Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3143 | odpovedať 16.07.2015 20:35:49
marekjozef Marek Jozef

Dobrý večer, blíži sa čas výberu zamestnanca na post vedúceho finančno-majetkového oddelenia. Apelujem na česť a zdravý rozum pána primátora a dúfam, že sa nezníži k praktikám blízkym k už mnou uvedenému rodinkárstvu. Je to veľmi úbohé a plytké. Občania už takejto samosprávy majú tak akurát dosť. To Vám nevadí, že náš mestský úrad sa už vôbec nemôže spájať s dobrou úrovňou a morálkou? Pán primátor, naozaj si myslíte, že pán Emil Gašpar je ten správny človek, ktorý by mal viesť mestský úrad v oblasti majetkovej a finančnej a taký zanietený športovec ako pán Bútora je vhodný na post vedúceho technických služieb? Ide Vám vôbec o to aby veci išli v prospech mesta a občanov? To Vám títo kamaráti stoja za to, aby ich uprednostňovaním ste dal na prvé miesto kamarátenie sa pred odbornosťou? Pamätám si výroky p. Gašpara na Vás v ilavských krčmách a verte mi, nie sú hodné, aby som vymenovávaním obťažoval spoluobčanov. Ak chcete, aby boli záležitosti týkajúce sa mesta a občanov permanentne preberané v ilavských ( a možno nie len ilavských) krčmách, tak ste si vybrali toho vhodného kandidáta.
#3142 | odpovedať 15.07.2015 13:41:13
Rasťo k600

Absolútne Nechápem pán prednosta Váš postoj k danej veci. Píšete:“ Nevylučujem ani možnosť preplatenia rúry, pokiaľ nebola v projekte a ak Odbor výstavby potvrdí jej nutnosť „. Keď je tam jediný vstup na pozemok to podľa Vás nie je nutnosť. Opýtam sa inak. Pred vstupom na Váš pozemok urobia jamu. Ako to budete riešiť? Budete sa zaoberať tým či tam je nutnosť urobiť prejazd aby ste sa dostali na svoj pozemok? Asi nie. Stačí si pozrieť katastrálnu mapu a všetko bude okamžite jasné. Nechápem vašu absolútne stoltúznu poznámku o súdnom konaní. Ja som to nikdy nespomenul, tak načo takéto niečo vôbec spomínate. A nik Vás do ničoho nevťahuje. Iniciatíva vyšle od Vás!!! Potrebujete odviesť pozornosť od niečoho iného? Na to čo som včera videl, nepotrebujem mať vzdelanie stavebného smeru. Napísal som, aby sa tam šli pozrieť kompetentní. Dážď urobil svoje.
#3141 | odpovedať 15.07.2015 11:06:11
prednosta Ľubomír Turcer

Pokiaľ viem, tak si si s Ing. Januškom postup dohodol minulý týždeň. Teraz je na dovolenke. Keď sa vráti, vec dotiahnete spoločne. Neviem ako ste sa dohodli na kompenzácii za rúru a či v projekte bolo takéto riešenie. A určite si nemyslím, že takouto diskusiou veci doriešiš. Nevylučujem ani možnosť preplatenia rúry, pokiaľ nebola v projekte a ak Odbor výstavby potvrdí jej nutnosť. Na údržbu komunikácií sú narozpočtované prostriedky, ale treba si potom dať žiadosť a musí to byť naozaj dobre zdôvodnené. A nemá zmysel búriť vášne a bojovať tu s pracovníkmi mesta cez internet. Vaše problémy sú inde a nie na meste. Váš najväčší problém je, že sa týmto riešením urobí dobre ja susedovi s ktorým sa súdite o pozemky. Nás do toho nezaťahuj. My pomôžeme riešiť technické veci , ale takáto internetová debata je nanič. Čo sa týka technického riešenia robil to profesionálny projektant a dohľad majú stavební inžinieri z Oddelenia výstavby. Ty máš vzdelanie a skúsenosti stavebného inžiniera, keď napádaš technické riešenie projektanta a stavbárov? Ja by som si to netrúfol a poradil by som sa.
#3140 | odpovedať 14.07.2015 20:28:53
Rasťo k600

Dobrý večer. Doposiaľ mi nik z kompetentných neodpovedal na predchádzajúce otázky. Odporúčam ísť sa pozrieť v priebehu zajtrajšieho dňa do "odvodňovacieho" žľabu na otoč Skala. Ešte poriadne nenapršalo a už sa stráca funkčnosť uvedeného diela! Tie super spevnené brehy po celej dĺžke žľabu "plnia svoju úlohu" a to takým spôsobom, že erodujú do kamenného podložia, čím budú znemožňovať priechod vody do zeme.
Otázka na mesto: na koho sa treba obrátiť, aby preplatil odvodňovaciu rúru, ktorú sme boli nútený zakúpiť, nakoľko sa v projekte na ňu (úmyselne?) pozabudlo???? A teraz by asi bola na mieste poznámka na apeláciu zdravého rozumu. Však pán ...... Česť Vašej statočnej práci
#3139 | odpovedať 11.07.2015 13:58:59
marekjozef Marek Jozef

My občania Ilavy dúfame a chceme veriť, že na voľné pracovné miesta na mestskom úrade a TSM nebudú dosadení rodinní príslušníci zamestnancov a nebudú tak rozšírené rady manželských párov, súrodeneckých párov a generačných vzťahov, matka - dieťa. Pamätám si volebný program pána primátora Dašku z roku 2006, kde sa zaväzoval a sľuboval, že zabráni rodinkárstvu na úrade. A ejhľa, už tam za jeho pôsobenia máme matka s dcérou, 2x manžel s manželkou, matka so synom, brat so sestrou. U nás je to už ako v rozprávke - široko ďaleko takú samosprávu nenájdete. Táto skutočnosť potvrdzuje preferovanie nemorálnosti, zvrátenosti a úbohosti na mestskom úrade pri prijímaní do zamestnania. Hanba tým, ktorí takto vyberajú nových zamestnancov, ale aj primátorovi, že to podporuje a dovolí. Tu neobstojí ani obranná reakcia pána primátora, že sú to dobrí zamestnanci. Dobrých je kopec, len majú smolu, že nie sú z rodiny.
#3138 | odpovedať 10.07.2015 22:13:26
Rasťo k600

Čakám na odpoveď ohľadom Skala otoč, ale mám taký pocit, že je to iba hádzanie hrachu o stenu. To sa naozaj nenájde kompetent, aby to vysvetlil? Nedostal som žiadnu odpoveď ohľadom umelého retardéra u pána bývajúceho pod horou, ako sa bude chodiť na pozemky tam kde je vyznačená cesta a pod. (viď predchádzajúci príspevok). V projekte je naprojektovaný trativod do hĺbky 3 metre, ale vidím tam odložené iba 4 ks skruží. Matematika nepustí. Vychádza sa v ústrety iba jednému občanovi, ktorý diktuje čo sa bude robiť, alebo sa prikloníte k väčšine a urobíte tak, ako sa má?!
#3137 | odpovedať 08.07.2015 20:05:19
Rasťo k600

Dobrý deň, rád by som sa spýtal, ako zamýšľate vyriešiť na Skale otoč drenážnu jamu pod lesom pri poslednom dome pod horou. Pokiaľ Vám kompetentným nie je známe, nachádza sa tam vjazd na pozemky, ktoré sú v riadnom užívaní a mestu Ilava odvádzané dane - viď územný plán mesta a katastrálna mapa. V súčasnej dobe sa tam nachádza priehlbeň na odvod vody z lesa a tým pádom je znemožnený vstup na tieto pozemky. Verím tomu, že projekt na to dostatočne pamätal, aby sme sa mali ako dostať na svoje pozemky a taktiež ste pamätali na prístup záchranného a zdravotného systému, ako i na prístup napr. plynárov, elektrikárov a pod. Pokiaľ by sa tam niečo stalo, rád by som vedel, kto za to bude zodpovedný. Ďakujem za skorú odpoveď.
#3136 | odpovedať 08.07.2015 18:18:34
obcianka2

Pre nás obyčajných ľudí je niekedy dôležitejšia spravodlivosť, než láskavosť štátnej moci.
#3135 | odpovedať 07.07.2015 08:58:08
prednosta Ľubomír Turcer

Ďakujem Errika . Vaše uznanie ma teší.
#3134 | odpovedať 05.07.2015 08:32:28
Erikka84 kultura len pre seniorov

Pan prednosta,msz.Dakujeme Vam za konstruktivny pristup pri VYRIESENY bilateralneho niekolko rokov trvajuceho problemu.Dalej dakujeme Vam pane nas za tu prekrasnu znelku,za ten kus tvrdej ulohy nadramec Vasej tazkej prace,Vasa tvrda,vycerpavajuca praca bude navzdy zapisana v analoch mesta,mesta ILAVA...DAKUJEME...DAKUJEME.......DAKUJEME
#3133 | odpovedať 03.07.2015 08:09:55
Jan Z. Jan Zachar

Dobrý deň,
Mal by som pár pripomienok:
- schodisko+“kopček“ pri MŠ Ilava je vo veľmi zlom stave. Ten zjazd je veľmi šmykľavý a už som tam videl mamičku s kočíkom ako takmer spadla.
- park obohatiť o pár detských prvkov, postačila by iba nejaká húpačka, šmykľavka. Ak sa nemôže zasahovať do štruktúry parku (nakoľko bol vybudovaný z EU fondov), umiestniť tých pár prvkov do parku pred mestským úradom. Tieto dva parky sú jedny z mála priestorov v Ilave, kde sa dá v horúčavách poprechádzať.
Ďakujem
#3132 | odpovedať 02.07.2015 16:20:02
Rasťo k600

Nechápem reakciu pána prednostu. Ja som iba zdôraznil, aby úprava otoča neskončila pri odvodňovacom žľabe - na možnosť finanncií, ktoré ste uviedol. Pokiaľ si poriadne prečítate príspevok, dočítate sa, že nenegujem uvedenú, podotýkam potrebnú úpravu. Bola by hlúposť opraviť niečo a následne to nechať znehodnotiť! Apropo, keď tiekla voda z lesa, ja som tam bol s lopatou v ruke! Takže narážky typu kto bude chodiť po blate by som radšej vynechal. A o tej priorite zdravého rozumu by som tiež radšej pomlčal, nakoľko roky sa zďaleka kašlalo na Skalu a to je maslo aj predchádzajúcich vedení mesta. Takže dajme hlavy do kopy a nájdime ten správny pomer a dielo sa snáď podarí.
#3131 | odpovedať 02.07.2015 10:11:27
prednosta Ľubomír Turcer

Priorita je zdravý rozum. Ak sa vylejú vody na otoč tak bude chodiť po blate aj Rasťo. Čo ste to za ľudia?
#3130 | odpovedať 01.07.2015 17:13:03
Rasťo k600

Z toho čo čítam, začínam mať pocit, že priorita je odvodňovací žľab od hory, čo by asi vyhovovalo iba jednému obyvateľovi bývajúcemu pod horou. Mimochodom, je normálne že na verejnej komunikácii stojí svojpomocne postavený "retardér"? Môj osobný názor je, že priorita je otoč ako taký a to najmä z dôvodu vysokej prašnosti, bezpečnosti s poukázaním na možné odletujúce kamene z pod kolies vozidiel medzi hrajúce sa deti, pri dažďoch sa naďalej vyplavujú kamene a ďalej sa posúvajú na ulici, vplyvom počasia naďalej eroduje betónový podklad - s prihliadnutím na finančné hľadisko sa náklady na opravu budú len zvyšovať a v neposlednom rade ničenie osobných motorových vozidiel obyvateľov obývajúcich túto časť. Je mi jasné že mesto ako celok páli veľa veci a nedá sa všetkým vyhovieť, ale budem sa opakovať: kedy sa naposledy čo urobilo pre časť Skala - nemyslím teraz detské ihrisko y tohto roka.
#3129 | odpovedať 01.07.2015 07:30:15
prednosta Ľubomír Turcer

V roku 2014 sme s vedúcim Oddelenia výstavby predložili asfaltovanie otoča na schválenie do rozpočtu na rok 2015. Keďže sme nemali projekt dali sme odborný odhad 25000.-Euro. POSLANCI SCHVÁLILI TENTO " NÁSTREL". Začiatkom roku 2015 sa spracoval projekt. Vzhľadom na neudržiavanú lesnú cestu výskyt prívalových vôd sme do projektu požadovali aj žľaby a trativod, aby sa pri prietržiach neusadzovalo blato na novo-vyasfaltovanom otoči. Projektová cena bola cca 31 000.-Euro. Primátor trval na elektronickej aukcii. Po aukcii sa nám podarilo ušetriť a cena klesla na cca 28 000 Euro. Ďalšia investícia detské ihrisko na Skale bolo odhadované na 5000 Euro, ale cez Elektronický kontraktačný systém sa ušetrilo 1300 Euro. Celkove teda rozdiel schválených investícií na Skalu oproti vysúťaženým cenám predstavuje sumu niečo cez 2 000.-Euro. Rozdiel oproti schválenému rozpočtu sme vykryli položkami, ktoré sa od začiatku roka nečerpali v predpokladanej výške. Napriek tomu niektorí poslanci túto skutočnosť neakceptovali a zablokovali rozpočtové zmeny. OTOČ SA TEDA BUDE ROBIŤ ,ALE NIE JE JASNÉ ČI V PLNOM ROZSAHU AKO BOL NAPROJEKTOVANÝ. Hrozí , že sa dielo urobí len do sumy 25 000 .-Euro a možno to odvodnenie , ak sa poslanci nedohodnú, bude ohrozené (pozri aj zápisnice z posledného MsZ v Iliavke). PRÁCE SA ZAČNÚ UŽ TENTO MESIAC.
#3128 | odpovedať 30.06.2015 16:20:51
Rasťo k600

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, že kedy už konečne príde na rad otoč na sídlisku Skala??? Od posledného sedenie na MZ v Iliavke v roku 2014 pretieklo veľa vody v rieke Váh. Socha pred kostolom stojí, na ĽŠU je prístrešok nad schodmi .....
#3127 | odpovedať 29.06.2015 14:25:46
prednosta Ľubomír Turcer

Parkovanie: Mesto Ilava vyriešilo parkovanie, dokonca svoje riešenie podložilo obsažnou štúdiou VUD Žilina. Buduje sa popri Cillerke druhé bezplatné parkovisko pri stanici, v auguste bude hotové. Riešenie parkovania v centre zablokovali aktivisti z centra a ich spriaznení poslanci. NIE PRIMÁTOR ANI PREDNOSTA!

Stromy: vysadil niekto keď ešte primátor a prednosta ani nesnívali že budú pracovať na úrade. Výrezy podliehajú zákonu o ŽP a súhlasu väčšiny obyvateľstva v lokalite. Môžete si urobiť podpisový hárok a obehnúť bloky a potom doniesť výsledok SVOJMU POSLANCOVI ZA Medňanskú. Ak bude väčšina za výrub, v jeseni sa môže.

Okno: MsÚ Vám nebude riešiť či a kedy si budete otvárať okno. Ak niekto obmedzuje Vaše užívateľské práva zdokumentujte to a pošlite sťažnosť na Okr. úrad Odbor životnéjho prostredia, alebo podajte trestné oznámenie.

Fľaše a hluk: Pokiaľ ide o rušenie nočného kľudu
zdokumentujte, alebo volajte políciu.

Budovanie mesta: Robí sa rovnomerne. Na Medňanskej máte vynovenú školu, umelé trávnaté ihriská, detské ihrisko nové chodníky. Ako vidíte, aj keĎ TAM NEžIJEME vAšA MESTSKá čASť SA ROZVíJA. Ani v Iliavke nežijeme a zrekonštruovali sme tam DK. V Klobušiciach tiež nežijeme a sú tam nové cesty na IBV za viac ako 12 000 000 SK.
Platy: Primátor má plat podľa zákona o obecnom zriadení a aj zamestnanci sú odmeňovaní podľa platných tarifov. Naše platy si zaslúžime, pretože robíme veľa práce naviac. Z grantov EU sme do mesta dostali už cca 2 500 000 Euro. To robiť nemusíme, ale robíme a chceme. Čo ste urobila pani Erika pre mesto Vy okrem toho, že si tu vylievate žlč na ľudí, ktorí pracujú pre mesto nad rámec svojich povinností?
#3126 | odpovedať 28.06.2015 08:55:28
Erikka84 kultura len pre seniorovExtrem...ked idem do nemoc.so starym ledva chodiacim rodicom(autom)zaparkovat jedine na stanici,.....ked idem do mesta,do lekarne pre lieky a dostanem pokutu,lebo som ako obcan a dane platiaci clovek zaparkoval vedla,ale bachar 12h parkovania den co den zadarmo,to iste aj pred uradom,pred obchodom zaparkuje majitel,predavacka,manzelka,....,.Extrem...ked si niekto svojvolne povysadzal strom(breza)ako sa mu zachcelo........Extrem ked si od jari do jesene memozete otvorit okno,Extrem ked si aj v sodnom pradle najdete bordel z brezy,Extrem ked rano 4.30zacnu vyhadzovat ludia skl.flase...Extrem je,ze sa o tom len diskutuje a nic sa s tym NEROBI,....Extrem....ked inspiracia sa ide hladat do Svedska,...Extrem....Extrem ked MZ Ilava robi akurat to,ze ruky dava od vsetkeho prec,aby nemusel nic robit,maju miestecka dobre platene,tak naco robit,maju kompetencie tak naco sa niecim zatazovat....Extrem ked o Mednanskej rozhoduju taky co tam nezije,napr.prednostu to nema co trapit,nezije tu,primator nezije tu....to neni ich problem,preco by mal,ved on tu nezije......maju na par rokov teplucke miestecka,tak naco co len nieco robit,ciele si slpnili...jednoducho zbytocne zastupitelstvo....


#3125 | odpovedať 25.06.2015 20:17:04
Miroslav Behan Miroslav Behan

Vedenie mesta Ilava postupuje správne s vytvorením záchytných bezplatných parkovísk a spoplatnením parkovania v centre. Ale otázka je, či nastane všeobecná zhoda v nájdení riešenia pre prospech obyvateľov, návštevníkov a podnikateľov v centre mesta.
Nie je správna cesta v komunikácii iba kritizovať a presadzovať extrémne riešenia/príklad brezy, stačí ich orezať, znížiť/, ale spolupracovať a hľadať vhodné riešenia vyhovujúce všetkým.
#3124 | odpovedať 25.06.2015 14:29:41
obcianka2

Naša dcéra pri návšteve rodného mesta konštatovala, že podľa množstva ľudí na nákupoch v obchode Lidl, potrebujeme v našom meste ešte jedno nové obchodné centrum. Argument, že postavenie nového obchodného centra zlikviduje obchody malých podnikateľov v meste, neobstojí, pretože aj tak ľudia utekajú na nákup do väčších obchodov. Ak by sa rozšírila konkurencia, prospelo by to všetkým spotrebiteľom mesta i z okolia. Žijeme v takej dobe, že obstojí len najlepší z konkurencie, ktorý vie prilákať spotrebiteľov najnižšími cenami tovaru a služieb.
Nepotešila sa, že po ročnej návšteve rodiska, máme v najkrajšom centre mesta stále veľké parkovisko, ktoré občanov, návštevníkov a turistov skôr odrádza ako priťahuje. Otázkou zostáva, či nové parkovisko pri železničnej stanici vyrieši problém parkovania na hlavnom námestí okresného mesta. Občanom by bolo treba tiež povedať, čo mieni okresné mesto urobiť s novou doteraz nevyužitou prístavbou poschodovej budovy pivovaru. A neprekáža občanom a poslancom ani rozpadajúca sa budova bývalej škôlky v blízkosti centra mesta, kde sa môže rozšíriť priestor na parkovanie. Nechýba nám kvetinová výzdoba okresného mesta? Ako príklad nám môžu poslúžiť kvetinové úpravy miest Rakúska a Maďarska, kde vedia premeniť na kvetinovú výzdobu každý kúsok voľného miesta.
Podľa nás, nič nie je zbytočné, čo urobíme pre krásu, pre rekonštrukciu a obnovu mesta. Odpovede na tieto otázky očakávame od zvolených poslancov okresného mesta.

Pridať príspevok

<< < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > >>