Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Osobné úvahy prispievateľov

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3398 | odpovedať 18.10.2017 10:18:26
občianka2

Nedávno pán premiér Fico povedal, že "VÚC ešte nepresvedčili ľudí, preto majú slabú voličskú podporu." Nepovedal príčinu, prečo nepresvedčili, myslím si, že preto, lebo neposkytujú služby, ktoré zlepšujú kvalitu života ľudí v mestách a obciach. Nevidieť, že sa zlepšuje ich infraštruktúra, nevenujú tomu dostatočnú pozornosť. Chýbajú kúpaliská, parkoviská, cyklotrasy, najviac
chátrajú staré historické pamiatky, o ktoré sa nemá kto starať a chrániť. Ďalej ľudí trápia rozbité chodníky, cesty, zanedbaná zeleň, … preplnené ambulancie lekárov tu nestačia vybavovať pacientov, na ošetrenie musíte čakať často aj viac ako pol dňa. Niektoré menšie okresné mestá skončili možno aj na úrovni kopaníc, čo sa týka infraštruktúry, nejedná sa nám len o nezamestnanosť.
V politike krajov vidíme len ďalšie zárobkové možnosti
politikov, ktorí chcú aj 2 dobre platené štátne politické
funkcie, v samospráve, v župe, alebo aj v parlamente. Aj tu platí, že s jedlom rastie chuť. Ľudia nevidia, ako sa peniaze v kraji vynakladajú. Obyčajne sme zvykli vo voľbách do VÚC zvoliť politikov vládnej strany, aby sme získali viac dotácií či výhod od štátu, ale aj tak sme z toho nič nezískali pre naše mesto.
#3397 | odpovedať 16.10.2017 07:28:12
občianka2

Nech sa pred voľbami pochváli náš Trenčiansky kraj, čo urobil pre vyrovnanie rozdielov medzi okresmi pre naše mesto. Ako odmenil Smer jeho aj naše volebné stredisko, doteraz sa nám neodvďačil. Politici, ktorých sme nevoli len pre ich politické výhody, alebo na obohatenie, nám zobrali aj to, čo tu bolo: nemocnicu, pivovar, kúpalisko, poľnohospodárske družstvo, autobusovú dopravu,... Čo nám tu po komunistoch zostalo, budova domu kultúry, väznica a chátrajúce kultúrne pamiatky, ktoré nikto nechráni. Na takú úroveň sa naše okresné mesto dostalo., kde išli dotácie z kraja?
#3396 | odpovedať 05.10.2017 18:43:46
občianka2

Blížia sa voľby do kraja, budme sa rozhodovať voliť podľa toho, koľko dotácií sme z kraja do nášho okresného mesta dostali. Vraj župan v BSK za 5 rokov zarobí 144000 € v čistom, dočítala som sa v dnešnej diskusii novín SME, tak to určite viac zarobí primátor, alebo starosta, ktorí sa hlása aj za poslancov do kraja. Čo z toho očakávajú, ďalšie finančné výhody pre seba, alebo zlučovaním týchto funkcií chcú pozháňať viac dotácií pre svoje mesto, alebo obec?
#3395 | odpovedať 27.09.2017 08:17:21
občianka2

Vážime si všetko, čo mesto pre nás občanov robí. Nedávno som si vypočula od istej dôchodkyne zaujímavý názor: „že ľudia píšu primátorovi, čo má robiť.“ Prijala som to ako výčitku, čo občania by to nemali robiť, ani to žiadnym spôsobom ovplyvňovať, pretože každá moc vyžaduje len poslušnosť. V politickej moci nemôže platiť ani to biblické, urobím tak, ako by som chcel, aby urobili mne. Napriek tomu si myslím, že v demokratickej spoločnosti majú občania okrem volebného práva aj právo povedať svoj názor na adresu výkonu moci, či je to už ich politický protivník alebo jeho partner. Názory občanov sú zárukou občianskej aktivity, a to čo majú sledovať je kontrola moci, napríklad: či sa za naše dane poskytujú kvalitné služby pre napredovanie rozvoja mesta, či sa peniaze mesta a štátne dotácie správne vynakladajú, či výkon moci rešpektuje hodnoty spravodlivosti, rôzne investičné akcie, …
Vládna moc nemusí rešpektovať naše občianske názory, argumenty a pripomienky, voľby nám umožňujú priority občanov presadiť.
#3394 | odpovedať 20.09.2017 14:55:14
Ing. Janušek

S údivom som sledoval záznam z mestského zastupiteľstva zo dňa 19. 9. 2017 v Iliavke a neveril som vlastným ušiam čo som počul od jedného diskutujúceho z pléna. Vraj sa dotyčný pán oboznámil s dokumentáciou prístavby MŠ Klobušiciach a môžem len konštatovať že dotyčný pán -neviem odkiaľ bral informácie, ale keby sa oboznámil s projektom na našom oddelení výstavby a životného prostredia tak by netvrdil, že štvorcový meter prístavby stojí 1500€/m2. Pospájanie jabĺk s hruškami evidentne prospelo v danej chvíli na očierňovanie a dezinformáciu. Samozrejme matematika nepustí vydeliť celkový náklad stavby s metrami štvorcovými (to je tak jednoduché) a už je „škandál na svete“ tomu ľudia rozumejú. Ale keby sa dotyčný pán oboznámil s projektom, tak by sa dozvedel aj to, že v cene sú aj práce na starej MŠ - odkanalizovanie (prípojka kanalizácie), doplnenie plynového kotla a úprava pôvodnej kotolne, úprava kuchyne, úprava rozvodov plynu a podobne. Cena za meter m2 je v iných hodnotách. Tieto rozpočtové ceny sú predbežné a sú predmetom zreálnenia v prebiehajúcej súťaži. Má možnosť sa zúčastniť každý, kto splní podmienky súťaže a môže dať uchádzač optimálnu cenu.
#3393 | odpovedať 14.09.2017 07:44:43
občianka2

V okrajovej časti nápravného zariadenia, v smere starej pošty, sú kvalitne opravené schody. Takúto kvalitnú opravu by si zaslúžili aj schody z mesta smerom na železničnú stanicu a smerom do kostola. Keď sa pozeráme na staré pamiatky nášho mesta, ktoré si vyžadujú opravy, sme z toho smutní. A čo je s prísľubom 900 tis. eur , ktorý bol uverejnený v novinách,, na oživenie výroby piva. Neviem, či sa nám oplatí voliť do kraja politikov, keď nemáme z volebných výsledkov žiadne výhody, ktoré by sa prejavili v dotáciách na opravy kultúrnych pamiatok, v zlepšení infraštruktúry, a iných stavebných úpravách ciest a chodníkov. Neosvedčila sa nám voličom ani kombinácia, aby politik zastával viacero funkcii, na úrovni mesta, alebo obce a kraja,či parlamentu. Takáto volebná kombinácia sa neprejavila na zveľaďovaní nášho mesta, nebola to kombinácia k lepšiemu, bola to len finančná výhoda pre takého politika.
#3392 | odpovedať 08.09.2017 10:46:04
občianka2

Chcem sa opýtať, prečo je prístupová cesta na záhradkársku osadu Lašteky v lepšom stave ako na osadu Ďuriháj. Či je to v tom, že platia vyššie dane, alebo je to problém vyrovnať so strojom nerovnosti prístupovej cesty na Ďuriháj.
Čo sú to za stavebné aktivity v dolnej časti záhradkárskej osady Ďuriháj, prečo sa tam musia parkovať ťažké motorové vozidlá, ničiť cestu a,rušiť a znečisťovať prírodu.
#3391 | odpovedať 17.08.2017 08:40:45
občianka2

Na pozvanie mojej dcéry a jej manžela sme boli na dovolenke na východe Slovenska. Ako prvé som si všimla, že majú starostlivo udržiavané kostoly, ktoré boli postavené prevažne v gotickom štýle. Spišská Nová Ves má tiež pekný gotický kostol a vo sviatok sa konala bohoslužba, ktorá bola obetovaná za darcov na zbierky kostola. Na pozvanie farnosti sa zúčastnil aj ich biskup. My by sme sa tiež mali rozhovoriť o potrebe opráv nášho kostola, ktorá sa týka nás všetkých. Dve veže kostola nemá každé mesto, to zdôrazňuje jeho jedinečnosť a výnimočnosť.
Všimla som si tiež, že v mnohých okresných mestách bolo parkovisko v centre mesta spoplatnené, alebo vyhlásené za pešiu zónu, aby sa vylepšila oddychová zóna mesta. Na čo sú nám v parku lavičky, to sa máme pozerať na preplnené parkovisko s vodotryskom? Naše okresné mesto by sa malo odprezentovať aj inak, ako mesto s oddychovou zónou a skrášlené kvetinovou výzdobou. Ak si naši obchodníci myslia, že keď bude plné námestie zaparkovaných aut, že budú mať plné obchody zákazníkov, môže to byť práve naopak. Prajem pekný požehnaný deň.
#3390 | odpovedať 30.07.2017 20:21:27
občianka2

Naša blízka rodina z okolia Bratislavy po návšteve nášho mesta vyhlásila, že je tu veľa drahých áut, a z toho vyplýva, že tu žije veľa bohatých ľudí, ktorí by mohli prispievať aj na opravy kultúrnych pamiatok nášho mesta. Ako bohumilý darca sa tu v Ilave doteraz nikto nenašiel, ktorý by prispel aj na opravu najkrajšej barokovej kultúrnej pamiatky, kostola, ale v iných mestách, možno i v menších obciach, sú známi aj takýto darcovia.
#3389 | odpovedať 24.07.2017 14:45:58
občianka2

Bývalá budova centra voľného času by potrebovala zasklenie niekoľkých rozbitých okien, aby to nekazilo dojem návštevníkom tradičného ilavského jarmoku, či je to zbytočné? Dobrým príkladom pre všetkých kresťanov nášho mesta a pre naše chátrajúce historické pamiatky môže byť bývalá budova fary, ktorú ako zreštaurovanú môžeme zaradiť k paráde nášho mesta.
#3388 | odpovedať 19.07.2017 20:52:47
občianka2

Naša dcéra sa na návšteve rodičov v Ilave pýta kompetentných samosprávy mesta, kedy sa opraví diera na čelnej fasáde kostola? Veď kostol v Ilave je hlavná dominanta mesta, a zároveň kultúrna pamiatka mesta. Nikomu to azda nevadí, alebo stačí, že je tam len tabuľka, že je to kultúrna pamiatka, a kultúrne pamiatky sa v našom meste nikto nestará.
#3387 | odpovedať 22.06.2017 17:01:14
občianka2

Patríme medzi občanov mesta, ktorých zaujíma, či zisťuje samospráva mesta, aké sú možnosti opráv nášho kostola, možnosti finančnej pomoci od štátu, z ministerstva kultúry, ... ktoré sa týkajú dvoch veží kostola a jeho vonkajšej fasády, vrátane opráv priestorov bývalého centra voľného času, ktoré je v zúfalom stave a pýta si investície do opravy. Pre nás občanov je to smutné, že to nemôže byť v lepšom stave. Ako sa tento problém bude riešiť k lepšiemu, nech nás informuje odbor výstavby v mestských novinách.

#3386 | odpovedať 03.06.2017 19:13:41
občianka2

Osobitná úvaha bežného občana okresného mesta:
Čo chceme ukázať návštevníkom nášho námestia, pekné budovy, kostol, obnovenú kaplnku, oddychovú zónu na parkovisku, … alebo sa chceme prezentovať aj kvetinovou výzdobou námestia, ktorú už nemáme kde umiestniť, pretože z námestia sa vytvorilo preplnené parkovisko áut. Hovorí sa, že celodenné parkovisko z námestia vytvárajú pracovníci väznice. Ak je to tak, mali by si vstúpiť do svedomia a urobiť gesto, že svoje motorové vozidlá budú celodenne parkovať mimo námestia, napríklad na parkovisku pri železničnej stanici, ktoré nám zostava nevyužité. Alebo parkovisko áut na námestí by malo slúžiť len na krátkodobé parkovanie, ďalšou možnosťou je spoplatnenie parkoviska.
Poslanci mestského zastupiteľstva, pridajte sa k požiadavke občanov!
#3385 | odpovedať 24.05.2017 08:57:32
občianka2

Niekedy sa na výlety dlho spomína. V Prahe sme stretli jedného zaujímavého a pekného muža zo Slovenska, ja som si pomyslela, že to môže byť náš herec. Moja priateľka mi hovorí, to je politik Danko a utekala mu podať ruku, ale ja som sa k politikovi neprihlásila, ani mi to nebolo ľúto, nie som jeho volička. Priateľka bola nakoniec sklamaná, tvrdila, že jeho stisk ruky vyjadroval ľahostajnosť, možno podanie ruky s bežným človekom pre politika málo znamená. Zároveň si spomenula, že kedysi dávno sa tiež v Prahe takýmto spôsobom prihlásili aj s dcérou k nášmu slovenskému hercovi Jozefovi Adamovičovi, ktorý si ich podanie roky aj ocenil a pozval ich na kávičku, bolo to od neho pekné gesto, dobrý skutok, hoci na pozvanie neboli odkázané. Židia si vraj dobré skutky zapisujú aj na náhrobné kamene, povedala nám sprievodkyňa výletu v židovskej synagóge. Kresťania majú tiež záujem, aby ich spravodlivé skutky zostali v pamäti ľudí.
#3384 | odpovedať 22.05.2017 14:13:03
občianka2

Bola som na poznávcom zájazde Prahy, hovorí sa, že Česko je ateistický štát, ale z návštevy som nemala taký pocit, všetky kultúrne pamiatky a kostoly boli opravené a udržiavané boli hlavne všetky chrámové veže, to je najdôležitejšia dominanta mesta. V našom okresnom meste by sme si mali zobrať tiež taký príklad a prezentovať sa takouto kultúrnou starostlivosťou o kultúrne pamiatky, ktoré chceme zachovať pre budúce generácie, občianskej verejnosti a vedenia samosprávy mesta.

Z pomníka Jána Husa som vám priniesla tento jeho odkaz:
Milujte sa, pravdu každému prajte!
#3383 | odpovedať 17.05.2017 16:27:57
občianka2

Pán primátor, mrzí ma, že sa vám predchádzajúci príspevok nepáči, že píšem len slabomyselné príspevky.
Je však správne, že ľudia si hľadajú atmosféru otvoreného rozmýšľania. Najnovšie v rozhovore so sociologičkou I. Rdičovou som si vypočula názor, ktorý považujem za dôležitý, že sociálna štruktúra aj nášho štátu sa neustále mení. A štandardné nástroje využívania životných príležitostí, ako je vyššie vzdelanie, aktivita v práci, sú nahradené novými kamarátstvami, lobingami, mladí ľudia prestávajú byť motivovaní získať si úspech štandardnými metódami, to vytvára situáciu, z ktorej je pocit nespravodlivosti. Morálne princípy sa vytlačili zo spoločnosti a ľudia prestávajú byť motivovaní meradlom spravodlivosti.
Mladí ľudia nemajú ľahkú úlohu, nájsť si uplatnenie na trhu práce a prinášať inšpiráciu z toho, čo ich naučila škola.
Len neviem, či pán primátor na zasadnutí primátorov a starostov povedal, že občania nášho okresného mesta sa sťažujú, že vo vybavenosti mesta nemajú ani to, čo mali za komunistov.
#3382 | odpovedať 14.05.2017 19:36:27
občianka2

*** príspevok porušil kódex diskusie ***
#3381 | odpovedať 14.05.2017 13:54:55
občianka2

Aktívnej občianskej verejnosti odporúčam rozhovor s Ivetou Radičovou a Róbertom Bezákom, zaujímavé je pomenovanie problémov z pohľadu sociológie. Jedinečná je myšlienka I. Radičovej je, že jediným meradlom práva, zákonov a spravodlivosti je morálka. Rozhovor je na adrese: http://tv.sme.sk/v/35665/havranov-kabaret-vplyv-bez-moci-1cast.html#axzz4h2I1XflO

Pán primátor, stránkou mesta nerozdeľujte občanov na občanov na občanov a neobčanov s osobnitnými úvahami, každý občan tohto okresného mesta má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti a každý má právo na slobodu myslenia, to sú základné ľudské práva a slobody.

Pravda je viac než moc, pretože je trvalá. citát Karla Čapka Pekný deň matiek.
#3380 | odpovedať 14.05.2017 12:06:07
občianka2

Pán Daško, už ste ma upratali v kostole, urobila som vám tam miesto, nepotrebujeme už vaše pozdravy na ulici, kde ma ešte chcete upratať ?
#3379 | odpovedať 14.05.2017 11:58:59
občianka2

Na dobrých a spravodlivých ľudí verejnosť nezabúda !

Pridať príspevok

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>