Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3183 | odpovedať 25.08.2015 12:16:35
mark marek

ako vidim človek sa tu odpovede nedovolá. je vidiet ako mesto naozaj nema zaujem.
#3182 | odpovedať 24.08.2015 17:56:11
Je to mozne?

Nic proti rekonstrukcii...Ale uz sme unaveni z prachu, premavajucich sa velkych aut, techniky, nekonciaceho bordelu, hluku!Bezohladni vodici / nie vsetci/ nam denne strpcuju zivot blaznivou jazdou po Sihoti.Napriek tomu, ze ulice su plne ludi, prazdninujucich deti...Prezit v tychto dnoch na kanalskej ceste je umenie!!!
#3181 | odpovedať 24.08.2015 15:46:04
ilavan

Pri mojej poslednej návšteve Ilavy konštatujem, že rekonštrukcia Podhradského potoka má svoje tempo, treba dohliadnúť na termín dokončenia. Prevláda však nespokojnosť, že na návrhy a podávané riešenia občanov, mesto vôbec neodpovedá. Situácia je už hraničná s ignoráciou. Občania očakávajú dobré návrhy, ale hlavne dobre zrealizované riešenia od ľudí, poberajúcich za toto odmenu, či plat.
#3180 | odpovedať 23.08.2015 10:04:07
obcianka2

Náš svet je poznačený rodinkárstvom, klientelizmom, korupciou,... Určite to neprekáža bohatým, úspešným a mocným. Nepotrebujú sa spravodlivosti domáhať a nerovnosti politického systému vyrovnávať.
Peníze všecko múžú, napísal už veľmi dávno Hugolín Gavlovič. Platí to aj dnes, všade, v politike, v zdravotníctve, školstve,.. Napriek tomu si myslím, že pre obyčajných ľudí je dôležité spravodlivo rozdeľovať bohatstvo a moc. Ani nezávidím, že napríklad komunálny politik si môže za dve či tri volebné obdobia postaviť aj dva domy, ak spravodlivo nadobudne majetok, rozdeľuje financie, funkcie a moc. V opačnom prípade mám problém s jeho autoritou.
Doterajší spôsob výkonu politickej moci by mal prekážať hlavne mladým ľuďom, pretože nedáva všetkým rovnaké pracovné príležitosti. Koľko mladých ľudí musí dnes čakať na pracovné príležitosti, aj keby boli dobrí, možnosti uplatnenia v štátnej správe sú obmedzené. Aj v samospráve nášho mesta máme samé známosti, ľudia si medzi sebou hovoria. Chybou je, že vrchnosti nič nepovedia, svojim spôsobom to tolerujú. Nikomu to neprekáža, že máme mestá plné korupcie, klientelizmu, rodinkárstva,... ale predsa, v Bratislave som našla jeden bilbord, ktorý týmito kritickými slovami na to ľudí upozorňoval, že majú takých hriechov plný kraj. V našom meste je tiež mnoho ľudí ľahostajných. Nestačí, že sa v kostole cítime ako dobrí ľudia, a že si zaspievame o neprávosti.
Pre obyčajných ľudí je dôležité spravodlivo rozdeľovať politickú moc, financie a funkcie, a to si občania musia strážiť, nie sme bezmocní. Nepomôže nám, že sa volieb nezúčastníme a všetko budme vrchnosti tolerovať!

