodou naopak? Ze by mali ten poriadok v meste a bezpecnost ludi zabezpecovat? Napriklad aj verejnym osvetlenim???? Preco toto nariadenie este nikto nenapadol? Nehovoriac o nerovnosti medzi jednotlivymi ulicami....niekde tam hore si zasluzia vediet, kam stupaju a "tam dole" proste nie? Kto rozhoduje o tom, ktorej ulici vezme pocit bezpecnosti???? Je to otrasne!
#15 | odpovedať 08.04.2012 22:41:40
Ivana

Tiež by ma zaujímalo, či je "mestu" prednejšie zvýšiť kontrolórovi plat alebo bezpečnosť obyvateľov. A ešte aj to, že keď nám ukradnú alebo vykradnú autá, alebo sa niekomu niečo stane v noci, či mesto vezme na seba zodpovednosť?!!
#14 | odpovedať 21.03.2012 01:11:00
Daniela

Nevedela som pochopiť z akého dôvodu nereagujú, neodpovedajú kompetentní na príspevky od obyvateľov mesta, čo sa týka vypínania nočného osvetlenia.Vôbec ich nezaujíma, že pribúdajú vykrádačky áut, že každý ktorý sa ocitne v noci vonku má obavu o svoj život, hrozí mu nebezpečie , nevidieť ani na krok, ale dnes keď som sa zúčastnila MsZ pochopila som prečo treba šetriť € na osvetlení. Jednoducho , kdesi treba ubrať, aby sa mohlo pridať. Šetríme na osvetlení a tak nie je problém odsúhlasiť zvýšenie platu hl. kontrolórovi mesta . Kdesi sa tie ušetrené peniaze musia vykázať. Čo Vy na to ?
#13 | odpovedať 14.03.2012 18:59:19
vladolubkaromanka vlado

chcem sa podakovat tym ludom ktory schvalili vypnut nocne osvetlenie na sihoti dnes vnoci mi ukadli dve spetne zrkadla a bocne listy z auta ktore som mal pred domom skoda cca 70 euro. takze by som chcel vediet dokedy sa tu bude este setrit pokial ukradnu niake auta. poprosim odpoved
#12 | odpovedať 23.02.2012 10:13:40
tatien

Ďakujeme.
Ale prosím vás nevypínajte v noci svetlá.nikdy neviete kto vás môže prepadnúť.Naozaj je to nebezpečné
#11 | odpovedať 23.02.2012 06:55:49
TSM Technické služby mesta

Vážení občania!

Z dôvodu vykonávania opráv na verejnom osvetlení, je nutné, aby osvetlenie na ktorom sa oprava vykonáva, bolo na nevyhnutne potrený čas zapnuté aj cez deň.
Za porozumenie ďakujeme.
#10 | odpovedať 22.02.2012 11:32:46
mubarakobama

mame super vyhodne urobeny park, za ktory sme zaplatili iba cca 40000 €-tolko priblizxne bola spoluucast mesta, nikto uz nehovori o tom, že aj tie zvysne peniaze bolo treba z niecoho zaplatit....a podla jedneho vyskumu, o ktorom som cital, nas 1 € z eurofiondov stoji cca 90 centov, cize tolko k vyhodnosti- a to uz nehovorim o tom, ze kazdy kto si vie spocitat 1+1 vidi, ze ten park bol brutalne prerazeny-ale to je problem eurofondov vo vseobecnosti a aj problem vsetkeho, co sa financuje z iniých nez vlastnych penazi- myslim tym pripad, ked tie ine nez vlastne peniaze nie je uver, ale fakticky (ucelovo urceny) dar. Povieme si, preco si ich nezobrat a spravit hoci aj nieco co nepotrebujeme, ved na neico, co by sme potrebovali viacej, nam ich aj tak nedaju.
Hlavne ze mesto nesvietenim usetri 800 € mesacne-cize za nasu vyhodnu a minimalnu spoluucast sa mohlo svietit cca 4 roky. tolko k vyhodnosti. mame par ale nesvietime. nabuduce mozno budeme mat stometrovy bazen alebo fontanu alebo aquapark alebo treningove ihriisko pre nasich vynikajucich futbalistov alebo podobnu "dolezitu" vec, ale nebudeme mat peniaze na vyvazanie odpadu alebo opravu ciest...ale co sa tyka tych ciestm, tie uz tusim nemame teraz

Pridať príspevok

<< < 1 2 3 4 > >>