Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Osobné úvahy prispievateľov

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3447 | odpovedať 31.12.2018 09:56:29
občianka2

Milí diskutujúci,
prajem Vám úspešný, šťastný a požehnaný nový rok. Súčasne Vám posielam biblickú nádej, ktorá je zapísaná v evanjeliu podľa Matúša, 7. kapitola, verše 7,8 :
„Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám! Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria.“
#3446 | odpovedať 24.12.2018 15:29:54
admin Informatik

Pani občianka, téma "Osobné úvahy prispievateľov" nevznikla z dôvodu hodnotenia príspevkov a tiež nie pre šikanovanie diskutujúcich, ale preto, aby oddelila príspevky zásadne sa odlišujúce od tém v ktorých boli uvádzané. Predovšetkým sme tým vyhoveli žiadosti niekoľkých občanov a aj to až po dlhodobo sa opakujúcom rovnakom probléme.

Prajem Vám i všetkým diskutujúcim pokojné a radostné Vianoce.
#3445 | odpovedať 23.12.2018 11:49:28
občianka2

Príjemne ma prekvapilo, že v Ilave sa prihlásilo k sláveniu vianočných sviatkov tak veľa veriacich. Len aby sme to vedeli prejaviť aj medziľudských vzťahoch. Obdivuhodné by tiež bolo, ak by sme vedeli takú jednotu preukázať aj vo voľbách. Chcela by som sa opýtať, či aj v novom funkčnom období bude musieť samospráva hodnotiť príspevky, z kategórie niektorých občanov, ako Osobitné úvahy prispievateľov. A v zložení mestského rozpočtu sa nevyznám.
#3444 | odpovedať 19.09.2018 07:59:19
občianka2

Nedávno pri osobnej návšteve Pov. Bystrice som si všimla, že ani za komunistov nebolo mesto také pekné ako je dnes, s bohatou výzdobou kvetín a obnovených verejných priestorov v centrálnej časti mesta. Možno majú viac priateľov a spolužiakov v našom kraji. A nám sa len horko-ťažko opravuje chodník na železničnú stanicu.
#3443 | odpovedať 18.09.2018 18:50:03
občianka2

Všimla som si, že odborný lekár si necháva podpísať dôchodcom výsledok zdravotného vyšetrenia a predpis liekov na chorobu, ale dôchodca by to nemal lekárovi podpisovať, pretože tomu nerozumie, či je tento spôsob liečby správny.
#3442 | odpovedať 05.09.2018 15:41:57
občianka2

Morálna etika zdravotníctva,
hoci niekto hovorí, že robím spory len z maličkostí, pri dnešnej návšteve lekárskej ambulancie sme zažili veľmi nepríjemnú situáciu. Bol to prístup lekárky neurologičky na požiadavku zdravotnej pomôcky proti úniku moču a stolice pre dôchodcu v ťažkej starobe, ktorý má problém s chôdzou, napriek tomu, že v kancelárii zdravotnej sestry neudržal stolicu, videla to, lekárka odmietla na našu požiadavku dať súhlas, odporučila nás na geriatra, ktorý je vzdialený od nášho mesta 25 km. Musíme teda ísť k tomu geriatrovi.
Na vozíku doviezli aj ťažko chorého dedka, bolo vidieť, že pomaly s otvorenými ústami zomiera. Zaujíma ma, prečo lekár nemôže navštíviť takého akútneho pacienta doma a musia ho v takomto stave voziť medzi ľudí.? Aj komunisti sa vedeli lepšie postarať o takýchto ťažko chorých pacientov, akoby už v starobe človek nemal pre nich cenu.
Teraz nás nechcú za naše zdravotné poistenie ani hospitalizovať bez úplatku. Taká je úroveň zdravotnej pomoci v starobe, keď sa starý človek už ťažko pohybuje a šikanujú ho od jedného doktora k druhému a všade treba dlho čakať, a napríklad na sanitku aj 2-3 hodiny. Ľudia ani nevedia, kedy je nárok na prepravu sanitkou, a či sa vždy za prevoz sanitkou platí.
#3441 | odpovedať 12.08.2018 11:16:20
občianka2

Prepáčte, ospravedlňujem sa širokej verejnosti , ak robím spory len z maličkostí, keď vidím rozdiel medzi spravodlivým a nespravodlivým rozhodnutím či postojom. Ale ako inak môže dôchodca v ťažkej starobe dosiahnuť, aby v našom okresnom meste nebolo zdravotníctvo horšie ako za socializmu, aby objednávky na ošetrenie netrvali dlhé mesiace a nebol problém s hospitalizáciou pacienta.

A teraz výrok politológa a filozofa M. Kusého: „Slušný človek nestačí. Angažovaný občan má pre mňa väčšiu cenu ako slušný človek.“
#3440 | odpovedať 05.08.2018 08:19:03
obcianka2

A čo naši krajskí poslanci, ktorých sme si zvolili aj v profesii lekára, v čom nám môžu pomôcť? Hádam nešli do volieb len pre peniaze. Nepotrebujú sa vyjadrovať k osobitným úvahám, či naše zdravotníctvo má alebo nemá etickú stránku morálky. Máme takú skúsenosť, že lekár vám neprezradí, čo zdravotný stav vyžaduje, kde môže pacient získať oporu pri chôdzi, strojček pri arytmii srdca,... to som si musela zistiť od 70- ročnej známej, ktorá nosí strojček pri arytmii srdca, ale neprezradila, koľko ju to stálo. Odborný lekár nám len vyčítal, že zle užívame lieky. Alebo, nemôže naše zdravotníctvo poskytnúť lepšiu starostlivosť chorému otcovi formou hospitalizácie, ktorý sa stará o ťažko chorého syna, a ten ho ešte potrebuje. Darčeky už nestačia, asi v sociálnom štáte si treba všetko v zdravotníctve už zaplatiť, tak teda, my starí ľudia sme zbytočne platili celý život zdravotné poistenie. Ale zdravotníctvo by nemalo byť v sociálnom štáte založené na peniazoch.
Vážení krajskí poslanci, venujte sa problémom spoločnosti, aby sa nehromadilo napätie a pomáhajte ľuďom, ktorí Vás volili! Podporujte bezplatnú zdravotnú starostlivosť , Vašu pomoc a podporu potrebujú hlavne slabí a znevýhodnení.
#3439 | odpovedať 04.08.2018 07:45:50
občianka2

Vôbec nemám pocit menejcennosti, keď ma označujete za občianku s osobitnou úvahou. Je mi však ľúto, že komunálnych politikov, ktorí zarobia za 1 mesiac toľko čo bežný robotník zarobí za 7 mesiacov, alebo v lepšom prípade ich dôchodca dostane toľko od štátu, nezaujíma názor bežných ľudí. Myslíte na ľudí, len keď sa potrebujete dostať k moci!
Naposledy ste mi posekali kosačkou už dve kvetiny, ktoré som polievala od jari, to pri obyčajných panelákoch nemôžeme pestovať kvetiny?
#3438 | odpovedať 02.08.2018 12:05:07
občianka2

Osobitná úvaha občianky druhej kategórie, ktorá píše o prešľapoch demokratickej spoločnosti: Tak, čo nám garantuje naša sociálna vláda zo zdravotného poistenia, ktorú všetci v našom meste volia? Chorý človek by mal dostať zo zdravotného poistenia všetko čo v chorobe potrebuje, a starý človek by sa nemal domáhať hospitalizácie, ktorú využil len 1x za svojho života. V žiadnom prípade by nemala zdravotná starostlivosť prebiehať cez úplatky, a nie aby smrteľná choroba stála na úplatkoch v nemocnici vraj aj 5 tisíc eur. Alebo to sú len chorí a starí ľudia precitlivelí na rôzne hriechy a neprávosti spoločnosti, alebo nemáme upozorňovať na prešľapy spoločnosti.
#3437 | odpovedať 01.08.2018 18:37:22
občianka2

Celý život sme platili zdravotné poistenie, a keď starý človek potrebuje a žiada osobne preliečenie v nemocnici, na žiadnu hospitalizáciu nemá nárok, na žiadnu infúziu, ...na žiadnu odbornú pomoc, ... na nič, lebo sme nedostali odporúčanie odborného lekára, musíme sa pozerať ako nám starý pacient na posteli odchádza. Taká je úroveň nášho zdravotníctva, asi sa to dá všetko zariadiť v zdravotníctve len cez úplatky.
#3430 | odpovedať 09.06.2018 17:56:49
občianka2

O našom zdravotníctve som našla presné vyjadrenie v dnešnom komentári denníka SME: "Ak chcete zdravotnícke služby v kvalite a na úrovni prijatie (u odborného lekára ), choďte k veterinárovi."
#3406 | odpovedať 23.12.2017 18:50:11
občianka2


Diskutujúcim na stránke mesta prajem požehnané vianočné sviatky a v novom roku nech sa nám splnia všetky spravodlivé želania.
#3405 | odpovedať 24.11.2017 08:28:57
občianka2

Včera bol dobrý komentár s diskusiou v SME, v ktorom sa môžeme nájsť: Slovensko ničí lowcostová mentalita. Kedy s tým niečo urobíme?

Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/20700996/slovensko-lowcostova-krajina.html#ixzz4zKdUx1yX
#3404 | odpovedať 06.11.2017 09:54:49
občianka2

Máme „múdrych“ voličov, vďaka. Gratulujeme víťazom volieb a dúfame, že novom funkčnom období bude staronový župan pán Baška a poslanec pán Cíbik, ktorí u nás získali najviac hlasov, konať spravodlivejšie a nadelia nám väčší balík peňazí pre rozvoj mesta a jeho spádovej oblastí, aby tak, ako primátor mesta Pov. Bystrica sme mohli raz povedať, „ že okres získal z kraja obrovský balík peňazí. … že toľko sa tam doteraz nepodarilo dotiahnuť.“

#3403 | odpovedať 30.10.2017 15:54:37
občianka2

Už nám boli doručené letáky všetkých kandidátov v Trenčianskom kraji. Niečo lepšie ako odkaz na rozprávku O troch grošoch je to, aký význam či právo prisúdia kandidáti vo svojom programe kritériám spravodlivosti, ktorá by mala byť charakteristickým znakom každej moci, aby sme spravodlivosti politickej moci nemuseli domáhať. Už v starom biblickom svete platili kritériá spravodlivosti, o ktorých sa zmieňuje Písmo: „... lebo sa patrí, aby sme splnili všetko, čo je spravodlivé.“ Mt 3,15
Podporme teda vo voľbách reprezentatívny hlas mladej generácie, ktorá sa nespája s menami politických strán, ani s menami doterajších primátorov a starostov, ktorých volebné sľuby sú len peknou rozprávkou. A čo doteraz urobili pre rozvoj nášho mesta a spádovej časti nášho okresu, nám doteraz neprezradili.
#3402 | odpovedať 27.10.2017 15:43:20
občianka2

Vážený pán Baška, súčasný predseda nášho kraja, aj jeho kandidát v najbližších voľbách! Trenčiansky kraj má 9 okresov, pre správne racionálne rozhodovanie vo voľbách by sme chceli vedieť, či v rámci rozvoja nášho kraja je kvalita života a jeho služieb v našom okresnom meste na úrovni iných okresov kraja, alebo rozvoj okresov koordinujú len naše dane? Tak asi len sadzbou daní môžeme byť na úrovni okresného mesta a chválime sa, že sme okres. Predsa za naše dane sa musia poskytovať aj služby, ktoré vieme aj vymenovať, pretože zlepšujú kvalitu života v našom okresnom meste.
#3401 | odpovedať 26.10.2017 12:24:13
občianka2

Pán MUDr. Cíbik, vo funkcii poslanca VÚC ste už 2. volebné obdobie a kandidujete do tretice. Chcela by som sa Vás opýtať, čo ste presadili ako poslanec VÚC pre náš okres a jeho celú spádovú oblasť, aby sme nemali pocit, že kandidujete len pre svoje finančné výhody. Myslím si, že aj naše okresné mesto zaostáva v rozvoji za okolím, neviem z akých dôvodov, nemá kúpalisko, má len jeden veľkoobchod pre celú spádovú oblasť, chátrajúce historické pamiatky, ... Občas cestujem z Ilavy vlakom a napríklad chodník z námestia na železničnú stanicu je v havarijnom stave. Čo z týchto spomenutých vecí sa malo a môže riešiť z finančných prostriedkov kraja?
#3400 | odpovedať 25.10.2017 15:35:53
občianka2

V regionálne novinách MY som sa dočítala, že primátor mesta Pov. Bystrice sa chváli tým, že ich okres získal z kraja obrovský balík peňazí. Dokonca si dovolil tvrdiť, že toľko sa tam doteraz nepodarilo dotiahnuť. Aj obyvatelia nášho okresného mesta majú záujem, aby sa ich mesto rozvíjalo. Preto sa chcem opýtať, čím nás môžu presvedčiť kandidáti za stranu Smer, SNS, Hid vo voľbách do VÚC, keď chcú zas získať všetku moc v kraji, aký balík peňazí za posledné štyri roky investoval náš kraj do okresného mesta Ilava? Či vám zas ide len o dvojnásobné platy? Ja vidím v našom okresnom meste len chátrajúce historické pamiatky a staré domy na spadnutie a tých nie je málo, rozbité chodníky, jeden veľkoobchod pre celú spádovú oblasť, to je naša infraštruktúra, keď to vidím ani sa mi nechce ísť k voľbám, hoci by som chcela voľbami spravodlivých politikov pospájať, aby konali hlavne spravodlivo a dobre.
#3399 | odpovedať 23.10.2017 16:26:40
občianka2

V dnešných novinách nášho doterajšieho župana pána Jaroslava Bašku som sa dočítala o transparentnosti nášho kraja, ku ktorej sa môže vyjadriť každý, kto chce rozmýšľať. Dozvedela som sa aj mená kandidátov na poslancov za volebný obvod Ilava, za vládnu stranu Smer, SNS a MOST-HÍD. Rozmýšľam, prečo občiansku verejnosť môžu v kraji zastupovať okrem riaditeľa školy len poslanci z radov starostov a primátorov a politickej nominácie?

Pridať príspevok

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>