#3179 | odpovedať 16.08.2015 21:28:22
marekjozef Marek Jozef

Dobrý deň,
už predčasom som sa v predchádzajúcom príspevku rodinkárstva venoval rodinným vzťahom na mestskom úrade a z toho vyplývajúcej úbohej morálke. Pán primátor trvá na zamestnaní Emila G., ak to nevyjde na riaditeľa TSM, tak má zabezpečené miesto ako odborník na ekonomiku a majetok verejnej správy, čo som sa dozvedel z DK Ilava. Pán primátor určite vie prečo to chce a musí urobiť - kvalita a pracovné skúseností v uvedených oblastiach to skutočne nie sú. Časté nútené odchody po pár mesiacoch spomínaného pána z mnohých predchádzajúcich zamestnaní, hovoria za všetko. Primátor je v komunálnej politike dosť dlho a zatiaľ pochopil len to, že nepopulárne veci majú zaňho robiť iní, pretože pred občanmi chce byť najrovnejší z rovných. Kompetenciou primátora je personálna oblasť MsÚ a teda výber zamestnancov. To, že doteraz neobsadil tak dôležitú funkciu ako je ekonomika a majetok nášho mesta, bude tým, že nechce, aby výber p. Emila G. bol spájaný z jeho menom, preto nato použije poslancov. Teraz budem najbližšie mestské zastupiteľstvo sledovať veľmi pozorne, pretože tam sa to udeje. Nekalé praktiky rodinkárstva sa tam majú zlegalizovať, načo použije poslancov. Toto divadlo, hodné zaslúžilého umelca bude zaujímavé a určite spoluobčanom doporučujem sledovať ho. Novú dvojicu manželov zamestnaných na mestskom úrade si dopíšte do zoznamu k už existujúcim doterajším (2x manžel s manželkou, matka s dcérou, matka so synom, brat so sestrou), a pamätať si, že na túto nehoráznosť a nezodpovednosť sa treba pýtať pána primátora na predvolebných mítingoch. Zase sa obraciam na poslancov, verím, že sa nenecháte zblbnúť siahodlhými monológmi primátora a jemu zaviazaných osôb, aj z Vašich radov. Určite nie ste povinní robiť služobníčkov vedeniu mesta, ale rozhodovať sa v prospech nás občanov.
#3178 | odpovedať 16.08.2015 17:04:55
obcianka2

Nedávno som čítala knihu Ježiš Nazaretský, ktorú napísal emeritný pápež Joseph Ratzinger – Benedikt XVI. Mnohí máte už jeho knižky určite prečítané, okrem mnohých hodnotných poučných myšlienok o pravde a spravodlivosti, o záchrane sveta, zaujal ma a prišiel mi ako dôležitý tento text jeho knižky:
„Viera a náboženstvá sú využité na politické ciele. Dôležité je len usporiadanie sveta. Náboženstvo je potrebné iba do tej miery, v akej môže dopomôcť k tomuto cieľu.“
Ja som mala tiež niekedy taký pocit. Ak to platí aj v dnešnej dobe, potom už neviem, kto sa stará o morálny profil spoločnosti?
#3177 | odpovedať 13.08.2015 17:54:02
obcianka2

Pri rozoberaní slova svedomie zostáva otázkou, kedy sa človek či politik previní pred svojím svedomím, a pred zákonom nie?
#3176 | odpovedať 12.08.2015 10:56:44
občianka2

Ospravedlňujem sa za chybu , v básni som mala správne napísať slovo tichý, nie tichí.
Keď som sa už pomýlila, k téme spravodlivosti a pravdy si dovolím spomenúť ešte otázku ľudského svedomia. Vladimír Mináč v knižke Paradiso píše: „Priestor svedomia je jediný priestor slobody, tej, ktorú za slobodu považuje kultúrny človek. Sloboda mimo tohto priestoru , sloboda mimo kultúrnej zodpovednosti je iba opakovaným zločinom, ustavičnou bratovraždou. Žili sme v časoch, keď svedomie sa kupovalo a predávalo... na jeden raz i na dlhší čas, napríklad za postup v zamestnaní, za vstup na vyvolenú scénu, za brata, za sestru, za kamaráta, známostiam,...
Ako je s našim svedomím v dnešnej dobe?
#3175 | odpovedať 11.08.2015 08:59:41
obcianka2

Nezastaviteľný

Nezrušiteľný tichí príchod
dôsledku po príčine
má meno: Božia spravodlivosť.
Súd Boží - a nič iné.

Že príliš mešká – ťažkáme si,
my ľudských odplát lakomí.

Milan Rúfus

Báseň je poučná aj pre túto dobu, básnik píše, že v konečnom dôsledku meradlom toho čo je správne má meno Božia spravodlivosť. Spravodlivosť sa prejavuje našim správaním, ktoré by malo byť v súlade s príkazmi Božieho slova a zákona. Pre bohatých a mocných je spravodlivosť ťažšia, je iná, ako pre obyčajných ľudí. Čo keby sme rozmýšľali aj o večnosti? „Potrebovali by sme pre to stihnúť urobiť viac dobrých skutkov vo svojom živote, aby sa duša neumárala oneskorenou ľútosťou.“ (Napísal autor v novele Lotos).

„Z tej priepastnej nerovnosti ( tejto doby) budú sa domáhať spravodlivosti iba slabí, chudobní a ponížení. Spravodlivosť je v zajatí bohatých a mocných. Dúfam, že dobré prežije zlé časy aj pri nedostatku spravodlivosti.“ (Napísal V. Mináč, Paradiso).
#3174 | odpovedať 10.08.2015 16:15:45
obcianka2

Nebojte sa , Boh oklamaný nebude.
Čokoľvek by človek rozosieval,
to bude aj žať.


Staré hriechy už boli odpustené. Dnešnú dobu nás trápia nové hriechy, ktoré zasahujú celú našu spoločnosť: korupcia, rodinkárstvo, klientelizmus, … Či tie naše chyby nič neznamenajú? Snažme sa aspoň trochu polepšiť.
#3173 | odpovedať 10.08.2015 16:00:11
martina 75 miskakiska

Ilavan,tak ako ja tak aj ty si si mohol už dávno všimnúť,že v našom meste sa pre potreby občanov hľadajú len príčiny ako sa to nedá a už v žiadnom prípade ako to nepôjde.Mne jeden anonymný dotyčný raz v tejto diskusii napísal na súkromný mail,že aby som sa prestala sťažovať,zdvihla svoju lenivú riť a urobila niečo pre Ilavu.Neviem,prečo by som to mala robiť.Za prvé nie som za to platená,za druhé nie som milionárka a ani nespávam s bankárovým synom,a za tretie urobiť niečo čím sa potom budú chváliť iný,že ako splnili nejaký volebný sľub?Tak to rozhodne nie.V našom meste sa nemáme ale absolútne čím chváliť a je veľkou hanbou,že nosíme titul okresného mesta.Jedinú užitočnú vec by urobili,keby sa tohoto titulu vzdali,pretože tu nemáme ale že vonkoncom nič.Nad dobrými vecami,ktoré tu ľudia navrhujú sa mávne rukou,šak načo.Na mestskom zastupiteľstve sa hádajú a osočujú ako psi a máme mi za potreby toto počúvať a dívať sa na nich?No nech sa pre mňa za mňa aj pozabíjajú,ale bez svedkov.
#3172 | odpovedať 10.08.2015 15:57:43
ilavan

Prajem dobrý deň
Ďakujem, že zhotoviteľ parkoviska pri železničnej stanici reagoval a telefónny stĺp v chodníku je odstránený a vedenie preložené. Pohľad okoloidúceho návštevníka Ilavy na priestor parkoviska pôsobí nezaujímavo až odpudzujúco. Na zelených plochách, kde je zabudovaný odpad, rastie burina, aj tá je nepokosená. Bolo by žiadúce, zelené plochy parkovo upraviť a udržovať.
Za takto zrealizované parkovisko dávam mestu 1*
#3171 | odpovedať 08.08.2015 10:39:59
obcianka2

Prečo je kúpalisko naša neobľúbená téma?
Ja som už konečne pochopila, prečo nikoho z nás nezaujíma mestské kúpalisko. Keďže lepšie situovaní občania nášho mesta si môžu dovoliť aj exotické dovolenky z ťažko zarobených peňazí. Teda tí šťastní ľudia, ktorí si náhodne zarobili v privatizácii mestského majetku ako v lotérii, si môžu svoje peniažky míňať na plážach na Sicílii, Cypre, v Turecku,... A tí, ktorí mali menšie šťastie, len v Chorvátsku. A tí celkom obyčajní ľudia, ktorí nemali vôbec šťastie a schopnosti v týchto privatizačných lotériách, sa musia uspokojiť len so štrkoviskom na Váhu.
#3170 | odpovedať 06.08.2015 11:35:28
ilavan

Rekonštrukciou železničnej trate sa značne zlepšili podmienky dopravy v Ilave. Vybudovali sa nové nástupištia, ale zostala nám stará neopravená železničná stanica. Bolo by žiadúce, aby vedenie mesta toto riešilo.
Treba dohodnúť so ŽSR Bratislava spôsob a termín opravy budovy. Ak nebudú iné možnosti, aj za finančnej spoluúčasti mesta. Jedná sa minimálne o výmenu starých okien a vchodových dverí a opravu vonkajšej fasády.
Za predmetnú spoluúčasť mesta požadovať prenájom
nevyužitých priestorov v objekte železničnej stanice.
Tieto priestory potom mesto komerčne využívať/dať do prenájmu/ pre využitie, napr. zriadenie bufetu, predaj
novín, na poschodí využitie bytových priestorov. Takto
by sa prípadné finančné náklady mesta vrátili, ošarpaná budova železničnej stanice- vstup do Ilavy, bola minimálne opravená. Zlepšili by sa podmienky cestovania a aj spokojnosť občanov. Hľadajte spoločne ako sa veci dajú riešiť. Nehľadajte príčiny , ako sa to nedá.
#3169 | odpovedať 06.08.2015 09:28:42
obcianka2

Pán premiér už rozdáva predvolebné balíčky, nás zaujímajú skôr balíčky nášhookresného mesta. V balíčku nášho mesta nám chýba kúpalisko, ktoré v týchto horúčavách najviac potrebujeme. To sa máme kúpať v tých špinavých a nehygienických štrkoviskách a vo Váhu, plných odpadu? Všade na okolí kúpalisko majú a udržiavajú ho v prevádzkovom stave, alebo to riešia pre potreby občanov. Naši občania už zabudli, že sme mali za komunistov vlastné funkčné kúpalisko, vlastnú nemocnicu, poľnohospodársky dvor, areál autobusovej dopravy,.. a nepoznáme ich vlastníkov! Zverejňovaním nepodstatných informácií nás občanov donútili zabudnúť na podstatné veci, ktoré by sa mali v samospráve riešiť. Napríklad, nestačí nám ako hlavná informácia pripomienkovanie autobusového a vlakového poriadku. Spravodlivosť je pre naše mesto asi ťažká vec. Z toho čo by občania potrebovali počuť a riešiť asi nebude nič, nezaujímajú ich asi potreby občanov. A novinári to nenapíšu a televízia nám to nemôže prezradiť, ako naše kúpalisko v Ilave skončilo.
Podľa vrchnosti, keď nikto nebude písať a situáciu analyzovať, komentovať, všetko bude v najlepšom poriadku. Zostáva nám len poloha spádovej oblasti, jednu dôležitú infraštruktúru už mesto má, jedno nové parkovisko, ktoré asi nič nevyrieši.

Milan Rúfus v básni Cesta k pravde napísal:
...
Pravda? Na čo je to?
Dostačí nám bohatstvo a moc.

A ja slepý vidím na dno dejov.
Preto si ťa, pravda, nepustím.
...
#3168 | odpovedať 03.08.2015 17:41:21
ilavan

Prajem dobrý deň.
Blíži sa termín platnosti nového autobusového poriadku
2015-2016.
Je potrebné, aby mesto vstúpilo do jednania so SAD Trenčín, za účelom navrhnutia zmien.
Je potrebné:
- aby autobusy odchádzajúce z Ilavy na smer Pruské, ako
aj opačne zo smeru Pruské do Ilavy zachádzali na zastávku Ilava železničná stanica.
- zosúladiť čas odchodu autobusov v naväznosti na odchod vlakov
- aby nočný spoj v smere Zliechov a Valaská Belá zachádzal na zastávku Ilava železničná stanica
#3167 | odpovedať 01.08.2015 14:55:46
ilavan

Prajem pekný deň
ŽSR zverejnili návrh nového vlakového cestovného poriadku 2015-2016.
K predmetnej veci sa obce a mestá mohli vyjadriť a dať požiadavky.
Aké požiadavky na úpravu a zastavovanie vlakov v Ilave dalo mesto Ilava.
#3166 | odpovedať 01.08.2015 12:15:00
obcianka2

Keď to najviac potrebujeme, tak v centre mesta nám nefunguje fontána. Smutno to pôsobí, keď oprava trvá takú dlhú dobu.
Obec Košeca má domov dôchodcov i kúpalisko. Pruské má v obci funkčnú fontánu a kamerový systém. Mesto Dubnica n/V. má všetky obchody a najdôležitejšie štátne úrady. Prečo to majú inde, a my v okresnom meste nie? Stále nevieme, čo bude s viacpodlažnou budovou pri starom pivovare? A železnice nám pekne opravili trať a okolie, ale pôvodná budova stanice, ktorá patrí mestu, je v žalostnom stave. Je to veľký kontrast. Prečo nemocnica neslúži svojmu účelu, kde boli všetky zdravotnícke ošetrenia, ktoré boli pre nás vždy samozrejmosťou. A tá otvorená prázdna plocha pozemku v strede námestia pôsobí dlhé roky rušivo. Priestor mal byť už dávno využitý na výstavbu. Bolo to už vôbec prejednávané s majiteľom prázdneho pozemku? Kedy sa opraví a využije budova bývalého centra voľného času?
Som rodený Ilavčan a nebudem o tom hovoriť len pred voľbami, budem dávať tieto otázky vedeniu mesta a plateným poslancom stále, lebo kedysi vypadalo naše mesto krajšie ako teraz. Čo treba riešiť a robiť v okresnom meste o tom treba stále hovoriť a písať aj v novinách. Či stále máme problém len s čistením potoka, a to už druhé volebné obdobie. Kedy sa vyrieši parkovanie na námestí? Mesto vydáva noviny, ktoré neobsahujú tieto informácie. Novinár má tieto informácie vyhľadávať, kde sa nedostane občan, má sa dostať novinár a reportér, aby umožnil verejnú kontrolu moci. „ Novinár má neodňateľné právo slobodného prístupu ku všetkým zdrojom informácií.“
Citujem myšlienku, ktorú som si vypočula v rozhlase: „Čo môže prispieť k tomu, aký typ kresťanstva, v ktorom by porástla celá naša spoločnosť, aby bola otvorenou spoločnosťou, ktorá dokáže prechádzať kritikou, kultúrou komunikácie, kultúrou zdieľania, aby vedela formovať našu duchovnú, kultúrnu a mravnú úroveň. Keď sú v našom živote odkryté mnohé veci,ktoré nie sú morálne,spravodlivé a dobré,... toľko korupcie, klientelizmu, rodinkárstva, … proti spravodlivosti pred Bohom...“ V našom národe sme mali takých vodcov, ktorí dokázali pozdvihnúť aj duchovnú úroveň národa!

#3165 | odpovedať 31.07.2015 12:38:20
ilavan

Prajem dobrý deň
Za futbalovým ihriskom v Ilave sa realizuje obrovská skládka odpadu zo stavby "Rekonštrukcia Podhadského potoka v Ilave". Kto dal do tohoto priestoru na tento vývoz súhlas , alebo je to bez povolenia?
#3164 | odpovedať 31.07.2015 09:52:11
Michaela

Dobrý deň, žiadam kompetentných, aby urýchlene očistili Záhradnícku ulicu od nánosov blata. Je neprípustné, aby si ľudia sami zametali ulicu po firme, ktorá robí reguláciu potoka- Firma dostane za to pekne zaplatené, tak nech si čistí denne po sebe ulice na mokro autom s kefami. Alebo budeme parkovať vozidlá tak, že zabránime prejazdu vozidiel cez ulicu.

Pridať príspevok

<< < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > >>