Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Nočné osvetlenie

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#9 | odpovedať 22.02.2012 11:19:25
tatien

Dobrý deň.
Niektorý ľudia chodia domov z prace aj v neskorých nočných hodinách a verte mi že sa tými ulicami aj boja chodiť domov.najviac ma hnevá to že údajne šetríte na osvetlení.ale dnes som išla po ulici na SNP o 11:00 predpoludním a co nevidím?všetky pouličné lampy svietia?viete mi to nejako vysveliť,lebo ja tomu vôbec nerozumiem a iba ma to rozčuľuje.je toto už normálne?ja si myslím,že nie.prosim vyjadrite sa mi k tomu.robíte všetko nopak a na tie vaše chyby doplácame len mi občania
#8 | odpovedať 29.12.2011 14:06:48
Juko

Dobrý deň,

táto politika s osvetlením sa mi von koncom nepáči. Ešte cez leto, keď osvetlenie fungovalo nám niekto vykrádal záhradu. Jednalo sa o kompletné obratie hrušky, vybielenie skleníka a pododobne. Následne na to som namontoval senzorové osvetlenie na dvor a zrušila sa záhrada.

Moja pointa v čase keď kompletne fungovalo osvetlenie sa našli ľudia, ktorí bez problémov a hanbi pobehovali po našej záhrade a zberali našu úrodu a to všetko pod veľkým panelákom, kde ich mohol hocikto vidieť.

V súčasnosti je v noci taká tma, že by tam mohlo pobehovať celé komando zlodejov a nikto si to ani nevšimne. Podľa mňa táto "tma" bude trvať iba dovtedy kým sa naozaj niečo nezvrhne, nestane nejaká poriadna krádež, prepadnutie, alebo iné nešťastie.

Teraz by som sa rád spýtal technických služieb mesta. Tvrdíte, že "predpokladaná úspora 800,- EUR/mesiac" tak na čo budú tieto "ušetrené" peniaze využité? Keď niekoho prepadnú v tmavej uličke, tak dostane odškodnenie od mesta?

Zároveň, by som chcel vedieť, či to takto s osvetlením funguje aj v nejakých iných mestách, alebo to je len náš revolučný nápad?

Osobne si neviem predstaviť ako by to vyzeralo s kriminalitov a nehodami, keby sa napríklad v takej Bratislave začalo šetriť rovnako, tam by bola úspora isto obrovská možno aj 40 000€/mesačne.

Vopred pekne ďakujem za odpoveď.
#7 | odpovedať 12.12.2011 17:27:17
terrina

A ten rozvadzač vyhorel pre všetky tie stále nesvietiace ulice? Ak to nesvietenie na ostatných uliciach je z dôvodu šetrenia, prosila by som uviesť rozpis, podľa ktorého sa osvetlenie vypína postupne aj v iných častiach Ilavy.
#6 | odpovedať 12.12.2011 06:25:57
TSM Technické služby mesta

Vážení občania!

Oznamujeme Vám, že v mestskej časti Sihoť vyhorel rozvádzač SSE, odkiaľ je prívod elektickej energie do nášho rozvádzača na verejné osvetlenie.
SSE prisľúbili odstrániť poruchu čím skôr.

Riaditeľ TSM
#5 | odpovedať 11.12.2011 20:55:11
oskar oskar

Dobry den,
no nehnevajte sa, ale toto uz je prilis....To, ze vypinate lampy od 24,00 hod. do 04,00 hod., dobre..Ale, ze cely vikend na Sihoti nesvietia lampy, tak to uz je prilis...O pol piatej, t.j. 16,30 uz byva tma, takze osvetlenie by sa aj hodilo. Na Sihoti je dost malych deti a neznamena, ked je vonku tma, musime byt s detmi doma..No ale inak sa to ani neda.., ked nevidime na krok..!!
A to nehovorim o tom, ze vacsina ludi si parkuje svoje auta na ulici..Treba asi, aby sa vykradlo alebo ukradlo par aut a potom sa mozno primator zobudi, ze kvôli 800 eur nam to za to nestojii..No velka chyba, ze som volila tohto primator..A nakoniec..., tak niektore ulice maju pravo na osvetlenie a niektore nie.. Mesto Ilava sa moze hanbit..!!!!
#4 | odpovedať 11.12.2011 20:28:07
jana7V odpovediach na nocne osvetlenie pisete, ze na Sihoti sa vypina o 24.hodine. Zvlastne je ze to osvetlenie nesvieti vobec. Ono sa ani nema dovod vypnut o tej spominanej polnoci, pretoze vazeni . . . . ho ani neracia zapnut, ked padne tma. Teraz pisem o 20.22. a osvetlenie nesvieti. Vsak naco??? !!!! Sihotania vydrzia! Hlavne ze sa pekne svieti hore v meste ********


#3 | odpovedať 11.12.2011 17:41:59
sk-il

Na Sihoti už niekoľko dní nefunguje osvetlenie ani vo večerných hodinách. Tento stav asi už nie je súčasťou šetrenia. Ďakujem.
#2 | odpovedať 05.12.2011 18:37:40
Mario Hrubý Mario Hrubý

Juko, odpoveď je v téme Otázky a odpovede.
#1 | odpovedať 05.12.2011 13:27:26
Juko

Dobrý deň,

väčšinu času som mimo Ilavy, ale nemohol som si nevšimnúť, že nočné osvetlenie v neskorších nočných hodinách v niektorých uliciach je vypnuté.

Jedná sa o šetrenie energie? Alebo v čom je háčik?

Pridať príspevok

<< < 1 2 3 4