Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Osobné úvahy prispievateľov

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3358 | odpovedať 11.12.2016 18:31:36
občianka2

Prístupová cesta na Ďuriháj by potrebovala vyrovnanie a spevnenie povrchu cestným valcom, ktorý sa v súčasnosti nachádza v mieste výstavby rodinných domov, neďaleko Medňanskej ulice. Je to dôležité, aby bola cesta sprístupnená v prípade nepredvídanej udalosti, napríklad požiaru.
#3360 | odpovedať 28.11.2016 16:57:08
občianka2

Dnes som sa dočítala v diskusii na stránkach novín, ako je to s eurofondami. Myslela som si, že je to chybou úradníkov mesta, že pre rozvoj nášho mesta nevieme získať eurofondy. Nechce sa mi veriť, že kapitalizmus je taký korupčný, ako sa píše v diskusii na adrese:
http://domov.sme.sk/diskusie/3036666/3/Hlavkova-obehla-vsetkych-podla-ministra-sa-len-podelila-o-nazor.html
#3359 | odpovedať 22.11.2016 11:04:46
občianka2

Odporúčam komentár Mons.Tomáša Halíka, Zápas o nadeji po americké volbe:
http://akademickafarnost.invisible.cz/kazani/kazani.php?rubrika=fv_t#20161112
#3358 | odpovedať 20.11.2016 12:26:29
občianka2

Prečítala som si článok regionálnych novín, že interné oddelenie v Ilave končí, ale dostupnosť zdravotníckej starostlivosti by mala byť dôležitejšia ako vlaky zadarmo. Hoci sme vysokými percentami volili sociálnu demokraciu, neprinieslo to nič pre rozvoj nášho okresného mesta. Preto to neboli pre občanov okresného mesta dobré volebné výsledky Nemáme ani to, čo sme mali za komunistov, strednú školu, rýchlikové spojenie, kúpalisko, nemocnicu so všetkými oddeleniami a iné. Máme len samé sklady a čo máme na vyše, to sú len krčmy. A zostali nám ešte opustené historické pamiatky.
#3358 | odpovedať 06.11.2016 14:08:51
občianka2

Po vystúpení z vlaku som musela vo večerných hodinách prechádzať pešo zo železničnej stanice chodníkom až k námestiu. Povrch prístupového chodníka je na mnohých miestach v zlom stave a okrem toho nemá dostatočné osvetlenie pre prípad osobnej bezpečnosti. Myslím si, že naše mesto by malo túto prístupovú cestičku do okresného mesta udržiavať v lepšom a bezpečnejšom stave, aby to tiež nepôsobilo ako chodník do lesa. Ilava ako okresné mesto potrebuje finančnú pomoc na rozvoj mesta, opravy kultúrnych pamiatok, na skrášlenie a zlepšenie jeho vzhľadu, potrebujeme eurofondy, potrebujeme pomoc od krajských politikov, od štátu a očakávame pomoc aj od vládnych politikov, ktorých sme si zvolili vysokými percentami vo voľbách. A čo budeme robiť s nevyužitými a chátrajúcimi starými budovami?
.
#3354 | odpovedať 26.10.2016 12:40:24
občianka2

Píšem o nepodstatných veciach? Veď v každej dedine majú opravený kostol a všetky staré budovy.
Ako to robia a kde berú peniaze na opravy? V novinách o tom čítam, v kostoloch to vyhlasujú tiež, že sa skladajú podnikatelia na tieto opravy, že majú individuálne zbierky, dotácie od kraja, príspevky od bohatých podnikov, od štátu, či od vládnych politikov, ktorých sme volili vysokými percentami,... Prečo nemáme aj u nás dobrovolných darcov? Chválime sa, že žije v našom meste viac ako 90% katolíkov. Veru, nemáme sa čím pochváliť, keď nám veže z kostola pomaly už padajú a opadáva nám z kostola omietka.

#3352 | odpovedať 19.10.2016 17:07:24
občianka2

Čo odporúča Písmo, ako máme správne používať svoj majetok, ak sme sa už nasýtili a stali sa známi bohatstvom majetku, nájdeme tam odporúčanie: Robte si priateľov z nespravodlivej mamony, ... Lk 16,9. Nech je takéto odporúčanie pre nás inšpiráciou a výzvou v tejto dobe.
#3351 | odpovedať 16.10.2016 07:51:08
občianka2

V novinách som sa dočítala, že v Ladcoch vysvätili nový kostol, ktorého podstatnú časť nákladov na stavbu chrámu zabezpečil podnik obce, Považská cementáreň Ladce. My máme tiež v našom okresnom meste viaceré bohaté podniky, Kaaufland, Leoni, … a ďalšie reťazce. Vlastnia tie naše najlepšie pozemky, postavili nám len ve2k0 sklady a na nákupy musíme chodiť do Dubnice.. Tiež by nám mali pomôcť s financovaním nákladných opráv chátrajúcich kultúrnych pamiatok. Všetky staré pamiatky by mali naše mesto reprezentovať, ale, žiaľ, tomu tak nie je, pôsobia opačným dojmom.
Bohatstvo je dar, ktorý nemá každý, ak má človek viac ako potrebuje k životu, mal by sa s bohatstvom podeliť s druhými ľuďmi. Má takú povinnosť, vznikla mu určitá „mravná hypotéka,“ Napísal známy teológ T. Halík. Nechýba v našom meste kultúra darovania?

#3357 | odpovedať 03.10.2016 18:42:49
občianka2

V jesenných a zimných večeroch odporúčam prednášky, rozhovory Mons. Tomáša Halíka na tejto internetovej adrese:
http://akademickafarnost.invisible.cz/kazani/kazani.php?rubrika=fv_t#20160520
#3350 | odpovedať 03.10.2016 12:29:43
občianka2

Dosť dobre tomu nerozumiem, keď na jednej strane naše mesto šetrí a na druhej strane nešetrí. Načo je to dobré toľké vysvecovanie pri novej výstavbe rodinných domov, neďaleko Medňanskej ulice, keď tam ešte nikto nebýva. Nedostatok svetla v Ilave asi pomáha ku krádežiam. Nedávno manželovi ukradli nový bicykel, ktorý používa zo zdravotných dôvodov, v nočných hodinách z uzamknutej kočikárne panelového domu.
#3356 | odpovedať 27.09.2016 16:55:12
občianka2

Čo všetko tvorí demokratickú kultúru, napríklad kvalitná komunikácia medzi občanmi a politickou elitou, rovnosť pracovných príležitostí, ochrana hodnoty spravodlivosti, poctivosť, spoľahlivosť, dôvera, demokratická kultúra nepotrebuje byť chránená pred kritikou, prináša pre voličov priehľadnosť a otvorenosť, … všetko platí podľa pravidiel kresťanskej morálky. Teda politika má byť kultivovaná kresťanskou vierou a demokracia nie je len účasť voličov vo voľbách. Okrem toho známy český teológ napísal: Podľa mňa má Nemecko najvyspelejšiu demokratickú kultúru. Možno to súvisí s tým, že majú vo všetkom úroveň tvrdej disciplíny.
#3355 | odpovedať 25.09.2016 13:51:59
občianka2


Všimla som si zmenu k väčšej otvorenosti Trenčianskeho kraja, ktorý nedávno zverejnil svoje výdavky na stránkach novin. Väčšiu dôveru verejnosti by prinieslo napríklad aj zverejňovanie príspevkov mesta pre spoločenské organizácie mesta, alebo aké dotácie mesto získalo v priebehu roka, … A čo všetko sa dá vyčítať z tabuliek, ktoré mesto zverejňuje v mestských novinách.
Občianska verejnosť podporuje každú snahu štátnej správy k väčšej otvorenosti, ktorá je základným predpokladom dobrého a spravodlivého fungovania demokratickej kultúry a musí si ju verejnosť strážiť.
#3354 | odpovedať 21.09.2016 17:15:16
občianka2

V poslednom čísle bezplatných novín Považské Echo som sa dočítala na čo sa použili peniaze Trenčianskeho kraja, že nemalé finančné prostriedky sa investovali do jeho rôznych spoločenských zariadení v kraji. Je dobré, že sa zverejnilo, kde sa čo investovalo. Vo výdavkoch mi chýbal priestor a financie na zlepšenie kvality života občanov. Ani som sa nedozvedela, že by kraj investoval nejaké peniaze do nášho okresného mesta.. Potrebujeme veľké finančné prostriedky na opravy všetkých kultúrnych pamiatok, ktoré si pýtajú opravu už dlhú dobu. A obnoviť aspoň sezónne kúpalisko, ktoré bolo za komunistov funkčné. Kultúrne pamiatky nevytvárajú dane, ale napríklad kostol kultivuje prostredie občianskej spoločnosti, kresťanské náboženstvo má aj v tejto spoločnosti dôležitý význam, preto by štát nemal zabúdať na obnovu jeho priestorov.
Predpokladám, že v našom kraji sa v budúcnosti nájdu peniaze aj na opravy kultúrnych pamiatok.
#3353 | odpovedať 20.09.2016 18:41:35
občianka2

Už máme aj jednu odpoveď na otázku odkiaľ hľadať veľké peniaze na opravy kultúrnych pamiatok, ktoré sa nedajú drobnými zbierkami získať. Je to odporúčanie premiéra zo včerajšej tlačovej konferencie:
Peniaze netreba hľadať tam, kde nie sú, ale tam kde sú.
#3352 | odpovedať 19.09.2016 08:08:13
občianka2

Náš kostol potrebuje náročné opravy, pretože je postavený v zložitom štýle. Má dve veže ako šaštínska katedrála. Inde takú jedinečnú stavbu kostola nenájdeme. Stavba potrebuje aj náročné opravy. Keď vieme získať sponzorov na športové podujatia v behu mesta, prečo aj na opravu kostola nehľadáme sponzorov od firiem mesta, toľkých veľkých skladov v meste, ... Zaoberá sa spomenutými problémami vedenie mesta a poslanci?

Pred voľbami chodia politici po regiónoch , nech sa sem prídu pozrieť do nášho okresného mesta i aj počas svojho funkčného obdobia, veď tu majú dosť voličov, nech vidia čo by sme potrebovali pomôcť, opraviť, vylepšiť, že potrebujeme opravy všetkých kultúrnych pamiatok, a napríklad aj funkčné kúpalisko, ... .

#3351 | odpovedať 14.09.2016 09:20:24
občianka2

Upozornenie na zákony v každodennom živote. Základná škola v Ilave na Medňanskej ulici už druhý deň vyrušuje hlasitou hudbou, dokazuje to, že intenzita hudby je nad mieru primeranú pomerom v zmysle zákona.
#3350 | odpovedať 13.09.2016 21:24:51
Miroslav Behan Miroslav Behan

Rád by som pripomienkoval facebookové príspevky domu kultúry k psom a k psíčkarom pár vetami. Je nešťastné vyjadrovať k ľudom z ktorých srší - ako to jemne napísať - negatívum a svoje fóbie a strachy prenášajú na svoje okolie. Je neprezieravé súhlasiť s niekým kto nepozná zákon ( o psoch) a súhlasiť s niečim, čo tento zákon porušuje. Som psíčkar a dovolím si tvrdiť, že pes sa správa iba tak ako je vycvičený. Samozrejme je to iba zviera, ale i jeho život určujú dané pravidlá. A pravidlá, i keď to možno nie je populárne, by mali dodržiavať aj všetci ľudia. Ak je dodržaný zákon prosím rešpektujme sa, aby sa nestal Homo homini lupus.
#3349 | odpovedať 01.09.2016 08:06:31
obcianka2


Chodník v okolí nemocnice je pekne obnovený, takých užitočných a pekných vecí ako aj nová fontána, ktoré robia naše mesto mestom, potrebuje Ilava viac. A od vládnych politikov, ktorých volili naši občania, očakávame viac. Stále platí, kto viac dostal, od toho sa viac očakáva.
#3348 | odpovedať 22.08.2016 13:22:10
obcianka2

Osobitná úvaha, koľko by stáli podľa statického rozpočtu opravy dvoch veží nášho kostola a oprava fasády kostola? Vyrátali sme, že schody do kostola máme staré viac ako 80 rokov, pýtajú tiež opravu. A v kaplnke by sa podľa stavbárov mala vykonať izolácia proti zemnej vlhkosti čím skôr, aby sa neznehodnocovala stavba. Koľko by stál rozpočet opráv, po stránke finančnej, to zaujíma hlavne veriacich. Pekný kostol to je ozdoba každého mesta či obce, týka sa to všetkých občanov.
#3347 | odpovedať 21.08.2016 12:26:20
obcianka2

Keďže ľudia sa musia angažovať, keď chcú niečo ovplyvniť, dovolím si doplniť môj predchádzajúci príspevok, ktorý sa týkal financovania z eurofondov, z ktorého bohatnú všetky dediny a mestá,s nasledovným záverom. Všetky vládne politické strany by mali vládnuť tak, aby národný majetok kultúrnych pamiatok bol uprednostňovaný pred privátnym majetkom.
Ako je to v našom meste s opravami kultúrnych pamiatok potrebné, nech sa politici prídu pozrieť, však tu majú najviac voličov.

Pridať príspevok

<< < ... 3 4 5 6 7 > >>