Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3149 | odpovedať 20.07.2015 17:14:17
obcianka2

Nedávno som sa dočítala na adrese: www.topky.sk/cl/10/1479383/Slovensko-prepadlo-pred-celym-svetom-a-na-plnej-ciare—Vladnu-nam-amateri—potvrdil-rebricek, že
v prieskume dôležitých ukazovateľov sme obzvlášť zle na tom v ukazovateľoch: Klientelizmus, byrokracia a rozhadzovanie vlády. Nie je to dobrá vizitka ani žiadneho kresťanského náboženstva na Slovensku, ak sa prepadávame v hodnotení týchto dôležitých ukazovateľov na posledné miesta spomedzi krajín z takmer celého sveta. Nezávisle na Bohu chceme riadiť svoje i spoločenské záležitosti. V takomto prostredí sa darí u nás korupcii, podvodom, klientelizmu, rodinkárstvu, nespravodlivosti a iným druhom spoločenského zla. Pravidlá štátnej i komunálnej moci by mali určovať a strážiť občania!

Budeme sa meniť k lepšiemu, alebo budeme tak žiť? Odpustite, že sa pýtam?
#3148 | odpovedať 20.07.2015 14:45:38
mark marek

ano ze niekto krici. asi, nech sa uz niektory ludia zobudia! edko ty institucia. ze ty mas spravny recept na zivot. daj paragraf podla ktoreho sa robi vyberove konanie na danu poziciu.zapamataj si pracujes pre statnu spravu. nie v nejakej suromnej firme.od tial by si uz bol aj ty davno von. o dane miesto miesto zaujem nemam, zamrzi ale ked clovek ktory by tam bol naozaj dobry tuto moznost nedostane. len vies ono troska cloveka mrzi ked sa deju taketo nekalosti. a ked vidi clovek ako mesto naozaj nefunguje,je to rodinkarstvo.a tutle sa tam vsetko. ilava je male mesto a zapamatej si kazdy kazdeho pozna,a vie ako to tu chodi, tu nic neutajis.a jedine kto tu krici si ty. lebo sa bojis a vies ze mam pravdu.
#3147 | odpovedať 20.07.2015 14:12:28
Edo kultúrno-spoločenský referent

:) pobavilo :) No faktom je,že podmienky sú postavené tak,že človek ktorý sa chce uchádzať o ponúkané pozície by mal vedieť aspoň z časti pravopis a trošku rozumieť fungovaniu inštitúcie :) ...začínam chápať to rozhorčenie..
#3146 | odpovedať 20.07.2015 13:50:42
mark marek

ozval sa nam vsade som vsetko viem. riaditel zemegule.ano aj toto je odpoved.ale slabucka, hoci kto sa moze prihlasit.ale toto je vopred prehrany boj. toto neni ze niekto niekomu zavidi, to je o tom ze by mala platit nejeka spravodlivost.rovnaky meter. a nie rodinkarstvo a pod.poziadavky na uchazdzcov co sa tyka tech sluzieb namieru usite. Radsej by som sa staral o svoju pracovnu napln.ako zamestnanec mesta a konecne pre mesto nieco zacal robil.a niechodil po meste a fajcil stale pred kulturakom.
#3145 | odpovedať 20.07.2015 13:37:48
Edo kultúrno-spoločenský referent

Prečo kričíte,že kto sa prihlásil na konkurz? Kľudne sa môžete aj Vy :)
#3144 | odpovedať 20.07.2015 09:21:46
mark marek

no uvidime ako to dopadne.po celej ilave sa hovori kto obsadi tieto miesta.dokonca sa o tom pise aj na facebooku.je to meno pana Butoru a pana Gašpara.ziadna odpoved z mesta? isto bude napisane ze im niekto oblizuje,ze im zavidi a nieco podobne.ludia z mesta ktory pre nas pracuju by si mali uvedomit ze pracuju pre nas obcanov.ako pani s vacsimi prednoistami na prizemi.ked za nou pridete tak sa chova neochotne,co ma otravujete.dajte mi pokoj atd.potom si na facebooku ked da niekto foto ilavy.co sa v ilave deje alebo ako sa mesto nestara.si zastava pana primatora. je vidiet ako to tam cele funguje.takze nech ludia vedia ako to funguje.isto sa vam toto nepaci.ale ked ste zamestanci mesta a pracujete pre nas.mali by ste sa podal toho aj chovat.ak vam to vadi mozete ist pracovat niekde na 8h kde vam o 14,00 padla a mate pokoj :-)
#3143 | odpovedať 16.07.2015 20:35:49
marekjozef Marek Jozef

Dobrý večer, blíži sa čas výberu zamestnanca na post vedúceho finančno-majetkového oddelenia. Apelujem na česť a zdravý rozum pána primátora a dúfam, že sa nezníži k praktikám blízkym k už mnou uvedenému rodinkárstvu. Je to veľmi úbohé a plytké. Občania už takejto samosprávy majú tak akurát dosť. To Vám nevadí, že náš mestský úrad sa už vôbec nemôže spájať s dobrou úrovňou a morálkou? Pán primátor, naozaj si myslíte, že pán Emil Gašpar je ten správny človek, ktorý by mal viesť mestský úrad v oblasti majetkovej a finančnej a taký zanietený športovec ako pán Bútora je vhodný na post vedúceho technických služieb? Ide Vám vôbec o to aby veci išli v prospech mesta a občanov? To Vám títo kamaráti stoja za to, aby ich uprednostňovaním ste dal na prvé miesto kamarátenie sa pred odbornosťou? Pamätám si výroky p. Gašpara na Vás v ilavských krčmách a verte mi, nie sú hodné, aby som vymenovávaním obťažoval spoluobčanov. Ak chcete, aby boli záležitosti týkajúce sa mesta a občanov permanentne preberané v ilavských ( a možno nie len ilavských) krčmách, tak ste si vybrali toho vhodného kandidáta.
#3142 | odpovedať 15.07.2015 13:41:13
Rasťo k600

Absolútne Nechápem pán prednosta Váš postoj k danej veci. Píšete:“ Nevylučujem ani možnosť preplatenia rúry, pokiaľ nebola v projekte a ak Odbor výstavby potvrdí jej nutnosť „. Keď je tam jediný vstup na pozemok to podľa Vás nie je nutnosť. Opýtam sa inak. Pred vstupom na Váš pozemok urobia jamu. Ako to budete riešiť? Budete sa zaoberať tým či tam je nutnosť urobiť prejazd aby ste sa dostali na svoj pozemok? Asi nie. Stačí si pozrieť katastrálnu mapu a všetko bude okamžite jasné. Nechápem vašu absolútne stoltúznu poznámku o súdnom konaní. Ja som to nikdy nespomenul, tak načo takéto niečo vôbec spomínate. A nik Vás do ničoho nevťahuje. Iniciatíva vyšle od Vás!!! Potrebujete odviesť pozornosť od niečoho iného? Na to čo som včera videl, nepotrebujem mať vzdelanie stavebného smeru. Napísal som, aby sa tam šli pozrieť kompetentní. Dážď urobil svoje.
#3141 | odpovedať 15.07.2015 11:06:11
prednosta Ľubomír Turcer

Pokiaľ viem, tak si si s Ing. Januškom postup dohodol minulý týždeň. Teraz je na dovolenke. Keď sa vráti, vec dotiahnete spoločne. Neviem ako ste sa dohodli na kompenzácii za rúru a či v projekte bolo takéto riešenie. A určite si nemyslím, že takouto diskusiou veci doriešiš. Nevylučujem ani možnosť preplatenia rúry, pokiaľ nebola v projekte a ak Odbor výstavby potvrdí jej nutnosť. Na údržbu komunikácií sú narozpočtované prostriedky, ale treba si potom dať žiadosť a musí to byť naozaj dobre zdôvodnené. A nemá zmysel búriť vášne a bojovať tu s pracovníkmi mesta cez internet. Vaše problémy sú inde a nie na meste. Váš najväčší problém je, že sa týmto riešením urobí dobre ja susedovi s ktorým sa súdite o pozemky. Nás do toho nezaťahuj. My pomôžeme riešiť technické veci , ale takáto internetová debata je nanič. Čo sa týka technického riešenia robil to profesionálny projektant a dohľad majú stavební inžinieri z Oddelenia výstavby. Ty máš vzdelanie a skúsenosti stavebného inžiniera, keď napádaš technické riešenie projektanta a stavbárov? Ja by som si to netrúfol a poradil by som sa.
#3140 | odpovedať 14.07.2015 20:28:53
Rasťo k600

Dobrý večer. Doposiaľ mi nik z kompetentných neodpovedal na predchádzajúce otázky. Odporúčam ísť sa pozrieť v priebehu zajtrajšieho dňa do "odvodňovacieho" žľabu na otoč Skala. Ešte poriadne nenapršalo a už sa stráca funkčnosť uvedeného diela! Tie super spevnené brehy po celej dĺžke žľabu "plnia svoju úlohu" a to takým spôsobom, že erodujú do kamenného podložia, čím budú znemožňovať priechod vody do zeme.
Otázka na mesto: na koho sa treba obrátiť, aby preplatil odvodňovaciu rúru, ktorú sme boli nútený zakúpiť, nakoľko sa v projekte na ňu (úmyselne?) pozabudlo???? A teraz by asi bola na mieste poznámka na apeláciu zdravého rozumu. Však pán ...... Česť Vašej statočnej práci
#3139 | odpovedať 11.07.2015 13:58:59
marekjozef Marek Jozef

My občania Ilavy dúfame a chceme veriť, že na voľné pracovné miesta na mestskom úrade a TSM nebudú dosadení rodinní príslušníci zamestnancov a nebudú tak rozšírené rady manželských párov, súrodeneckých párov a generačných vzťahov, matka - dieťa. Pamätám si volebný program pána primátora Dašku z roku 2006, kde sa zaväzoval a sľuboval, že zabráni rodinkárstvu na úrade. A ejhľa, už tam za jeho pôsobenia máme matka s dcérou, 2x manžel s manželkou, matka so synom, brat so sestrou. U nás je to už ako v rozprávke - široko ďaleko takú samosprávu nenájdete. Táto skutočnosť potvrdzuje preferovanie nemorálnosti, zvrátenosti a úbohosti na mestskom úrade pri prijímaní do zamestnania. Hanba tým, ktorí takto vyberajú nových zamestnancov, ale aj primátorovi, že to podporuje a dovolí. Tu neobstojí ani obranná reakcia pána primátora, že sú to dobrí zamestnanci. Dobrých je kopec, len majú smolu, že nie sú z rodiny.
#3138 | odpovedať 10.07.2015 22:13:26
Rasťo k600

Čakám na odpoveď ohľadom Skala otoč, ale mám taký pocit, že je to iba hádzanie hrachu o stenu. To sa naozaj nenájde kompetent, aby to vysvetlil? Nedostal som žiadnu odpoveď ohľadom umelého retardéra u pána bývajúceho pod horou, ako sa bude chodiť na pozemky tam kde je vyznačená cesta a pod. (viď predchádzajúci príspevok). V projekte je naprojektovaný trativod do hĺbky 3 metre, ale vidím tam odložené iba 4 ks skruží. Matematika nepustí. Vychádza sa v ústrety iba jednému občanovi, ktorý diktuje čo sa bude robiť, alebo sa prikloníte k väčšine a urobíte tak, ako sa má?!
#3137 | odpovedať 08.07.2015 20:05:19
Rasťo k600

Dobrý deň, rád by som sa spýtal, ako zamýšľate vyriešiť na Skale otoč drenážnu jamu pod lesom pri poslednom dome pod horou. Pokiaľ Vám kompetentným nie je známe, nachádza sa tam vjazd na pozemky, ktoré sú v riadnom užívaní a mestu Ilava odvádzané dane - viď územný plán mesta a katastrálna mapa. V súčasnej dobe sa tam nachádza priehlbeň na odvod vody z lesa a tým pádom je znemožnený vstup na tieto pozemky. Verím tomu, že projekt na to dostatočne pamätal, aby sme sa mali ako dostať na svoje pozemky a taktiež ste pamätali na prístup záchranného a zdravotného systému, ako i na prístup napr. plynárov, elektrikárov a pod. Pokiaľ by sa tam niečo stalo, rád by som vedel, kto za to bude zodpovedný. Ďakujem za skorú odpoveď.
#3136 | odpovedať 08.07.2015 18:18:34
obcianka2

Pre nás obyčajných ľudí je niekedy dôležitejšia spravodlivosť, než láskavosť štátnej moci.
#3135 | odpovedať 07.07.2015 08:58:08
prednosta Ľubomír Turcer

Ďakujem Errika . Vaše uznanie ma teší.
#3134 | odpovedať 05.07.2015 08:32:28
Erikka84 kultura len pre seniorov

Pan prednosta,msz.Dakujeme Vam za konstruktivny pristup pri VYRIESENY bilateralneho niekolko rokov trvajuceho problemu.Dalej dakujeme Vam pane nas za tu prekrasnu znelku,za ten kus tvrdej ulohy nadramec Vasej tazkej prace,Vasa tvrda,vycerpavajuca praca bude navzdy zapisana v analoch mesta,mesta ILAVA...DAKUJEME...DAKUJEME.......DAKUJEME
#3133 | odpovedať 03.07.2015 08:09:55
Jan Z. Jan Zachar

Dobrý deň,
Mal by som pár pripomienok:
- schodisko+“kopček“ pri MŠ Ilava je vo veľmi zlom stave. Ten zjazd je veľmi šmykľavý a už som tam videl mamičku s kočíkom ako takmer spadla.
- park obohatiť o pár detských prvkov, postačila by iba nejaká húpačka, šmykľavka. Ak sa nemôže zasahovať do štruktúry parku (nakoľko bol vybudovaný z EU fondov), umiestniť tých pár prvkov do parku pred mestským úradom. Tieto dva parky sú jedny z mála priestorov v Ilave, kde sa dá v horúčavách poprechádzať.
Ďakujem
#3132 | odpovedať 02.07.2015 16:20:02
Rasťo k600

Nechápem reakciu pána prednostu. Ja som iba zdôraznil, aby úprava otoča neskončila pri odvodňovacom žľabe - na možnosť finanncií, ktoré ste uviedol. Pokiaľ si poriadne prečítate príspevok, dočítate sa, že nenegujem uvedenú, podotýkam potrebnú úpravu. Bola by hlúposť opraviť niečo a následne to nechať znehodnotiť! Apropo, keď tiekla voda z lesa, ja som tam bol s lopatou v ruke! Takže narážky typu kto bude chodiť po blate by som radšej vynechal. A o tej priorite zdravého rozumu by som tiež radšej pomlčal, nakoľko roky sa zďaleka kašlalo na Skalu a to je maslo aj predchádzajúcich vedení mesta. Takže dajme hlavy do kopy a nájdime ten správny pomer a dielo sa snáď podarí.
#3131 | odpovedať 02.07.2015 10:11:27
prednosta Ľubomír Turcer

Priorita je zdravý rozum. Ak sa vylejú vody na otoč tak bude chodiť po blate aj Rasťo. Čo ste to za ľudia?
#3130 | odpovedať 01.07.2015 17:13:03
Rasťo k600

Z toho čo čítam, začínam mať pocit, že priorita je odvodňovací žľab od hory, čo by asi vyhovovalo iba jednému obyvateľovi bývajúcemu pod horou. Mimochodom, je normálne že na verejnej komunikácii stojí svojpomocne postavený "retardér"? Môj osobný názor je, že priorita je otoč ako taký a to najmä z dôvodu vysokej prašnosti, bezpečnosti s poukázaním na možné odletujúce kamene z pod kolies vozidiel medzi hrajúce sa deti, pri dažďoch sa naďalej vyplavujú kamene a ďalej sa posúvajú na ulici, vplyvom počasia naďalej eroduje betónový podklad - s prihliadnutím na finančné hľadisko sa náklady na opravu budú len zvyšovať a v neposlednom rade ničenie osobných motorových vozidiel obyvateľov obývajúcich túto časť. Je mi jasné že mesto ako celok páli veľa veci a nedá sa všetkým vyhovieť, ale budem sa opakovať: kedy sa naposledy čo urobilo pre časť Skala - nemyslím teraz detské ihrisko y tohto roka.

Pridať príspevok

<< < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > >>