Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Osobné úvahy prispievateľov

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#12 | odpovedať 24.02.2016 12:04:52
Miroslav Behan Miroslav Behan

Dovolím si tvrdiť že kríza osobností vytvára krízu morálky. Morálke a etike sa učíme i keď každá osobnosť už má genetické predpoklady, ktoré podmieňujú jej rozvoj. Aj toto je názor a možno aj v mnohom pravdivý - http://jozefkurty.blog.sme.sk/c/268059/Psychopati-ako-riaditelia-manazeri-politici-a-ina-mocenska-elita.html#ixzz1PLzABEUW
#11 | odpovedať 23.02.2016 18:02:53
občianka2

Aj v škole dávajú neprispôsobivých žiakov za dvere, rešpektujem príkaz, ale využívam tento priestor chránený slobodou prejavu. Pri doterajších životných skúsenostiach mám pocit, že v našej spoločnosti a v politike, okrem ekonomického rastu a stúpajúcich sociálnych nerovností, prebieha kríza morálky, ktorá spôsobuje krízu autorít a krízu vzorov.

Pýtajme sa, má morálka a ľudskosť ešte nejaký význam v politickom a verejnom živote, pri všetkých kauzách a odmenách zo štátnych peňazí pre spolužiakov, známosti, ...
#10 | odpovedať 24.02.2016 12:09:55
firmy

Pri doterajších životných skúsenostiach mám pocit, že v našej spoločnosti a v politike, okrem ekonomického rastu a stúpajúcich sociálnych nerovností, prebieha kríza morálky, ktorá spôsobuje krízu autorít a krízu vzorov.

Pýtajme sa, má morálka a ľudskosť ešte nejaký význam v politickom a verejnom živote, pri všetkých kauzách a odmenách zo štátnych peňazí pre spolužiakov, známosti, ...
Zaujalo ma stanovisko, ktoré vysvetľuje spoločenský problém morálky takto: Zahraničný novinár žijúci v Česku v rozhlasovom rozhovore povedal, že podľa časopisu Economistu, ktorý čítajú rozhodujúci politici a obchodníci v Európe, v Amerike sa píše, že spoločnosť ako taká by sa nemala chovať eticky alebo morálne, že to nie je vec pre obchodnú spoločnosť, podnik. To je vec pre jednotlivca, ale spoločnosť nemá na to dbať, Má len dbať, aby neporušovala zákony.

Podľa môjho názoru, samozrejme na úrovni diskusie, politika nie je firma či podnik, preto politici by mali dodržiavať morálku, morálne normy. Také očakávanie máme hlavne od kresťanských politikov, že majú dostatok takejto disciplíny. V tejto súvislosti bolo nie najvhodnejšie vyjadrenie nášho dôveryhodného politika: "Na morálku sa ma nepýtajte, ja s tým nič nemám. Mňa to ani nezaujíma, absolútne."

Nezaoberám sa hodnotovým systémom politiky z nepriateľstva, len z princípu. Samozrejme Cirkev môže mať v otázkach morálky aj iné stanovisko.

#8 | odpovedať 21.02.2016 14:33:06
firmy

Naša volebná účasť a naša verejná mienka občanov nepôsobí nadarmo, má stále bdieť nad zákonmi slušnosti a morálky politikov, prispieva aj k čistote ich charakteru. 

To je dôležité kritérium našej náboženskej školy, ktoré máme uplatňovať.

Pridať príspevok

<< < ... 3 4 5 6