Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3229 | odpovedať 30.11.2015 09:47:01
mark marek

naozaj by som poprosil kompetných odpovedat na oztazky ktore su im polozene.l... co takto zalozit na facebooku nejaku stranku o ilave a ukazovat ludom ako to tu zije.ked nie je tu na ilavskej stranke povolene vkladat fotky.
#3228 | odpovedať 29.11.2015 17:00:53
obcianka2

Keby nám za komunistov nepostavili „kulturák“, tak v našom okresnom meste nemáme nič. Čo nám tu ešte pribudlo iné, okrem pekne upraveného parku s lavičkami na námestí, čo by ešte zvýraznilo naše okresné mesto? Bola by som rada, keby v Ilave bolo to, čo už majú inde, kúpalisko, domov dôchodcov, uživila by sa ešte jedna veľkoplošná predajňa, ...aby to všetko slúžilo nielen u nás doma, ale aj občanom z okolia. Ukradli nám nemocnicu, poľnohospodársky dvor, pivovar, … a zostalo nám okresné mesto bez rozvoja ako jedna veľká dedina. Lepšie by sa nám tu žilo, keby sme mnohé dôležité a potrebné služby nemuseli hľadať v Dubnici n/V., mnohé lekárske ošetrenia a zdravotnú starostlivosť v Trenčíne, prípadne v Pov. Bystrici, a to všetko sme tu mali. Pokojne si tu stále o tom môžem len písať, požiadavky občanov sa nerealizujú, pretože nie sú v súlade s názorom samosprávy a v súlade s rozpočtom mesta. Alebo dane, ktoré vyberie mesto, nestačia na rozvoj okresného mesta, koľko percent rozpočtu nás stoja investície a koľko mzdy úradníkov samosprávy mesta?

#3227 | odpovedať 28.11.2015 07:37:29
Rasťo k600

Už sa veľmi teším,keď budeme na Skale oslavovať ukončenie prác, ako sú minimálne opravenie ciest, dokončené detské ihrisko a pod. A nemusí pri tom hrať ani žiadna hudba. Týmto prípevkom neznevažujem práce, ktoré boli vykonané na Sihoti, aj keď si myslím svoje o kvalite,ktorá tu už bola rozpísaná viacerými diskutujúcimi a dodnes bez odpovede.
#3226 | odpovedať 27.11.2015 22:43:06
ilavan

Poďakovanie patrí mestu a organizátorom, za realizáciu koncertu Jany Orlickej a Diabolské husle Jána Berkyho Mrenicu ml. v Ilave. Koncert sa konal pri príležitosti ukončenia prác na Sihoti a slávnostnom oceňovaní občanov za aktivity v prospech mesta. Bol to prekrásny večer.
#3225 | odpovedať 27.11.2015 19:05:28
obcianka2

Je dobré, že naša vrchnosť pracuje aj s hlasom ľudu, že v poslednom čase dokáže s pokorou prijímať názory občanov, dokonca i kritiku a poskytuje aj odpovede na otázky. A verejná kontrola je vždy dôležitá pre správanie ľudí. Spomínam si, že sme mali aj takých poslancov, keď sme o niečo požiadali, tak sa to behom krátkej doby zariadilo. Teraz sa mi zdá, že komunikácia a spolupráca nám chýba. Tiež nevidím, že by sa urobili nejaké potrebné veci pre rozvoj a na skrášlenie nášho okresného mesta. Nech sa nám poslanci v novinách pochvália, čo riešia okrem regulácie potoka a parkovania na námestí?
#3224 | odpovedať 27.11.2015 14:37:24
TSM Technické služby mesta

Reagujem na predchádzajúci príspevok a zverejňujem moju komunikáciu s redaktorom, ktorý požadoval odpovede na uvedené otázky:

Do redakcie sme dostali podnet od čitateľa, obyvateľa mesta Ilava, ktorý sa sťažuje na nie celkom reprezentatívny vzhľad niektorých častí mesta. Ošarpané zábradlie, tabuľa, či lavičky a rozbité cesty považuje za hanbu okresného mesta. V súvislosti s podnetom sa Vás chcem opýať

1. Patria miesta, ktoré čitateľ odfotil pod správu mesta Ilava? (Foto v prílohe)

2. Ak áno, plánujete sa týmto podnetom nejako zaoberať?

3. Je v pláne nejaká rekonštrukcia na skrášlenie mesta, poprípade podalo mesto žiadosť o nejakú dotáciu na tento účel?

Poprosím Vás o stanovisko, vopred vďaka.


Za TSM Ilava Vám oznamujem, že uvedené (vyfotené)priestory z hľadiska starostlivosti o čistotu v meste patria pod správu TSM .

Drevené lavičky nepatria na zastávkach autobusov práve k naj reprezentatívnym, no na vysvetlenie – vyrábali sa v čase, keď mesto zápasilo s vandalmi a „zlodejmi“, ktorí si pôvodné lavičky premiestňovali k svojim záhradným chatkám, či vchodom do bytových jednotiek. Z pôvodných v centrálnom parku pred MsU zostali len tri !

V septembri 2015 mesto po výberovom konaní zakúpilo 10ks nových lavičiek, z ktorých sú dve umiestnené na autobusových zastávkach pri železničnej stanici a pri ZVJS od Porubského potoka. Sú už montované tak, aby sa nedali ukradnúť. Postupne budeme lavičky vymieňať i v ostatných častiach mesta. V r.2016 mesto po schválení rozpočtu plánuje nákup ďalších lavičiek.

Rekonštrukcia chodníka spájajúceho LIDL s nemocnicou a s ním i vyfotené zábradlie je v návrhu pre plán investícii po schválení kapitálových výdajov poslancami MsZ pre rok 2016.

V prípade, ak by sa do investičných zámerov pre r.2016 chodník nedostal, na jar – po oteplení zábradlie TSM opravia a natrú novým náterom. Stav v akom sa zábradlie nachádza vadí i mne a je to jedna z mojich priorít v nasledujúcom roku.

Informačná tabuľa (foto), je na svojom mieste už cca 30 rokov a myslím si, že stále plní svoj účel. Samozrejme, ak vydrží počasie ešte v tomto týždni ju očistíme a natrieme farbou.

Na záver len toľko, že ako bývalý poslanec MsZ viem, že nie všetko z požiadaviek občanov mesta sa dá z rozpočtu mesta zrealizovať, je to o prioritách ktoré si poslanci zvolia a „človek sa môže prikryť len takou perinou, na akú má“.

Prajem všetko dobré, rád sa s Vami prípadne osobne stretnem. S pozdravom Ing. Jozef Toman – riaditeľ TSM Ilava.

Zverejnil som komunikáciu s redaktorom a celkové posúdenie korektnosti k uvedenému článku v novinách nechávam na občanoch.
#3223 | odpovedať 27.11.2015 12:14:03
exana

V Novom čase píšu o Ilave. O rozbitých chodníkoch, hrdzavých zábradliach, hnilých lavičkách a hnusnej oznamovacej tabuli. A to nie niekde v zapadnutom kúte, ale popri hlavnej ceste medzi Lidlom a nemocnicou, na frekventovanom mieste zastávok autobusov pred nemocnicou, pri autobusovej zastávke Pod vežou. Iste by každý z nás vedel aj iné takto smutne vyzerajúce miesta. Riaditeľ technických služieb tieto nedostatky zvalil na poslancov. Asi v tom zmysle, že je to na nich, lebo tieto naliehavé a potrebné veci neuprednostnili pred inými - asi menej naliehavými. Tak neviem - poslanci vyjadrite sa, prečo ste namiesto zbytočného a prázdneho parkoviska pri stanici neuprednostnili rekonštrukciu autobusových zastávok pri vstupe do Ilavy pri nemocnici. Prečo ste namiesto vypracovania zbytočného a nevyhovujúceho parkovania za 8000 eur radšej nedali opraviť chodník od Lidla ku nemocnici a iné rozbité chodníky, ktoré máme pred domami. Nemyslím len tam natrieť zábradlie, ale vymeniť ho za slušne vyzerajúce a nehrdzavé. Opraviť celý chodník a uprviť briežok ku nemocničnému plotu, obnoviť tabuľu, aby to tam vyzeralo ako v okresnom meste pri frekventovanej ceste.
#3222 | odpovedať 24.11.2015 19:25:08
Je to mozne?

ad "rasťo"
Mas pravdu, nemalo by to takto fungovat...Rozhodne nie!
#3221 | odpovedať 24.11.2015 17:53:33
obcianka2

Ďakujem, že sú tu prezentované aj iné názory, nielen moje. Aby nejaká súťaž prebiehala, sú potrební aj protihráči, to je známe pravidlo. Keď vrchnosť nereaguje, prijíma naše pripomienky, nie je to zlá taktika. Dôležité je, aby nedochádzalo do rozporu s úctou. V dialógu by sa mala naša sloboda utvárať a zrieť.
„Človek je človekom, nakoľko je človekom pre druhých." Napísal profesor Tomáš Halík.
#3220 | odpovedať 24.11.2015 16:04:33
Rasťo k600

Takže ostávame pri starom. Plebs nech si píše čo chce a oni sa tvária, že je všetko OK. Do kedy to bude takto trvať? Je smutné, ako stále niekto opakuje, ako všetko robí pre mesto a obyvateľov. Ale keď nepočúva obyvateľov čo hovoria a aké majú názory, tak potom o čom to je? "Vláda" jedného muža? Ale tak by to nemalo fungovať!
#3219 | odpovedať 24.11.2015 14:27:30
Je to mozne?

Rasťo,
ja som samozrejme písal s nadsázkou...Neverím, že si to kompetentni neprečítajú, respekt.neprečítali...Jeden "kompetentny" pán nič iné nerobí, iba číta diskusiu...
#3218 | odpovedať 24.11.2015 11:17:06
Rasťo k600

re: je to možné
mýliť sa je ľudské, ale je do oči bijúce, že toľko krát a v takých veľkých veciach ako sa robia v Ilave? Človek si myslí, že kompetenti sú počas pracovného týždňa vyťažení a budú mať čas si prečítať diskusiu cez víkend. Ale vidím, že to tak nie je. Tak si tu teda píšme a predstavitelia si strčia hlavu do piesku a počakajú, kým nás to prestane baviť, alebo v "lepšom prípade" neumožnia prístup do diskusie, ako sa to už viackrát stalo.
#3217 | odpovedať 24.11.2015 09:35:54
mark marek

tato diskusia je tu na to aby si tu ludia pisali medzi sebou.asi by sme chceli moc aby sa kompetentni vyjadrili :-D
#3216 | odpovedať 24.11.2015 07:09:41
Je to mozne?

Asi sa iba naplnilo úslovie, "že aj majster sa utne", sem tam...
#3215 | odpovedať 23.11.2015 17:28:41
exana

Nuž čo na to povedať. Pán primátor by iste povedal, že to musí byť dobre vymyslené, lebo to robili odborníci. Tak ako iné veci v Ilave, na ktoré sa občania sťažujú. Zatopený podchod pod železnicou, sfušovaný otoč na Skale, nevyhovujúce riešenie závorového parkovania na námestí, zničené cesty na Sihoti a v Klobušiciach. Všetko to predsa robili odborníci. Niečo tí naši na mestskom úrade, niečo odborníci v žiline a niečo odborníci vodohospodárski, iné zasa cestári. Ale čo majú občania z takých odborníkov, ktorí veľa vecí nedomyslia, nedoriešia a dajú do prevádzky s vážnymi chybami? Hlavne, že im pán primátor verí, veď akože! boli to odborníci. To je odpoveď na všetko, z toho dôvodu mesto každú prácu preberie a hotovo.
#3214 | odpovedať 23.11.2015 06:38:35
Je to mozne?

Áno! treba sa toto !riešenie" mestu poďakovať...Pre mladych, milujúcich adrenalinové śporty je to vynikajúce.Pre starších, menej pohyblivých občanov a matky s kočárikmi, je situácia neriešiteľná...Sme odrezaní od mesta...
#3213 | odpovedať 21.11.2015 10:03:09
mark marek

Hej na tej si Sihoti je to hrozne.Ten most, totalny omyl.Nedorisene.Nevkusne , je to tam ako past na oko. .hlavne ze dali kusok asfaltu s ktorym setrili. A vedla je vyasfaltovany dvor.prudky najazd. Uzky most.Pri moste ziadna kanalizacia.kam ta voda bude odtekat z najazdu mosta? Tak isto neosvetlene!!!cela ulica kpt.Nalepku a zahradnicka od blata.to co su za podmienky v roku 2015?ale asi chceme vela!?hlavne ze je kopec fotiek a video materialu z mosta.ludia chodte sa prejst v nedelu na prechazdku po sihoti a zaplacate.ulice znicene sama jama,blato spina.ale mame most a lavku a novy potok.videl som ako znepristupnili pozemok obyvatelovi sihote.s vystavbou mostu.ludia z mesta na to nic???pan dasko, pan turcer?je citit z vas aky sa citite neohrozeny.dvolezity... neodpovedate na otazky ludi.hlavne ze pan muzikant si robi v kulturaku oslavu pre kamaratov...
#3212 | odpovedať 20.11.2015 19:49:02
Rasťo k600

Krásny poznatok martina 75. Ale opätovne zo strany kompetentných ostane nevypočutý. Mestský páni asi nemajú záujem. Niekto musel zadať projekt a zároveň aj schváliť a pochybujem, že to boli práve poslanci MZ.
#3211 | odpovedať 20.11.2015 15:47:28
martina 75 miskakiska

Zdravím,a môžem len pridať,že dnes 20.11.to bolo ráno zatopené zase.Tiež by ma ako občana mestskej časti Sihoť zaujímalo ako to budú kompetentní,čo dielo skolaudovali a prevzali do užívania riešiť.Kto bude platiť sústavné výjazdy hasičov na odčerpanie vody?No a rada by som sa vyjadrila aj na adresu megalomanských stavieb typu Lávka a Most.Doteraz nevieme dôvod až takého navýšenia nad potok,keďže z jednej strany na druhú sa inak ako cez hlavnú cestu prejsť nedá.Takže cyklotrasa či čo to má byť to asi nebude.Prečo sa zjazd z lávky urobil taký prudký?A nájazd a zjazd z mosta to ani nekomentujem.To čo za tupé hlavy takto naprojektovali?To si ako predstavujete,že budeme tadiaľ cez zimu keď bude sneh a mrznúť chodiť,to si máme brať korčule alebo sánky alebo klince na topánky aby sme sa nepozabíjali?Ako skokanský mostík pre detská to bude super.Hlavne,že sa niečo urobí a zbytok je nedoriešený.Ale koniec koncov ako viacero vecí v našom ževraj Okresnom meste.Páni poslanci by sa konečne mali ísť prejsť a pozrieť sa na diela,ktoré podľa nich uľahčujú občanom mesta život.No niekedy je to máme viacerí pocit,že opačne.
#3210 | odpovedať 19.11.2015 10:42:10
Juraj Janco Juraj Janco

Mozem potvrdit, v nedelu okolo 17:30 tam bolo cca 15-20 cm vody a mozno aj viac, a to ani az tak strasne neprsalo. Som zvedavy, ako to bude v pripade vacsich dazdov alebo ked sa bude topit sneh.

Pridať príspevok

<< < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > >>