Preskočiť na obsah
ENGLISH INFO
Grafická verzia - Verzia pre slabozrakých - Textová verzia Odoberať RSS RSS

Otázky a odpovede

Pridať príspevok

príspevky sú zoradené od najnovších (zmeniť)

#3129 | odpovedať 01.07.2015 07:30:15
Ľubomír Turcer

V roku 2014 sme s vedúcim Oddelenia výstavby predložili asfaltovanie otoča na schválenie do rozpočtu na rok 2015. Keďže sme nemali projekt dali sme odborný odhad 25000.-Euro. POSLANCI SCHVÁLILI TENTO " NÁSTREL". Začiatkom roku 2015 sa spracoval projekt. Vzhľadom na neudržiavanú lesnú cestu výskyt prívalových vôd sme do projektu požadovali aj žľaby a trativod, aby sa pri prietržiach neusadzovalo blato na novo-vyasfaltovanom otoči. Projektová cena bola cca 31 000.-Euro. Primátor trval na elektronickej aukcii. Po aukcii sa nám podarilo ušetriť a cena klesla na cca 28 000 Euro. Ďalšia investícia detské ihrisko na Skale bolo odhadované na 5000 Euro, ale cez Elektronický kontraktačný systém sa ušetrilo 1300 Euro. Celkove teda rozdiel schválených investícií na Skalu oproti vysúťaženým cenám predstavuje sumu niečo cez 2 000.-Euro. Rozdiel oproti schválenému rozpočtu sme vykryli položkami, ktoré sa od začiatku roka nečerpali v predpokladanej výške. Napriek tomu niektorí poslanci túto skutočnosť neakceptovali a zablokovali rozpočtové zmeny. OTOČ SA TEDA BUDE ROBIŤ ,ALE NIE JE JASNÉ ČI V PLNOM ROZSAHU AKO BOL NAPROJEKTOVANÝ. Hrozí , že sa dielo urobí len do sumy 25 000 .-Euro a možno to odvodnenie , ak sa poslanci nedohodnú, bude ohrozené (pozri aj zápisnice z posledného MsZ v Iliavke). PRÁCE SA ZAČNÚ UŽ TENTO MESIAC.
#3128 | odpovedať 30.06.2015 16:20:51
Rasťo k600

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, že kedy už konečne príde na rad otoč na sídlisku Skala??? Od posledného sedenie na MZ v Iliavke v roku 2014 pretieklo veľa vody v rieke Váh. Socha pred kostolom stojí, na ĽŠU je prístrešok nad schodmi .....
#3127 | odpovedať 29.06.2015 14:25:46
Ľubomír Turcer

Parkovanie: Mesto Ilava vyriešilo parkovanie, dokonca svoje riešenie podložilo obsažnou štúdiou VUD Žilina. Buduje sa popri Cillerke druhé bezplatné parkovisko pri stanici, v auguste bude hotové. Riešenie parkovania v centre zablokovali aktivisti z centra a ich spriaznení poslanci. NIE PRIMÁTOR ANI PREDNOSTA!

Stromy: vysadil niekto keď ešte primátor a prednosta ani nesnívali že budú pracovať na úrade. Výrezy podliehajú zákonu o ŽP a súhlasu väčšiny obyvateľstva v lokalite. Môžete si urobiť podpisový hárok a obehnúť bloky a potom doniesť výsledok SVOJMU POSLANCOVI ZA Medňanskú. Ak bude väčšina za výrub, v jeseni sa môže.

Okno: MsÚ Vám nebude riešiť či a kedy si budete otvárať okno. Ak niekto obmedzuje Vaše užívateľské práva zdokumentujte to a pošlite sťažnosť na Okr. úrad Odbor životnéjho prostredia, alebo podajte trestné oznámenie.

Fľaše a hluk: Pokiaľ ide o rušenie nočného kľudu
zdokumentujte, alebo volajte políciu.

Budovanie mesta: Robí sa rovnomerne. Na Medňanskej máte vynovenú školu, umelé trávnaté ihriská, detské ihrisko nové chodníky. Ako vidíte, aj keĎ TAM NEžIJEME vAšA MESTSKá čASť SA ROZVíJA. Ani v Iliavke nežijeme a zrekonštruovali sme tam DK. V Klobušiciach tiež nežijeme a sú tam nové cesty na IBV za viac ako 12 000 000 SK.
Platy: Primátor má plat podľa zákona o obecnom zriadení a aj zamestnanci sú odmeňovaní podľa platných tarifov. Naše platy si zaslúžime, pretože robíme veľa práce naviac. Z grantov EU sme do mesta dostali už cca 2 500 000 Euro. To robiť nemusíme, ale robíme a chceme. Čo ste urobila pani Erika pre mesto Vy okrem toho, že si tu vylievate žlč na ľudí, ktorí pracujú pre mesto nad rámec svojich povinností?
#3126 | odpovedať 28.06.2015 08:55:28
Erikka84 kultura len pre seniorovExtrem...ked idem do nemoc.so starym ledva chodiacim rodicom(autom)zaparkovat jedine na stanici,.....ked idem do mesta,do lekarne pre lieky a dostanem pokutu,lebo som ako obcan a dane platiaci clovek zaparkoval vedla,ale bachar 12h parkovania den co den zadarmo,to iste aj pred uradom,pred obchodom zaparkuje majitel,predavacka,manzelka,....,.Extrem...ked si niekto svojvolne povysadzal strom(breza)ako sa mu zachcelo........Extrem ked si od jari do jesene memozete otvorit okno,Extrem ked si aj v sodnom pradle najdete bordel z brezy,Extrem ked rano 4.30zacnu vyhadzovat ludia skl.flase...Extrem je,ze sa o tom len diskutuje a nic sa s tym NEROBI,....Extrem....ked inspiracia sa ide hladat do Svedska,...Extrem....Extrem ked MZ Ilava robi akurat to,ze ruky dava od vsetkeho prec,aby nemusel nic robit,maju miestecka dobre platene,tak naco robit,maju kompetencie tak naco sa niecim zatazovat....Extrem ked o Mednanskej rozhoduju taky co tam nezije,napr.prednostu to nema co trapit,nezije tu,primator nezije tu....to neni ich problem,preco by mal,ved on tu nezije......maju na par rokov teplucke miestecka,tak naco co len nieco robit,ciele si slpnili...jednoducho zbytocne zastupitelstvo....


#3125 | odpovedať 25.06.2015 20:17:04
Miroslav Behan Miroslav Behan

Vedenie mesta Ilava postupuje správne s vytvorením záchytných bezplatných parkovísk a spoplatnením parkovania v centre. Ale otázka je, či nastane všeobecná zhoda v nájdení riešenia pre prospech obyvateľov, návštevníkov a podnikateľov v centre mesta.
Nie je správna cesta v komunikácii iba kritizovať a presadzovať extrémne riešenia/príklad brezy, stačí ich orezať, znížiť/, ale spolupracovať a hľadať vhodné riešenia vyhovujúce všetkým.
#3124 | odpovedať 25.06.2015 14:29:41
obcianka2

Naša dcéra pri návšteve rodného mesta konštatovala, že podľa množstva ľudí na nákupoch v obchode Lidl, potrebujeme v našom meste ešte jedno nové obchodné centrum. Argument, že postavenie nového obchodného centra zlikviduje obchody malých podnikateľov v meste, neobstojí, pretože aj tak ľudia utekajú na nákup do väčších obchodov. Ak by sa rozšírila konkurencia, prospelo by to všetkým spotrebiteľom mesta i z okolia. Žijeme v takej dobe, že obstojí len najlepší z konkurencie, ktorý vie prilákať spotrebiteľov najnižšími cenami tovaru a služieb.
Nepotešila sa, že po ročnej návšteve rodiska, máme v najkrajšom centre mesta stále veľké parkovisko, ktoré občanov, návštevníkov a turistov skôr odrádza ako priťahuje. Otázkou zostáva, či nové parkovisko pri železničnej stanici vyrieši problém parkovania na hlavnom námestí okresného mesta. Občanom by bolo treba tiež povedať, čo mieni okresné mesto urobiť s novou doteraz nevyužitou prístavbou poschodovej budovy pivovaru. A neprekáža občanom a poslancom ani rozpadajúca sa budova bývalej škôlky v blízkosti centra mesta, kde sa môže rozšíriť priestor na parkovanie. Nechýba nám kvetinová výzdoba okresného mesta? Ako príklad nám môžu poslúžiť kvetinové úpravy miest Rakúska a Maďarska, kde vedia premeniť na kvetinovú výzdobu každý kúsok voľného miesta.
Podľa nás, nič nie je zbytočné, čo urobíme pre krásu, pre rekonštrukciu a obnovu mesta. Odpovede na tieto otázky očakávame od zvolených poslancov okresného mesta.
#3123 | odpovedať 21.06.2015 19:45:28
memo memo

Dobrý den, chcel by som sa spýtať dokedy bude pred bytovkou 237 na ul. kpt. nálepku ten ohavný koreň zo stromu , ktorý sa vypílil ešte pred rokom?
#3122 | odpovedať 16.06.2015 09:14:14
obcianka2

Nikto z nás nemá rád kritiku. Snaha vyhnúť sa kritike je všade prítomná. „V Japonsku platí kultúra ospravedlňovania. Ak utŕžite kritiku, vždy sa od vás očakáva verejné ospravedlnenie. Hoci by ste sa necítili vinný, ospravedlniť sa je rozumné. Japonci veria, že prísny postoj k chybám druhých, vytvára bezchybnú spoločnosť.“ Napísal japonský novinár žijúci u nás.

V našej kultúre to neplatí, za kritiku človek utŕži len posmech, urážky, v lepšom prípade môžete očakávať, že sa za vás pomodlia. V kresťanskej kultúre by malo platiť pre každého z nás, že nie je dôležité čím sa krivdí nám, ale čím krivdíme iným.
#3121 | odpovedať 31.05.2015 09:18:05
obcianka2

Na adresu kritiky ešte jeden názor, ktorý som si vypočula nedávno v jednej nedeľnej rozhlasovej omši, s názorom súhlasím:
„Keď človek dokáže vidieť pravdu, nevidí krivdy a nespravodlivosť, nepotrebuje kritizovať, ani porovnávať.“
#3120 | odpovedať 21.05.2015 09:26:13
obcianka2

„K etike dialógu patrí vzdať sa monopolu na pravdu. Vzdať sa monopolu na pravdu neznamená vzdať sa pravdy,... vedieť sa v pokore ponoriť do hĺbky pravdy, skúsiť, že je hlbšia, širšia než naše rybníčky, ktoré sme doteraz za jedinú pravdu uznávali.

Partneri skutočného dialógu nijak nebagatelizujú otázku pravdy: práve preto, že pravdu pokladajú za hodnotu tak zásadnú a tak hlbokú, cítia sa zaviazaní každému dopriať slobodu hľadať ju podľa vlastného svedomia a rozumu.

Kresťanstvo patrí do politiky – avšak ako kritický protihráč moci, plniaci dôležitú, ale tiež nevďačnú a nebezpečnú úlohu prorokov: snímať moci auru posvätna, po ktorej tak rada siaha, ukazovať – ako Náthan Davidovi -, že i králi sú len ľudia a nemôžu sa chovať ako bohovia.“


Napísal Tomáš Halík v knžke, Žít v dialogu

Záverom moja otázka, majú alebo nemajú občania nárok, ktorí si platia dane za štátnu službu, na tejto stránke priestor na dialóg?
#3119 | odpovedať 20.05.2015 11:50:00
mark marek

pan turcer. pytam sa. v prvom rade ide o bezpecnost. brezy maju svoje roky. a su blizko panelaku. ano a pisu sem ludia ktory sa zaujimaju o brezy ktory na mednanskej nebyvaju a tym padom im nevadia.s aich to netyka.
#3118 | odpovedať 20.05.2015 10:25:21
Ľubomír Turcer

Ako vidíte sami, nie je tu jednotnosť v stanoviskách ohľadom výrubu briez. Jedni im pripisujú , že spôsobujú alergie, iným tienia. Ďalší zasa tvrdíte, že alergénov je toľko z ihličnanov že tých pár briez, aj keď sa zrežú, to nezachráni. Iní zasa chcú aby brezy zostali. Nech by sme urobili čokoľvek, vždy sa nájdu diskutéri, ktorí budú nespokojní a vinník bude ako vždy mesto. Mesto, ktoré "sa o nič nestará" . Skúste miesto internetu osloviť poslancov za mestskú časť. Majú kontakty aj na tejto stránke. Príďte niekedy na schôdzu mestského výboru, alebo na zastupiteľstvo a tam prineste stanoviská, alebo petíciu väčšiny občanov aj s návrhom riešenia. Ak to bude jednoznačné a jasná väčšina bude za výrez tak v jeseni môžu ísť brezy dole. Nemôžete od nás žiadať, aby sme na základe dvoch, či troch diskusných príspevkov vyrúbali čo si dotyční zmyslia. Navyše sú tu odborné útvary mesta a nejaké zákony a pravidlá o hniezdení vtáctva a ochrane živ. prostredia -aj drevín. Zrezať je ľahko. Koľko ste Vy diskutujúci už osobne vysadili stromčekov v živote, keď človeka, ktorý ich v dobrej viere vysadil aj pre Vás nazvete hlupák? Je smutné koľko neúcty sa objavuje natejto diskusii. Mnohí ešte mentálne ani nedozreli na konštruktívnu diskusiu a využívajú krycie mená aby mohli v prvom rade prejaviť najskôr svoj negatívny postoj k predstaviteľom mesta, ale konštruktívne a zákonné riešenie -to musíme urobiť nakoniec vždy my tu na meste s poslancami.
#3117 | odpovedať 20.05.2015 07:53:22
mark marek

nikto nehovory o betonovej dzungli. je to cca 5 briez. ktore by bolo treba poriesit.tak ako v lete chrania pred slnkom tak aj v zime tienia aj ked mozno menej.pochopte ze tie stromy tu nebudu navzdy.ak tam niekto nebyva nevie to mozno posudit.myslim si ze to treba vyriesit. uz sa o tom dlho rozprava. co takto odpoved z mesta?
#3116 | odpovedať 19.05.2015 16:12:36
exana

Kým bude z novej zelene taký osoh ako z tých briez, uplynie zasa 30-35 rokov. Rozhodne nie sú bezvýznamné. Veľký strom produkuje veľké množstvo kyslíka. Nejaké prízemné plazivce, alebo iné malé rastliny to nedokážu ani za 50 rokov. A ako mubarakobama napísal, v lete chránia byty pred páľavou. Peľ bol tohto roku všade aj tam, kde žiadne brezy nie sú. Produkujú ho všetky stromy - jelše, liesky, topoly, vŕby, bresty. A tento všadeprítomný peľ bol prevažne z ihličňanov. Treba to všetko vyrúbať? Budeme žiť v betónovej žungli?
#3115 | odpovedať 18.05.2015 14:37:36
Erikka84 kultura len pre seniorov

mubarakobama tie brezy tu vysadil SVOJVOLNE jeden hlupak asi tak pred 30-35.r ked byval este na mednanskej,byval tu 3max4r.potom postavil dom na skale ale tie brezy tu nechal,pred novym domom si uz brezy neposadil,ja to musim teraz trpiet,mubarak obama ked budes mat alergiu budes kupovat drahe lieky len pre uchylku nejakeho hlupaka,nebudes si moct okno otvorit,po vonku chodit tak sa s toho raduj,naco je nam zbytocny primator ktory absolutne nic nerobi,zbytocny primator zbytocne veci.....zbytocne premrhane €
#3114 | odpovedať 18.05.2015 12:57:40
mubarakobama

ludia budte radi, ze tam mate stromy, inak by ste museli mat v bytoch klimatizaciu. a co sa tyka toho pelu, ktoreho bolo vsade plno, tak ten bol z ihlicnanov, brezy zan nemozu
#3113 | odpovedať 18.05.2015 07:50:35
mark marek

s tymi brezami by sa veru malo na medňanskej nieco robit. je to neunosne. uz su moc vysoke a strasne tienia. nehovorim o pele atd. dostane sa nam odpoved.Dakujem
#3112 | odpovedať 17.05.2015 06:33:45
Erikka84 kultura len pre seniorov

Kedy bude vyrub brez na Mednanskej?Vsade sama breza,vsade samy pel,Msz,primator,kontrolor naco ste tam?Dasko,trucer vex s tym nieco robte,ludia maju aj alergiu na pel,nemozeme ani von ist,nemozeme ani okno otvorit,Dasko a msz su prednejsie brezy ako ludia?A v konecnom dosledku tie brezy su nelegalne vysadene,ze,pan mel.Teraz su tie brezy vyssie ako panelaky a neskutocne vela pelu ten stary dobrak by mal platit ludom lieky na alergiu,a nemali by byt tie stromi min.6m.pred obydlim?tie brezy a par ihlicnanoj su od bytu ani nie 1,5m.pidla stav.zakona by tam nemali co robit?preco nespravite program s eu.fondu na novu mestku zelen?novu mladu peknu bezproblemovu?a nie prestarnutu staru bezvyznamnu a zdraviu skodlivu zelen?Alebo je problem v uplatku?Bez uplatku v obalke to nejde?
#3111 | odpovedať 15.05.2015 09:03:14
obcianka2

Hradní páni sa nemýlia, pri schvaľovaní návrhov sa mýlia len poslanci. Čo by nám vedeli k tomu povedať naši poslanci?
Pán Turcer, moje meno nie je záchodový papier, máte biednu funkciu, to by som žiadnemu primátorovi nerobila. Ak musíte reagovať len ako čistič, to vám pán primátor na odbornú realizáciu najlepší priestor nedáva. Moje meno nemáte čo zverejňovať na internete, veď nezverejňujete ani neplatičov daní. Takýmto ukážkovým spôsobom si svoju odbornú kvalifikáciu neuplatníte, pán Turcer, ťažko zdvihnete politickú kultúru mesta, ťažko uplatníte autoritu mesta a ochránite práva občanov mesta. Akú službu to máte ešte pre verejnosť, služba to by mala byť skôr obeta a vyššia spoločenská zodpovednosť verejnosti. Čo po vás tu ako príklad pre verejnosť zostane, len rodinkárstvo mestského úradu, či to je podľa pána primátora úroveň politickej kultúry? Ja si riadne platím dane, ktoré už as nestačia pokryť platy toľkých vybratých priateľov a známych úradníkov mesta, ktorí sa unudene potulujú po chodbách a po meste.
Mrzí ma to, ale budete si musieť zvyknúť, všetka práca verejných činiteľov mesta musí byť o spoločenskej diskusii a spoločenskej kritike!
#3110 | odpovedať 14.05.2015 10:25:03
Ľubomír Turcer

Keď reagujem na príspevky reagujem preto , aby verejnosť informácie mala priamo z MsÚ a nepodsúvali sa verejnosti nepravdy. Ani diskutéri, ktorí využívajú túto diskusiu len na prejavenie zášti voči predstaviteľom mesta ma neodradia. Odpovedám pre občanov, ktorí informácie chcú a tých je väčšina.

Pridať príspevok

<< < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > >>