Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3160 | odpovedať 26.07.2015 15:11:04
Rasťo k600

Ešte som zabudol. Ten super projektant nepočítal so všeobecne známou skutočnosťou, že v hore prebieha ťažba o čom ste vedeli už dávno pred tým. Táto skutočnosť nie je nová a je známa?! Ťažká technika prechádza cez potok od Porubskej doliny. Od dania do užívania Otoča som nezaznamenal prejazd ťažkej techniky. Sú to iba plané výhovorky!!!!
#3159 | odpovedať 26.07.2015 15:04:52
Rasťo k600

Tak taký alibizmus som už dávno nevidel. To že projekt nie je dotiahnutý do konca a že svah v žľabe nie je spevnený na čo sa poukazovalo od začiatku to si nepamätáte. Prehodiť problém na niekoho iného také typické slovenské. Ja nie to on!!!! Od začiatku sme na to poukazovali a vy absolútne nič. Iba projektant je super a projekt je super. Jedna búrka a je to super. Nechápem Váš postoj, veď to nestalo 1 Euro. Alebo sa držíte, veď som to neplatil ja? Smutné
#3158 | odpovedať 26.07.2015 14:34:50
Ľubomír Turcer

Mesto Ilava urobilo všetko pre odvodnenie mestskej komunikácie. Lesné pasienkové spoločenstvo napriek našej výzve neurobilo odbočovacie vodné žľaby na lesnej ceste zvažujúcej sa k Otoču. Ťažia drevo vstupujú ťažkou technikou na lesnú cestu a táto je tak udupaná, že pri prietrži už vôbec nevsakuje vodu. Potom sa to splavuje smerom k Otoču. O vyčistenie požiadajte ich.
#3157 | odpovedať 25.07.2015 22:06:52
Rasťo k600

Odporúčam pánovi prednostovi ísť sa pozrieť na dielo - žľab na otoči z mestskej kasy v akom stave je po piatkovej búrke. Viem že ste tam bol, ale choďte ešte raz. Dúfam, že veríte to čo ste videl, nepotrebujete mať stavebné vzdelanie, aby ste skonštatovali, ako je to na dve veci. Alebo sa "opäť mýlim" a bude sa zastávať geniálneho projektanta? Preinvestované peniaze, alebo nazveme to: peniaze vyhodené von oknom. Kto to bude čistiť a koľko to bude stáť???? Uvažovali ste o niečom takom, aby obyvatelia mohli posielať na portál Ilavy fotografie toho, čo ich páli a aby si mohli ostatní urobiť svoj názor?
#3156 | odpovedať 24.07.2015 18:18:37
martina 75 miskakiska

A ešte aby som nezabudla,dúfam,že stým odstránením plechovej lávky a mosta to nemyslíte vážne.Alebo hneď po odtránení nastúpi adekvátne riešenie,pretože ak to niekomu ešte nedošlo tak cez ten most väčšina obyvateľov chodí do práce a z práce,nevozíme sa autami.Ďakujem za informácie
#3155 | odpovedať 23.07.2015 22:12:45
martina 75 miskakiska

dobrý deň.Chcela by som sa opýtať kompetentných čo chodia na kontrolu prác pri úpravách podhradského potoka,kto má na starosti odpratanie hliny z cesty.je tam neskutočný bordel a keď tadiaľ prejde auto prach mám v očiach,v ústach.v týchto horúčavách by mohli cestu navečer pozmetať a pokropiť.lebo chodiť každý deň do práce zaprášená ako sviňa sa mi nechce.
#3154 | odpovedať 23.07.2015 08:13:57
obcianka2

Pre veriacich by bolo lepšie, keby sa náboženstvo oslobodilo od štátu.
#3153 | odpovedať 22.07.2015 13:23:44
obcianka2

Jedna známa mi povedala,“ keď sú v politike moci odkryté mnohé veci, ktoré nie sú morálne, spravodlivé a dobré, nehovor nič o týchto veciach, aj tak to nebude lepšie.“ Ja zas tvrdím, keď ľudia nebudú lepší, nebude nám dobre v rodine, ani v spoločnosti. Niekto nás k tomu dobrému, pravdivému a spravodlivému musí viesť, povedať nám tak, ako to má a nemá byť. A v dobrom nás napomínať.
#3152 | odpovedať 21.07.2015 16:12:08
obcianka2

Čo je nášmu oku viac? A čo mu je len smietkou?

Môžeme sa pýtať už len s básnikom. Nikto nám nepovie, čo je správne a čo nie, ak nám to nebolo výchovou dané. Aké hodnoty zastávajú kresťania nášho okresného mesta vo verejnom živote? Alebo my, kresťania, tu nepotrebujeme, v samospráve nášho okresného mesta, žiadne kresťanské hodnoty určovať a strážiť?
#3151 | odpovedať 21.07.2015 09:02:36
mark marek

tak samosprava. je vidiet ako sa len na tom bavis! aspom je vidiet aky ludia pracuju u nas v meste.a citia sa isty a neohrozeny. preco sa niekto kompetentny nevyjadri z mesta.
#3150 | odpovedať 21.07.2015 08:54:52
Edo kultúrno-spoločenský referent

Samospráva sa to volá...
#3149 | odpovedať 20.07.2015 17:14:17
obcianka2

Nedávno som sa dočítala na adrese: www.topky.sk/cl/10/1479383/Slovensko-prepadlo-pred-celym-svetom-a-na-plnej-ciare—Vladnu-nam-amateri—potvrdil-rebricek, že
v prieskume dôležitých ukazovateľov sme obzvlášť zle na tom v ukazovateľoch: Klientelizmus, byrokracia a rozhadzovanie vlády. Nie je to dobrá vizitka ani žiadneho kresťanského náboženstva na Slovensku, ak sa prepadávame v hodnotení týchto dôležitých ukazovateľov na posledné miesta spomedzi krajín z takmer celého sveta. Nezávisle na Bohu chceme riadiť svoje i spoločenské záležitosti. V takomto prostredí sa darí u nás korupcii, podvodom, klientelizmu, rodinkárstvu, nespravodlivosti a iným druhom spoločenského zla. Pravidlá štátnej i komunálnej moci by mali určovať a strážiť občania!

Budeme sa meniť k lepšiemu, alebo budeme tak žiť? Odpustite, že sa pýtam?
#3148 | odpovedať 20.07.2015 14:45:38
mark marek

ano ze niekto krici. asi, nech sa uz niektory ludia zobudia! edko ty institucia. ze ty mas spravny recept na zivot. daj paragraf podla ktoreho sa robi vyberove konanie na danu poziciu.zapamataj si pracujes pre statnu spravu. nie v nejakej suromnej firme.od tial by si uz bol aj ty davno von. o dane miesto miesto zaujem nemam, zamrzi ale ked clovek ktory by tam bol naozaj dobry tuto moznost nedostane. len vies ono troska cloveka mrzi ked sa deju taketo nekalosti. a ked vidi clovek ako mesto naozaj nefunguje,je to rodinkarstvo.a tutle sa tam vsetko. ilava je male mesto a zapamatej si kazdy kazdeho pozna,a vie ako to tu chodi, tu nic neutajis.a jedine kto tu krici si ty. lebo sa bojis a vies ze mam pravdu.
#3147 | odpovedať 20.07.2015 14:12:28
Edo kultúrno-spoločenský referent

:) pobavilo :) No faktom je,že podmienky sú postavené tak,že človek ktorý sa chce uchádzať o ponúkané pozície by mal vedieť aspoň z časti pravopis a trošku rozumieť fungovaniu inštitúcie :) ...začínam chápať to rozhorčenie..
#3146 | odpovedať 20.07.2015 13:50:42
mark marek

ozval sa nam vsade som vsetko viem. riaditel zemegule.ano aj toto je odpoved.ale slabucka, hoci kto sa moze prihlasit.ale toto je vopred prehrany boj. toto neni ze niekto niekomu zavidi, to je o tom ze by mala platit nejeka spravodlivost.rovnaky meter. a nie rodinkarstvo a pod.poziadavky na uchazdzcov co sa tyka tech sluzieb namieru usite. Radsej by som sa staral o svoju pracovnu napln.ako zamestnanec mesta a konecne pre mesto nieco zacal robil.a niechodil po meste a fajcil stale pred kulturakom.
#3145 | odpovedať 20.07.2015 13:37:48
Edo kultúrno-spoločenský referent

Prečo kričíte,že kto sa prihlásil na konkurz? Kľudne sa môžete aj Vy :)
#3144 | odpovedať 20.07.2015 09:21:46
mark marek

no uvidime ako to dopadne.po celej ilave sa hovori kto obsadi tieto miesta.dokonca sa o tom pise aj na facebooku.je to meno pana Butoru a pana Gašpara.ziadna odpoved z mesta? isto bude napisane ze im niekto oblizuje,ze im zavidi a nieco podobne.ludia z mesta ktory pre nas pracuju by si mali uvedomit ze pracuju pre nas obcanov.ako pani s vacsimi prednoistami na prizemi.ked za nou pridete tak sa chova neochotne,co ma otravujete.dajte mi pokoj atd.potom si na facebooku ked da niekto foto ilavy.co sa v ilave deje alebo ako sa mesto nestara.si zastava pana primatora. je vidiet ako to tam cele funguje.takze nech ludia vedia ako to funguje.isto sa vam toto nepaci.ale ked ste zamestanci mesta a pracujete pre nas.mali by ste sa podal toho aj chovat.ak vam to vadi mozete ist pracovat niekde na 8h kde vam o 14,00 padla a mate pokoj :-)
#3143 | odpovedať 16.07.2015 20:35:49
marekjozef Marek Jozef

Dobrý večer, blíži sa čas výberu zamestnanca na post vedúceho finančno-majetkového oddelenia. Apelujem na česť a zdravý rozum pána primátora a dúfam, že sa nezníži k praktikám blízkym k už mnou uvedenému rodinkárstvu. Je to veľmi úbohé a plytké. Občania už takejto samosprávy majú tak akurát dosť. To Vám nevadí, že náš mestský úrad sa už vôbec nemôže spájať s dobrou úrovňou a morálkou? Pán primátor, naozaj si myslíte, že pán Emil Gašpar je ten správny človek, ktorý by mal viesť mestský úrad v oblasti majetkovej a finančnej a taký zanietený športovec ako pán Bútora je vhodný na post vedúceho technických služieb? Ide Vám vôbec o to aby veci išli v prospech mesta a občanov? To Vám títo kamaráti stoja za to, aby ich uprednostňovaním ste dal na prvé miesto kamarátenie sa pred odbornosťou? Pamätám si výroky p. Gašpara na Vás v ilavských krčmách a verte mi, nie sú hodné, aby som vymenovávaním obťažoval spoluobčanov. Ak chcete, aby boli záležitosti týkajúce sa mesta a občanov permanentne preberané v ilavských ( a možno nie len ilavských) krčmách, tak ste si vybrali toho vhodného kandidáta.
#3142 | odpovedať 15.07.2015 13:41:13
Rasťo k600

Absolútne Nechápem pán prednosta Váš postoj k danej veci. Píšete:“ Nevylučujem ani možnosť preplatenia rúry, pokiaľ nebola v projekte a ak Odbor výstavby potvrdí jej nutnosť „. Keď je tam jediný vstup na pozemok to podľa Vás nie je nutnosť. Opýtam sa inak. Pred vstupom na Váš pozemok urobia jamu. Ako to budete riešiť? Budete sa zaoberať tým či tam je nutnosť urobiť prejazd aby ste sa dostali na svoj pozemok? Asi nie. Stačí si pozrieť katastrálnu mapu a všetko bude okamžite jasné. Nechápem vašu absolútne stoltúznu poznámku o súdnom konaní. Ja som to nikdy nespomenul, tak načo takéto niečo vôbec spomínate. A nik Vás do ničoho nevťahuje. Iniciatíva vyšle od Vás!!! Potrebujete odviesť pozornosť od niečoho iného? Na to čo som včera videl, nepotrebujem mať vzdelanie stavebného smeru. Napísal som, aby sa tam šli pozrieť kompetentní. Dážď urobil svoje.
#3141 | odpovedať 15.07.2015 11:06:11
Ľubomír Turcer

Pokiaľ viem, tak si si s Ing. Januškom postup dohodol minulý týždeň. Teraz je na dovolenke. Keď sa vráti, vec dotiahnete spoločne. Neviem ako ste sa dohodli na kompenzácii za rúru a či v projekte bolo takéto riešenie. A určite si nemyslím, že takouto diskusiou veci doriešiš. Nevylučujem ani možnosť preplatenia rúry, pokiaľ nebola v projekte a ak Odbor výstavby potvrdí jej nutnosť. Na údržbu komunikácií sú narozpočtované prostriedky, ale treba si potom dať žiadosť a musí to byť naozaj dobre zdôvodnené. A nemá zmysel búriť vášne a bojovať tu s pracovníkmi mesta cez internet. Vaše problémy sú inde a nie na meste. Váš najväčší problém je, že sa týmto riešením urobí dobre ja susedovi s ktorým sa súdite o pozemky. Nás do toho nezaťahuj. My pomôžeme riešiť technické veci , ale takáto internetová debata je nanič. Čo sa týka technického riešenia robil to profesionálny projektant a dohľad majú stavební inžinieri z Oddelenia výstavby. Ty máš vzdelanie a skúsenosti stavebného inžiniera, keď napádaš technické riešenie projektanta a stavbárov? Ja by som si to netrúfol a poradil by som sa.

Pridať príspevok

<< < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > >>