Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Osobné úvahy prispievateľov

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3430 | odpovedať 09.06.2018 17:56:49
občianka2

O našom zdravotníctve som našla presné vyjadrenie v dnešnom komentári denníka SME: "Ak chcete zdravotnícke služby v kvalite a na úrovni prijatie (u odborného lekára ), choďte k veterinárovi."
#3406 | odpovedať 23.12.2017 18:50:11
občianka2


Diskutujúcim na stránke mesta prajem požehnané vianočné sviatky a v novom roku nech sa nám splnia všetky spravodlivé želania.
#3405 | odpovedať 24.11.2017 08:28:57
občianka2

Včera bol dobrý komentár s diskusiou v SME, v ktorom sa môžeme nájsť: Slovensko ničí lowcostová mentalita. Kedy s tým niečo urobíme?

Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/20700996/slovensko-lowcostova-krajina.html#ixzz4zKdUx1yX
#3404 | odpovedať 06.11.2017 09:54:49
občianka2

Máme „múdrych“ voličov, vďaka. Gratulujeme víťazom volieb a dúfame, že novom funkčnom období bude staronový župan pán Baška a poslanec pán Cíbik, ktorí u nás získali najviac hlasov, konať spravodlivejšie a nadelia nám väčší balík peňazí pre rozvoj mesta a jeho spádovej oblastí, aby tak, ako primátor mesta Pov. Bystrica sme mohli raz povedať, „ že okres získal z kraja obrovský balík peňazí. … že toľko sa tam doteraz nepodarilo dotiahnuť.“

#3403 | odpovedať 30.10.2017 15:54:37
občianka2

Už nám boli doručené letáky všetkých kandidátov v Trenčianskom kraji. Niečo lepšie ako odkaz na rozprávku O troch grošoch je to, aký význam či právo prisúdia kandidáti vo svojom programe kritériám spravodlivosti, ktorá by mala byť charakteristickým znakom každej moci, aby sme spravodlivosti politickej moci nemuseli domáhať. Už v starom biblickom svete platili kritériá spravodlivosti, o ktorých sa zmieňuje Písmo: „... lebo sa patrí, aby sme splnili všetko, čo je spravodlivé.“ Mt 3,15
Podporme teda vo voľbách reprezentatívny hlas mladej generácie, ktorá sa nespája s menami politických strán, ani s menami doterajších primátorov a starostov, ktorých volebné sľuby sú len peknou rozprávkou. A čo doteraz urobili pre rozvoj nášho mesta a spádovej časti nášho okresu, nám doteraz neprezradili.
#3402 | odpovedať 27.10.2017 15:43:20
občianka2

Vážený pán Baška, súčasný predseda nášho kraja, aj jeho kandidát v najbližších voľbách! Trenčiansky kraj má 9 okresov, pre správne racionálne rozhodovanie vo voľbách by sme chceli vedieť, či v rámci rozvoja nášho kraja je kvalita života a jeho služieb v našom okresnom meste na úrovni iných okresov kraja, alebo rozvoj okresov koordinujú len naše dane? Tak asi len sadzbou daní môžeme byť na úrovni okresného mesta a chválime sa, že sme okres. Predsa za naše dane sa musia poskytovať aj služby, ktoré vieme aj vymenovať, pretože zlepšujú kvalitu života v našom okresnom meste.
#3401 | odpovedať 26.10.2017 12:24:13
občianka2

Pán MUDr. Cíbik, vo funkcii poslanca VÚC ste už 2. volebné obdobie a kandidujete do tretice. Chcela by som sa Vás opýtať, čo ste presadili ako poslanec VÚC pre náš okres a jeho celú spádovú oblasť, aby sme nemali pocit, že kandidujete len pre svoje finančné výhody. Myslím si, že aj naše okresné mesto zaostáva v rozvoji za okolím, neviem z akých dôvodov, nemá kúpalisko, má len jeden veľkoobchod pre celú spádovú oblasť, chátrajúce historické pamiatky, ... Občas cestujem z Ilavy vlakom a napríklad chodník z námestia na železničnú stanicu je v havarijnom stave. Čo z týchto spomenutých vecí sa malo a môže riešiť z finančných prostriedkov kraja?
#3400 | odpovedať 25.10.2017 15:35:53
občianka2

V regionálne novinách MY som sa dočítala, že primátor mesta Pov. Bystrice sa chváli tým, že ich okres získal z kraja obrovský balík peňazí. Dokonca si dovolil tvrdiť, že toľko sa tam doteraz nepodarilo dotiahnuť. Aj obyvatelia nášho okresného mesta majú záujem, aby sa ich mesto rozvíjalo. Preto sa chcem opýtať, čím nás môžu presvedčiť kandidáti za stranu Smer, SNS, Hid vo voľbách do VÚC, keď chcú zas získať všetku moc v kraji, aký balík peňazí za posledné štyri roky investoval náš kraj do okresného mesta Ilava? Či vám zas ide len o dvojnásobné platy? Ja vidím v našom okresnom meste len chátrajúce historické pamiatky a staré domy na spadnutie a tých nie je málo, rozbité chodníky, jeden veľkoobchod pre celú spádovú oblasť, to je naša infraštruktúra, keď to vidím ani sa mi nechce ísť k voľbám, hoci by som chcela voľbami spravodlivých politikov pospájať, aby konali hlavne spravodlivo a dobre.
#3399 | odpovedať 23.10.2017 16:26:40
občianka2

V dnešných novinách nášho doterajšieho župana pána Jaroslava Bašku som sa dočítala o transparentnosti nášho kraja, ku ktorej sa môže vyjadriť každý, kto chce rozmýšľať. Dozvedela som sa aj mená kandidátov na poslancov za volebný obvod Ilava, za vládnu stranu Smer, SNS a MOST-HÍD. Rozmýšľam, prečo občiansku verejnosť môžu v kraji zastupovať okrem riaditeľa školy len poslanci z radov starostov a primátorov a politickej nominácie?
#3398 | odpovedať 18.10.2017 10:18:26
občianka2

Nedávno pán premiér Fico povedal, že "VÚC ešte nepresvedčili ľudí, preto majú slabú voličskú podporu." Nepovedal príčinu, prečo nepresvedčili, myslím si, že preto, lebo neposkytujú služby, ktoré zlepšujú kvalitu života ľudí v mestách a obciach. Nevidieť, že sa zlepšuje ich infraštruktúra, nevenujú tomu dostatočnú pozornosť. Chýbajú kúpaliská, parkoviská, cyklotrasy, najviac
chátrajú staré historické pamiatky, o ktoré sa nemá kto starať a chrániť. Ďalej ľudí trápia rozbité chodníky, cesty, zanedbaná zeleň, … preplnené ambulancie lekárov tu nestačia vybavovať pacientov, na ošetrenie musíte čakať často aj viac ako pol dňa. Niektoré menšie okresné mestá skončili možno aj na úrovni kopaníc, čo sa týka infraštruktúry, nejedná sa nám len o nezamestnanosť.
V politike krajov vidíme len ďalšie zárobkové možnosti
politikov, ktorí chcú aj 2 dobre platené štátne politické
funkcie, v samospráve, v župe, alebo aj v parlamente. Aj tu platí, že s jedlom rastie chuť. Ľudia nevidia, ako sa peniaze v kraji vynakladajú. Obyčajne sme zvykli vo voľbách do VÚC zvoliť politikov vládnej strany, aby sme získali viac dotácií či výhod od štátu, ale aj tak sme z toho nič nezískali pre naše mesto.
#3397 | odpovedať 16.10.2017 07:28:12
občianka2

Nech sa pred voľbami pochváli náš Trenčiansky kraj, čo urobil pre vyrovnanie rozdielov medzi okresmi pre naše mesto. Ako odmenil Smer jeho aj naše volebné stredisko, doteraz sa nám neodvďačil. Politici, ktorých sme nevoli len pre ich politické výhody, alebo na obohatenie, nám zobrali aj to, čo tu bolo: nemocnicu, pivovar, kúpalisko, poľnohospodárske družstvo, autobusovú dopravu,... Čo nám tu po komunistoch zostalo, budova domu kultúry, väznica a chátrajúce kultúrne pamiatky, ktoré nikto nechráni. Na takú úroveň sa naše okresné mesto dostalo., kde išli dotácie z kraja?
#3396 | odpovedať 05.10.2017 18:43:46
občianka2

Blížia sa voľby do kraja, budme sa rozhodovať voliť podľa toho, koľko dotácií sme z kraja do nášho okresného mesta dostali. Vraj župan v BSK za 5 rokov zarobí 144000 € v čistom, dočítala som sa v dnešnej diskusii novín SME, tak to určite viac zarobí primátor, alebo starosta, ktorí sa hlása aj za poslancov do kraja. Čo z toho očakávajú, ďalšie finančné výhody pre seba, alebo zlučovaním týchto funkcií chcú pozháňať viac dotácií pre svoje mesto, alebo obec?
#3395 | odpovedať 27.09.2017 08:17:21
občianka2

Vážime si všetko, čo mesto pre nás občanov robí. Nedávno som si vypočula od istej dôchodkyne zaujímavý názor: „že ľudia píšu primátorovi, čo má robiť.“ Prijala som to ako výčitku, čo občania by to nemali robiť, ani to žiadnym spôsobom ovplyvňovať, pretože každá moc vyžaduje len poslušnosť. V politickej moci nemôže platiť ani to biblické, urobím tak, ako by som chcel, aby urobili mne. Napriek tomu si myslím, že v demokratickej spoločnosti majú občania okrem volebného práva aj právo povedať svoj názor na adresu výkonu moci, či je to už ich politický protivník alebo jeho partner. Názory občanov sú zárukou občianskej aktivity, a to čo majú sledovať je kontrola moci, napríklad: či sa za naše dane poskytujú kvalitné služby pre napredovanie rozvoja mesta, či sa peniaze mesta a štátne dotácie správne vynakladajú, či výkon moci rešpektuje hodnoty spravodlivosti, rôzne investičné akcie, …
Vládna moc nemusí rešpektovať naše občianske názory, argumenty a pripomienky, voľby nám umožňujú priority občanov presadiť.
#3394 | odpovedať 20.09.2017 14:55:14
Ing. Janušek

S údivom som sledoval záznam z mestského zastupiteľstva zo dňa 19. 9. 2017 v Iliavke a neveril som vlastným ušiam čo som počul od jedného diskutujúceho z pléna. Vraj sa dotyčný pán oboznámil s dokumentáciou prístavby MŠ Klobušiciach a môžem len konštatovať že dotyčný pán -neviem odkiaľ bral informácie, ale keby sa oboznámil s projektom na našom oddelení výstavby a životného prostredia tak by netvrdil, že štvorcový meter prístavby stojí 1500€/m2. Pospájanie jabĺk s hruškami evidentne prospelo v danej chvíli na očierňovanie a dezinformáciu. Samozrejme matematika nepustí vydeliť celkový náklad stavby s metrami štvorcovými (to je tak jednoduché) a už je „škandál na svete“ tomu ľudia rozumejú. Ale keby sa dotyčný pán oboznámil s projektom, tak by sa dozvedel aj to, že v cene sú aj práce na starej MŠ - odkanalizovanie (prípojka kanalizácie), doplnenie plynového kotla a úprava pôvodnej kotolne, úprava kuchyne, úprava rozvodov plynu a podobne. Cena za meter m2 je v iných hodnotách. Tieto rozpočtové ceny sú predbežné a sú predmetom zreálnenia v prebiehajúcej súťaži. Má možnosť sa zúčastniť každý, kto splní podmienky súťaže a môže dať uchádzač optimálnu cenu.
#3393 | odpovedať 14.09.2017 07:44:43
občianka2

V okrajovej časti nápravného zariadenia, v smere starej pošty, sú kvalitne opravené schody. Takúto kvalitnú opravu by si zaslúžili aj schody z mesta smerom na železničnú stanicu a smerom do kostola. Keď sa pozeráme na staré pamiatky nášho mesta, ktoré si vyžadujú opravy, sme z toho smutní. A čo je s prísľubom 900 tis. eur , ktorý bol uverejnený v novinách,, na oživenie výroby piva. Neviem, či sa nám oplatí voliť do kraja politikov, keď nemáme z volebných výsledkov žiadne výhody, ktoré by sa prejavili v dotáciách na opravy kultúrnych pamiatok, v zlepšení infraštruktúry, a iných stavebných úpravách ciest a chodníkov. Neosvedčila sa nám voličom ani kombinácia, aby politik zastával viacero funkcii, na úrovni mesta, alebo obce a kraja,či parlamentu. Takáto volebná kombinácia sa neprejavila na zveľaďovaní nášho mesta, nebola to kombinácia k lepšiemu, bola to len finančná výhoda pre takého politika.
#3392 | odpovedať 08.09.2017 10:46:04
občianka2

Chcem sa opýtať, prečo je prístupová cesta na záhradkársku osadu Lašteky v lepšom stave ako na osadu Ďuriháj. Či je to v tom, že platia vyššie dane, alebo je to problém vyrovnať so strojom nerovnosti prístupovej cesty na Ďuriháj.
Čo sú to za stavebné aktivity v dolnej časti záhradkárskej osady Ďuriháj, prečo sa tam musia parkovať ťažké motorové vozidlá, ničiť cestu a,rušiť a znečisťovať prírodu.
#3391 | odpovedať 17.08.2017 08:40:45
občianka2

Na pozvanie mojej dcéry a jej manžela sme boli na dovolenke na východe Slovenska. Ako prvé som si všimla, že majú starostlivo udržiavané kostoly, ktoré boli postavené prevažne v gotickom štýle. Spišská Nová Ves má tiež pekný gotický kostol a vo sviatok sa konala bohoslužba, ktorá bola obetovaná za darcov na zbierky kostola. Na pozvanie farnosti sa zúčastnil aj ich biskup. My by sme sa tiež mali rozhovoriť o potrebe opráv nášho kostola, ktorá sa týka nás všetkých. Dve veže kostola nemá každé mesto, to zdôrazňuje jeho jedinečnosť a výnimočnosť.
Všimla som si tiež, že v mnohých okresných mestách bolo parkovisko v centre mesta spoplatnené, alebo vyhlásené za pešiu zónu, aby sa vylepšila oddychová zóna mesta. Na čo sú nám v parku lavičky, to sa máme pozerať na preplnené parkovisko s vodotryskom? Naše okresné mesto by sa malo odprezentovať aj inak, ako mesto s oddychovou zónou a skrášlené kvetinovou výzdobou. Ak si naši obchodníci myslia, že keď bude plné námestie zaparkovaných aut, že budú mať plné obchody zákazníkov, môže to byť práve naopak. Prajem pekný požehnaný deň.
#3390 | odpovedať 30.07.2017 20:21:27
občianka2

Naša blízka rodina z okolia Bratislavy po návšteve nášho mesta vyhlásila, že je tu veľa drahých áut, a z toho vyplýva, že tu žije veľa bohatých ľudí, ktorí by mohli prispievať aj na opravy kultúrnych pamiatok nášho mesta. Ako bohumilý darca sa tu v Ilave doteraz nikto nenašiel, ktorý by prispel aj na opravu najkrajšej barokovej kultúrnej pamiatky, kostola, ale v iných mestách, možno i v menších obciach, sú známi aj takýto darcovia.
#3389 | odpovedať 24.07.2017 14:45:58
občianka2

Bývalá budova centra voľného času by potrebovala zasklenie niekoľkých rozbitých okien, aby to nekazilo dojem návštevníkom tradičného ilavského jarmoku, či je to zbytočné? Dobrým príkladom pre všetkých kresťanov nášho mesta a pre naše chátrajúce historické pamiatky môže byť bývalá budova fary, ktorú ako zreštaurovanú môžeme zaradiť k paráde nášho mesta.
#3388 | odpovedať 19.07.2017 20:52:47
občianka2

Naša dcéra sa na návšteve rodičov v Ilave pýta kompetentných samosprávy mesta, kedy sa opraví diera na čelnej fasáde kostola? Veď kostol v Ilave je hlavná dominanta mesta, a zároveň kultúrna pamiatka mesta. Nikomu to azda nevadí, alebo stačí, že je tam len tabuľka, že je to kultúrna pamiatka, a kultúrne pamiatky sa v našom meste nikto nestará.

Pridať príspevok

1 2 3 4 5 > >>